LOV VLKOV

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9417 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Jovic zdravim ta.
<br/>Jovic skus mi prosim ta nieco povedat o tom stopovani predpokladam ze by si o tom nieco mohol vediet alebo poznas niekoho kto to vie
<br/>
<br/>Vazne neviem ci to je pravda alebo nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9419 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Ahoj Texedo. To, že by vlk nevedel stopovať počujem prvý krát a myslím si, že je to blbosť. Podľa mňa je vlk vynikajúci stopár. Ale skúsim zistiť názory ľudí, ktorí sa venovali výskumu etológie vlka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9421 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Stopovat - myslel som tym sledovat napr. 1hod staru stopu.
<br/>
<br/>Ked pustite polov. psa v lese tak ma nos na zemi a hlada zver.
<br/>Vzdy ked som videl vlka tak si vykracoval ako keby isiel na pivo.
<br/>
<br/>podla mna zver sleduje len zrakom ako africke selmy
<br/>
<br/>Jovic zatial vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9429 od kurt
Odpoveď od kurt na tému LOV VLKOV
Skôr by som povedal, že pracuje s vysokým nosom. Aspoň ja som si prácu vlka vždy predstavoval takto, ale môžem sa mýliť, vlk nie je moja silná stránka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9437 od sopy
Odpoveď od sopy na tému LOV VLKOV
zdravim pani vlk stopovat vie a velmi dobre vsak nase pohranicne straze vyuzivali sice nie priamo vlkov ale ceskoslovenskych vlciakov co je 80% vlk na vyhladanie uprchlikov a ludi ktori chceli na cierno prekrocit hranice ich ulohou bola vyhladat uprchlika a nemecky ovciak spravil ostatne na zadrzanie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9438 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Co ja viem, tak nase pohranicne straze len chceli vyuzivat ale neosvedcili sa pave koli stopovaniu a hlasitosti.
<br/>
<br/>Vdaka za nazor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9443 od eso
Odpoveď od eso na tému LOV VLKOV
Taxedo, to že si ty videl vlka v lese ešte neznamená, že ten konkrétny vlk práve mal chuť a dôvod stopovať. Stopujú vtedy, keď je to pre nich nevyhnutné a keď majú dôvod. Tiež musia naraziť na teplú stopu, potom to má význam stopovať. Ale len tak celý deň všetci vlci majú nos na zemi a hľadajú - vieš si to vôbec predstaviť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9444 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému LOV VLKOV
A co ked isiel predsa len na to pivo??:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9445 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Takze mi ches povedad ze vlky co som videl a videl som ich asi 10, si isli len tak na prechadzku?
<br/>
<br/>Vlk si podla mna zbytocne energiu prechadzkami nemina.
<br/>
<br/>ci ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9446 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Este nieco.
<br/>Ja sa tu nechcem hadat, takze sa radsej venujte vlkom, ak o nich nieco viete a nie Texodo to Texedo tamto
<br/>Dakujem ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9447 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Vlka živia nohy, ale aj jeho čuch, sluch a zrak. Čuch má vynikajúci a aby držal stopu nemusí mať hlavu prilepenú k zemi. Vlci síce zbytočne energiu nemíňajú, ale vlk, ktorý je v pohybe, nemusí byť vždy na love.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9448 od sopy
Odpoveď od sopy na tému LOV VLKOV
zdravim aspon podla mojich znalosti vlk je v pohybe aj ked nelovi lebo si kontroluje teritorium pred inymi vlkmi mimo jeho svorky a zaroven si znackuje hranice a co sa tyka pachu vlk ide po starsej stope pokial zacitil ze zviera je ranene a potom vyraza po stope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9449 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Texedo, ČSV sa v armáde neosvedčil pre plachosť a preto, že naň neplatiť výcvikový rýchlovýkrm. Vlk bol k NO prikrížený práve skrz čuch. Všimol som si čo sa ti pletie popod nohy, preto si neodpustím jednu rýpaciu: myslíš si, že ohľadom práce na stope sa lajka vyrovná farbiarikovi alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9450 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
DKo ja niesom expert z kynologie, takze neviem ci sa lajka vyrovna farbiarovy, ale keby nahodou ano, tak preco lajka nemoze ist PF a IHF ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9453 od mano
Odpoveď od mano na tému LOV VLKOV
Náčelník ochranárov Juraj Lukáč hovorí, že vlčia populácia kolíše. &quot;Ak by bolo 150 vlkov, budú mať rovnaký počet mláďat a na konci roka ich môže byť 300. Lenže v zime, keď nie sú chránené, celý prírastok zastrelia. Oficiálne poľovníci zastrelia asi 70 až 80 vlkov a pytliaci neoficiálne zhruba toľko isto,&quot; hovorí Lukáč.
<br/>
<br/>Podľa Lukáča nemožno od vlka chcieť, aby sa vyhol ovci, ak sa ocitnú blízko seba, pretože má prirodzené pudy. Riešenie nevidí vo vystrieľaní, ale v lepšej ochrane stád cvičenými slovenskými čuvačmi. Na východe Slovenska sú modelové salaše, kde vlci na vycvičených čuvačov neútočia. Čuvače na salašoch rástli odmalička medzi ovcami a prešli výchovou. &quot;Keď je slabá ochrana, vlk vidí voľne pobehujúce ovce alebo ovce strážené maličkými psami, niet sa mu čo čudovať. Ovce nie sú strážené primerane regiónom, kde sa nachádzajú.&quot;
<br/>:[:[:[www.sme.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9456 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Fajn myšienka, čuvač cez leto na salaši a cez zimu pri krmelci. V oboch prípadoch predpokladám na reťazi, aby si nedajboh nepomýlil sociálne neprisôsobivého spoluočana s vlkom. Kým dobehneš ku košiaru a odviažeš psov, je våčo za horami za dolami. Urobí pár cvičných poplachov a ovce príde kradnúť, keď psov zavrieš, aby si sa kúštik vyspal. Ak si Lukačenko myslí, že robota na salaši je o kukaní do neba a poplachovej pohotovosti voči vlkom, nech ju sprobuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9464 od miros
Odpoveď od miros na tému LOV VLKOV
Mano klud pan najv. Vlk toho hodne nakeca ved prasule treba keca uz aj do pol.revirou na juhu kde jeho oblubenec vlcko nepachne ani nahodou ( podla dover. info chce cas odstrelu aj pre lisku )mam moznost behat po pol.reviroch na Orave, Magure a mam dojem ze pan Vlk uz momentalne dosiahol to co chcel a to ze vlk sa striela celorocne kde ho kto stretne sice nik to otvorene neprizna ale je to tak a ani tento ochranar nema sancu toto kontrolovat je utopia co sa tu posledne roky deje ci sa jedna o medveda vlka rysa posledne aj kormorana kde cusali taketo kreatury pred rokom 1989 v kotolniach a hlavne sa rehocem na tom ako EU keca o niecom co sama davno vykynozila

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9466 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Miros 100 bodov za tento príspevok. Viď jedného medveďa na ktorého poľovala a štvala ho celá krajina až kým ho nedostali. Ale my máme byť ten skanzen. A o tom love vlka viem svoje. Bol som v zime na Orave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9467 od miros
Odpoveď od miros na tému LOV VLKOV
Nazdar nepozname sa? v Suchej 031205 ? alebo Namestovo 060106 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9470 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Námestovo a boli sme 4 z juhu v chate nad priehradou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 236 návštevníkov a žiadni členovia on-line