LOV VLKOV

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9479 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Neměli by myslivci ve vlastním zájmu dbát na určené doby lovu? Nebo je těm slušným myslivcům jedno co dělají ti ostatní? Potom teda opravdu nevím o čem ta myslivost je;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9480 od miros
Odpoveď od miros na tému LOV VLKOV
Bojdy samozrejme ze je treba dodrzovat urcene doby lovu o tom niet co hovorit "Ale ak dodrzujes roky vsetko co plati a populacia zvere je v akej takej rovnovahe a takmer z vecera do rana tu zacne svoju posobnost take nieco ako lesooch.tlupa Vlk vek priemer podla toho co mam info niekde okolo 18-20 rokou a zacne nadradzovat jeden druh z celej skup. zvierat je to podla nielen mna chore. Vies ci u nas na Slovensku alebo u vas v Cechach sa prave polovnici vo velkej miere postarali o to ze v tej prirode mas na co pozerat ci sa to niekomu pozdava alebo nie. Ono je hodne veci co sa za poslednu dobu posralo tak pocuvaj nemam moc casu ochrana krkavca 30 rokou do zadu skup. 2-5 kusou na doline dnes krdel 30-50 kusou medved je na Slovensku aj tam kde urcite 50-70 rokou nebol ono mlade jedince hladaju neobsadene teritorium vlk mal som tu cest pozret do Polska na Ukrainu a urcite ak sa bude na slovensku rozumne polovat nezmizne len pokial bude mat co zrat o co sa snad polovnici postaraju posledne obdobie kormoran skus sa zastavit na Liptove tak november -marec a zjara ked so rozliala rieka Morava hlas od vas pan boh zaplat ze to bobrou splachlo na Slovensko mas riesenie ? Je toho vela ale nemam cas ale pozrem sa na tvoju odpoved

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9486 od mirek
Odpoveď od mirek na tému LOV VLKOV
BOJDY - už sa tu nedajú čítať tie Tvoje argumenty. Písal som Ti už raz odpoveď na Tvoje bla-bla- bla argumenty od veci. Otvor tému ,,Lov vlkov ,, na stránke www.myslivost.cz. Ak nevieš kde, klikni na ,, Radíme si ,, a tam otravuj vašich poľovníkov. Som strašne zvedavý, koľko tam budeš mať príspevkov od vaších poľovníkov. Chodím na tu sránku často ale takáto téma tam chýba. Ak hu neotvoriš ty, otvorim ju tam ja a som zvedavý koľko tam bude príspevkov . Mohol si si všimnúť, že nik už nereaguje na Tvoje príspevky. Prajem Ti, ako zaprial ochranárom u nás na slovensku, poškodený-medveďom napadnutý lesník, aby Ťa napadol vlk resp. aby si dostal vlka ... :D:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9487 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému LOV VLKOV
ako mirek napisal, najlepsie je ked pisu prispevky ty, ktorych sa to netyka, vsetci nas chcu poucovat ako robit s vlkmi a medvedmi, ked si ich uz sami vyhubili, mam zopar kamaratov z kopanic zo stredneho Slovenska, mi rozpravali ako si volaju mobilmi, nepustaj deti von je tam maco, alebo rano sa nedalo ist do roboty autobusom, sedel tam maco,.....strelili sme jelena, pes ho hlasil a naraz ticho, kopov v ......, maco, kusok za mytom p D vlci cez den, ohrozeny detsky tabor vo VT medvedi chodia. realny stav a stav uvadzany pseudoochranarmi absolutny rozdiel, treba to zacat riesit, ked su uz macovia a vlci skoro pri BA, okolo nitri uz nie su vzacnostou, alebo najdena lebka rysa v lese nad BA. tusim treba pockat az budu vsetky tieto selmi v sade Janka Krala.
<br/>Preco by Slovensko malo robit ostatnym statom safari, nech sa stra kazdy o seba, svoju krajinu a svoju floru a faunu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9488 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému LOV VLKOV
ps chod to vysvetlit tomu lesnikovi, alebo jeho rodine, ten pan je v lese snad cely zivot, stara sa a teraz ma na nejakych ....... z ochranarskych zdruzeni, medzinar. org. doplatit? vsak uz aj doplatil, akym pravom tu pises taketo veci, pozeral si vcera telku, a vypoved toho pana, videl si ako vyzera? pocul si svedkov? kolko loveckych psov, oviec, a ludi musi padnut, aby si tu ludia otvorili oci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9492 od bojdy
Odpoveď od bojdy na tému LOV VLKOV
Reagoval jsem na dodržování doby lovu zvěře a nepsal jsem nic o medvědech, to aby bylo jasno. Je zajímavé jak dokážete odpověď překroutit uplně na jiné téma než o kterém jsem psal:[. A můj předchozí příspěvek nebyl určený k tomu aby jste reagovali, byl spíš k zamyšlení, ale to bohužel asi nikdo z vás nepochopil, že jo Mirek;). Jinak co se týče toho medvěda, okamžitě bych ho nechal zastřelit, protože může být nebezpečný i pro další lidi. Ať si ochránci argumentují jak chtějí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9496 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému LOV VLKOV
Tema vlky presla plynulo do temy medvede. Myslim, ze tieto spolu suvisia a vlci a medvede (hlavne medvede) su casovanou bombou a je len otazka casu kedy vybuchne. Ochranarom co sedia v Bratislave a ich ideologickym vzorom zo zahranicia sa lahko keca a nahanaju body v pretekoch za grantami a prispevkami darcov. Nech si idu skusit zit na mesiac do tych oblasti kde je tlak seliem najvacsi. Na rozdiel od toho napadnuteho pana, ktory ochranarom zazelal podobny zazitok, ja im nic take nezelam. Len by sa mali zamysliet nad tym co sa deje. Takyto styl ochrany dravcov moze narobit viac skody ako uzitku. Som si isty, ze este par takychto pripadov a ludia vezmu spravodlivost do vlastnych ruk. A mnohi uz vzali. To je ciel???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9499 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Matulkoh, môžeš upresniť to &quot;ked su uz macovia a vlci skoro pri BA&quot;.
<br/>Zbieram informácie o výskyte veľkých šeliem v Malých Karpatoch už asi 30 rokov (informácie mám aj z lesníckych a poľovníckych zdrojov), ale asi mi niečo ušlo.
<br/>V Malých Karpatoch už nestretneš ani mačku divú, nie to ešte medveďa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9524 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému LOV VLKOV
jovic, sedel som s kamosom, co bol polovat okolo nitri, zistim ti kde, aby si mal presne info, po druhe, v reviri pri borinke cca 2 tyzdne dozadu bol kamarat na polovacke dosiel mu len kocur macky divej a ked boli tie lejaky z jari tak ujo nasiel nad Stupavou lebku rysa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9530 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Matulkoh. nad Nitrou v Tríbči je šanca stretnúť zatúlaného maca oveľa väčšia ako v okolí BA.
<br/>Pokiaľ ide o výskyt mačky divej v M. Karpatoch, nie je mi známy žiadny oficiálny údaj o jej výskyte v posledných rokoch. Spýtaj sa kamaráta, či si je istý, že to bola divá mačka, lebo ľudia tu chovajú všeliaké krížence mačky a v šere tmavého lesa sa môže hocičo podobať na kocúra divej. Sám som videl niekoľko takýchto jedincov (vždy len krátku chvíľu, fotiť sa nedalo pre slabé svetlo) a netrúfam si to potvrdiť ako mačku divú.
<br/>Matulkoh, ak Ťa výskyt veľkých šeliem v M. Karpatoch zaujíma a si ochotný so mňou o tom komunikovať, napíš mi kontakt na seba na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9531 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Lov Vlkov
<br/>Len taka malá rada pre poľovníkov, ktorí sa venujú lovu vlkov / chcú uloviť vlka.
<br/>
<br/>Často sa stretávam s vetou:,, JA, KEBY SOM VIDEL VLKA, STRELIL BY SOM HO AJ V LETE.“
<br/>
<br/>1. Strielať vlka v lete, to je akoby ste strieľali jelene na jar, trofej žiadna .
<br/>
<br/>2. Keď ulovíte vlka / vlčicu na jar, alebo v lete, tak si skúste predstaviť ich mláďatá
<br/>ako hynú hladom, myslím si že ani jeden z Vás by sa na to nedokázal pozerať.
<br/>Sme poľovníci a poľovníci majú v prvom rade zver chrániť a nie zver trýzniť.
<br/>
<br/>3. Keď maté problém s líškou / vlkom, venujte sa tomuto lovu naplno v zime a budete mat aspon krásne kožušiny. Skutočnosť je taká, že v zime treba nahánať raticovu zver, aby sa stihol naplniť plán lovu a mrazák, kto sa bude babrať s líškou a vlkom, to sa strelí aj neskôr .
<br/>
<br/>4. Verte mi, keď sa bude poľovať tak ako sa má , ukľudní sa situacia medzi poľovnikmi a ochranármi a to prospeje všetkým.
<br/>
<br/>Jeden lektor co už chodí na pivo s Hubertem řekl dobrou radu: ,,vždy mysli na to že tu kulku zpátky navrátíš“.
<br/>
<br/>Prosím nereagovať, nenarážal som tým na nikoho len som radil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9532 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
OPRAVA
<br/>
<br/>Jeden lektor co už chodí na pivo s Hubertem řekl dobrou radu: ,,vždy mysli na to že tu kulku zpátky nevrátíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9581 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
[#5549#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9593 od millo
Odpoveď od millo na tému LOV VLKOV
Super Fotka.Už tam chýba len Bojdy aby tomu milému vlkovi zatlieskal :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9595 od nugy
Odpoveď od nugy na tému LOV VLKOV
:D:]:P;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9599 od Akela
Odpoveď od Akela na tému LOV VLKOV
Táto fotka zavádza. Správne by mal preskakovať kozu! Ovca nie je telocvičné náradie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9600 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
a čo ak to nie je ovca, ale nejaký vlkomil v rúchu baránka :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9601 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Je to politik, na dosiahnutie cieľa si prostriedky nevyberá. Neviem, či náhodou nie je z VLKu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9633 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Na Orave vcera napadol medved polovnika, ci polovnik medveda? to uz neviem ale polovnik je na tom podstatne horsie ma dotrhany zadok a ruku.
<br/>
<br/>Keby mal dvoch cuvacov urcite by sa mu nic nestalo :D
<br/>Zajtra budem vediet viac tak vas budem iformovat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9653 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému LOV VLKOV
Keby nebol mal tohoslovenského kopova, tak určite je natom omnoho horšie!!!:);):]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 336 návštevníkov a žiadni členovia on-line