LOV VLKOV

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10199 od lubo
Odpoveď od lubo na tému LOV VLKOV
Vlky sledujem v našom reviry - ZV dlhšie obdobie a okrem iných bežných mám aj veľmi peknú skúsenosť ako "pomôže" pes pri ochrane stáda . Požiadal nás miestny bača aby sme ako poľovná stráž išli pozrieť ku košiaru, že mu niečo napadlo jeho psy, teda napadlo, vlčiak bol zabitý, statný čuvač dohryzený tak, že mu odvísala časť ucha aj s kožou a z menšieho psa sme našli len reťaz, menší hovorím podľa jeho búdy, neviem aký bol v skutočnosti veľký. Nakoľko bola zima a dosť čerstvého snehu na prvý pohľad bolo jasné, že útočili vlky a to asi 200 od prvého obývaného domu. Podľa stôp na psov útočili dve alebo maximálne tri štence, pričom alfa pár stál opodiaľ od nich na miernom svahu a z tohoto miesta aj potom odišiel . Z totoho je najpravdepodobnejšie , že vlk likvidoval prirodzeného potravinového konkurenta v teritoriu a štence sa jednoducho učili zabíjať tak ako v prípade mediálizovaného košiara .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10201 od lukas
Odpoveď od lukas na tému LOV VLKOV
Co to tu pises lubo ?!;) to nie je mozne, ved priroda sa riadi podla (nehcem napisat koho)8-L . PS. Jovic na teba bude najlepsie asi nereagovat! ahoj :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10249 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Uvedomujem si ze reagujem na stry prispevok, ale zacal som to citat od zaciatu.
<br/>Jaro &gt; pokial naozaj vidis a aj robis veci ako pises, si jediny polovnik pred ktorym kedy kolvek zlozim klobuk. Skoda len ze je takych ako ty tak zalostne malo.
<br/>Ja osobne nie som polovnik a podla vseobecnych meritok ani ochranar. Napriek tomu do lesa chodim cely rok. Moje skusenosti s polovnikmi su len ze sa bojim po zotmeni zohnut, aby ma nikto nestrelil. Par projektilov mi uz &quot;omylom&quot; okolo hlavy preletelo. A aka stretnem polovnika cez den, je to len o tom aby ma nejako dostal z lesa, ako keby sa hambil za to co robi. Neviem ci som pre prirodu s mojim fotoaparatom nebezpeny, ale chovaju sa ku mne horsie ako k pytliakom. A pritom nam vsetkym ide len o to iste, chranit a zveladovat nasu krasnu prirodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10250 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
A co tak: &quot;S puskou to ide vysvetlit pytliakom lepsie&quot; V niktorych narodnych parkoch v afrike to tak daleko uz dopracovlai.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10251 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo&gt; vidim ze tebe sa podarilo, to o co sa ja snazim roky. Motal som sa uz naozaj vselikde, ale vlaka som este vo volnej prirode nevidel. Je pravdepodobne, ze to bude tym, ze sa pohybujem tam kde skratka nie su. Ak mi vies dat typ, kde je sanca natrafit na stopu, budem ti velmi vdacny.
<br/>
<br/>Pripadne aj ostatny, pocuvam vsade o salasoch na ktore robia vlky najazdy, len nikto nepovie kde to presne je, ja rad na nejaky ten cas zaskocim za tych straznych psov s fotakom v ruke. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10256 od papo
Odpoveď od papo na tému LOV VLKOV
Rasto27, vlaky skús v blave na hlav. stanici. Len bacha, hryzú!
<br/>Aj tamojší výhybkár je už starý vlk.:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10260 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Rasto27 -
<br/>Ked chces fotit vlky, nemotaj sa vselikde ale snaz sa dlhsiu dobu monitorovat jednu oblast, resp. jednu cast reviru. Tym ze budes pobehovat po celom Slovensku, vlka urcie nestretnes. Ten tip: Horna Orava, Liptov. Ci chces konkretnejsie?
<br/>
<br/>Rada - Co sa tyka toho zohybania po zotmeni a fotenia zveri, kontaktuj miestne PZ, ze chces nieco take robit, daju ti instrukcie ako a kedy.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10261 od millo
Odpoveď od millo na tému LOV VLKOV
Rasto 27.Ja si pre istotu po zotmení občas aj bliknem baterkou a to sa ani nezohýnam a z knihy návštev revíru mám prehlad kto sa kde nachádza,ale istota je istota.A že sú občas na teba nabrúsený to sa im ani nečudujem,ked sa im moceš po tme v revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10282 od marek1
Odpoveď od marek1 na tému LOV VLKOV
Rasto27: a policajtom si nahlasil, ze niekto po tebe v lese vystrelil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10286 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Rasťo, skús pár-krát zablúdiť v zime niekde nad Ľubochninskou dolinou (VF), snáď sa ti to podarí a niekto na jar nájde foťák plný exkluzívnych záberov vlkov. Len sa vždy teplo obleč, aby si ich drkotaním zubov neodplašil. Prajem ti dobré svetlo, alebo radšej zdravý rozum..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10292 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Rasto27 - Este ma napadol jeden tip, len neviem ci ta Lukac nenakope do ...... ked mu tam vlezies. Súkromná prírodná rezervácia Vlčia, v Prešovskom kraji v pohorí Čergov, v katastri obce Olejníkov v pramennej oblasti riečky Ľutinka. Tam by to malo byt naj, aspon podla nazvu;) Nezabudni zobrat vreco granul, alebo 10kg hov. svieckovice, tam su na to urcite zvyknute.:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10293 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Rasto, v Maďarsku a v Nemecku chovajú vlkov z zajatí. Dajú sa tam bez problémov nafotiť. Väčšina „kalendárových“ fotiek pochádza odtiaľ.
<br/>Pokiaľ chceš fotiť vlkov v našej prírode drž sa rady od Texeda. A naštuduj si dobre kalendár doby lovu jednotlivých druhov zvery a rozmiestnenie posedov v revíry, kde sa pohybuješ, lebo žiadny poľovník nemá rád, keď sa mu budeš promenádovať okolo posedu za šera a tmy.
<br/>A ešte by ma zaujímalo, aké sú tie všeobecné merítka, podľa ktorých nie si ochranár, keď v poslednej vete píšeš, že „nam vsetkym ide len o to iste, chranit a zveladovat nasu krasnu prirodu“.
<br/>Prajem Ti dobré svetlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10294 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Jovic - teraz ma napadlo.. Preco ich nepustia ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10295 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
DKo, zabudol si napísať, koľko km je tá dolina dlhá a koľko tam býva v zime snehu.
<br/>Lebo aj Yety by sa tam v zime nadrel ako kôň, kým by tam vlkov dostal pred objektív.:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10296 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Texedo, máš nejaké rýchle reakcie.;);) Viem, na čo narážaš, ale neviem Ti odpovedať.
<br/>Pokiaľ viem, tak v Maďarsku je to súkromný chovateľ, ktorý ich využíva na filmárske účely a v Nemecku sú pod kontrolou v obore. Mne by fotenie krotkého vlka nespôsobilo takú radosť ako &quot;úlovok&quot; nášho divožijúceho våčka. Je to tak trochu o loveckej vášni. Však to poznáš.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10297 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Jovic, dá sa tam ľahko zakufrovať nie z dola, ale zhora = z hrebeňa VF. Mne osobne sa to stalo v hmle 2x. V hmle toho na diaľku moc nenafotíš, preto píšem o možných exkluzívnych záberoch = zblízka. Pri dostatočnom počte pokusov o zimné zablúdenie nad Ľubochnianskou by sa mohol nejaký ten záber zadariť a možno aj vydržať do jari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10298 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Vlci sa po turistických chodníkoch nepresúvajú (aspoň nie často). Tam, kde sa oni pohybujú, tam býva snehu minimálne po gule. A v tých strmých svahoch mi ani snežnice moc nepomohli. Ale pri troche šťastia sa dá vidieť všeličo.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10301 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Pri troche šťastia je pohľad na ksicht na jednej strane šťastný, že v tom vaječnom snehu zišiel na dolinu a na druhej strane hrešiaci, že má pred sebou ďalších 25 km k vlaku alebo autobusu isto na nezaplatenie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10320 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
papo &gt; omluvam sa, za ten preklep, ale aspon som vas pobavil ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10321 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo&gt; Dakujem za info, to som si neuvedomil. Byvam v BA a tu odfotim fakt akurat tak toho vlaka :D A je asi najivne si mysliet, ze ked vybehnem na 2 tyzdne niekam na Polanu, tak nieco uvidim. Mojim problemom teda je ze kym sa niekde zorientujem, musim balit a ist domov. Preto som dufal, ze keby mi niekto mozna poradil konkretne info typu &quot;tam a tam je chodnik, kadial pravidelne behavaju vlky...&quot; Ae asi je to naivne ocakavat, ak take info nikto ma asi si to necha pre seba.
<br/>
<br/>K tej isto dobre minenej rade, skusal som to, sice neoficialne, ale skusal. Bolo mi povedane, nech tam neleziem, ak mam zdravy rozum. A ze sa tam vlastne nemam motat ani cez den. Lebo, ze sukromny revir....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 257 návštevníkov a žiadni členovia on-line