LOV VLKOV

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10322 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Ano, mas pravdu. Aj ja som blikal kym som nezistil, ze som "vyblikal" pytliakov... To co nasledovalo tu nebudom rozpisovat, ale ak by som nezablikal ani by sme o sebe nevedeli a zrejme by sme sa minuli bez zbytocnych incidentov. Tak uz radsej ani neblikam a dufam, ze co nikto nevidi na to strielat nebude ;/ Zatulanu gulku povazujem za kalkulovatelne riziko ktore som ochotny podstupit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10323 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
marek1> Nie, co by ai o 23:50 (v tedy som sa dostal na signal) urobili na policii, ked by som im povedal, ze v Malych Karpatoch nad Kuchynou na mna nikto o cca 23:00 vystrelil, neviem odkial, neviem kto, a neviem pre co. Nic mi neurobil. Ja myslim, ze by ma vyhlasili za paranoidneho blazna a este by zacali zistovat co som tam krucinal robil ja....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10325 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Vdaka, ver mi zmrznut tam nezmrznem. A zdravy rozum, no ten asi fakt nemam :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10326 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo> SUPER :D pojdem pozriet, a vyzbrojim sa clankami od p. Lukaca ako fotit vlkov. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10327 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Jovic>Vdaka za odpoved, ono je to u mna aj to tej vyzve, odfotit vlka za plotom zvladne kazdy kto vie stlacit spust.
<br/>Co sa tyka pohybu v reviry, rad by som si nastudoval udaje ktore spominas, dokonca som par clenov miestneho polovneho zdruzenia oslovil s prozbou, ci by mi neposkytli udaje o tom kto s polovnikov je prave v terene a kde. Odpovedou mi bolo &quot;no este to...&quot;
<br/>
<br/>No zalezi ako si zadefinujes ochranara, ak je to clovek ktory rad chodi do prirody, obcas pomoze pri scitani zveri, zapaja sa do peticii, trocha pomoze pri odstranovani kalamity v Tatrach a snazi sa celkovo byt v kontakte s prirodou, tak potom som ochranar. Ale nie som clenom ziadneho zdruzenia. A poznam len velmi malo ludi ktory sa tejto problematike venuju tak povediac profesionalne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10328 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Janovic&gt; DKo, zabudol si napísať, koľko km je tá dolina dlhá a koľko tam býva v zime snehu.
<br/>Lebo aj Yety by sa tam v zime nadrel ako kôň, kým by tam vlkov dostal pred objektív.
<br/>
<br/>Sneznice to istia :-)) Urcite som uz zazil aj horsie ;) A ak nie, aspon ma identifikujete podla toho fotaku co zo sebou povleciem, ked to bude na TV joj v spravach pod nazvom Vlci roztrhali turistu !!! :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10329 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
DKo&gt; Jovic, dá sa tam ľahko zakufrovať nie z dola, ale zhora = z hrebeňa VF. Mne osobne sa to stalo v hmle 2x. V hmle toho na diaľku moc nenafotíš, preto píšem o možných exkluzívnych záberoch = zblízka. Pri dostatočnom počte pokusov o zimné zablúdenie nad Ľubochnianskou by sa mohol nejaký ten záber zadariť a možno aj vydržať do jari.
<br/>
<br/>To ma privadza na otazku, chodit s fotakom po horach ci najst vhodne miesto a cakat ? Je snaca, ze tak povediac ku mne nejaky ten vlcko pride, aleboide z pravidla len o nahodne stretnutie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10336 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Rasťo, pokiaľ sa budeš hýbať, pravdepodobne budú okolo teba iba krúžiť a čakať, kým od vyčerpania nepadneš. Potom ťa sprobujú načať. Ak tá 27 v tvojej prezývke vystihujwe tvoj vek, tak ťa plne chápem, ale radšej nepokúšaj osud. Môžeš tam ostať a vlka nevidieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10337 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Rasťo, vidím, že máme rovnakého koníčka, ale aj podobný problém. Ja bývam v našej hlavnej dedine a do poriadnych hôr (kde žijú veľké šelmy) sa dostanem len občas. Zábery v zajatí žijúcich zvierat mi neposkytujú takú radosť, ako úlovky divožijúcich živočíchov, ktorých si musím vystopovať, dohľadať alebo vystriehnuť. „Uloviť“ vlka, to je ale trochu iná muzika. Šancu majú len Tí, ktorí žijú v oblastiach s jeho trvalým výskytom, vedia čítať z pobytových znakov a majú dostatok času a trpezlivosti striehnuť na tom správnom mieste. A keď sa už aj våčko objaví, väčšinou to bude za zlej viditeľnosti a nevhodných svetelných podmienok na dobrý záber. A chce to aj trochu šťastia. Mnohí jágri z tohto fóra by Ti o tom vedeli veľa porozprávať. A preto ja zameriavam svoje fotolovy najmä na to, čo žije v mojej blízkosti, a síce pernaté dravce.
<br/>A pokiaľ ide o neochotu členov miestneho združenia, to máš tak. V poslednej dobe pribúda fotografov prírody ako húb po daždi. A nie každý sa dokáže správať v lese tak, aby nerušil zver napr. v čase zimnej núdze alebo kladenia mláďat. Ale rozumný poľovník by Ti mal slušne povedať, ako sa môžeš pohybovať v revíry, aby si nikomu nevadil. Za chvíľu bude vrcholiť lovecká sezóna a v tom čase si dobre zvážim kam v lese pôjdem, aby som sa nešpacíroval nejakému jágrovi pred hlavňou.
<br/>Dobré svetlo a fotolovom zdar.;);)
<br/>A mohol by si do tunajšej galérie hodiť nejaké úlovky, nech sa môžeme pokochať niečím novým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10350 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Rasto27 - Napis mail adresu a mozem ti povedat konkretne kde su chodnicky. Nemozem to povedat verejne lebo hned by tam bolo 100000000 akozeochranarov a to by som si asi uz na vlckov nezapoloval.
<br/>
<br/>Ked chces tak od 01.11. mozem nieco zorganizovat, len sa budeme musiet zosinchronizovat, ty slacis spust, ja stlacim spust:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10356 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
DKo&gt; jaj to by boli fotky, len musia zacat od noh :D
<br/>Ale vazne, ano motat sa v zime kade tade nie je sranda a nie je to pre kazdeho, moze tam naozaj ist o zivot, ale nie kvoli vlkom. Skor sa ale bojim ze fakt sa uzeniem a nic neuvidim, co sa mi uz vlastatne par karat stalo. Naposledy som si dal taku mensiu offroad vychadzku v okoli Polomky v zime, snehu bolo po pas... vratil som sa ako mrtvola, ledva som sa dovliekol za tmy spat a okrem stop po liskach som nenasiel nic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10357 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Jovic&gt;JJ je to presne ako pises.
<br/>A suhlasim ze &quot;ulovit&quot; vlka je o inom, preto ma to laka. Srnky, daniele, muflony, obcas aj jelen, liska, to sa mi dari aspon spozorovat pomerne bezne. S fotenim je to horsie, ale to je hlavne vec techniky a teda penazi.
<br/>Citat pobytove znaky sa stale ucim a mam pocit zedo toho uz aj trocha vidim, snazim sa stopovat zver vzdy ked na nejaku stopu narazim... S trpezlivostou problem nemam, 10 rokov rybarcim ;-) Problem je len ten cas a to, ze byvam v tej istej dedine co ty...
<br/>
<br/>Miestne zdruzenie, uz neriesme, to je fakt neprechodne. Ak sa to da riesit, tak pri pive a nie na fore. Vedel by som zo vselicim pomoct, bezne narazim na pytliakov a rozne ine &quot;radosti&quot;, ale nie je komu to nahlasit. Skratka patova situacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10358 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo&gt; tak tuto ponuku si velmi vazim, ale neviem ci by som ustal to, ze by si chcel na toho &quot;chudaka&quot; predomnou strielat. Vies, ked ako ja roky makas na tom aby si sa naucil co mozno najviac o prirode, pohybe v nej, a aj o vlkoch samotnych, tak ziskas isty respekt, obdiv a mozno aj uctu. Kludne povec, ze som sentimentalny, ale myslim ze chapes, preco ma ta predstava nijak netesi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10359 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo&gt; Tak ci tak, taku sancu nezahodim :-o Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10362 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Uz som raz pisal ze vlk nevie stopovat a dnes sa mi to scasti podarilo dokazat.
<br/>Isiel mi jelen s lelenicou, za 20min. prekrizil ich stopu vlk, ani sa nepristavil na ich stope . zeby zase isiel na pivo ????:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10376 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Mozna tam nie kde mal zahrabanu starsiu zver ;) alebo bol nazrany. Alebo len chodi k nikomu na pedigree aby mal peknu lesklu srst.8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10377 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Bol chudy, na nazratom vlkovi je pekne vidiet brucho a vlk si korist nezahrabava.
<br/>Moc o vlkoch asi nevies. ci?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10379 od texedo
Odpoveď od texedo na tému LOV VLKOV
Mam taky pocit z tvojho prispevku, ze mi chces naznacit, ze to nebol vlk. Ci ?:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10383 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Rasto, odkial si??? Ak to nie je tajomstvo. Neviem koľko dedín s názvom Polomka je na Slovensku, ale jednu poznám - na Horehroní. Ty si bol v lokalite ktorú nepoznáš??? A to v zime a bez doprovodu???? Klobúk dole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10386 od Basky
Odpoveď od Basky na tému LOV VLKOV
Aký klobúk dolu..? - Je to NEZODPOVEDNÍK NEZODPOVEDNÝ!! :P ;)
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Sorry Rasťo, to bol akože žart.... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 268 návštevníkov a žiadni členovia on-line