LOV VLKOV

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10416 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
texedo>Mam taky pocit z tvojho prispevku, ze mi chces naznacit, ze to nebol vlk. Ci ?
<br/>
<br/>Nie, nic take, to s tym pedigree ma napadlo ako realnejsi pripad nez to pivo :-))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10417 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Som z BA, a ano je to ta dedinka na horehroni. Bol som tma na lyzovacke, ale akosi ma to prestalo po dvoch dnoch bavit... a to &quot;najrozumnejsie&quot; co ma napadlo bolo navliect sa do goretexu a vyrazit sa s mapou a GPS do lesa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10418 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
Zart, ale trefny... Ide asi o to mat zo sebou mobil, alebo vysielacku a vediet podla GPS povedat kde si... Potom najhorsie co ti hrozi je faktura za zachrannu akciu :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10421 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Blázon, keď u nás v zime padne hmla, tak sa drzi pomerne dlho. A ked nemas zlezeny každý chodník osobne , tak ta akcia môže byť fakt drahá, vzhľadom k nespracovanému kalamitnénu drevu - len vrtuľník. Neviem v ktorom zimnom mesiaci si tam bol, ale medvede sú tiež dosť agresívne. Pár tunajších už na to doplatilo a jeden konkrétne z polomky - tiež vrtuľník. Ak pôjdeš niekam do hôr, tak nie sam. A neviem koľko krát si si kontroloval či máš signál, ale uisťujem ťa, že je len pri dedine a potom už len na hrebeni nizkych tatier - no najde sa este pár miest, ale kde sa tam ten signál berie?... No tiež musíš o nich vedieť.
<br/>A vlckovia sa u nás nejako na stálo nedržia - objavujú sa pravidelne november - pol decembra a potom na jar. Asi je tu pre nich v zime veľa snehu. Na stálo je tu medveď a rys. Medveď - momentálne viem o 2-och. A rys - minulú zimu sme mali starú s 2 mladými a bol pri nej starý - ale pecka. Stálo to 8 kusov vysokej - to sa našlo + to, čo sa nenašlo ??????? po srnčej v tej lokalite ani stopy.
<br/>
<br/>No ale myslím to vážne - do hôr nechoď sám!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10424 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Tiež sa mi stalo na Horehroní v zime, keď som si myslel, že medvede sú už v brlohoch, som natrafil na čerstvú macovu stopu na snehu a takýto &quot;oneskorenci&quot; bývajú údajne veľmi zlostný. A keď Ťa nasratý maco vyplieska, tak Ti je GPS nanič, keď v dolinách väčšinou nie je signál GSM. Na takéto exkurzie je lepšie chodiť v dvojici. Istota je istota a čert nikdy nespí. ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10425 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Chlapík chodil na túry sám. Mal šťastie, že bol v blízkosti hrebeňa - mal signál, keď naň skočil fešák zo skaly. Nepovedal by som, že pomerne malý pes - bígl v hlbokom snehu dokáže odpútať medveďovú pozornasť od svojej koristi. Domov sa síce vrátil po dvoch dňoch úplne vyčerpaný, ale zvládol to - chlapík. Po týpka prišli najskôr pešo ale kvôli nedostupnosti terénu privolali leteckú službu. Takže faktúra 2x. V prípade, že sa nachádzaš mimo tur. chodníka, alebo vyznačených trás - si tam na vlastnú päsť - platíš sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10428 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Tá moja &quot;skúsenosť&quot; s macom v zime bola ešte pred cca 15 rokmi. Boli sme dvaja a vtedy ešte neboli ani mobily ani GPS. Ale máš pravdu, pohyb v NP mimo turistického chodníka je priestupok a strážcovia NAPANTu sú prísní a teraz pribudli ešte aj faktúry za leteckú záchranu.:D
<br/>Ale horehronské doliny sú krásna divočina a občas tam zavítam &quot;služobne&quot; v rámci monitoringu dravcov.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10430 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Aký je oficiálny stav a hlavne z ktorého spolku si??? Preto že čísla sa dosť líšia - poľovníci VS ochranári. Zaujíma ma hlavne medveď a rys. Myslím, že vlky sú na súčastné stavy úžitkovej zvery tak akurát. Ale medveďov je pomerne dosť. Minulý rok som mal možnosť pozorovať medvedicu s 5 mladými - nie je to vymysel, viem, ze medveď má max. 2 mladé. Ja som tiež zíral. Myslel som, že je to diviačica ale to bol len prvý dojem na základe počtu mladých. No spôsob chôdze mi napovedal. Rednúť mi začalo, keď sa vybrala smerom na mňa. No bola ešte dosť ďaleko cca. 60m - stačilo zakričať aby vedela že som človek. Krásna reakcia - mladé postrkala labami do kríkov akolo potoka a ona bežala po lúke popri kríkoch. Jedno hlúpe sa rozbehlo smerom na mňa ale nevidel som ho, pretože bolo v kríkoch. vybehlo vonku rovno pri mne, postavilo sa na zadné a začalo vrieskať - taký hrozný detský plač. V tej chvíli som vzal nohy na plecia. To bolo asi to naj, čo som mohol urobiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10437 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Alebo len dravce??? Šelmy nič???? Niečo napíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10438 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Vydrž. Dočkáš sa.;);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10463 od Rasto27
Odpoveď od Rasto27 na tému LOV VLKOV
kinyo, Jovic&gt; No celkom vam to strasenie ide ;) na buduce si tu solo offroad turistiku asi rozmyslim ;/
<br/>Len problem je najst niekoho kto by bol dostatocne &quot;streleny&quot; aby isiel na nieco take so mnou... :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10464 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Nešlo ani tak o strašenie. Stačí, keď nepôjdeš do hôr, v podstate bezcieľne - pretože vačšina prirodzenej potravy vlka je kvôli vysokému snehu stiahnutá pri ľud. obydliach. Keď budeš niekde, kde to nepoznáš opýtaj sa miestných na JRD - kde chovajú dobytok, keď niečo zdochne, vyhodia to surovo vonku, košiar s ovcami - podobný prípad + tá lákavá vôňa pre vlka, no a potom ti ostanú už len miesta, kde sa v zime zdržuje tá stiahnutá zver z hôr. Minulú zimu sme mali na mieste 400 x 500m 40 ks vysokej a v blízkosti sa držal rys aj vlk.
<br/>O tom budú tiež vedieť aj miestní nepoľovníci - je to atrakcia. No a medzi týmito bodmi bude mať v zime vlk svoje trasy, ktoré sa menia len podľa toho, či cestou stretne niečo, čo ho vyplaší - napr. teba, keď ho budeš fotiť.
<br/>
<br/>Fotolovu zdar, nech sa darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10467 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
rasto ja sa venujem polovnictvu a prirode uz dost dlho a travim v lese aj dost casu a napriek tomu som vlka stretol len 2xkrat za moj zivot. raz to pre vlka bolo osudove stretnutie :) taze good luck aby si ho stretol na 2-3 vychadzkach za rok... :)
<br/>navyse v zime je sneh ten vrzga a vlk nieje hluchy :) takze ja odhadujem tvoje sance pri pochodzke uplne mizive. moja rada je v zime jedine cakat na dobre vytypovanom mieste, teraz na jesen sa mozes na nich lahsie napirsovat podla mojho nazoru este lahsie ako v zime
<br/>
<br/>maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10548 od johny
Odpoveď od johny na tému LOV VLKOV
Kinyo neviem kde to mate take JRD co vyhadzuje zdochliny za plot, ale pochybujem ze by si to dovolili, alebo maju odvahy viac ako dost. Je za to mastna pokuta a ja si veru na zakrmenie lisok za nasim JD poctivo kupujem granule pre psy, lebo vsetky uhyny idu do kafilerky a aj ked su predseda JD a zivocichar moji kamosi, nedovolia si vytiahnut mrcinu za plot ... A baca ktory vyhodi skapatu ovcu alebo jahna v okoli salasa by musel byt na hlavu padnuty ... Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10550 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému LOV VLKOV
Žeby som to prehnal????? Vždy tam niečo je, či už z JD, alebo to tam dotiahne niekto z dediny - neviem. No podstatu veci to nemení, vlkovi to vonia. A na salaši sa našiel na hlavu padnutý bača: potom ako ich navštívili dva medvede to odpratali, aj ked už toho veľa neostalo.
<br/>
<br/>Líška si dá aj granule???? Neber to ironicky, pýtam sa vážne, ešte som o tom nepočul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10559 od mildo
Odpoveď od mildo na tému LOV VLKOV
kinyo granule pre psa su vynikajuca doplnkova navnada, fakt super. liska sa musi dlho bavit na mieste a zbierat... samozrejme je dobre mat na mieste aj nejaky ten zaklad proste nieco vacsie.
<br/>
<br/>je pravda ze dneska uz to zdochlinami nieje lahke..kazdy kus je evidovany v EU uz to nejde darovat zdochlinu ( co sme sa ich pred par rokmi nanosili, a ten smrad v aute potom :) )
<br/>
<br/>poradim ti vynikajucu navnadu a to psa. lisky aj vlci uprednostnuju psa pred ovcou to ti mozem garantovat mame to odskusane. mi sme dohodnuty a ked sa kontroluje zaockovanie psou u ciganov, tak mame hned k dispozicii kopec navnad :D
<br/>
<br/>lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10567 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Mildo, radšej si mal dať tip na stromové králiky. Zdá sa mi, že ortodoxní psíčkari sa zas idú pooné. Asi ich lídrom došlo, že na rozpútavanie protipoľovníckych nálad je lepšia doba lovu ako doba hájenia. www.ta3.com/sk/reportaze/1151_polovnici-...trelia-10-tisic-psov
<br/>[/]TA3 30.09.2006, 14:06

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10568 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému LOV VLKOV
Tých viac ako 10 000 psov, ktoré poľovníci ročne zastrelia je reálne číslo? By ma zaujímalo kto to dokázal spočítať?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10569 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
Predpokladám, že číslo pochádza zo štatistiky o škodnej. Škoda, že sa nikto nanamáhal uviesť, že v 99,99% prípadov sa k tým psom nikto nehlási.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10570 od DKo
Odpoveď od DKo na tému LOV VLKOV
ešte ma napadlo, že najbližšiu zimu by sa mohli líšky postarať a teda aj dať lákať na vytriedené kormorány

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 236 návštevníkov a žiadni členovia on-line