Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2691 od Vladenko
Zimný lov líšok bolo vytvorené Vladenko
Už na viacerých fórach na tejto stránke sa píše o líškach a jej love, tak navrhujem aby sa o nich písalo v tejto sekcii. U nas v Bratislave napadol prvý sneh a tak sme to poniektorý v našom PZ využili a vyrazili pozrieť nejakú líštičku. Strelili sa dve jednu strelil kamarát v v stredu a druhú v sobotu otec Obidve boli napadnuté prašivinou. Inak vyzerá že už kožušina líšok ulovených v decembri bude slušná a použiteľná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2693 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ja som strelil prašivú líšku asi pred mesiacom. Minulú nedeľu som strelil dve líšky a jedna mala prašivý chvost a hneď v utorok som strelil tri a z nich bol jeden lišiak úplne prašivý. Minulý rok nebola prašivá ani jedna. Kožušina je už dobrá a pri sťahovaní nie je čierna. Líšky sú dobre zamastené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2695 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny:Neviem ako to bude pokračovať, ja dúfam že nebude prašivina u každej zimnej líšky. Vo februári tohto roku som strelil štyri a tie boli krásne vyfarbené bez známky prašiviny. K tej vakcinácií. Aj veterinári, aj lesníci proste ludia vyskytujúci sa v prostredí so zvýšeným rizikom nákazy ba nemali mať problémi s vakcináciou. Aspoň tak mi to bolo povedané. Len si to musí človek zaplatiť. Ale pri nebezpečenstve akým besnota skutočne je sú peniaze druhoradé a nieje to až taká strašná položka. Podstatné je, že človek môže kľudne spávať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2696 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, líšky strielaš na vnadisku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2708 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
U nas zase som minuly rok strelil 3 prasive lisky a behalo ich este o mnoho viac a hodne z nich sa strelilo a tohto roku som zatial este prasivu lisku ani nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2710 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Zimný lov líšok
Myslivost vykonávám převážně v honitbě na Břeclavsku s vysokými stavy drobné zvěře a za těch pár let jsem střelil pouze jednu lišku s prašivinou. A to se u nás v MS lovilo před zhruba třemi-čtyřmi roky kolem 45 lišek. Teď jich střílíme do deseti za rok.
<br/>Zajímavé, že někdy prašivina je a někde ne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2718 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Strieľam na náhodu. Za družstvom je prechod, kadiaľ radi chodia do vnútra. Keď ešte nemuseli ísť uhyny z družstva do kafilérky, vyniesli mi vždy nejaké teliatko za družstvo a tam potom chodili líšky. Ale uvažujem kúpiť vždy konzervu sardiniek a narobiť smrad. A tiež sa učím vábiť. Krásu a obtiažnosť lovu líšok som objavil len vlani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2729 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Ja som sa minule dočítal, že sa úspešne použiť ako návnada aj granulované krmivo pre psov. Má to svoju typickú vôňu, a tak som si kúpil v Tescu 10 kg balík Tesco krmiva za 170 sk. Porozhadzoval som to pred posedy(stačí vždy za pol malého mikroténového sáčku) a naozaj povedal otec, že ako mu prišla tá prašivá líška, tak tie granulky zbierala. Môže to byť zaujímavé, lebo to nemá na kope ale je to porozhadzované, čo ju núti sa tam zdržať a poľovník má čas dobre zamieriť a ju uloviť. Výborná je knižka s názvom Líška hrdzavá. Fakt ma zaujala. Je tam veľa poučného. S pozdravom Lovu zdar
<br/>
<br/>P.S. Budem rád ak niekto vyskúša či sa mu tiež osvedčilo vnadenie granulovaným krmivom a dá to sem na net. Nové postrehy potom napíšem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2773 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Ahoj. Minulu zimu som skusal vnadit s glanulami. Zo zaciatku som nemal stastie. Listicka prisla pre zradlo az po mojom odchode. Ked udreli vatsie mrazy, karta sa obratila. Na granuly zacali chodit aj skor a podarilo sa mi ulovit 4 lisky. Granule som pouzival rozne druhy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2775 od klouzek
Odpoveď od klouzek na tému Zimný lov líšok
Granule a rybyčky....vřele doporučuji. Jak liška tak prase. Nemáte někdo nějaký recept na divočáky.. Já můžu doporučit Magi...normálně smíchám s vodou a kropím s tím hlínu...moc rádi se v tom válí a dokonce to i žerou.Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2785 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Tak dnes som na posliedke strelil pekného lišiaka. Potom som čakal pri senníku a prišli mi dve naraz. Strelil som na bližšiu brokom ale utieka, dosť dlho som šiel po nej, farba zmizla a líška tiež.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2790 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Zimný lov líšok
dnes rano som bol na obchodzke po nasom revire a stretol som 6 lisom mame ich tu na mraky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2792 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
V tomto obdoby asi kazdy rad ide na lisky. Ja som bol tiez dnes vecer. Kedze ale nemame este uznany revir , tak som bol bez pusky. Aspon som si oskusal vabenie - zajacie vrestadlo. Podarilo sa mi privabit jednu lisku na dostrel. No co uz. Aspon saom na nu popozeral. Bola nadherna. Nie velka ale kozuch pekny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2814 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
Tak a uz aj u nas som nasiel prasive lisky..vcera som za druzstvom strelil dve prasive liscata...a potom este jedneho pekneho lisiaka.Inac v sobotu vecer sa mi stal trosku kuriozny pripad ked som lisisaka z posedu trafil na prednu labu na klb,pluca nemal chytene ani hrudnik ale islo z neho strasne vela farby a po 100m na luke zalahol a ked som isiel po 5min. po neho tak mi este odbehol 50m kde po nejakych 15 min zhasol..... inac johny celkom dobra vabnicky su z Devany....z tychto styroch lisok co som strelil tak dve na myskovacku a dve na vrestadlo...
<br/> A este mam jednu zaujimavost....za tento vikend padlo u nas 5 lisok z toho 4 lisiaci a jedna liska..naviem ci lisky opatrnejsie ako lisiaci alebo co...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2815 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
a este som zabudol vsetko s .223rem celoplast vstrel a vystrel jedna velkost akurat posledny lisiak stal trosku na sikmo tak ako gula vysla cez par rebier tak ma troska vacsiu dieru ale nie je to take strasne..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2817 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No ja som zas strelil lisiaka do krku a vystrel cez lopatku, takze trochu vacsia diera ... Musime sa stretnut a povies mi co a ako s tymi vabnickami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2825 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Chlapci, skúšal už niekto vábničku &quot; pískanie lasičky&quot; ? Tiež používam zajačie vrešťadlo, ale najviac myškovačku s ktorou mám výborné skúsenosti. Niekde som čítal, že na pískanie lasičky líška reaguje ešte lepšie ako na myškovačku, vraj preto že je to súčasť jej potravy ale hlavne ako potravný konkurent čo sa týka myší. Rozmýšľam o jej kúpe z Devany ale zaujímali by ma nejaké skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2826 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny ako si dopadol s tou vakcináciou proti besnote?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2828 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Zimný lov líšok
ano, presne navodu Karola Mihalka. No sú lokality kde ide líška na vrešťadlo. Inokedy kombinácia vrešťadlo - myškovačka.
<br/>Na lesičku sa mi ešte nepodarilo priamo líšku privábiť.
<br/>Ak nepokladám spojenie, myškovačka-lasička-vrešťadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2833 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Poslali ma na imunologicku ambulanciu, tak tam tento tyzden pojdem ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 300 návštevníkov a žiadni členovia on-line