Zimný lov líšok

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14745 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Tak včera večer konečne prvá tohoročná líška ... vlani som ich mal o tomto čase okolo 20 ... je ich podstatne menej ale na druhej strane vždy keď idem na líšku, vidím nejedného zajka, včera som mal štyroch. Viditeľne viac je aj pernatých dravcov, hlavne myšiakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14750 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, tak lovu zdar! A čím že si ju ulovil? U ná v Bratislave je to bieda. Po snehu ani pamiatky a tak aj tie postriežky na líšky za moc nestoja. Ešte nemáme ulovený ani jeden kus. Nejakú som aj privábil na štekanie líšky, pri splne, ale kym som ju poriadne lokalizoval, kde sa nachádza, tak mi zdrhla. Snad sa nieco este podari. Všetkým lovcom ktorým učaroval lov líšok prajem veľa zážitkov.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14754 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Lovu dík Vlado ... vyprášil som jej kožuch 4mm magnum brokom z mojej 12/12 kozlice. Bola v kluse tak som jej mieril na hlavu. Človeče na nástrele ani srsť ani farba, ani po stope ... keby som ju nevidel ako po 50 metroch zhasla na lúke tak si myslím že som chybil ... Inak to bolo tohoročné líšča (líška). Počul som aj kaukať lišiaka dosť blízko ale nechcel som vábiť. A inak po výstrele sa zajace pásli ďalej ... A ešte je na poliach sneh ale kde tu už sú kolieska holé ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14769 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
No, tak sa mi podarilo dnes vyprášiť kožuch jednému žrútovi bažantov a kačíc.. /a aby som mu nekrivdil, tak aj myší a hrabošov.../ Reagoval na zajačie vrešťadlo, ale smrdel ako po sexe..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14809 od pigi
Odpoveď od pigi na tému Zimný lov líšok
Ahoj, tak gratulujem k úlovku, ja idem zasa dnes veser zavábit. Zacal som s tým a dost ma to xytilo. mame v revíry dost lísok, za 3 veceri som privábil 4 a dve strelil. Ale xcem sa popýtat, ze aké más strelivo do týx magnumov? 12/76, vsak. Ja mám tiez, aj na gulobroku, aj brokovú kozlicu. Xcem do toho zohnat nejaké výkonejsie strelivo zo zahranicia, ale nedarí sa. Nevies poradit? Cexov som mal 4 mm a 42,5 g a objednal som si 4mm a 53 g. To bude lapsie. Ty más aké strelivo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14812 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
Chlopi, možno sa Vás to netýka, no nepomôže žiaden magnum, ak a to bude preháňať so vzdialenosťou brokovej streľby... Vždy len na primeranú vzdialenosť, a nie na ´náhodu´- či sa ´chytí´... Aj líšky a škodná sú živé tvory, ku ktorým sa treba správať ohľaduplne, resp. zodpovedne. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14849 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Zimný lov líšok
netrafil som dvakrat na 30m asi mantavost...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14865 od kopa
Odpoveď od kopa na tému Zimný lov líšok
Netrafil si, alebo nenašiel. Ja som na spoločnej vyťal 4,5 jednej kmotričke cca na 15 m. Predviedla fantastický folklór a ostala ležať vo vysokom strnisku. Trčala jej len noha, aj tá časom klesla. Nechal som ju tam a ostal na štande. Po pohone som ju chcel ísť zobrať a nič. Zmizla. Nenašli ju ani psi a ja som nevidel, ako sa odtiahla. Takže tak.
<br/>8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14888 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Zimný lov líšok
Áno, malo by to byť tak, ako píšeš. Ja sa osobne toho pridŕžam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14889 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Zimný lov líšok
Aj mne sa stali 2-3 podobné prípady s líškami v minulosti, takmer totožné, ako opisuješ
<br/>Je až pozoruhodné, čo líška dokáže. Keby sa mi to osobne nestalo, skoro by som tomu ani neuveril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14924 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
no dnes som bol vonku, trosku sa prejst, dosypat krmiva kde chyba..... chodim od jednej linky k druhej, tesim sa pohladom na srnky, slapem pomaly ku kanalu ked tu zacne pes znacit, hovorim si zajac, nutria..... ale pre istotu mu nasadzujem lokator, ale nic, prechadzam asi 20m a zas blbne, vpalil do hustia a do kanalu, ticho, uz som ho videl pod zemou a chystam sa pustit vyhladavac a v tom vypali liska, rovno na druhu stranu kanala, tak som supol po nej po dve rany 3,5, prvu cca na 20m a druhu asi 35m obidve dostala a pomaly kraca polom s malymi prestavkami, taham 4,5 a preskakujem malinky jarom a v tom chrup v kolene, skoro som sa p..... ked stavam vidim lisku asi na 200m ako pomaly zatahuje do hustiny, ps zabudol som spomenut, ze kamos ju tiez este suchol svojou 12 ale tiez len 3,5 a vzdialenost este vacsia, pomaly sa taham krivkajuc okolo kanala, potom na nastrel, pes sa hned chytil, ale nestiham mu tak ho brzdim, prisly sme k hustine a kamosa posielam na druhu stranu a vypustam psa, leti ako gula a uz zene lisku proti mne, rana z mojej 16 so 4,5, duplovana ju zastavila a pes urobil co mal.
<br/>
<br/>pekny den vonku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14925 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
prisli :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14994 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Zimný lov líšok
Aký používaš lokátor? Kde sa to dá kúpiť nemáš nejaký odkaz na stránku kde by som to našiel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15000 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
zavolaj mi na 0908811535

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15163 od marek455
Odpoveď od marek455 na tému Zimný lov líšok
Zdravim Vas, chcel by soms a opytat ci nema niekto nahodou skusenosti so strelbou na lisku s kalibrom .177 , ja som to zatial skusal len na mackach ale celkom dobre sa to osvedcilo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15290 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Prajem dobrý deň
<br/>Chcel by som Vás poprosiť o vyjadrenie sa k použitiu brokovej dvojky (12/76) k lovu líšok. Poradiť čo sa týka použivania streliva do tohoto kalibru a Vami odporúčaného priemeru brokov k lovu líšok. Ešte by som Vás chcel poprosiť o spomenutie (uvedenie) Vaších skuseností s použitím vábničky (pískanie lasičky) k lovu líšok. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15292 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Ešte Vás chcem poprosiť o radu: od akej firmy by som si mal kúpiť brokovnicu, Aby bola kvalitná ale zase nie veľmi drahá. Mám záujem o brokovnicu (dvojku) kalibru 12 /76. Vaše skúsenosti. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15318 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Mike prečítaj si túto tému od začiatku a všetko sa tu dočítaš, už sme preberali veci okolo kalibru, používaného streliva aj vábenia, len čítaj, ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15324 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Píšem Vám, lebo Vy ste zareágovali na moje otázky, s poľovníctvom ešte len začínam, na tomto portáli nie som dvakrát doma, ale za tú dobu čo som venoval čítaniu príspevkov ostatných diskutujúcich (prispievajúcich) som sa nedostal k nejakému príspevku ktorý by sa viac venoval kladom / záporom kalibru 12/76 ani strelivu do zbraní tohoto kalibru, a tobôž používaniu (získaných skúseností) s používaním vábničky pískanie lasičky pri love líšok.
<br/>Ak mi viete k niektorým z otázok zahrnutých v hore uvedenom texte zaujať stanovisko (poradiť na základe praktických skúseností) budem veľmi rád, ak však nie a poznáte niekoho z diskutujúcich ktorý bi mohol uvedte mi prosím Vás jeho meno. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15337 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Mike, ja používam kaliber 12/76 v brokovej kozlici ZH, pôvodne to bol 12/70 ale dal som si prevŕtať komory, aby som mohol používať strelivo magnum s väčšou náplňou. Odkedy do kozlice dávam 4mm magnum od SB mi ešte nič neušlo. Takže neurobíš chybu ak si obstaráš zbraň v tomto kalibri. Aj výber brokového streliva je najväčší pre tento kaliber. Čo sa týka zbrane, píšeš že chceš dobrú a lacnú ... No, dosť protichodné pojmy, ale na ruské dvojky alebo kozlice som ešte nepočul zlé slovo, aj keď sám skúsenosti s nimi nemám ... Čo sa týka vábenia, veľmi záleží od revíru, ak poľuješ v horskom revíri bez zajacov, darmo budeš vrešťať, najlepšie mi líšky prichádzajú na myškovačku, ale tá má zas krátky dosah, na lasičku som doteraz neuspel. Dobre sa vábi aj v dobe kaňkovania napodobňovaním hlasových prejavov líšky alebo lišiaka. Čítal som tu aj o polystyréne na zrkadle ale to nemám odskúšané. Tak lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 778 návštevníkov a žiadni členovia on-line