Zimný lov líšok

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15390 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Zimný lov líšok
No, ja už nechám líštičky na pokoji a zas až o deväť mesiacov, ale samozrejme beriem v úvahu, že "DOLU" ich treba pravdepodobne tlmiť priebežne po celý rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15422 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Ďakujem, rozmýšlam aj ja nad tým rusom. Ešte sa Vás spýtam na Vaše skúsenosti so strelbou s týmto kalibrom (12/76) na väčšie vzdialenosti (50 metrov, ...).Používate aj čoky, ak ano aké máte skúsenosti s ich použitím, ak nie aký je Váš názor na čoky ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15423 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Páni má niektorý z Vás praktické skúsenosti s použitím vábničky pískanie lasičky ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15842 od hunter99
Odpoveď od hunter99 na tému Zimný lov líšok
Ahojte. Podla mna si kazdu zver pekne vychutnat, ci uz je to skodna , alebo trofejova zver,co sa tyka strelbi. Netreba sa unahlit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23966 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Priatelia, oslovujem "šeckých liščákú" mojej krvnej skupiny pre ktorých je zimný lov líšok tým pravým orechovým. Po minulej mizernej sezóne u nás na dolniakoch bez snehu optimisticky dúfam, že sa takýto rok už tak skoro nezopakuje. Pozorne som si prečítal jednotlivé príspevky a aj to, čo sa chystáte skúsiť a možno ste už vymysleli novú "stratégiu a taktiku" v danom smere. Preto si myslím, že by sme sa mohli podeliť s tým, čo nás nové napadlo, čo sme medzičasom vymysleli, alebo odskúšali. Čo na to poviete páni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23972 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Dobrý nápad. Ja sa už veľmi tešim na zimu a sneh. Keď sa bude dariť tak ako v lete....bude to paráda.Líšok je stále dosť. Len aby bolo snehu...........je to oveľa krajšia polovačka. No a čo sa tyka stratégie a taktiky???? Asi skúsim urobiť vnadisko. Zatiaľ som nijaké nerobil a ani na nijakom nepoľoval. No a samozrejme to bude aj lov pomocou vábenia. Oskúšam vábničku lasičky. nejaké úspechy s ňou už mám......no treba to zlepšiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23974 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
Zdravím páni...
<br/>skúšali ste už niekto vábničku štekanie líšky ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23976 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Ja ju mám. Skúšal som ale nie veľmi šťastne. Nejako mi to nešlo :-( Musím viac trénovať a hlavne v prírode počúvať...........z CD je to slabé. Len pre zaujímavosť. Použol som ju ako zajačie vrešťadlo :-) Zvuk to má pekný a bol aj úspech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23978 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
pre mna absolutne najkrajsi lov, moja taktika, dobra partia, 4 brlohari v aute, a ide sa, treba mat obhliadnute brlohy, a hlavne nejake mat postavene. aj teraz sa chystame este zo dva postavit s kamaratom. Nastastie je u nich v pz, situacia, ze predseda a hospod zavelia a stavia sa, potom je radost pozerat na polia, velmi slusne drobnej je tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23985 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Máš nejaký projekt na stavbu brlohu??? Z čoho ho robite??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23987 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
No tie umele brlohy by zaujimali aj mna .... hlavne rozmery... predpokladam ze urobite nejake tie zaklady a ostatne nech si uz liska/jazvec dokonci podla vlastnej fantazie...Alebo sa mylim ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23990 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
no ja to stekanie zatial prenechám líškam ale idem si zaobstarat od Devany tu lisciu sadu, doteraz som poloval vzdy len na nahodu tak chcem vyskusat ako mi to pojde s vabenim...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23992 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
chlapi, 20cm vrubkovana plastova rura, stara pneumatika ako kotol, na spodok kamennu platnu na vrch, namorenu dosku b igelite, alebo plast, dva vsuky, chodby minimalne kazda 3m a lomene. ja idem teraz stavat, dvojkotlovu, s predsienkou, pouzijem aj kamenne/ palena hlina/ rury.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #23998 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Zimný lov líšok
Dnes som bol na veterine u nas , a dostal som info že zajtra maju dojst vakciny na lišky a začne vakcinácia. No a samozrejme po 45 dňoch od vakcinácie začína aj monitoring. Takze komu sa nelení dostane za lísticku mozno 400 Sk ako vlani. Nie je to veľa ale aspon na nejake patrony bude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24008 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
Zaujímalo by ma, ako líška dôveruje tým plastovým rúram. Nebojí sa ísť dnu?
<br/> Zatiaľ čo mám naštudované, tak každý odporúča betónové alebo kameninové rúry,
<br/> u vás to funguje i s plastom? Daj vedieť, bola by to lacnejšia a lepšia varianta ako
<br/> betónové rúry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24010 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
Waldo jde právě o to aby si liška, nebo jezevec noru nepřestavěli, když víš kde je kotel, tak můžeš psíkům v boji pomci, pokud potrebují, když uděláš umelý brloh tak aby si jej škodná přestavěla, tak si přidáváš práci, škodná si vybuduje různé slepé větve a zákruty a zúžení a bude se jí lépe se psem bojovat.
<br/> Mám nějaké nákresy, tak to připravím aji s rozměry a pošlu Vám to na mejlík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24013 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
vidis, clovek sa uci do smrti.....s tymito vecami nemam vobec skusenosti ale celkom ma to laka....hold este som zelenac ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24014 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
osvedcene, bol som norovat v inom zdruzeni na takej nore, lisky nemaju problem doverovat takejto nore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24015 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
To by bolo fajn. Budem poďačný. Moj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24016 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
radko skus aj mne poslat, mozno ma to k niecomu inspiruje. dik Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 241 návštevníkov a žiadni členovia on-line