Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24050 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
No fajn, to teda skúsime urobiť aj plastovú. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24054 od Lubo22
Odpoveď od Lubo22 na tému Zimný lov líšok
RadekS, ak by Ťa to moc neobťažovalo, pošli aj mne tie nákresy na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujem !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24055 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
Ja tiež poprosím na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24057 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Priatelia, neviem čím to je ale ospravedlňte prípadnú duplicitu môjho príspevku. Nejako mi blbne počítač, alebo je preťažená sieť, neviem... Ja som pri love líšok v tomto aj v minulých rokoch odskúšal recept na vnadenie líšok granulami pre psov. Granule som ale vylepšil „farbou“ z ulovenej zveri ( farbu uschovávam od ulovenia do použitia v pet fľaškách v mrazáku), v ktorej granule namočím. Nemáčať dlho, lebo granule sa napijú a po zmrznutí to už nie je ono. Pravé gule to má ale vtedy, keď nechám farbu zo dva dni „odstáť“ v kotolni. Keď sa ma dcéra opýta, aké pokusy zase robím, tak viem, že to má tie pravé grády. Aróma je neprekonateľná. Líšky sa pristavia so zdvihnutým nosom ako keď pes baskervilský cíti tlačenku. Zastaví to aj diviaka. Líšky takto „upravené“ granule vyhrabávajú aj zo snehu. Okrem granulí to nestojí nič. Druhé vylepšenie som odskúšal prísadami sardinky a rýb, ktoré používajú rybári do boilies. Niektoré prísady sú veľmi aromatické. Prísady treba riediť vodou, do ktorej granulky namočiť. Toto je ale finančne náročnejšie. Pravda aj úspešnosť týchto receptov je daná momentálnou potravnou ponukou líšok. Vnadenie mäsom podľa mojich skúseností je najlepšie malými kúskami mäsa porozhadzovanými na vnadisku. Mäso taktiež trochu vylepším a po upozornení dcéry aplikujem v teréne... Takže posúďte, skúste a Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24067 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Zimný lov líšok
velmi dobra vec su aj pstruzie granule porozhadzovat na vnadisku-maju prenikvu rybaciu vonu!!!osobne to odskusane nemam ale pocul som ze je to dobre....vyskusam aj ja a nypisem ako to dopadne:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24172 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Zimný lov líšok
No s granulami mam skusenost aj ja,niekde som to cital a mam pocit ze aj na strankach PID. Tizden som vnadil granulami a sardinkami,odniesol som im aj nieco z ryb ktore mi syn nachytal a uspech bol jedno znacny 3 dni 4 kmotricky,treba vnadit tam kde sa lisky zdrziavaju a pohybuju nie niekde kde nahodou raz za rok stretnete lisku,ak to najde a zozere urcite si pride pre dalsie ranajky ci veceru a urcite nie sama,hlavne ak ma mlade. Prajem vela uspechov Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24233 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Nazdar!
<br/>So stavbou umelej nory si trápime hlavu aj my v združení (skôr niekoľko mladých nadšencov a kanditátov). Takže akékoľvek zlepšováky príjmam všetkymi desiatimi. Poprosím aj ja nákresy: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., príp Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Vopred vďaka!
<br/>Zatiaľ osobné skúsenosti:
<br/>Vábenie vyskúšal som myšku lasičku a zajaca celkom úspešne. Na štekanie - nič.
<br/>Toho zajaca treba natrénovať, ale najdôležitejšie je voľba stanovišťa - aby sme kmotru nezradili!!!
<br/>Najviac líšok som ulovil gulobrokom - momentálne 7x57R/16. Dobrá môže byť ak koza s optikou kôli dupli na snehu, ale ja túžim po trojáku!
<br/>Čo sa týka vnadenia, najčastejšie je to klasika - vývrhy, počul som aj o granuliach a krvi - napr. aj zohriatej v hrnci. Skúšal som aj taký rybací lekvár - šupiny, hlavy, plutvy a vnútornosti z sýb do veľkej sklenej fľaše a nechať na teplom mieste zo 2 týždne.
<br/>Ešte chcem vyskúšať rybaciu múčku - lacné a možno efektívne! (aj blistre orálnej vakcíny sú tým obalené ;) )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24287 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Na rybí lekvár som úplne zabudol. Je to tiež super. Vnadil som tým aj diviaky tak, že som touto &quot;esenciou&quot; polial kukuricu. Aj líšky kukuričné šúľky odnášali. Je to ešte lepšia návnada ako vylepšené granule. Pokiaľ máte možnosť zohnať rybí odpad neváhajte. Podľa mňa to je super jednotka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24321 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Zimný lov líšok
sorac ze otravujem ale mohol by si to poslat este na jeden ? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24335 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
už ti to běží, nebo možná letí???:] Kdyby ty nákresy někomu nepřišly, tak dajte vědět, pošlu je ještě jednou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24343 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Došlo mi to OK. Vďaka. Skúsim niečo vyšpekulovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24364 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Zimný lov líšok
Pošli to prosím ťa aj mne. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24386 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Jasne ze liska je skodna. Ale zakrmit takymto sposobom a cakat kym pride mi pripada prilis &quot;rybarske&quot; a dost neeticke. Co keby ste vzali pusku na plece a isli ju hladat? Alebo ju skusit vabit vabnickou? Mate dobry pocit z toho ze si ju pockate ako pride zozrat ten bordel co jej nalozite?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24399 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
A už si niekedy čakal v zime na líšku na vnadisku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24400 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Necakal, vravim ze sa mi to zda neeticke, takze preco by som to mal robit? Ma to nejake specialne caro? Cakal som na srnciu a vysoku. Schuleny v krikoch, zababuseny v kabate a s fotoaparatom na stative. Hodiny a hodiny aj v zime. To sa mi paci viac ako cakat na lisku, smrdiet za rybami a nakoniec ju s neviem akym pocitom odbachnut.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24419 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
ty si magor...ach,ach8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24432 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Zimný lov líšok
foksi25 skoda slov,ty asi nebudes polovnik magor:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24495 od lordik
Odpoveď od lordik na tému Zimný lov líšok
on je fox-liska, preto sa ich tak zastava :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24496 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
Odpustím si ironickú poznámku čo sa mi drala úst, ale len na okraj-škodná sa má tlmiť efektívne,to znamená vzhľadom na jej reprodukčnú schopnosť vo väčších množstvách ako raticová zver a pod. Líšky sa vykopávajú,norujú pomocou brlohárov, v minulosti sa používali vo veľkom otrávené návnady a pod. Zo všetkých spôsobov mi pripadá lov na vnadisku &quot;najetickejší&quot; aj keď už aj tu pchať etiku je vrchol. Etické je keď ju trafíš tak,že ani nevie,že zhasla a nemusí zhasínať v bolestiach v kroví. Aj líška si zaslúži úctu,ale zasa to netreba siliť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24500 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
zimny lov lisok na vnadisku ma svoje caro a pre mna je tym naj z celej sezony. mal by si si to vyskusat.v dobrom..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 709 návštevníkov a žiadni členovia on-line