Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24503 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Foksi 25 toto je pol.inf. databaza a nie fotograficky kruzok.Ja tiez tvoje stranky nevyhladavam a ani nechcem ti do fotografovania hovorit.Ale mylit sa je ludske.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24505 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Zimný lov líšok
Loviť líšky bez vnadenia je ako loviť kapra bez zakŕmenia. Je to vec náhody. Dá sa, ale o čom to je? Celé hodiny a dni bez úspechu. Vnadiť líšku môžeš ľubovoľným mäsom. Mne sa najlepšie osvedčili údené ryby. Keď vnadíš veľkým kusom mäsa, hovorí sa, že najistejšie je na tretí deň po vyložení návnady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24507 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Najviac sa mi darilo na pol. druzstve,kde sa stale nasla niejaka zdochlinka.Za tie roky tam lisky chodili ako do spajze.Sedel som max.2 hodiny a uspesnost 2-3 lisky za vecer. Nadherne polovacky.Ked som nebol na nocnej tak som bol ich trochu preriedit.Nechcem sa chvalit,ale 4 kozuchy su uz v rodine.(nie za jednu zimu):]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24513 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Vysoku pri krmelci nestrielate ale u lisok Vam to vobec nevadi. Aj ked sa to asi neda porovnat nakolko je liska skodna. Ale myslim si ze mozme mat na vec rozny nazor. Ja Vam nebudem vnucovat svoj a na druhej strane nemusim sa prisposobovat tomu Vasmu. Ale nadavat cloveku ktoreho nepoznate do magorov, myslim ze to svedci o Vasom IQ. Toto by som si nikdy nedovolil. Ale ked tu clovek cita rozne temy tak viac-menej na kazdej sa to po nejakych 20-30 prispevkoch strhne do vymeny nazorov ak nie az do hadky resp. nadavania. Takze clovek s inym nazorom ani nic ineho nemoze cakat. A k tomu fotografovaniu. Este aj ked som nebol polovnik tak som s tymi kilami vybavy niesol do lesa vrece so senom alebo kukuricou, lebo taki "polovnici ako Vy" sypali liskam ryby a cakali na nich a uz videli svoje manzelky v nedelu v kostole v novom kozuchu, ale akosi zabudali pri 30 cm snehu cosi doniest aj ostatnej zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24521 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
Iba krátka reakcia, k tejto téme z mojej strany snáď posledná, pretože rozoberať tu túto vec je zbytočné, nezmení sa nič.....
<br/>Negeneralizuj a nerob zo seba svätého.Seno a chleba nosím do hory od svojich 12 rokov,bolo to ešte skôr ako som si kúpil svoj prvý foťák;) Nemám revír v mieste bydliska, ale ak mám čas a idem sa vyvetrať, nosím aj do cudzieho,bez nároku na odmenu:)(aj s tou &quot;ťažkou&quot; fotografickou výbavou na krku)
<br/>To,že ti nadávali do magorov neschvaľujem, ale ber to z nadhľadom, určite ťa nik nechcel uraziť, ale troška si si to aj svojím príspevkom vypýtal,najmä jeho agresívnym zakončením.
<br/>Tvoj názor a postoj k lovu líšok rešpektujem,môžeš si loviť podľa svojho vlastného svedomia a postoja k ich lovu. Ako som napísal,každá zver si zaslúži úctu, bez ohľadu na to že je škodná.
<br/>A kiež by sa mi darilo cez zimu streliť toľko líšok, aby som mohol priateľke spraviť kožuch;)
<br/>PS:Seno a soľ som už vynášal aj v hlbšom snehu ako 30cm:)
<br/>Peace8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24522 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Peace.. Ja sa neurazam. Len toho &quot;magora&quot; som asi necakal. Ani zo seba nerobim svateho. V dedine odkial pochadzam to tak jednoducho fungovalo. Na silvestrovskej spolocnej boli nastupeni vsetci ale celu zimu boli v lese prazdne krmelce. A celu sezonu sa strielalo &quot;co vyslo&quot;. Tej zveri mi bolo jednoducho luto. A hrdzave kmotry tiez nemusim.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24530 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Foksi, prečítal som si pozorne to, čo si napísal. Môj názor na lov líšok na vnadisku je v podstate taký ako píše Miso. Rešpektujúc Tvoj názor, Tvoju osobu a ľudskú dôstojnosť si myslím, že Tvoj názor na neetický lov líšok na vnadisku nemá racionálny základ a nevychádza z objektívnej nutnosti tlmenia líšok. Ak budem mať dve tri líšky na 1000 ha poľovného revíru a v revíri sa loví sedem - osem líšok za rok, tak môžem rešpektovať etiku lovu v Tvojom ponímaní. Ak je ale líšok toľko, že nedokážeme eliminovať prírastok a líšky za Tvojho ponímania etiky lovu, tak musí nastúpiť efektívny lov. Líška v nížinách okrem človeka nemá žiadneho predátora, jej stavy nedecimuje besnota, takže hrdzavé kmotričky sa veselo množia. Ak budem hľadať v love líšok len nejaké športové vyžitie, iba relax bez ohľadu na skutočnú objektívnu nutnosť ich lovu za účelom ich regulácie, tak pri koeficiente prírastku líšok sa líšky premnožia. Stačí, ak sa v niektorom z okolitých združení nevenuje lovu pozornosť a je s líškami problém. Takýto problém máme aj my v združení. Susedíme s vojenskými lesmi, kde sa líška loví snáď iba pri spoločných poľovačkách, ktoré predali vojenské lesy tým, ktorí na to majú. Ak si predstavíme plochu vojenských lesov zhruba od Senice po Malacky, kde sa líška neloví, tak to predstavuje obrovskú líščiu banku, ktorá permanentne „zásobuje“ líškami priľahlé združenia a tu už polemika o etike lovu na vnadisku a „...smrdieť za rybami...“ nemá reálne miesto. S týmto si musíme poradiť sami. Od júla tohto roku do dnešného dňa som ulovil 11 líšok a to nie je zďaleka najviac. V združení sa loví ročne okolo 80-100 líšok. Ani jednu líšku som v tomto roku neulovil na vnadisku, išiel som za nimi. Ale aj tak nesúhlasím s Tvojím názorom, že lov líšok na vnadisku je neetický. O čo viac je neetický lov líšok na vnadisku, kde použijúc Tvoj slovník líšku s neviem akým pocitom odbachnem ( ja lovím, termín tohto druhu, ktorý je vlastný samozvaným ochranárom, pseudoochranárom a pochybným milovníkom prírody nepoužívam ) s tým, keď líšku privábim. Veď keď líšku privábim, tak ju oklamem a klamať sa predsa nemá, je to neetické...
<br/> Je pravdou, že časom sa niekedy debata strhne do výmeny názorov a nadávania, osobných invektív, pochybností o IQ a podobných excesov. Už ide ratio bokom, dostávajú voľný priechod emócie, končí sa slušná, vecná, konštruktívna debata. Sám to odsudzuješ, cítiš sa urazený, ak Ťa niekto označí nejako inak, než je slušné, alebo obvyklé v normálnej ľudskej spoločnosti, ale že sám takého praktiky používaš Ti vôbec nevadí : „...lebo taki &quot;polovnici ako Vy&quot; sypali liskam ryby a cakali na nich a uz videli svoje manzelky v nedelu v kostole v novom kozuchu, ale akosi zabudali pri 30 cm snehu cosi doniest aj ostatnej zveri. ... V dedine odkial pochadzam to tak jednoducho fungovalo. Na silvestrovskej spolocnej boli nastupeni vsetci ale celu zimu boli v lese prazdne krmelce. A celu sezonu sa strielalo &quot;co vyslo&quot;. Tej zveri mi bolo jednoducho luto.“
<br/> Mne je ľúto, že generalizuješ ako píše Miso. Ak mi v dedine, kde bývaš ukradnú peňaženku, to budete všetci v dedine zlodeji? Ako si vôbec dovoľuješ hádzať všetkých poľovníkov do jedného vreca? Poznáš vari všetkých? Tento spôsob komunikácie a vyslovenia svojich názorov ako neomylných a jedine správnych je vlastný tiež určitej kategórii ľudí. Nezaraďuj sa preto aj nechtiac medzi nich. Chvalabohu ako ateista nepreberám ich spôsoby ani slovník.
<br/> V žiadnom prípade som Ťa týmito slovami nechcel uraziť a nesúhlasím s tým, aby Ťa niekto urážal.. Chcem len povedať, že nie je všetko vždy tak jednoduché a jasné, ako sa na prvý pohľad zdá. Nemožno sa pozerať na určité veci len z jednej, svojej strany, treba ich chápať komplexne. Veď aj zimný lov líšok má svoje čaro, nepozoruješ len líšky, vnímaš všetko to, čo sa deje v prírode, čo nám príroda ponúka. Kto to nevidí, tak nevie o čo sám seba okráda. Tak to aspoň vidím ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24533 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
bravo MAX !!! bravo !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24535 od abba
Odpoveď od abba na tému Zimný lov líšok
Plne súhlasím, s dodatkom, že nielen voj. lesy sú líščou bankou, ale aj Lesy SR a bohužiaľ aj lesné revíry v prenájme SPZ, či PS. Susedíme s takým revírom na 1500 ha do dnešného dňa 28 líšok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24537 od abba
Odpoveď od abba na tému Zimný lov líšok
Foxi, čo je pre pokoj v revíre v čase ochrany vhodnejšie:
<br/>
<br/>sadnúť si do zatepleného posedu kúsok za dedinou a čakať na vnadisku, alebo behať
<br/>
<br/>po celom revíre a vyrušovať zimou vysilenú zver?
<br/>
<br/> A toto je tiež o etike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24538 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Ospravedlnujem sa vsetkym, ktorych som urazil alebo som sa dotkol. Ten max2-ov prispevok mi trochu otvoril oci. Nie som ochranar ani pseudoochranar...:-) A kazdu lisku strielam ak som si isty ranou. A nemal som v plane generalizovat. Moje prispeky boli arogantne, takze PREPACTE PROSIM. Ako pisal miso PEACE...8-L8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24540 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Zimný lov líšok
Som rad ze si si nieco uvedomil,tymto sa ospravedlnujem za toho magora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24541 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
Klobúk dolu MAX2. Takto zmieriť dve rozhádané strany ........... Asi budeš menovaný za hlavného vyjednávača ;) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24546 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
Foksi.......krmelec sluzi na prikrmovanie zveri a nie na jej pritiahnutie za ucelom odlovenia, naopak ucelom vnadiska je pritiahnut lisky za ucelom zefektivnenia ich lovu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24551 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Počul som, že na líšku perfektne funguje opečená mačka s medom. Ja viem, že to je dosť nechutné, ale nejaký maďarský poľovník to opisoval, tak som to raz skúsil. Stavač zadrhol statného kocúra, zavesili sme ho s kamošom nad oheň (kocúra, nie stavača) a keď riadne oškvrčal, poliali sme ho medom. Potiahli sme ho po snehu k vnadisku a na druhý deň sme videli, že všetky líščie stopy, čo križovali medovú dráhu sa zvrtli a poďho po stope. Takže fakt to fungovalo, len je to dosť nepraktické. Dajú sa vraj použiť aj dážďovky v zaváraninovej fľaši s vodou odstáte 2 týždne na slnku. Vznikne príšerne smradľavý grc a vraj to je pre líšky neodolateľné. Ja ale radšej ostanem pri vábení, prípadne nejaké tie vnútornosti na vnadisku. Funguje to dobre a mačky sa nemusia obávať medových týždňov. Len aby bol túto zimu sneh, to je základ úspechu. U nás dupľovane, lebo líšky intenzívne prenasledujeme, takže sú sakra opatrné a za svetla sa moc neukazujú. Tento rok už padlo 33 a to sme poriadne nepoľovali, lebo sme nemali predľženú zmluvu. Na zimu ich ale ostalo ešte dosť a chodia aj od susedov, takže už nech je tu prvý sneh!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24567 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
tak tento prispevok proste nema chybu.klobuk dole, MAX2..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24575 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Jooooooooooooj múdro vravíš......až mi to je divné :] Klobúk dole. Rád si prečítam ďalšie Tvoje príspevky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24580 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
no...,som rád ako som to tu naštartoval,aj ked sa za svoj výrok ospravedlňujem všetkým,ktorých sa to dotklo,ale na druhej strane ,ak to pomohlo dobrej veci...;)no a inak všetkým prajem uspešné zimné pol. na hrdzavé kmotry ,ale bacha hoši: ženám a líškam neverte!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24600 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Juuj. No uz ked sme sa tu tak pekne pomerili., bolo by nacim to zapit nejakou dobrou domacou...:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24610 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Zimný lov líšok
Ja som neni proti ;)
<br/>Kde sa stretneme? :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 200 návštevníkov a žiadni členovia on-line