Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24669 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Mne sa tak najviac páči: "Chvalabohu ako ateista".... :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24763 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Vďaka za hodnotenie kolegovia. Ono človek podľa môjho názoru, keď žije poľovníctvom, myslivostí, tak v mojom ponímaní ide o určitý druh životnej filozofie, druh životného štýlu, ktorému podriaďuje to ostatné. Ja v poľovníctve vidím určité poslanie vo vzťahu k prírode, snažím sa o jeho naplnenie. Snažím sa o zmenu myslenia kolegov poľovníkov a hlavne mojej a staršej generácie, ale je to veľmi ťažké. Ťažko presvedčíš „mrazničkového materialistu“, ktorý vo význame poľovníctva vidí iba plný mrazák, že existujú v poľovníctve aj iné, dôležitejšie hodnoty. Reagoval som na uvedený príspevok preto, že ma mrzí, že namiesto toho, aby poľovníci, myslivci a ich spriaznené duše spojili svoje sily, tak sa zbytočne vadia a osočujú. U nás na Slovensku to nie je až tak silno cítiť, ale keď čítam napr. diskusie na Silvariu, tak vidím, aké silné pozície si vybudovali rôzne ochranárske a pseudoochranárske organizácie, s akou nenávisťou osočujú mysliveckú a kŕmia polopravdami laickú verejnosť. Je pravdou ale to, že sme si túto pozíciu do určitej miery vyslúžili sami svojím prístupom a spôsobom k výkonu práva poľovníctva, absenciou včasnej rozumnej argumentácie, protiargumentáciou na lži, výmysly a veci povytŕhané z kontextu. Preto sa snažím vo svojom bydlisku, združení pôsobiť na deti v našom školskom krúžku, dospelých, na poľovnícku aj nepoľovnícku verejnosť, aby nechápala poľovníctvo ako bohapusté zabíjanie, ale spoločensky nutnú a prospešnú činnosť. Preto aj občas prispievam do stránok zaoberajúcich sa poľovníctvom. Mojím určitým životným mottom sú slová Jana Wericha : „ Posláním člověka od pravěku bylo a zůstává lovit, ne vraždit. Jen volové si to pletou.“ Môj dovetok len toľko, aby sme sa spoločne snažili, aby tých volov bolo čo najmenej. Preto som aj rád, keď si veci vysvetlíme, dokážeme prehodnotiť svoj názor, opraviť ho a uznať svoju chybu, ospravedlniť sa jeden druhému (mnohokrát som opravil, korigoval svoj názor, ospravedlnil sa kolegom). Tieto slová sa niekedy ťažko hľadajú, ale aj tu vidieť určitú duševnú silu toho, kto to dokáže. Klobúk dolu Foksi, si frajer. Vďaka chlapci za vzájomne pochopenie, úctu a toleranciu. O tom to je. U mňa stále platilo a platí, že to, čo nedohodneš, to neuhádaš. MAX2.
<br/> PS: Foksi, aj domáca môže byť. Bude dobrá hruškovica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24776 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
uprimne: preco si v sobotu nekandidoval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24795 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
To motto je dobré, asi si ho vylepím na stenu!8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24806 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Maťo, nerýp do starého človeka. Ale ako fór je to gút.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24814 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
stary, ale evidentne pri zmysloch :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24824 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Šak ked budú zmysly v Tachovje a nebudem mocit chodzit v zímje na líšky, tak sa nechám komisonálne utracit. Co tu budem zavadzat. Snad budú ze mja aj nejaké body za škodnú...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #24825 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
&quot;človek , keď žije poľovníctvom, tak v mojom ponímaní ide o určitý druh životnej filozofie, druh životného štýlu, ktorému podriaďuje to ostatné&quot; Nad tým som sa poriadne zamyslel. Do teraz som si myslel, že poľovníctvo je môj koníček. Už si to až tak nemyslím. Máš pravdu MAX2, je to už životná filozofia a druh životného štýlu. Od mojej žienky som už neraz počul - do kedy chceš mať takého koníčka a stále chodiť do lesa? Filozofia a štýl sa meniť nebudu- pokiaľ budem vládať :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25868 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Zimný lov líšok
Chodíte už niekto špecialne na &quot;kmotričky&quot;???
<br/>Na spoločnej sa v nedeľu 1 strelila a aj jej kožušinka už vyzerala O.K. , len bola strelená guľou.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25871 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Zimný lov líšok
áno zdá sa, že líšky už naozaj presrstili kožuchy. dnes som si cez internet objednal od devany vábničku ,,piskot lasičky,, počul som o tom dobré veci, lepší účinok ako myškovačka. ak má niekto skúsenosti napíšte lasičkou som ešte nevábil. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25880 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Neviem chlapci, minulý týždeň som jednu kmotru minul, ale moja líška doma nemá ešte kožuch ako má byť. Ešte jej niečo chýba. Ale čo je v prírode, može byť už úplne iné. U nás starí poľovníci hovoria, že keď sa líška vyváľa prvý krát v snehu, že má kožušinu dobrú. Už sa líštičky mohli vyváľať, takže súhlasím, už to môže byť gút. Pokiaľ sa týka lasičky, nejako som na túto vábničku zabudol, ale prekabátil som s ňou aj starého lišiaka. Hlavná výhoda podľa mňa je atraktívnosť lasičky pre líšku, ale hlavne to, že ju je počuť ďalej ako myškovačku. Takže ten, kto si lasičku objedná a píska správne bude milo prekvapený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25885 od simon
Odpoveď od simon na tému Zimný lov líšok
Ja som pred niekoľkými rokmi strelil líšku 1. novemra, ešte nebol smeh. Mal som obavu, či bude dobrá koža ale keď som ju dal vyrobiť bola naozaj nádherná. Možno je pravda s tým prvým snehom , ale u nás pod Tatrami to nemusí byť pravidlo. Skôr sa mi javí pravdepodobnejšie, že to závisí od regiónu a teploty. Prajem Vám všetkým lovu zdar! Hlavne aby &quot; kmotričky&quot; neboli prašivé, lebo je to na zaplakanie, keď na spoločnej poľovačke strelíte 3 líšky a z toho je len jedna dobrá a aj tá bez chvosta.... mal som aj takú skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25896 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Liska je vtedy vhodna na kozuch.ked ju zoderies a remen-to znamena koza ostane z druhej strany biela.Ked ostane cierna,tak na kozuch by som nedoporucoval.Mame v rodine 4 kozuchy,ale zatial ziadny problem.Koze boli vypracovane v firme Saraka,max.spokojnost.Ani jedna nebola vypracovana niekde inde u niejakeho sukromnika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25900 od miso
Odpoveď od miso na tému Zimný lov líšok
Mne sa minule jedna zadarila a všetko bolo v najlepšom poriadku:) Kožuch ako má byť...
<br/>Kolega strelil tiež jednu a taktiež to vyzeralo v pohode...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25901 od erik_sls
Odpoveď od erik_sls na tému Zimný lov líšok
Uplne suhlasim... Je to zivotny styl... Moja priatelka tiez ma sem tam pripomienky no musi si zvyknut...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25907 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
aj u nas na juhu su kmotry uz vyvalane a zazimovane:]..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25938 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
fuuuuuuuu tak to sa začína zimná líštia sezóna......už sa ťešííííííím. Len nech už je víkend

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25943 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
Ja som na jar kúpil 222 rem ale tu som sa dočítal že líšky po zásahu celoplášťom odchádzajú. Čím poľujete na líšky vi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25944 od erik_sls
Odpoveď od erik_sls na tému Zimný lov líšok
Brokom S&amp;B 4,5... Niekedy na líšku so 16 ranovou malorážkou Marlin... naboje remington... nema šancu ani na väčšiu vzdialenosť...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #25946 od smire
Odpoveď od smire na tému Zimný lov líšok
Skus pouzit poloplast(hovorim o strelive S&amp;B). Ja som mal niekolko rokov 5,6x50R M ag. a tiez som pouzival poloplast k uplnej spokojnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 403 návštevníkov a žiadni členovia on-line