Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25952 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Ja som používal malorážku.....a teraz mám remington 223. Skúšal som aj poloplašť - dosť rozbíja, teraz skúšam celoplašť Federal 3,6 g. Uvidím čo to spraví. Na srnčiu je to pekné no a ešte teraz cez víkend vyskúšam na líšku. Dúfam, že nejaká príde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25963 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Zimný lov líšok
Včera som zahajil sezonu na lisky a hned prvu tohtorocnu lisku na ktorú som strieľal som netrafil :[ kua ma to nasra........ zatiaľ 1:0 pre líšky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25973 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Potichu..., nemá sa to. Ja 30-06 celoplášť spredu zbrúsená plôška asi 3mm. Zmenšíš im akčný rádius a nepoškodí tak, ako poloplášť. Ale ma neprezraď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26035 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
No vidím, že líškarov je tu dosť. Sezóna sa začala. Mne sa podarili minule za pol hodiny dve. Včera so na snehu videl tri - z toho dve boli stále spolu. Ozaj čo tak internetové líščie derby?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26039 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
Uz tyzden mam na osvedcenom mieste ovcie vnutornosti a stale nic (ani tuk), minuly rok o takomto case som mal prvu hned na druhy den po vylozeni. Dnes som od 16,00 vyrzol ako sobolie hovno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26040 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Zimný lov líšok
Dnes som pri ceste videl ako srna+ 2 srnčatá odháňali lišiaka. Asi mali nejaké staré účty.:)
<br/>Škoda ,že u nás ešte nieje sneh.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26041 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
jezisi pardon, samozrejme, ze som chcel napisat &quot;vymrzol ako soboli kakanec&quot; to hovno sa naozaj nehodi:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26044 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Caute, čo hovoríte na streli od firmy S§B BarnesX a STB-Sierra pri love líšok? :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26076 od erik_sls
Odpoveď od erik_sls na tému Zimný lov líšok
ja som si dnes pripisal prvu tuto sezonu... ale bola prasiva... no nic... skore 1:0 pre mna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26133 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Barneskou 30-06 som strelil dve líšky. Jedna na komoru, chytená lopatka, katastrofa, v ohni. Druhú naostro odpredu, druhá katastrofa. Taktiež v ohni. Pokiaľ strela nenarazí na kosť, mala by sa u menej subtilnej zveri chovať ako celoplášť. Na líšky je takýto náboj podľa mňa zbytočné používať. Radšej celoplášť SB, ako som už naznačil. Takto som ulovil viacero líšok a ani jedna, keď je dobre strelená neuniká ďaleko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26197 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Tak som si myslel aj ja....Díky za radu.3koda že S§B v 7*65R-ke nevyrába SP-11gramove, lebo 9gr má trošku inú ballistiku ako tie 11-ťažšie projektily.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26606 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Zimný lov líšok
ja používam 222 rem. Norma poloplášť 4,02 g. Výsledky vinikajúce nerozbíja ale radšej strielať na viac ako 70-80m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26611 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Zimný lov líšok
Len jedna otazka...Mam 30-06 puzivam norma vulcan,malokedy sa mi postasti strielat na kmotru na viac ako 50m,co odporucate vy odbornici na strelivo? Nemam ani nahodou v plane kupovat 223rem a ani 22LR,brokom strielat nechcem lebo liska casto odchadza a dohladavka je neuspesna,lebo farba konci az v nore... A ani streli od S&amp;B alebo ineho vyrobcu nechcem s pochopitelnych dovodov....
<br/>Tak co? Necham lisky odchadzat,lebo som zhavy len po kozuchu? Skodna je prvorada pred akoukolvek uzitkovou zverou,a tak ju strielam kedykolvek a nelutujem az tak poskodenu kozusinu,niesom polovnik ktory chce pre manzelku len kozuch s lisky,Lovim skodnu lebo inak drobnej v nasom PZ nepomozeme a ked bude lisok malo a bazantov na vyrade stale aspom 100ks potom budem premyslat ze kmotricku usetrim,ved aj ta ma pravo na zivot rovnako ako kapitalny jeln. Teraz len dufam ze ma 99% zvas neznesie pod ciernu zem,toto je moj nazor a budem zanim stat aj keby ma vesali......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26612 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
Ako sa ti osvečila tá 4g Norma na srnčiu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26613 od abba
Odpoveď od abba na tému Zimný lov líšok
Aký brok používaš na líšku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26614 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
Já používám 3,5 SaB minimagnum a do 35-40 metrů lišky nikam nechodí. Maximální spokojenost. Někteří používají aji 4, ale já jsem to udělal jako jeden náš starý člen, ten měl jenom 3,5 a střílel tím všechno. Ale nemáme husy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26624 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
Podobne aj ja strieľam na líšku keď sa dá a čo mám zrovna v ruke. Keďže väčšinu roka chodím do lesa s guľabrokom, tak využívam skôr brokovú hlaveň. Mne sa na líšky osvedčili najlepšie 4 minimagnum od SB. Ak odhadnem správne vzdialenosť do 50 m líška veru nezvykne odbehnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26626 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Súhlasím s RadkemS. Tak isto používam na líšky S&amp;B 3,5 mm minimagnum. Ani jedna líška na ktorú som strelil, neopustila nástrel. Používam brokovú kozlicu IŽ s namontovaným puškohľadom. Ako druhú ranu mávam nabitú 4.5mm Red&amp;Black. 100% spokojnosť. Pomerne veľký obsah brokovej náplne 42,5g olova zaručuje dobrú hustotu brokového zhluku a tým výborné krytie. Odkedy som ho vyskúšal, iný brokový náboj na líšku nepoužívam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26627 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
Z jednoho sousedního revíru je chlapík, který má taky ižu, má na ní optiku a v jedné hlavni minimagnum 3,5 SaB a v druhé hlavni má jakési spešl brokové náboje, prodávala to Frankonia Praha a mají loveckou vzdálenost 100m, Byly dost drahé, ale fungovalo to. Jestli se ještě dají sehnat nevím. U nás zase tolik lišek není, abych se na ně takto musel chystat ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26631 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
O týchto nábojoch som počul aj u nás. Dokonca som ich mal aj v ruke. Vraj je to takzvaný patentovaný systém dvoch do seba vsunutých kontajnerov, z tým že sa od seba začnú oddelovať v nejakých 40 m a potom sa začne zhluk správať ako normálny náboj. Vyrába to firma cheddite. Robia sa 3 druhy. Dokonca aj cheditte 20-80m kde je vlastne ideálny brokový zhluk zhruba okolo tých 35-40m do 80m. No sú dosť drahé okolo 50 korún? ak sa nemýlim. Zatiaľ som ich nevyskúšal, ale mohlo by to fungovať. Druhá otázka, je či je ranivý účinok v 80-100 metrov aj dostatočný na usmrtenie líšky. Veď si myslím, že nemôže byť v klasickom náboji väčšia navážka prachu a preto asi nie je energia v 100 metroch taká ako v 35m. No neviem ? Čo si o tom myslíš
<br/>www.chedditeitaly.com/cartucce/index.asp?P=1&Cl=6

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 210 návštevníkov a žiadni členovia on-line