Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26643 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
Vladenko, jen pro zajímavost , jaký máš důvod že do druhej brokovej hlavně dáváš RaB 4,5 mm? Já osobně když jdu s brokovnicí se psy, nebo jen na obchůzku dávám Minimagnum do druhé hlavně, kvůli většímu množství broků na střelbu na větší vzdálenost.
<br/>Jinak já jsem střílel v kuloborku ZH 12 Coronu 4mm a nebyl problém, lišky, kočky i kuny do 40 metrů ani krok, teď dávám 3,5 nebo 4 mm Minimagnum a ještě nic neodešlo, ikdyž je to větší rána. Než sem si svyknul tak sem tam sem měl i šrám nad okem :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26646 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Nazdar Jenda. No musim upresniť, že ten minimagnum dávam do hlavne ktorá má full zahrdlenie, teda 1. A do tej menej zahrdlenej dávam na menšiu vzdialenosť tú 4,5. Neviem, prečo ale asi je to pozostatok, z doby, keď som lovil líšky so 4,5 mm brokom red&amp;black. Ale priznám sa, že vždy už zo zvyku odpálim ten minimagnum, a stalo sa mi iba raz, že po rane, keď líška asi na 40metrov, sa chcela po pol minúte postaviť, tak som jej pridal tú 4.5 mm. Inak správne by malo byť samozrejme, že prvú ťahám menej zahrdlenú, na bližšie a potom druhú s plným zahrdlením, na ďalej. Alebo, s tou 4,5mm strelím mačku(mám tých brokových 4,5 zopár) Inak v podstate nevidím aspoň tu v našom revíre vBratislave, skoro žiadne využitie 4,5 mm broku. Skôr sa držím starého hesla, že 3.5mm brok po celý rok. Na drobnú 3.5 corona, alebo fortuna a na škodnú zmieňovaný minimagnum. Naposledy, nedeľa líška asi 12metrov. (vynorila sa tak blízko pri posede.) Zásah na koreň krka, pravidelné pokrytie brokmi od kraja hrudníka až po hlavu. Samozrejme ostala na nástrele. Dokonca by som povedal, keď som ju odral, že by tých brokov mohlo byť aj menej. Kľudne by na tu vzdialenosť stačil aj brok s oveľa menšou navážkou. Inak už je slušná koža, ale ešte by to chcelo tak zo dva týždne a bude aj remeň vyzretý. Všetkým lovcom líšok prajej do nastávajúcej sezóny Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26648 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
Tak to áno, ale tuším že na IŽ (jestli máš tu samu co já) se nechají hlavně přepnout. Právě že mě to zarazilo, ptotože RaB je sice super patron ale bez kontajneru. Myslím si že 4,5 je dobrá na blízko na brlohovanie, ale samozřejmě bez kontajneru a i s 0 nebo 0,25 choke. Když není člověk dobrý střelec:liar::D
<br/>Mě se povedalo nedávno na společnej, že mi jezevčice vlezla do brloha a vyhnala lišku tak sem na ní vystřelil asi na dva metry a to brokem 4mm SaB Magnum 76 mm, 53 g. A mechanizmus asi nevydržel střelecké vypětí a spustil obě rány najednou...nepřeji nikomu zažít tu ránu:liar::( 103 g brokům na zpětný ráz do ramene, žádnej hezkej zážitek. Liška samozřejmě po ráně na krk neudělala ani krok. Pak jsem rychle přebil na 4,5 mm Mirage a druhou lišku sem až na druhou ránu dohnal v potoce:) pěkný zážitek.
<br/>Jinak střílím též SaB Corona, na bažanty do pohonu 3 mm, druhá hlaveň i 3,5 mm. teď střílím 3,5 SaB Vega 34 g, dobrý patron, jen občas ruce by to chtělo jiné.:D
<br/>Lovcům lišek zdar:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26652 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Akurát včera som strelil dospelého lišiaka na kukuričnom strnisku. Špacíroval sa asi tak 110 - 120 m od posedu, kašľal mi na vábničku (možno ju ani nepočul, lebo fúkal hurikán), tak som pustil guľu, 8,5g od SaB, kal. 6,5x57R. Lišiak sa zvrtol a ako blesk prebehol asi 30 - 40 metrov a potom ho hodilo o zem. Keď som ho našiel, mal pár kvapiek farby na kožuchu, ale dalo hodne úsilia nájsť vstrel a výstrel. Nakoniec komorová rana a dierky ako po celoplášti. Samozrejme, je to moja prvá skúsenosť s týmto nábojom, takže paušalizovať nebudem. Tento rok som kúpil guľobrok, takže ho len testujem, zatiaľ mám 3 líšky, z toho 2 brokom (Palletoni 4,5 mm a SaB 3 mm). Obe však do 30 m, ale po 4,5mm som ešte musel dostreľovať, po 3mm ani nepípla. Treba zistiť, aké broky od akého výrobcu to strieľa s čo najlepším krytím a ostať pri nich. Ono na blízko tá hrúbka nie je taká dôležitá, len aby ich kmotra &quot;kúpila&quot; čo najviac, lebo keď je chytená slabo, tak je navždy fuč. Už som strelil brokovnicou 16/16 líšku aj na 60 m, ostala v ohni, 1 brok do ucha. Ale to je náhoda, vtedy už radšej guľou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26655 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
No Jenda, ja mam optiku namontovanú na IŽ-ke z roku 1978. To znamená, že je to ešte stará ruská kvalitka. Pevné zahrdlenie 0,5 a 1,0 a samozrejme dvojkohútiková. Tak výber, ktorú hlaveň je len otázkou správneho kohútika. Inak s optikou na 35 m umiestnim jednotnú strelu &quot;special slug&quot; z oboch hlavní po sebe do sústrelu okolo 5cm.
<br/>Samozrejme s podopretou flintou no proste super. Teraz som kúpil originál brenekke tak uvidím. Vlastním aj kozlicu IŽ čo má rok je to 20/76- a tá ma výmenné choke a jednospúšť. No s tou sa len učím. Predsa len mi musí sadnúť a trochu sa s ňou zžiť. Samozrejme sú aj úspechy, ale zatiaľ musím skonštatovať, že s touto starou dvanástkou sa mi darilo viac, i keď štandardný náboj SB corona 12/70 má 32g a 20/76 má 33,5g. Takže v počte brokov to nie je. Chce to len zvyk a strieľať. Ešte jeden postreh. Hlaveň tej starej je aj pomali po 30 rokoch z vnútra krištálovo čistá ako by bolo vnútri potiahnuté zrkadlo(doslova). Tá nová sa na ňu nechytá ani keď som ju doviezol z obchodu novú. Starú som dal zrepasovať, brunír a drevo. No myslím, že ma ešte prežije. Zdravím Vladenko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26659 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
Nazdar, zaujalo ma, že strieľaš &quot;breneky&quot; z oboch hlavní. Ja mám tiež takúto IŽ-ku,
<br/> len novšieho dáta a z plného zahrdlenia som sa zatial bál strieľať jednotné strely.
<br/> Takže asi to nebude problém, však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26661 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Ahoj Gulo.
<br/>Ano rozumel si ma spravne. Už to tu bolo viac krát rozoberané aj na iných fórach. Nehovorím že je to previdelne, ale aj dnes keď niekto ide do pohonu a berie si so sebou brokovnicu a nabije tam jednotné strely tak to nerieši. Výrobcovia udávajú, že sa dá použiť aj z plného zahrdlenia. No ja mám pevné zahrdlenie. Z výmenných choke som to nestrielal a ani by som to tam nedával. Priznám sa, že som ich vystrelil z plného zahrdlenia asi zo 15 a úplne v pohode, ani by som nepovedal, že by bol nejako vyšší spätný ráz. Poviem iný príklad. Otec má IŽ 12/76 jednohlavňovú brokovnicu. Tá má zahrdlenie 1,0. Hlaveň je jak vodovodná trubka, to mám v tomto prípade brať, že by som v nej nemohol použiť brenek, alebo slug? Vystrielali sme s nej tak zo dvadsať striel a úplne v pohode, dokonca brok 12/76 od S&amp;B Buck shot 4,5mm s 53 gramovou navážkou kope ako sviňa, to oproti tomu jednotná strela je úplne v pohode. Nestrielame to previdelne ale prokovnice s optikou nastrelujeme jednotnými strelami ako gulovnicu. Preto to použitie jednotnej strely. Potom mám istotu, že by som s tým mohol presne streliť aj s jednotnou strelou. Ulovil som s ňou prasa z plne zahrdlenej hlavne asi na 30 metrov presne za ucho, ako som mieril. Použitie jednotnej strely je na každom ako sa rozhodne Lovu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26662 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
Já mám taky ižu, jen 16, a také dávám jednotné střely do obou hlavní ;) Jak jsi se ptal na ty náboje, tak borci s tím střelili nekolik lišek ve vzdálenosti 80-100m a jen jedna jim utekla. Já nemůžu říct, protože já jsem tím nestřílel, ani jsem je neměl

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26674 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Zimný lov líšok
Pre kazdeho kto sa pytal..
<br/>Pouzivam naboje S&amp;B Fortuna 32g. 3,5mm dnes som kupil 20ks minimagnum 40g 3,75mm
<br/>uvidim co to je za naboj,este snim nemam skusenosti. Naozaj sa mi este nestalo,ze by mi liska zostale po brokovej rane v ohni,mozno mam len smolu :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26677 od abba
Odpoveď od abba na tému Zimný lov líšok
To nebude smola, tiež používam 12/70 fortuna (36gr) brok 3,5 mm g/b kozlicu a ostáva to v ohni na 90%, tento rok 14 líšok. Spadla aj líška, ktorá mala, len 4 broky nemeral som vtedy vzdialenosť odhadom 50 - 60 m.
<br/> Chyba bude: puška - krytie, veľká vzdialenosť, slabý strelec.
<br/> Každú krabicu nábojov vyskúšam na túlavých mačkách, ak v ohni ostáva mačka náboje sú kvalitné, nebýva to vždy! takú krabicu si odkladám na zimu, vtedy treba vyššiu kvalitu.Hrubší brok 4,5 mm používam na jazveca ako som písal v téme &quot;Jak slovit jezevce&quot; a od tohto hrubší n e p o u ž í v a m - stráca sa efekt šoku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26836 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Zimný lov líšok
Zdravím , skúsenosť z kal. 222 rem. mám 1a pol ročnú a zatiaľ mi srnčia strelená na komoru buď ostala v ohni alebo odišla len niekoľko m. Ešte raz aj pri líškach a srnčej som nemal negatývne skúsenosti z rozbíjaním ale stále hovoríme o Norme 4 g . Zo selier-belot 3,24 to je iná káva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26839 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Zimný lov líšok
Akurat v piatok som kupil ZBK 110 Super Lux .222 Rem. Takze aj ja idem skusat strelivo. Takze odporucate tie Normy?? Aky typ strely to je?? Dakujem za odpoved. :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26869 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
Sú to 4g strely klasický polo plášť. Asi najťažšia strela v 222 rem. Ja mám tiež rem len od apríla. A dýk za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26874 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Zimný lov líšok
Nazdar Lesak mam nejake strelivo do 222 aj nejake skusenosti tak pokecame inak na srnca a lanstiaka u mna 1 3,6g Hirtenberger nosler partition mam asi 5ks;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26910 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
Lanštiakov strielaš na komoru alebo len za ucho?Prípadne na krk?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26914 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Zimný lov líšok
S 222 som strelil len par kusov, na diviaky mam 6,5 no vzdy na komoru u lanstiaka za lopatku 3x Priestrel raz na pluca pre kopova priestrel aj farba vystrel velkosti koruny odbehol 150m. Treba rozvahu a umiestnit ranu tesne za lopatku do vzdialenosti 80m tolko moja skusenost;)Len strelivo nosler nie Sb8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26921 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
A Normu 4g si neskúšal?Ten Nosler parttion 3,6g je klasický poloplášť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26924 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Zimný lov líšok
Nie je to dvojjadrova poloplastova strela s kontrolovanym rozkladom co znamana vzdy predna cast deformcia hrib a strela a dalej netriesti ostava poikope;)Normu som neskusal v 222

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26926 od petob
Odpoveď od petob na tému Zimný lov líšok
Dakujem.Pozriem ju v katalogu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #26927 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Zimný lov líšok
Len ja som to nosil s Rekuska

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 845 návštevníkov a žiadni členovia on-line