Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27516 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
A vedeli že je bez hlavy, keď bola zabalená? Na strelených líškach sa určuje úspešnosť orálnej vakcinácie - vakcína obsahuje marker (značkovač), tým je tetracyklín, ktorý sa ukladá v zuboch, takže na vyhodnotenie vakcinácie hlavu asi potrebujú + diagnostika besnoty - robí sa z mozgu, ale sú aj iné metodiky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27535 od tomasfox
Odpoveď od tomasfox na tému Zimný lov líšok
mohol by mi niekto dat radu ako donutit polovnikov aby zacali lovit viac listiciek niesom polovnik ale casto sa s nimi stretavam ked som doma .Ked sa ich spytam preco ich nestrielaju povedia ze s toho sa gulas nevari. a je tu co strielat stretavam liski casto a v poslednom case hlavne prasive ale to ich asi nezaujima hlavne ze maju v mrazaku:-o:-o:-o:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27543 od lisiak
Odpoveď od lisiak na tému Zimný lov líšok
nazdar, ja pouzivam na lov lisok 22WMR naboje cci maxi magnum, mam snimi dobru skusenost len lisky dost odbiehaju ale aspon je vzrusenie pri dohladavke:))) max dohladavka po komorovej rane bola 50 m, najdolezitejsie po zasahu je odsledovat spravanie lisky ak unika oblukom tak ju ma:)))

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27553 od miros
Odpoveď od miros na tému Zimný lov líšok
od jari ich prikrmujem hornetom a je to parada je dobehane po rane na komoru 14 kusou ostalo takmer na nastrele, 3x do 10 metrou a jeden pripad rana za branicu sa snazila odbehnut ale druha rana ju dostala strielal som na vzdialenost od 30m-151m strelivo poloplast PP alebo RWS rozdiel len bordel v laufe po PP kozusina v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27571 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
Kto ma foto alebo vie opisat ako vyzera penisova kostička lišiaka?nemam istotu že som vyrezal komplet, a či som nožom nechtiac niečo neodrezal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27572 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Ahojte. Ma niekto skusenosti s porovnanim ucinku strely z malokalibrovky na lisku? Jedna sa mi o kalibre .22 LR a .22 WMR. Je medzi nimi nejky podstatny rozdiel? Resp. aky je medzi nimi rozdiel? Je na lisku postacujuca aj obycajna .22LR? Dakujem za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27630 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Zimný lov líšok
Čerstvá skúsenosť RWS .22 MAGNUM Teilmantel, 2,6 g, V 0 595 m/s (Lauflänge 60 cm), 491 J - 30m, lišiak na komoru, v ohni. Rozdiel LR a WMR bude určite vzhľadom na tie energie a najmä pri väčšej vzdialenosti. Podstatné bude aj strelivo a strela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27670 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
Samozrejme, že ti na líšku postačuje obyčajná .22 LR. Len prosím ťa nepoužívaj
<br/> obyčajné strelivo, resp. neexpanzívne, pretože sa nahľadáš! :D Z mojej skúsenosti,
<br/> líška strelená na 70 m MiniMagnum od CCI, dutý hrot, prerazená chrbtica, líška ostala
<br/> v ohni. V súčasnosti používam ešte silnejšie strelivo od CCI Velocitor. Ale dobré sú i
<br/> Yellow Jacket od Remingtonu (aj keď sa príliš rýchlo otvárajú), resp. staré známe
<br/> &quot;Stingery&quot; od CCI. Zásada je strieľať do tých max. 70 m a úspech máš istý. Ja osobne
<br/> nedám dopustiť na Velocitory, pretože majú i napriek dutinke zachovanú plnú hmotnosť
<br/> klasického &quot;longrifu&quot; a majú neporovnateľne vyššiu rýchlosť. Pokiaľ ide o energiu, tak
<br/> na 100 yardov (91 m) ich neprekoná ani Stinger. Zatiaľ mi po ich zásahu žiadna
<br/> &quot;škodná&quot; neodišla viac ako 5-10m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27671 od Fero
Odpoveď od Fero na tému Zimný lov líšok
Len pre pobavenie ja som ulovil všetky moje líšky guľovnicou 8×57 JS..Všetky ostali v ohni akurat mam v kožušinách veľké diery.... :D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27682 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
S CCI Stinger /22LR/ mám pri love líšok nie najlepšie skúsenosti - strieľal som na líšku na cca 30-35m zreteľný komorový zásah - zavyla a tisla sa k zemi do priehlbiny, dal som druhú ranu, takisto jasný zásah na komoru, trošku vzadšie - líška vyštartovala, vbehla do pásu krovísk vzdialeného cca 30 metrov a ani v ňom som ju na ďalších 50metrov nenašiel, len slabé stopy farby na začiatku krovia..
<br/>Druhý prípad - líška na poli na cca 45m.. Rana na komoru /z posedu viditeľný zásah, resp. miesto zásahu na srsti podľa fľaku od farby približne v strede komory/, líška spravila kotrmelec, no hneď na všetky štyri a útek do lesa, do jarkov - v okruhu 100metrov som ju nenašiel, ani farbu okrem toho miesta kde spravila kotrmelec; a to bol aj v lese dosť prehľadný terén bez hustejšieho podrastu a bez nôr..
<br/>Zopár iných prípadov - komorové rany a odbehnutie do 50-100m..
<br/>Naopak, náboje 22LR čo sa mi na líšky osvedčili, boli napr. CCI Subsonic /sú tiež s exp.dutinkou/, no s nimi sa zodpovednejšie na vzdialenosti väčšie ako 70-80m strieľať nedá - pomalá strela s väčším poklesom - nutnosť odhadovať prenos zámerného bodu..
<br/>S nimi čo som líšky trafil na komoru, tak buď neodišli vôbec alebo aj po doslova vyšprintovaní sa v behu ´zlomili´ tak max. do 15metrov..
<br/>S MiniMagmi som na líšku ešte nemal príležitosť vystreliť, ale 2 túlavé psy /veľkosti polovičných vlčiakov/ ďaleko neodbehli - jeden vrchná komora /pravdepodobne aj so štrajchom na chrbticu/ zostal na mieste, druhý šikmo zozadu za rebrá /strela pod tým uhlom iste prenikla do hrudnej dutiny/ skolaboval po max. 20m od nástrelu, ani nie úteku, ale odplazenia sa. Srnča ktoré strhli to už bohužiaľ tiež nerozchodilo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27683 od smire
Odpoveď od smire na tému Zimný lov líšok
Velicitory su vynikajuce! Podla mojho nazoru uplne najlepsie! Mam podobne skusenosti ako Gulo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27719 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
ja chodím na líšky už pár rôčkov výlučne len s 22lr a s cci stinger som max.spokojný aj ked poväčšine v ohni neostávajú,ale do 15m končia...,a to som s nimi zažil rôzne prekvapujúce rany,ako odstrelenie nohy atd,ale to je na dlhú debatu... No a čo sa týka 22wmr,tak sa mi zdá,že kmotry na ňe reagujú slabšie/daleké odbiehanie/,ale to bude asi tou rýchlosťou a slabšiemu odovzdaniu energie v tele líšky..,možno na niečo väčšie-psy,vlci... Inak strielam na vnadisku do 30m-poväčšinou...,toť moje skúsenosti...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27825 od ZK
Odpoveď od ZK na tému Zimný lov líšok
ak má niekto skúsenosti s porovnanim 22lr. a 22wrm rád by som si to prečítal,dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27871 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Zimný lov líšok
podobne...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27944 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Nevie niekto či už platí: za každú líšku 400Sk, lebo som počul že platí iba od januára...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27956 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
Platí od 15.12 (t.j. zajtra) do polovice marca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27957 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Platí to v každom regione a peniaze idú pre strelca alebo pre združenie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27962 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Zimný lov líšok
Neviem či v každom regione, to naše sa týka oblasti okolo Bratislavi (Senec, Pezinok)
<br/> Peniaze patria strelcovi, teda aspoň u nás to tak platí. Ak sa na schôdzi dohodnete, že
<br/> ich vložíte do združenia, to už je vaša vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27963 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Zimný lov líšok
Môžem potvrdiť. Bolo nám do združenia doručené oznámenie z vet. správy. Takže už len : Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27997 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Zimný lov líšok
No szia Gyuszi, verím že novou Baikalkou, čo si dnes odo mňa kúpil tú líšku čoskoro strelíš :D
<br/>Za lísky by mali veterinári vyplácať zástrelné od 6. decembra 2007, takže sa treba usilovať.
<br/>Miloš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 297 návštevníkov a žiadni členovia on-line