Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28806 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Zimný lov líšok
Aj ja gratulujem dúfam že na budúci rok konečne už aj ja strelím svoju prvú líšku aj keď poľujem už 13 rokov a mohol som už viac krát streliť líšku tak kvôli strachu s besnoty som ešte žiadnu nestrelil ale povedal som si že na budúci rok už konečne nejakú strelím začal som kŕmiť už aj chodí tak po novom roku uvidíme.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28815 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Zimný lov líšok
Veď ti nikto nekáže sa jej dotýkať. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28818 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Zimný lov líšok
Naozaj hmm to ma nenapadlo:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28821 od zrkadlo
Odpoveď od zrkadlo na tému Zimný lov líšok
Hornet no nič si s toho nerob priateľu vieš koľko si ušetril nábojov??? a vieš koľko x by si musel čistiť hlaveň??? ani by si to za tých 13 rokov nespočítal takže lovu zdar :]
<br/>PS: je silvester ber to ako taký malý humor :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28826 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
KONEČNE S N E Ž Í!!!!! A teraz páni si to rozdám s líškami......................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28827 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
aaaaaaaaaach aj u nás snežííííí....................a mne končí dovolenka..............zajtra do práce...............:{..a tak nádherne je vonku :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28828 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
Ahoj, hlavné je že si prekonal ten strach ! Gratulujem! Držím Ti palce.:D.Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28938 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
No dnes sa mi podarilo streli pekneho lisiaka. Potvora....po rane odbehol este asi 30m. Vecre som privábil na piskanie lasicky dalsiu lisku. Zassa mi odbehla............ rano musim ist dohladat. Strelal som cca 100m s 223 remington....... naboje ferderal - celoplast

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28940 od lovec01
Odpoveď od lovec01 na tému Zimný lov líšok
mal si strielat radšej s polopláštom;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28981 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Predvčerom som si spravil rekord. Zavábil som pod posedom - zajačie vrešťadlo a ešte som sa nestihol na posede posadiť, lišiak bol na 15 metrov a hľadal toho uvrešťaného zajaca. Po rane bol chudák uvrešťaný on, až som sa bál, že ujde, ale kým som prebil nový brok, zhasol cca 7 m od nástrelu. Preparátor ho omrkol a usúdil, že možno bude zlato, medaila určite, tak som zvedavý. Pauza medzi vábením a príchodom lišiaka asi 15 sek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28982 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Zimný lov líšok
Lovu Zdar Sipik, niečo podobné som zažil aj ja pred asi 6-timi rokmi s tým rozdielom, že keď som prichádzal na posed, tak sa pred ním už špacírovala líška, nechal som ju v kľude pomaličky odísť do blízkeho jarku, rýchlo som potichu vyšiel na posed, nabil guľobrok a na vrešťadle zavábil. A z jarku, kde pred chvíľou líška zmizla si to možno po 1/2 minúte namierila rovno k posedu, kde som ju už čakal s namiereným guľobrokom a privítal, ako sa patrí :D
<br/>Včera sa mi podaril prvý úlovok v sezóne 2008, lišiak strelený cez deň o 11:00 hod, guľou na 50 m, po rane odbehol do blízkych kríkov so zdvihnutým chvostom. Na nástrele dosť farby, ležal zhasnutý cca 10 m od nástrelu, strieľal som kal. 30.06 strela Norma Nosler Accubond 11,7 g (červená plastová špička), poškodenie kožušiny na springfielda nebolo vôbec veľké. Foto v galérii.
<br/>Lovu Zdar všetkým &quot;líškárom&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28983 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
Gratulujem ku krásnemu zážitku a k dobrému zavábeniu. Ešte by si prípadne mohol uviesť výrobcu vábničky, potešilo by to. Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28985 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Pôvodne som používal takú neznámu, lovil s ňou aj otec a obaja úspešne. Teraz mám ale od Devany, je to paradox, ale nie je to vrešťadlo, je to štekanie líšky. Niekde na tomto fóre som čítal, že sa to dá použiť aj ako vrešťadlo, tak som skúsil. Treba fúkať do hrubšieho konca a má pekný rozsah tónov, treba ešte modulovať dlaňou. Vrešťanie je oveľa vernejšie ako na tej, čo som s úspechom používal predtým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29006 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
:] myslim ze som sa o tom zmienoval JA.. Prisiel som na to nahodou :P Teraz ale pouzivam piskanie lasicky.......mam pocit ze je to ucinnejsie ako vrastadlo. Aspon mam taku skusennost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29021 od gyuszi
Odpoveď od gyuszi na tému Zimný lov líšok
To tú vábničku mimochodom treba dobre naladiť :liar::D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29097 od Elo
Odpoveď od Elo na tému Zimný lov líšok
Sipik, aj ja mám od devany vábničku štekanie líšky. Ako si to myslel, že treba fúkať do hrubšieho konca? Keď do hrubšieho konca fúkam, vábnička nevydáva žiadny zvuk - treba do seba vťahovať vzduch, vtedy je aj zvuk. Takže keď ju používaš ako vrešťadlo, treba fúkať - či vťahovať vzduch a teda z ktorej strany?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29119 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Zimný lov líšok
zdravim, mam vabnicku piskanie lasicky od devany...do tej sa musi naopak fukat, skusal som vabit, 2 lisky bez reakcie, 3 zmenila smer ku mne, ale potom odbehla...mohli by ste pisat aj cas, kedy sa vam podarilo ulovit lisky???ja chodievam na zotmenie, v decembri bolo vidiet lisky, ale teraz nic..dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29121 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Zimný lov líšok
Na piskanie lasicky musis do seba vzduch vtahovat, nie fukat. Ja som to tiez skusal, ale ziadnu lisku som este neprivabil. Ked boli dve v dohlade, tak len dvihli hlavu, zavetrili a normalne pokracovali vo svojej predoslej cinnosti. Doslova ma mali aj s vabnickou na haku.:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29122 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Zimný lov líšok
dnes v noci prva tohto roku celkove tretia rem 222 na40m SB poloplašť vnoci sa blbo dohladava

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29139 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
Ja som na lasicku uz ulovil niekolko lisok.....som s nou viac spokojny ako s vrestadlom. Chyba bude bud v zlom napodobneni hlasu alebo v tom, ze lisky boli nazrate. Ani mne kazda liska nereaguje na piskanie. Keby som to mal vyjadrit cilom tak asi 6 z 10.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.156 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 135 návštevníkov a žiadni členovia on-line