Zimný lov líšok

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29144 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Keď dáš do úst tenší koniec a vťahuješ, to je štekanie lišiaka. Keď vábničku otočíš a fúkaš do hrubšieho konca, to je štekanie líšky (kaúúr) - tak to je aj na tom CD od Devany. A toto fúkanie sa dá použiť aj na vrešťanie. Je možné, že by sme mali rozdielne vábničky? Ja som si ju objednal asi v októbri 07.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29145 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Pri tej mojej lasičke treba vzduch vťahovať. Na tú som ale ešte nemal úspech. Vábil som lasičkou a asi o 16:40 - už sa slušne stmievalo som zavrešťal a lišiak bol v momente tam. Je ale možné, že len chvíľu predtým vyliezol z nory, preto tú lasičku nepočul. Nemôžem vyvodzovať závery, je nanič zima, aspoň u nás - málo snehu (skoro žiadny), veľa myší. Keby riadne prituhlo a nasnežilo, to by bolo iné kafe. Líšky sú moc opatrné na to, aby sa dali len tak oblbnúť. Musia byť hladné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29151 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zimný lov líšok
Ako vábiť spravne myškovačkou od Devany?Poradí niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29169 od sipik
Odpoveď od sipik na tému Zimný lov líšok
Sorry, zabudol som poďakovať za dobrý tip :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29183 od saris
Odpoveď od saris na tému Zimný lov líšok
není zač :liar: Dnes som strelil dalšiu lišku privábenú na pískanie lasičky. Bola prašiva....potvora jedna . Aspon ju dám na monitoring.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29191 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Aj ja mám s pískaním lasičky veľmi dobré skúsenosti. V sobotu som privábil líšku zo vzdialenosti asi 500m. Zabrala až na tretí krát, poriadne som vymrzol, čo som kľačal v snehu. Bolo to okolo 15.00 - 15.30. Vypálil som jej velocitora asi na 50m (môho stavača odloženého vedľa mňa už dlho provokovala, videl ju hodnú chvíľu ako šla k nám tak som nechcel dlhšie čakať aby prišla bližšie) a zdrhla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29312 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
Zdravím všetkých líškárov..aj ja vlastním vábničku "lasička" a mám s ňou zatiaľ výborné skúsenosti - dokopy 3 strelené lyšiaky a dokonca sa mi podarilo už trikrát privábiť aj kanca okolo 150 kg. Po zavábení doslova dobehol až pod posed a hodnú chvíľu tam snoril a potom odišiel ako duch. Po chvíli som to zo zvedavosti opäť vyskúšal a došiel znova a fučal ako lokomotíva. Podľa mňa je to v tom, že ten zvuk je podobný pískaniu srnčaťa..čo myslíte vy ostatný?
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29313 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
Taktiež vlastním aj vábničku &quot;štekanie líšky a lišiaka, &quot;zajačie vrešťadlo&quot; a &quot;myškovačku&quot;, všetko od Devany. S vrešťadlom sa mi podarilo privábiť 2 líšky, z toho jednu sa podarilo aj vyplatiť:)..Mám takú skúsenosť, že to s tým vrieskaním netreba veľmi preháňať a stačí také jemné a tichšie zavábenie, i keď to nejde tak do diaľky. Štekanie som yatiaľ vyskúšal len raz, pretože u nás líštičky nejako silne nekankujú a radšej skúšam lasičku. U nás napadol sneh len v piatok. Ako u vás ostatných prebieha párenie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29314 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
vidim, ze brlohovat nechodi nik, alebo sa mylim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29315 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Zimný lov líšok
Myslím párenie líšok :]..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29317 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Zimný lov líšok
Práve sa chystám obísť nory, skontrolovať, čo sa ich v okolí deje.Mám na káre aj nejaké kadávery bažantov, skúsim im to ponúknuť. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29321 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Ja chodím sem-tam mám foxteriérku a hrubého jazvečíka. Teraz je zem zmrznutá ťažko by sa kopalo. Jazvečík síce vyháňa, ale začala ruja a s párom v nore si len tak neporadí. Začali sme stavať umelé nory ale ešte nie sú hotové, v tých sa bude dať brloháriť celý rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29331 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Zimný lov líšok
Aji já chodím norovat a rád, ale při té honičce, která byla do konce roku jsem se k tomuto krásnému způsobu lovu prostě nedostal :( Uvidíme teď, chce to taky trošku počasí. Každopádně všem Lovu Zdar a pokud půjdete norovat tak opatrně na psíky, ať se daří

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29333 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
ja som bol skontrolovat nejake nory, bez uspechu, pouzivane ale akurat nebol nikto doma, ze ako suter, cakali sme az pes vyleze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29351 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Zimný lov líšok
u nas zatial ece nekankuju, zatial...ale norovat v tomto obdobi je trosku risk, psik moze dostat dobru nakladacku.ako uz napisali, ak je v nore liska s lisiakom, psik nema sancu...otocit ich neotoci a boj je to nekonecny...vacsinou padne pes..z osobnej skusenosti vravim, kopali sme to v zime, 2 psy dostali na frak...nakoniec sme museli odist, lebo jagos mal prekusnutu papulku.rano sme len videli 2 stopy, aj barva bola nova...lisiak sa schladil v potoku a odkracal aj s liskou...radsej pockat pri nore ked sa stmieva...aspon usetrite psika...lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29354 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Chlapi aké stavebné materiály používate na stavbu umelých nôr? Podklady mám, niektorý z vás mi ich poslali. Na jar by sme chceli dáke tie nory postaviť. Len by som hlavne rád vedel aký materiál na spodok, a na vrch nory. Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29398 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
betonove odpadove rury, plastove rury na kable priemer 25cm, skridle, skruze, stare pneumatiky....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29408 od smokry
Odpoveď od smokry na tému Zimný lov líšok
U nás v MS na Vysočině máme 18 umělých nor - některé už přes 20 let staré. Převážně jsou z betonových rour o prům. 20 cm, pak z kamení a nebo ze starých betonových tašek. Lov v nich praktikujeme z 90% po obeznání na obnově a na jaře liščata podle zbytků zvěře u nory. Vůbec není problém s ostrým psem vyhnat lišku s lišákem z jedné nory, jen nesmí být nikde slepá ramena nebo kotel s jedním vchodem. Dále je nutné se při obeznávání chovat tiše - to samé i při zahájení norování. Tiše nastoupit, nemluvit a opatrně pustit psa u vsuku. Většinou, když není liška zrazená a důrazný pes, liška opustí do pár minut noru (někdy i do 20 sekund) a pak už jen záleží na střelecké dovednosti střelců (stačí i 2-3). Máme vypozorováno, že z 90% opouští noru prvně lišák a pak třeba i po chvíli za ním liška. Někdy je také potřeba kopat, když liška nechce opustit noru, ale když víte, kde je kotel, tak není problém. Také se stalo, že za 5 dnů po úspěšném norování byla nora obsazená zase. Taky se musí posbírat u nor vystřelené nábojnice, aby nezavětřovaly okolí. Zatím máme za tuhle zimu ulovených 7 lišek z nor po obeznání a 1 nám utekla. Přeji všem hodně loveckých úspěchů při tlumení lišek v umělých norách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29409 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Zimný lov líšok
Dik. Ale ako na tie pneumatiky? Ako ich upravuješ? V revíry ich máme dosť vďaka nesvedomitým ľuďom. Takto by sme spojili príjemné z užitočným. Nory by boli z pneumatík a pneumatiky by sa nepovaľovali kade tade ;) Aj škridle a tehly by sa našli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29426 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
z pneumatiky robime kotle ak je velka tak umiestnis do nej suter, vznikne tak kotol s dvoma vychodmi, napajame vacsinou plastovymi rurami, pod gumu das betonovu platnu, alebo urobis beton, plast bar co.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 292 návštevníkov a žiadni členovia on-line