Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8488 od Jenda
Po podvečerní přeháňce jsem vyrazil k řepce, jestli by se nenaskytnul nějakej čuník :) a neviděl jsem na mou duši ani chlup. Jen asi 25 komárů:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8608 od Rammira
Dnes ráno 2x zajdo, 2x bažantík, 2x bígel (pani, ktorú očividne neposlúchali, premúdrelá, prečo máme my poľovných na voľno a že ona je pri jazere a nie v revíri), 2x bastard, 1x pittbul s ťažným zariadením na chrbte, namiesto obojka, ktorý bol bez náhubku, na volanie majiteľa nereagoval a prirútil sa k mojim dvom jazvecom, v poslednej chvíli som ich v otočke dvihla do luftu, takže cvakol naprázdno! Majiteľ sa dušoval že neublíži (počula som aj videla ako to chruplo keď cvakol naprazdno) a na otázku prečo ho má pusteného odpovedal že si myslel že tam nikto nebude. Ľudia prosím "NEMYSLETE!"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8670 od astronom
Mám kamaráta, ktorý v zimnom období výdatne pomohol našej zveri tým, že sponzorsky nášmu združeniu poskytol jadrové krmivo v objeme presahujúcom 20 ton. Nakoľko aj on sa stal začiatkom leta poľovníkom, hospodár ma poveril nájsť mu srna I. prípadne II. vekovej triedy. Mal som vyhliadnutých dvoch srnčekov. V nedeľu večer sme išli pozrieť jednotku. Srnček s jedným parožkom vykloneným medzi uši. Posadili sme sa na nízky posed, ktorý je postavený tak, že vo vzdialenosti 100m je okraj lesíka potom nasleduje lúka, ktorá bola s polovice pokosená a za chrbtom posedu je pole s kukuricou. Kamarát ako prvý zbadal srnčiu. Bol to zrovna ten náš srnček, ale bol ešte ďaleko na istý výstrel. Srnec sa pobral do kríkov, ale postupoval smerom k nám. Nedošiel však, lebo jeden dobrák sa začal lúkou preháňať na štvorkolke - bolo po poľovačke. V pondelok ráno som kamaráta zobral do inej lokality, kde mám urobené políčko osiate hrachom a ovsom a vedľa neho je lúka, ktorú som osial ďatelinou. Už 5 rokov po sebe som tu strelil srnca a i tohoto roku sa tu motkáva slabá dvojka. Na svitaní vyšla neďaleko políčka srna a o piatej sa objavil aj srnček. Srnec vyšiel s krovia neďaleko posedu a smeroval k políčku otočený zadkom, prípadne šikmo. Čakali sme 10 minút pokiaľ sa otočil bokom. 5,10 hod. zaznela rana a srnček po niekoľkých vrávoravých krokoch zhasol. Bol to prvý kamarátov výstrel a trafil ukážkovo. Strela zasiahla srdce. I keď to nie je môj úlovok, dovolil som si zavesiť do galérie fotografiu trofeje lebo ide skutočne o peknú raritu. Sponzorovi krmiva ešte raz vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8703 od astronom
Už dlhšiu dobu som sa chcel presvedčiť o účinnosti náboja 5,6x52R na ťažšiu zver. Doteraz som ho používal výlučne na škodnú a srnčiu. V sobotu ráno mi vo vzdialenosti cca 70m vyšli tri lanštiaky. Keďže som mal kľud a dosť času, zamieril som na krk tomu najmenšiemu. Po výstrele diviak zostal v ohni a po pár kŕčových pohyboch zhasol. Išlo o čistý priestrel krčnej chrbtice. Táto jedovatá strela ma milo prekvalila. Verím, že do vzdialenosti 100m by bola účinná i na menšie kusy vysokej. Zostáva mi ešte vyskúšať ranu na komoru. Aké máte kolegovia skúsenosti s týmto kalibrom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8706 od Akela
Tento kaliber mňa osobne sklamal. Strelil som českým strelivom srnca na 70m tesne za lopatku a 5 minút som ho naháňal po lúke kým zhasol. Bol som veľmi sklamaný. Bez priestrelu. Prešiel som na 223 rem. a nemá chybu. Takže moja skúsenoť nebola dobrá. Po nej som sa na diviaka neodvážil vystreliť. Zbraň som predal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8708 od astronom
Ja som strelil touto rážou 6 srncov a tri dbeholi tak asi do 10 krokov. Traja skončili v ohni. Preto som vyskúšal tohot diviačika. Vždy išlo o priestrel aj u diviačika a tiež som použil SB strelivo. Nie je to nejaká veľká vzorka, ale zatiaľ spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8710 od johny
Akela po jednom zásahu predať zbraň sa mi zdá unáhlené. Každý kaliber má toľko druhov streliva, že si ho môžeš prispôsobiť podľa potrieb. Ja rem 223 neodsudzujem a ani nevyzdvihujem savažku, ale moje skúsenosti sú zas úplne opačné. Ale aj tak najväčšou chybou každej zbrane je strelec. Mne sa teraz podarilo mojou tetkou osmickou strelit diviaka prvou na stehna a druhou na lopatky. Ukazkove rany ako sa to nema. Este sa mi teke nieco nepodarilo a len vdaka setrnosti tohto kalibru nebola všetka divina znehodnotená. Ale videl som keď otec strelil lanštiaka 223rem SB poloplášťom ... hrozná spúšť. Ja som skúsil niekoľko líšok a pol boka vytrhlo. Savazka je rozhodne šetrnejšia pri použití rovnakého druhu streliva a tým že je pomalšia lepšie odovzdá energiu, to je môj názor. Mám ju len krátko, ale videl som v združení čo dokáže. Ale strieľať na divaka a vysokú týmito kalibrami aj tak pokladám za krajnú núdzu. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8715 od tibo
Koľko ľudí toľko chutí:s223 rem. som spokojný a považujem ho za najvhodnejší na lov srnčej a škodnej na primeranú vzdialenosť.Kvalita českého streliva,špeciálne v tomto kalibri išla vposledných rokoch, extrémne o 40 - 50% dolu!Osobné skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8716 od Akela
Myslím že som slušný strelec. Ak nedám ľubovoľnou guľou, je jedno či zlamovačkou, alebo klasikou rozptyl do 5 cm, zbraň je zlá. Skrátka nepodarila sa fabricky. Syn strieľa ešte lepšie a tiež nedal lepší ako 15 cm rozptyl s oporou z posedu. Uznáš že rozptyl 2cm na 100m a 15-20cm na 100m je neporovnateľný - optika Meopta. Neviem ako ty, ale ja takú guľovnicu nechcem. Vystrelil som s nej na lanštiaka na 40m a zmizol ako gáfor. To sa mi ešte nestalo. Pokiaľ zbrani neverím, nemôžem ňou zodpovedne loviť. Áno 223 dosť znehodnocuje divinu, ale kde ranu položím, tam je a to aj na 150m. Je to zbraň z inej kategórie ako ZBK. Strieľam z nej Normu a tá oveľa menej poškodzuje divinu ako SB - nerozkladá sa tak rýchlo. A 223 v CZ 527 je tiež ľahká na posliedku. Strelil som s nej už všeličo, ale zver musí byť v kľude. Čo nevidieť budú u nás strniská a to je ten správny čas...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8717 od Akela
Včera sme boli so synom vonku. Mne prišlo 8 ks srnčej z toho dve dvojky a synovi 3 ks jelenej. Jedna jelenice s jelienčaťom a jedna šmolka. Mali sme teda pekný zážitok. Diviaky som zasa len počul. Akosi sa boja mojej 308čky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8721 od sibo
Vcera na prechadzke so psom, nejake dva zajace, bazanty a asi tri velke kombajny :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8743 od Stefan49
...stretol som susedu---nic z toho nebolo, avsak mi hovorila ze videla medvedicu s dvomi malymi!:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8807 od nugy
Dnes som prechadzal les na koni a videl som danielku a pitlaciacu macku.Skoda ze bola v susednom reviri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8862 od vik
Astronom, strelil som 5,6x52 srnca prestrelené srdce, odbehol 20 metrov, jelenica na 70 s prestreleným srdcom tiež odbehla do 50 metrov, strela ostala na druhej strane pod kožou, otec tým strelil srnca na zadnú komoru tak trošku trvalo kým zhasol...Líšky s tým padajú jak podťaté...Podľa môjho názoru je to dobrá puška, hlavne presná...problémom sa javí menšie farbenie...a tiež som strieľal SB...Tolľko moje skúsenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8864 od nugy
Isiel som pozriet srnce a vysli mi 2 mlade lisky.Mal som malorazku,dostali obe,ale ani jednu som nenasiel aj ked jedna zo zaciatku farbila ako z krhli.Ani pes nepomohol.Zasla do nory a jazvecicka nie je docvicena.Stavac sa do nej nezmestil:P.Skoda ich:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8866 od Jano43
Aký máš týp flinty? Ja mám ZBK 110. Tá má prestrašne tvrdú spúšť, to je utrpenie s tým strielať bez opory. Ináš je presná to ja fakt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8867 od Akela
Včera sme boli so synom vonku. Jemu prišla dvojka a trojka srnec a mne dvojka a jednotka + srna a srnča aj líška. Diviaky sú zakliate. Nemáme šťastie. A tie komáre, takýto rok nepamätám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8868 od Akela
Na mojej bývalej ZBK - chvalabohu predanej som dal spúšť upraviť puškárovi a spravil to veľmi dobre. Mal som na nej Meoptu 2000 - 6x42 a presná nebola ani náhodou. Kal.5,6x52R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8874 od vik
taktiež ZBK 110, ale s upravenou spúšťou, tá pôvodná bola fakt tvrdá...A je sakramentsky presná...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8875 od Stefan49
...do frasa , chlapi-ako sme sa dostali v tejto rubrike dotvrdych/vynikajucich spustiach na zbrani?:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 126 návštevníkov a žiadni členovia on-line