Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9553 od nugy
Cafte.KOnecne som na nete.25.8.2006.Doobeda prsalo.poobede prestalo tak o 17tej som sa vybral von.O 18tej som bol na posede,ze sa mi uz nechce slapat.Sa dol som si tam iba tak.Ze pokukam.Na 20 krokov mi po pol hodinke vyslo srnca.Aj som ho nafotil.Potom sa tam dlho nahanali zajace a hradovali kohuty.Za sera vysla listicka a vyhrabavala mysi.KEdze som cakal na srnca,tak som si ju vychutnaval pohladom cez dalekohlad.ked zmizla,vysla srna a kukala spet do lesa.NEcakal som ze tam bude aj srnec ked je uz davno po ruji,ale bol!KEd vysiel z lesa ,padla rana.Srnec neznacil zasah,a adbehol do lesa aj zo srnou.Nasiel som ho zhasnuteho na kraji lesa.Zasah na nizku komoru.Bol to srnec o ktodom polovnici vraveli,ale iba dvaja ho vydeli.Ma zdefotmovany (zlomeny)jeden paroztek.Foto dam aj do galerie.Bol to skveli vecer a som velmi rad ze Diana mi priala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9568 od steyr
Blahoželám, lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9571 od Basky
Tak isto -pripájam sa- Lovu Zdar!
<br/>
<br/>Ale aj mne tento ´predåžený´ víkend šťastena zapriala, lončáčka je už na pravde Božej... A aj zopár kusov vysokej som videl... Takže spokojnosť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9639 od cerebellum
Dnes som takmer po roku u nas videl viac ako 3 danielice. :D Zazrel som 5 kusov, z toho 4 mlade, takze predpokladam, ze ich bude viac. Mal som stastie na srnciu, videl som 10 kusov, z toho jedneho srnca I. v.t., jeden paroztek cca 2 cm a druhy paroztek cca 5 cm. Natrafil som aj na velmi zvedave srncata, ktore cloveka z takej blizkosti asi este nevideli a chodili okolo mna na 4 kroky a obzerali si ma 8o.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9754 od balistik
Vcera som bol skusit stastie na jelena a ked som sa zapisoval do knihy nastev tak som si pozorne precital odkaz od hospodara ktori jasne znel..ZAKAZ POCHODZOK PO REVIRI V CASE OD 1SEPTEMBRA DO 31. OKTOBRA KOLI NADMERNEMU RUSENIU JELENEJ ZVERI!!!! a tak som za zapisal na posed ktori nastevujem pravidelne uz 2 roki.Ked sa uz uplne rozvidnelo postavil som sa na krizovatklu dvoch lesnich cesticiek asi 25m od posedu co je vzdialenost ktoeu ja osobne nepovazujem este za pochvodzku,zbadal som jelena (lovny 12torak) a uz ked som mu mieril krasne na krk sa zrazu pozrel do lava odkial fukal vietor a utiekol tak rychlo prec ze som nestihol ani pozerat smer ktorim unikal.Nedalo mi to a tak som chvilu cakal na dovod koli ktoremu jelen ktoreho som chcel a mohol ulovit tak rychlo utiekol (mohol to byt moj prvi kus vysokej zveri). Ake bolo moje prekvapenie ked som zazrel kolegu polovnika ktori sa prechadzal po reviri akoby si nikdy necitak odkaz v knihe nastev?P skoval som sa za krik a cakal kam az moj kolega pojde na svojej rannnej prechadzke,dosiel az pod moj posed a nahlas si sam pre seba povedal &quot;naco sa chuj sprosty zapise na posed ked potom sa ani neobtazuje ist von???&quot;.Ked som sa vynoril s krikov ako by zbadal posledneho ducha na svete,hned som mu vycistil zaludok a za nedysciplinovanost a este sa aj namna urazil ze on si moze chodit pocas polovacki po celom reviri a nikto mu to nemoze zakazat lebo on poluje dlhsie ako nas pan hospodar... Takto som prisiel o moznost ulovit svoj prvi kus vysokej zveri a na nase podmienky velmi sylneho (mozno aj medajloveho) jelena. Tymto dakujem svojmu kolegovi (tiez)polovnikovi za krasne prezity den v nasich lesoch.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9762 od mildo
ballistik bol pravidelny alebo nepravidelny 12torak? pretoze u nas plati zakaz odstrelu obojstranne korunovych jelenov, ak pravdaze nebol 12+ :) ako je to u vas??,
<br/>
<br/>lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9765 od Basky
Ak zákaz posliedok vydal hospodár samostatne, bez odhlasovania členskou schôdzou ako uvznesenia v tomto znení, tak by mal byť neplatný. Hospodár je len maximálne člen výboru PZ má iné právomoci a povinnosti, nie zakazovať spôsoby lovu.. Na druhú stranu ísť posliedkou popod posed na ktorý je už predomnou niekto čitateľne zapísaný je dosť neetické - ale v zásade tiež to nie je úplne vylúčené - záleží na okolnostiach - čo ak cesta popod konkrétny posed je jediná vhodná na návrat do obce apod.? Ak je to také problematické treba vec predniesť na členskej schôdzi, ak ste len trochu normálni, rozsúdia Vás... Ale asi nie ste, ak aj hospodár je samoboh... :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9773 od steyr
Zaslúžili by si odfajčiť aj &quot;súdruh&quot; hospodár, aj &quot;kolega&quot;!!! Basky to vysvetlil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9775 od Basky
Nie, nie, nič som nevysvetlil - len som povedal svoj názor podla mojich doterajsich skusenosti. Nepovedal som že má pravdu ten alebo ten.. Nepoznám detaily udalosti a už vôbec nie pohnútky jej aktérov.. Keby sa súdili, súd by skúmal aj tie.. Viem sa vžiť do situácie sklamaného skoroúspešného lovca i do situácie poľovníka, ktorý sa mu dotrepal pod posed.. /Čo ak bol ten druhý na rannej postriežke a po nej sa ponáhľal domov, alebo do práce? Mal kvôli druhému poľovníkovi obchádzať niekoľko km? to uvádzam ako príklad - vôbec to tak nemuselo byť a mohla to byť čistá zlomyseľnosť alebo ignorancia...to vedia len oni dvaja, resp. každý z nich sám za seba./
<br/> Trvám iba na tom hospodárovi - sám o sebe nemá právomoc vydať takýto zákaz. Ak to čítate - hospodári - a myslíte si opak - ohláste sa, oponujte, odvolajte sa na nejaký predpis - rád si opravím svoj názor ak je chybný.. Vďaka.
<br/>basky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9776 od Basky
Ja si pod lovným dvanástorákom, ktorého môžem, chcem uloviť, predstavujem toto:
<br/>Mám platnú povolenku na jeleňa IV. vekovej triedy, nemám vedomie o tom že by už hospodár informoval o splnení plánu lovu v tejto vekovej kategórii, jeleňa podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia posúdim že je v dvanástom roku života alebo starší.. Kolega balistik písal o LOVNOM dvanástorákovi - tak dúfajme že tým myslel toto.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9777 od steyr
Jasné, že nepoznáme detaily, ale je zrejmé, že kolega šiel od knihy do revíru a teda vedome šiel okolo obsadeného posedu! Ešte aj komentoval... Neviem, aké platia pomery tam, ale u nás platí zásada, že keď sa napíšem (bezprostredne pred vstupom!) do jednej lokality, iný tam bez môjho vedomia nesmie vstúpiť. Sme dobrá partia, mobily fungujú, takže si vieme vyjsť v ústrety a dohodnúť sa na pohybe, aby sme jeden druhému nebabrali do poľovačky a aby sme jeden druhého neohrozili. Ale ak nezavolám, nepáchnem tým smerom! Inak ja nikdy nesadnem rovno na posed, tam vlastne končím, vždy sa predtým prejdem po danej oblasti, aby som vedel, čo sa kde deje... Ale to je ich vec, k tomu hospodárovi súhlasím s tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9824 od martinhodon
tak vcera vecer 2 jelenice a 2 jeliencata a asi 25 diviakov,kamarat strelil lonstiaka.
<br/>po kancoch ako keby sa zvrhla zem.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9825 od Akela
Dnes to vyzerá na ideal. podmienky. Snáď mi Diana už pošle prvého tohtoročného diviaka. Inak je to čisté psycho. Zajtra sa ozvem. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9826 od miso
Tento rok sú opatrné:P V utorok sme čakali celú noc, prišli však až o pol 5, asi 4 kusy. Najprv boli asi 200m od posedu a pomaly prichádzali v tieni lesa k nám. Keď boli asi na 70m kamarát sa trošku posunul aby sa pripravil na streľbu. No posed zradil a trošičku vrzgol. No čo budem písať -diviaky ako keby do nich strelil,lomoz, kvik a boli fuč...
<br/>A celá noc v prdeli:) No čo aj pre toto mám poľovačku rád....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9829 od mano
pani vcera som bol pozriet jelene, pravidelne chodia o 19.50 na luku, ale ked mi hore- dole po luke o 19.40 zacal chodit magor s dalekohladom tak ma skoro porazilo. zisiel som dole za nim ze co hlada a on na to ze pocul ze su tu jelene a chce sa na ne pozriet tak sa prechadza po luke a hlada ich. parada nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9831 od brigo
aj ich nasiel,alebo este len rastli a boli male:D::]8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9852 od Akela
Tak Diana konečne zabrala! Včera večer o 21.30 mi prišli na strnisko 2 diviaky, väčší a menší albín. Väčšieho som trafil presne na vyššiu komoru, ostal v ohni. Krásny zážitok - konečne. Aj oslava úlovku sa vydarila - upozornenie - nepite mútne víno. Ako hovorí kamarát, momentálne dávam dokopy telo s duchom. Ale skvelý večer!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9858 od miso
Gratulujem a Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9860 od martinhodon
tak dnes rano 6 jelenic a po diviakoch ani stopi s este som aj zmokol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #9863 od steyr
Gratulujem, Lovu Zdar! Večer som mal vysokú i srnčiu, ale svine pod tel lampión pochopiteľne nevyšli. Ale bolo super, toho roku už taká noc nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 293 návštevníkov a žiadni členovia on-line