Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9019 od cerebellum
Dmes som bol konecne v lese sam. Siel som si svojim tempom, nikoho som nemusel pocuvat... Lenze pocas pripravy som sa nevyhol skolackej chybe a v rychlosti som sa nevhodne obul. Co vam budem hovorit... Inac som videl srnu, srnca- pekny chovny I. vt. a jazveca- nechcel som verit vlastnym ociam, taky bol vykrmeny. Lutujem, ze som si nekupil srnciu vabnicku v predstihu pred rujou. Vcera som v KE uz ziadnu nezohnal. Skoda, mozno o rok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9023 od johny
Skus na www.devana.sk .... mne prisla za dva dni. ahoj a vela uspechov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9024 od brano
tak vcera sme vybehli na posed, mali sme stastie, vyse 20 jelenov sa pred nami paslo, krasny pohlad, niektore nam presli priamo pod posed:), supeer, este tam bol aj srnec, nastastie nas nezavetril a nezbrechol,ako minule:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9030 od cerebellum
Dnesna prechadzka lesom bola s tych prijemnejsich. Kedze u nas huby este nerastu, neboli v lese ziadni hubari. Inac som videl 2 srny, ktore mali po 2 srncata, jelenicu s jeliencatom, zajaca, mladu lisku a tulavu macku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9040 od adman
Vcera podvecer som sa vybral s mojim javecikom na kratku vychadzku pod les. Kracajuc po pastvisku som asi 100 metrov pred sebou na okraji maleho lesika zbadal pohyb. Ked som lepsie pozrel, tak tam odskakovala srna, ktora nas zrejme zvetrila. Tak som sa vybral smerom k tomu lesiku. Srna vtedy neodskocila celkom do lesika, zdrziavala sa stale na jeho okraji. Ked som sa viac priblizil, tak som ju zradil uplne a odbehla za lesik a potom uz hlbsie do vzdialenejsieho lesa. Bolo to velmi pekne, mozno aj trochu poucne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9080 od astronom
Pôvodne som išiel dnes večer na diviačiky, ale cestou na stanovište som prekvapil mačičku a nedalo mi ju len tak obísť. Potom som stretol srnčeka, ale to že je srnček som zistil neskoro. Také malé parožky mal, že som ho pôvodne považoval za srnu (už sa hodne šerilo). Ľavý parožtek mal dlhší nie viac ako 2-3 cm ten druhý tak polovica z prvého. Nakoniec začalo pršeť a tak som sa radšej pobral domov. Z diviačikov nebolo nič, iba som na spriatočnej ceste vyplašil jednu jeleničku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9134 od zachi
To okolie poznám ale presnú lokalitu nie. Ale rád by som poloval v takom revíry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9135 od miso
Dnes som sa vybral na prechádzku len tak s foťáčikom a vábničkou. Sadol som si s dobrým vetrom do trávy pri lese a skúšal zavábiť, snáď sa nejaký roháčik dá oklamať. Asi po 2 sérii vábenia mi asi na 5-6m priskákal srnec a pozeral smerom ku mne. Stihol som ho asi 20x cvaknúť (potom keďže partnerku nenašiel, odpochodoval), len škoda, že statív ostal doma:( Mohlo sa podariť viac záberov. Jeden z podarenejších som hodil do fotogalérie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9148 od brano
no vcera sme sli na posed na diviaky,ale spln nam prekazili oblaky,ale vyslo nam podvecer 120 kusov vysokej,same lane s mladymi8o, krasny pohlad na ten zastup,dnes sme boli pre zmenu na ture,nevideli sme nic,pretoze nas skoro prevalcovala tlupa motorkarov:[:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9177 od Waldo
.....cely weekend sme s kamosom opravovali staru polovnicku chatu a este nam aj pekne prsalo....nakoniec som sa este smikol do rybnika, ako keby som nebol dost mokry.....gulovnice som sa ani nedotkol cele 2 dni....fasa vikendik :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9205 od nugy
Cez vykend sme chceli stale polovat.Pocasie nam neprialo.Aspon nie v sobotu poobede a v nedelu rano.To sme radsej sedeli doma.Vpiatok a v sobotu rano bolo fajn.Ja som videl divaciky,ale iba na chvilu co pretriskovali horou.Videl sam aj kopec srncej,skoda ze len holej a este sa mi priplietol spicak daniel.Kamarat vydel aj troch srncov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9227 od lukas
Ja som bol dnes na cakanej a zmokol som ako kura,ale to vôbec neva. Bolo dost srncej ,a aj nejaka skodna skoda ze skodna daleko ,a srncia nie taka ako na povolenke.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9247 od steyr
Včera večer ma Diana milovala - videl som 6 slušných srncov (už ich je len 5) a potom ma napadla črieda diviačikov (tiež ich je už o dvoch menej) = nová Meopta Artemis 2000 1,5-6x42 nesklamala, perfektne sa zbližujeme! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9250 od pekelnicek
Na vcerajsej prechadzke som mal poriadne adrenalinovy zazitok, na strmom svahu bola pod hrebenom mala smrecina, vosiel som do nej a 20m pod sebou som zbadal asi 120 kiloveho kanca, ktoremu sa nepacilo ze ho otravujem a šupol si ro rovno na mna. Tych 20m do kopca mu trvalo asi 3 sekundy. Chvalabohu so stihol vyskocit na smrek, inac neviem ako by to dopadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9253 od Basky
Na Tebe Váš hospodár plomby netratí..!! Asi názov zbrane v Tvojom nicku Ťa dosť vystihuje.. Tak teda Lovu Zdar! A dačo aj nechaj na plemä.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9275 od steyr
Veď keď som mu volal, len lapal po dychu. Potom som sa nadrel ako kôň, kým som s tým porobil šór podľa jeho predstáv;/, ale konečne je v mrazáku okrem karfiólov aj čosi poriadne;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9287 od Basky
Včera večer sa mi na vábničku podarilo nalákať zo 2 srncov, no pre hodne kríkovitý terén a zle vybraté miesto /najvhodnejšia prístupová cesta pre zver bola v smere zavetrenia mojim pachom/ ani jeden neprišiel tak, aby som ho mohol cvaknúť. Z opačnej strany sa zapásla srnka-jednoročka, tú som cvakol; a keď sa zošerilo, z niekadiaľ medzi týmito smermi sa pripásla stará jelenica, dve mladšie a dva ihličiaky v lyku, v zásade chovné. Jelienčatá som nespozoroval. O takých 100 metrov ďalej - pri doline som počul silný klepot parožia a hlasné lámanie kukurice. A za chrbtom mi občas pofučkával jazvec.. :liar: celkovo - spokojnosť s vychádzkou..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9293 od steyr
Basky, vôbec nie som taký vážny strelec, ale raz aj motyka vystrelí a za štvrťstoročie, čo poľujem som ešte také šťastie nemal.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9301 od Basky
Na každého /srdcom poľovníka/ raz príde! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9330 od mano
ja si osobne myslim ze pre polovníka je stasie ked streli aj len jeden kus a dost na jednej polovacke. U nas v PZ mame zasadu ze ked strelim tak v ten den uz nenabijam a to strielame rocne cez sto kusov raticovej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.230 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 267 návštevníkov a žiadni členovia on-line