Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9331 od steyr
Dva kusy by som ani ja nestrelil,a ani nemohol, to je jasné, ale u diviakov to až tak neberieme, lebo to čo platíme za "škody" a to, ako toho roku stojíme s odstrelom diviačej je dôvodom na druhú ranu. Ale názor je názor, OK. Sedliaci nás doslova kontrolujú, či chodíme na služby na tzv. ochranu poľnohospodárskych kultúr a niektorí majú okolo toho také reči, že by si v pohode strelil dve svinky aj ty. Ale tvoj názor je určite korektný a korešponduje dokonca i s mojimi zásadami, ktoré za štvrťstoročie môjho poľovania vyznávam a rešpektujem.Napriek tomu som aj ex post v pohode a mám úžasnú spomienku na celý život - a o to tu v prvom rade ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9332 od Basky
Ja tak trochu lov zveri beriem aj ako povinnosť a preto napr. dvoch bračekovcov srnčekovcov gombičkárov by som neváhal uloviť aj na jednu príležitosť, teda za prepokladu že po prvej úspešnej rane by ten zostávajúci hneď neutiekol, ale ešte postával na mieste...teda nie za každú cenu, len pri príležitosti na ISTOTU...
<br/>Pri vyšších vekových triedach srnčej alebo jeleňoch by som ulovil istotne len jedného kusa. V holej si už niesom taký istý, resp. to veľmi neuznávam, lebo napr. je ťažšie spoznať nekvalitnú srnu, keď už srnča nemá pri sebe. - Čo by bol logický dôsledok Vášho prístupu - na jednej vychádzke ulovím najprv nekvalitné srnča t.j. 1kus a mám dosť.../akože ´zážitkov, sťastia..´/ a srnu, aj napriek možnej dobrej loveckej príležitosti, nechám odísť... !? spoznám ju prakticky na budúcej vychádzke-nepomýlim si ju s inou, kvalitnejšou, hm? Porozmýšľajte, či je tento Vami opisovaný princíp aj v tomto prípade úplne poľovnícky správny.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9333 od mano
,,Ja tak trochu lov zveri beriem aj ako povinnosť&quot; tak tomu nechapem 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9334 od Akela
Aj na nás tlačia sedliaci, obkolesili sme kukuričné polia posedmi a chodíme strážiť. Tiež by som nestrelil 2 ks pri jelenej, ale pri diviakovi by som to tak vážne nebral. Hrozia nám totiž súdmi. A ak si ešte nevidel zdevastovanú parcelu kukurice - dåžka asi 3 km a šírka min. 1 km príď sa k nám pozrieť. Nechcel by som byť majiteľom tej kukurice. A dve stehná z diviaka majiteľovi škodu nenahradia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9336 od Basky
A ako ináč chceš prispieť k snahe o dodržanie správnej pohlavnej a vekovej štruktúry zvere v revíry? Zdravotného stavu a vývoja populácie...? ...Máš recht, dá sa aj odchytom... :]:]:] alebo prehovorením do duše...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9351 od dusab
Vcera som isiel autom domov a na ceste v strede stala sliepocka bazanta. Pomaly som brzdil aby som sa jej lepsie prizrel a ked som uz bol pri nej na cca 2, max 3 metre tak sa pomalicky rozbehla a zdvihla zo zeme. Hned na to za nou z druhej strany cesty z travy vzlietlo 6 malych bazanciatok. Preleteli za nou tiez pred mojim takmer stojacim autom. Krasne...
<br/>Potom som si uvedomil, ze ak by siel niekto kto nepribrzdi tak uz malicke mozno niesu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9352 od Akela
Včera sme boli so synom, ale diviaky urobili čo obyčajne. Prišli mi za posed a odišli. Inak pekný srnec dvojka, radosť pozrieť, na slnku krásne vyfarbený. Syn tiež bez diviaka - stále. Chceme ísť aj dnes, ale už zlyháva aj prepočet na pravdepodobnosť. Pravdepodobne, kým nezoberú kukuricu, veľmi si nezapoľujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9353 od steyr
Basky, veď si prečítaj poriadne, čo som písal, prosím! Strelil som výradovú dvojku srnca podľa povolenky a keď som ho oblomboval, ošetril a spratal, narazil som na diviaky (v podstate mi ryli 5Om od odstaveného auta), tak som strelil dva fakt biedne lanštiačiky, taktiež legálne, v súlade s plánom atď. Nie je teda namieste diskusia o správnom regulovanom odstrele a pod. Naopak, hospodár bol spokojný, rozhodol o rozdelení diviny, srnec šiel do výkupu. O čom tu je reč? V podstate ja mám zážitok, združenie i sedliaci osoh, i kamaráti boli za kúsok divinky vďační. Veď sám vieš, že je s tým len robota a výdavky, keď niečo ulovíš. Inak, ja by som zase zrejme nestrelil dvoch gombičkárov, ten jeden by ma saturoval (odhliadnuc od toho, že ešte som na dvoch srncov povolenku v jednej sezóne ani nemal).
<br/>Ale nechajme to tak, prajem ti pekný víkend bohatý na poľ.zážitky a nech sa ti aj darí.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9385 od stiffler
dnes som sa chystal ne vecer pozriet do lesa ,HOLD prisiel som na ulicu a sup prsii az do teraz:D a vydel som paar lastoviciek...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #9388 od miso
Srnčia ruja už síce skončila, ale včera sa mi podarilo navábiť jednotku srnca s deformovaným parožím, proste krásny výrad. A kedže ju mal otec v povolenke, Diana bola k nemu štedrá. Strieľal novými nábojmi RWS EVOLUTION v kal. 7x64. Srnec ostal v ohni, vstrelná rana o priemere strely a výstrelná rana mala priemer asi 5-6cm.(keďže však srnec stál trošku šikmo, strela chytila kraj lopatky,preto bola divina v okolí výstrelnej rany trošku &quot;chytená&quot;) Poškodenie diviny bolo naozaj minimálne,takže je s nábojmi zatiaľ veľká spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9396 od Basky
Moj pohlad som adresoval viacmenej najmä manovi, lebo on prvy prezentoval myslienku - jeden kus raticovej na den je stastie a viac netreba.. Tebe som po Tvojom zážitku poprial Lovu Zdar! Neviem kde si nabral že Ti niečo vyčítam.. No ale aj Ty, ako mano, si vyjadril myšlienku že v zásade /až na výnimku diviačej zvere a špecifika ňou robených škôd v poľnohospodárskych kultúrach/ túto ´filozofiu´ dodržiavaš.
<br/>Tak som Vám obom predostrel konkrétny praktický prípad kedy ulovenie aj viacerých kusov raticovej zveri /inej ako diviačej/ v jeden deň, prípadne za jednu vychádzku je opodstatnené a ono ulovenie viacerých kusov nie je ´chamtivosť´ strelca ako som to pochopil, že naznačuje v príspevku mano, resp. že majú taký úzus v PZ.. Nič viac.
<br/>
<br/>Mimo predchádzajúceho - zaujalo ma z Tvojho posledného príspevku ešte niečo. Ak som dobre pochopil, tak to že v povolenke máš napísané NAPRÍKLAD: srnec I. a II. vt. od-do.. podľa Teba značí, že môžeš uloviť iba JEDNÉHO srnca prvej a JEDNÉHO srnca druhej vekovej triedy? Ak áno, tak k tomu toľko. - Stretol som sa už aj s týmto názorom, ale viem aj iný. V povolenke je v príslušnej hlavičke napísané: NA LOV TÝCHTO DRUHOV ZVERI: /druh, pohlavie, vek.tr., v čase od-do/ O počte kusov tam nie je ani zmienka. O počte kusov hovoria pridelené plomby. A aj o tom by sa dalo diskutovať, lebo na zver môžeš založiť aj plombu svojho kolegu z toho istého združenia/toho istého užívateľa PR.. Takže ak nemáte niečo v tom zmysle odhlasované členskou schôdzou v jej uzneseniach, alebo nebodaj v samotných Stanovách PZ, tak počet kusov zvere ktorý môžeš hoc aj za deň uloviť je čiste TEORETICKY aj celý plán lovu Vášho PZ../ak si legálne zabezpečíš od PZ a jeho členov príslušný počet plômb a ich použitie si príslušným spôsobom dokážeš zapísať do vydanej povolenky../ Nikto Ti nič nemôže - podľa zákona..
<br/>P.S. Ale to som rozbehol veľa rôznych minidiskusií čo nepatria do tochto ´chlievika´, tak ak to chceme ďalej rozoberať, presuňme sa do príslušných, alebo nešpecifikovaných podtém..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9398 od steyr
Je to presne tak, ako hovoríš, s povolenku na raticovú s časovým vymedzením platnosti dostávam len jednu registrovanú blombu, a to preto, aby sa každému dostalo možnosti. Ak v tom čase neulovím patričný kus, stráca mi platnosť povolenie a blombu musím vrátiť hospodárovi. Na diviakov dostane každý povolenky dve (pre prípad,ako sa stal napr. mne). Po odlovení tých dvoch kusov mi však nič nebráni požiadať o ďalšie a pokiaľ je to s plánom v poriadku, aj ich dostane. Hospodár to kočíruje tak, aby nám ostalo aj na dobu spoločných zimných poľovačiek na čiernu. Ten uzus o jednom kuse raticovej je úplne správny a mne sedí. Zatiaľ toľko, myslím, že si v princípoch slušného poľovania rozumieme. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9401 od Basky
;)8-L8-L:):):)8-);) Tak teda LOVU, ZVERI, POĽOVNÍCTVU ZDAR! A ešte veľa pekných zážitkov, aby sme mohli do tejto rubriky čím poprispievať aj naďalej.
<br/>
<br/>Zážitok z víkendu - videl som ako sa väčšia črieda diviačej zvere stretla so štyrmi jeleňmi... Rozišli sa v mieri.. Najbližšie k sebe boli cca do 5 metrov. Škoda že bolo málo svetla, inak by už všetci čumeli na krásne fotky alebo na krátke vzrúšo video..8o8o8o 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9415 od steyr
V sobotu som videl srnu s dvoma srnčatami, tiež sa popásali na 30 m od piatich diviakov, čo si tam porypkávali a v pohode. Tešil som sa z nich až do tmy, na ranu som ani nepomyslel. V zime bežná vec, ale teraz by som bol čakal, že srna odskočí a nepekne im vynadá8o. Inak, vďaka, aj tebe nech sa darí!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9424 od sibo
tak takyto pohlad je uzasny. toto vidi moja manzelka z okna svojej kancelarie. [img]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Gallery&amp;action=show_pic&amp;id=5450[/img]
<br/>
<br/>viac v galerii

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9425 od sibo
tak takyto pohlad je uzasny. toto vidi moja manzelka z okna svojej kancelarie. [img]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Gallery&amp;action=show_pic&amp;id=5450[/img]
<br/>
<br/>viac v galerii

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9512 od cerebellum
Dnes som na seba navliekol prsiplast a podho do lesa. Asi po polhodine prestalo prsat, vysla srncia, neskôr pre hmlu nebolo vidiet dalej ako na 15 metrov, tak som sa rozhodol ist domov. No a cestou som zazrel na ceste kralika diveho :). Pekne vediet, ze polovnici vlani &quot;nezakrmili&quot; lisky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9535 od stiffler
dnes vecer na hubaach a vydel som asi 20 ks jelenov lezat na ceste . ani fotak a ani kamera,kua:[ale pohoda;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9545 od martinhodon
zdravim kde je taky paradny revir ze by som zavital na nastevu:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9552 od stiffler
ale v malych karpatoch pri Modre presne Dolany... .to si myslim ,ze bola aj nahoda pretoze som v zivote na takom mieste nevidel ani len srnku a nie to jelene.ale o chvilku uz nebudu chodit spolu , no ale mozno aj budu pretoze to boli sopliaci:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.135 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 288 návštevníkov a žiadni členovia on-line