Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26607 od JanValentko
Zdravím priatelia poľovníci poľujem v poľnom revíri na juhu Slovenska hlavná zver zajac, bažant , srnčia a kde tu sa vyskytne aj jarabica prechodne máme aj diviačiu. Problémi z vytváraním podmienok pre malú zver ako políčka a biopási a získavanie parciel od poľnohospodárov je veľký problém chcel bi som zistiť ako sa tento problém rieši v iných združeniach. Každá rada alebo skúsenosť je dobrá. Hlavný problém je intenzívne hospodárenie na poľn. pozemkoch a aj chémia. Ako ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26615 od RadekS
Ahoj, zkus obchodit vlastníky pozemků, většinou polnohospodári mají pozemky pronajaté od vlastníků, pojkud to vykoupíte, budou polnohospodári v iné pozici, nájem jim padne a budou se muset domlouvat s váma. Možná se vám to bude zdát drahé, ale půdu může nabývat do vlastnictví i právnická osoba a tou PZ je. Doufám že jsem ti trošku pomohl, určitě je to na delší povídání, v jedné polní honitbě jsem takto pomáhal vypracovávat ozeleňovací plány a potom prováděl výsadbu. Pokud budeš potřebovat více tak Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26640 od Gulo
Skús sa dohodnúť s poľnohospodármi na tom, že vám vysejú pásy miešanky s tým,
<br/> že zisk, ktorý by z danej plochy mali im uhradíte. Vždy musíš ísť do rokovaní s nejakou
<br/> ponukou, či už finančnou, alebo brigádnickou. No a to je len prvý krok. V druhom
<br/> musíte zintenzívniť lov škodnej, budovať sieť napájačiek, krmelcov..... ale ako som
<br/> videl v tvojej galérii, tak o zver sa staráte. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že
<br/> základom je tlmenie &quot;škodnej&quot;, pretože môžeš mať biopásy, remízky, políčka, pokiaľ
<br/> sa nevenujete viacerí lovu líšok, túlavých mačiek, strák, atď, tak horeuvedená snaha
<br/> vyjde navnivoč. Držím palce!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26645 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Zdravím čo sa týka spolupráce s poľnohospodármi je to o doslova vyjednávaní o každý kúsok pozemkov na ktorých plánujeme zriaďovať dočasné remízky. Presne tak ako si povedal aj mi sme sa dohodli na vyplácaní určitej sumy (priemerný výnos na 1 ha) a spolupráca ohľadne brigád lepšie povedané vypomáhanie poľnohospodárom už u nás funguje. Síce nie na mnou požadovanej úrovni ale aspoň nám nemôžu vytíkať nečinnosť. Spolupracujeme aj z doc.Slamečkom ktorý nám ochotne poradil a prišiel medzi nás aj bez finančných nárokov. Jednou slabinou je tlmenie škodnej na ktorej sa u nás nezúčastnujú všetci členovia. Rozmýšlame o zriadení a zhotovení umelých brlohov na tlmenie hlavne líšok a jazvecov . Máme už rozpracovaný plán na vytvorenie pásov popri kanáloch (mniešanky) a zrevitalizovanie okrajov kanálov zasiatím lucerky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26658 od Gulo
Niekedy pomôže dohodnúť sa s družstvom aj ohľadne osevného plánu. Vhodnou
<br/> skladbou plodín a hlavne zmenšením jednotlivých parciel sa dá tiež veľa dosiahnuť.
<br/> S tými umelými norami sme tento rok začali aj u nás, som zvedavý, ako sa osvedčia,
<br/> zatiaľ máme tri a nejaké ďaľšie sú v pláne. S tým, že všetci členovia sa nevenujú lovu
<br/> &quot;škodnej&quot; veľa nenarobíš, ale stačia 4-5 aktívni a efekt sa dostaví.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26708 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Pozeral som tvoje fotky.Zaujala ma konkrétne napájačka.Mám však otázku,či voda Vám v nej neozelenie? Ako často ju meníte, a máte poznatky že zver ju navštevuje? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26819 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Zdravím napájačka bola zhotovená v časoch keď v lete stúpali teploty ku 40stupňom je situovaná pod stomami mimo priameho slnka a vodu som menil raz týždeňne . Nebola zelená,a vmestí sa do nej asi 90 l vody. Zver ju začala navštevovať už v priebehu prvého týždňa , čo vyplívalo aj s existujúcich extrémnych klimatických podmienok. V posledných dňoch som ale zistil že bola navštevovaná aj v jesenných mesiacoch pravdepodobne aj diviakmi ktoré mi raticami prederavili niekoľko vrstvovú fóliu. Budem musieť nájsť iný odolnejší materiál na podklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26823 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Zdravím , chcel bi som vedieť či umelé nory ktoré skúšate ste zohnali hotové, alebo ste ich zhotovili sami. Len kôli tomu že viem o firme ktorá sa zaoberá výrobou umelých nôr. Tie sú ale dosť drahé. Pokiaľ bi si mal nejaký náčrt alebo plán, poprosil bi som ťa či bi nebolo možné mi ho poslať na moju mailovú adresu. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26837 od Foldes
Tento rok sme aj u nás vybudovali jednu umelú noru.Uvidime ako sa osvedci a podla toho ideme robit dalsie.Návod na stavbu sme zobrali z Ceska.Mám aj jedno DVD-ko s touto tematikou.Amatérske ale poucné.Mi sme budovali noru z dostupnych materiálov,betónové rúry a pod.Mám aj nejaké fotky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26838 od plantex
Viem ze to sem nepatry,ale chcem sa spytat,ci by som si mohol skopirovat fotku tej napajacky a ju uverejnit cca na jeden tizden na webstranke,maju nanu pristup iba clenovia nasho PZ a chcem navrhnut nieco take spravit aj unas,tak aby mali aspom aku taku predstavu otom ako to vyzera... Vopred dakujem
<br/>Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26889 od Gulo
Nory sme robili svojpomocne, mám nejaké materiály, pošlem ti ich mailom.
<br/> Zatial sa maj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26896 od plantex
Ak by som mohlo aj ja poprosit tie materialy na mail.
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Bol by som moc vdacny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26960 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
V pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26983 od Gulo
Hoši, poslal som vám ten materiál o norách, dúfam, že vám to došlo, občas nám
<br/> štrajkuje server. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27003 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Mne to došlo v poriadku , ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27070 od RadekS
Aji ode mě? Taky jsem ti to posílal :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27211 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Ďakujem prišlo to v poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27321 od JanValentko
Odpoveď od JanValentko na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
Zdravím Radek. Tvoj náčrt som dostal v poriadku ako som ti napísal , ale mám problém to dostať na papier. Keď to dám tlačiť zobrazí mi to len malú časť obrázka, je to asi vo veľkom formáte poraď prosím ako sa k tomu dostať. Z pozdravom janvalentko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27342 od LEON
jo chce to přečíst návod od tiskárny;)protože musíš potvrdit přizpůsobit velikosti formátu papíru a né tisk ve zkutečné velikosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27406 od RadekS
Jak píše Leon, měl by jsi někde mít NEJLEPŠÍ PŘIZPŮSOBENÍ KE STRÁNCE. Tak to mám aspoň Já, doufám že to rozjedeš, ať se daří. Ještě co máš za tiskárnu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2142 návštevníkov a žiadni členovia on-line