Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49775 od papo
Slovenská poľovnícka komora bolo vytvorené papo
dovolil som si založiť novú tému, pretože si myslím, že si to zaslúži. prebieha prvý stupeň kreovania komory. podľa môjho názoru trochu neštandartným spôsobom. nazval by som ho spôsob vytvorenia orgánov komory za každú cenu. začal by som týmto:
<br/>Organizačné pokyny pre OkO - RgO SPZ na prípravu
<br/>ustanovujúceho snemu Slovenskej poľovníckej komory
<br/>.... na stretnutí nezaradených sa nevolí náhradník, hoci na vyššej úrovni áno.
<br/>
<br/>drobnosť, ale svedčí o prístupe, dôkladnej príprave...
<br/>
<br/>za oveľa vážnejšiu skutočnosť považujem fakt, že na týchto stretnutiach nemáme k dispozícii aspoň návrh stanov komory, hoci volíme svojich zástupcov, ktorí sa už stanovami zaoberať budú. teda členovia sa nemôžu vyjadrovať priamo k svojmu základnému dokumentu. vraj to budú mať možnosť ich zástupcovia. a čas na posúdenie stanov je naozaj dostatočný, keďže sa vraj návrh stanov bude v Rade SPZ preberať až 17.10. a do konca mesiaca majú prebehnúť okresné ,,snemy,,.
<br/> vzniká teda oprávnený dojem, že celé kreovanie prebieha tak, ako som povedal v úvode. tak jeden má na prípravu stanov pol roka, a ten, kto ich má posúdiť, prípadne oponovať, mať pripomienky, žiadať vysvetlenie a zvážiť, či im dá svoj hlas, prípadne čím zaviaže svojho zástupcu na ďalšie rokovanie, nemá o nich ani potuchy. prepáčte mi prirovnanie, ale aj v krčme si môžem vybrať, čo mi vyhovuje. v demokratickej spoločnosti nie!
<br/> a tak teda aj vás napadá myšlienka, čo sa za tým skrýva, čo sa tým sleduje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49799 od medard
Odpoveď od medard na tému Slovenská poľovnícka komora
papo, no veď takto presne to bolo aj s novým zákonom o poľovníctve, niet sa potom čomu čudovať:[:{:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #49998 od zobudtesa
Odpoveď od zobudtesa na tému Slovenská poľovnícka komora
Aj ja som bol na schodzi OKO SPZ v jednom okrese.
<br/>aj ma to hned zarazilo. reprezentativna vzorka polovnikov
<br/>pozostavala z 19ludi. namiesto 250 pozvanych....
<br/>
<br/>vsetko prebiehalo krasne az kym neprisla chvila volby
<br/>zastupcov za kazdych 50neumiestnenych clenov.
<br/>Predseda a tajomnik OKO SPZ si vybrali svojich ludi (5)
<br/>ktori nepovia B ked je to v spore s predsedovou predstavou.
<br/>takto medzi piatimi vybranymi boli manazeri, pracujuci ale najlepsi
<br/>je sofer CLean City.- co nehovorim ze nemoze byt inteligentny clovek
<br/>ale prosim Vas ....
<br/>a na prosbu jedneho rozumneho clena SPZ aby sme sa aspon predstavili,
<br/>lebo sa nepozname navzajom
<br/>nebolo kladne ohodnotene, ze tym sa nedozvieme nic o danom cloveku.
<br/>
<br/>Samozrejme ani predstavovanie sa neslo v poriadku nastvali mna
<br/>aj ked som inej naradnosti a rozumiem dobre po slovensky.
<br/>Mali by sa predstavovat po slovensky.
<br/>
<br/>Takze ked tam bude taka reprezentativna vzorka za nas okres
<br/>tak sa nebudem cudovat ze si budu o nas mysliet dobre vecicky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50000 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Slovenská poľovnícka komora
Ak píšeš o tom okrese o ktorom si myslím, tak sa nečuduj že tam bolo tak málo zúčastnených, keď dopredu väčšina vedela kto bude zvolený, resp. vybratý. Ja som sa nemohol zúčastniť kvôli pracovným povinnostiam, ale ani sa tým trápiť nebudem, lebo by som to nezmenil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50003 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Pride presne k tomu, co bolo jasne uz davno dopredu- a inak to ani dopadnut nemohlo. Aparatcici zdruzeni v najvacsej polovnickej organizacii si oblecu nove dresy a pojde sa dalej...Po starom,samozrejme!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50005 od zobudtesa
Odpoveď od zobudtesa na tému Slovenská poľovnícka komora
asi tak, ale pomaly aj ti stari odchadzaju.
<br/>Aj ked robili vela pre slovenske polovnictvo, treba
<br/>si uvedomit ze trend ide dalej, a netreba sa bat novych veci
<br/>a mladych ludi.
<br/>Janos ja si myslim ze ked nenapiseme ze ktory to je okres,
<br/>doticni to budu vediet a dufam ze su hrdi na to ze toto dosiahli.
<br/>A stretnutie komory kedy presne ma byt? asi v Nitre ze???
<br/>Pojdem im zagratulovat ze sa tam dostali.
<br/>
<br/>dufam ze my ked budeme stary budeme hrdo spominat
<br/>na to ze sme dakedy pomahali mladym abi sa presadili...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50010 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Urcite su aj stari, ktori robili a urobili vela pre Slovenske polovnictvo. Ale su tam aj taki stari, ktori to Slovenske polovnictvo ku..... desatrocia. A prave ti nevedia odist!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50023 od st3v3n
Odpoveď od st3v3n na tému Slovenská poľovnícka komora
Tí &quot;praví a zaslúžilí&quot; neodídu a do svojho konca sa tam budú zubami a nechtami svojich pozícií,funkcií a kšeftov.Toto bolo už asi všetko dopredu pripravené a teraz sa potrebujú už len &quot;legitímne usadiť&quot;.Kto má z nich úprimný zaujem riešiť problémy na regionálnej úrovni?Neregistrovaní?Tento problém vôbec nemusel byť.Nový zákon to rieši tak,že tí ,čo museli čakať doteraz,musia čakať poctivo ďalej...Dokiaľ nevypršia platné najomné zmluvy,aj keď boli podpísané podvodom (je tak Cavar)???Slovenské poľovníctvo by už nedokázal očistiť ani Herkules.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50034 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Slovenská poľovnícka komora
Ak pises o okrese DS, tak sa nicomu necudujem. A ak o inom, tak vedz, ze v DS to maju zariadene tak, ze pozvanky neposlali vsetkym clenom bez reviru, ale iba par ludom, tim, ktori su &quot;bezproblemovi&quot; a vedia ze nepojdu proti nim. Vacsina ani nevedela, ze sa nejaka schodza konala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50036 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
ak je pravda, čo hovoríte, tak celý proces voľby komory treba zastaviť! mám dojem, že ktosi ide za funkciami ako pes po údenom. je mi veľmi divné, že volíme odušu delegátov, a pritom ani nepoznáme návrh stanov komory. naozaj to vyzerá na hrubé porušovanie práv! pozvánku som dostal: citujem: Na základe platného zákona č. 274/2009 o poľovníctve, vás pozývame na stretnutie členov SPZ , neumiestnených v PZ.
<br/>čítam,,Organizačné pokyny pre OkO - RgO SPZ na prípravu ustanovujúceho snemu Slovenskej poľovníckej komory,, :
<br/> ods.1b) pozvú všetkých držiteľov platných poľovných lístkov s trvalým pobytom v obvode ich pôsobnosti, ktorí nie sú členmi alebo pracovníkmi užívateľov poľovných revírov v obvode ich pôsobnosti (neumiestnených) na osobitné stretnutie, kde si zvolia na každých pozvaných, i začínajúcich 50 členov s platným poľovným lístkom jedného zástupcu. Adresy držiteľov platných poľovných lístkov, ktorí nie sú členmi SPZ, poskytnú OkO - RgO SPZ príslušné OLÚ.
<br/>tak čo to bolo za stretnutie? keď som sa pýtal na návrh stanov, tak mi bolo oznámené, že budú na okresnom stretnutí. vážne pochybujem, lebo Rada SPZ zasadne až tuším 7.11. teda robia z nás volov! ani nevravím, že z nového zákona majú okresní činovníci riadny hokej, ba sa ešte člen rady pochválil, že na ňom sedeli 11 hodín, že čo sa mi nepáči... zlatým klincom bola voľba zástupcov. predsedajúci sa spýtal, kto chce ísť na okresné stretnutie. dvaja sa prihlásili a ani sa nespýtal, koho plénum navrhuje. následne prečítal návrh predsedníctva na delegátov a dal o nich prednostne hlasovať, aby sa nebodaj iniciatívni a nevyvolení nedostali na okresný mejdan. tak toto je obraz honosnej slovenskej poľovníckej komory, priatelia, toto je obraz jej demokracie!
<br/> snem, ktorý má schváliť orgány a snáď aj stanovy bez pripomienkovania, bude zrejme 21.1. 2010. no a zákon ukladá povinnosť poľovníckym organizáciam vziknutým podľa zákona o združovaní občanov dať aktualizované stanovy do 31.1. na LÚ, lebo zaniknú zo zákona! myslím, že medzitým by ešte mala zasadnúť rada spz, aby aktualizovala stanovy spz. následne by mali byť schôdze PZ, aby si schválili aktualizáciu stanov. nemáte dojem, že niekto ide po krku poľovným združeniam? ja áno, pretože komora je súčasťou zákona.
<br/> a že sa mnohí pýtajú, prečo nie je zvolaný mimoriadny snem spz? vraj nie je treba, lebo rada má kompetencie meniť stanovy! nanastala však situácia, keď sa v podsrate rozhoduje o spz, jeho ďalšom smerovaní, teda o nanajvýš zásadnej otázke? a má rozhodnúť tá istá rada, ktorá doteraz označuje nový zákon o poľovníctve za dobrý? u nás sa vraví tak, dobrô s nami a zlé preč! toto bude asi aj dôvod nekonania sa mimoriadneho snemu, aby sa stihli upratať ľudia z funcií do nových, prv než budú odvolaní. som skeptik, možno mám na niektoré veci nesprávny názor, ale informácie, ktoré máme všeobecne k dispozícii sú tak minimálne, že mi to jednoducho takto dáva zmysel, bohužiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50048 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Slovenská poľovnícka komora
To sa fakt niečo konalo? Škoda reči. Pre oko SPZ DS sú nezaradený členovia dobrý len na platenie mimoriadnych príspevkov ktoré sa napchajú do vreciek spriazneným podnikateľom a tam to končí. Jo a ešte poplatky za povinné streľby na ktoré posielajú pozvánku každý rok a keď si to človek nesleduje, tak by platil každý rok jak blbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50051 od zobudtesa
Odpoveď od zobudtesa na tému Slovenská poľovnícka komora
Zdravim Pani!
<br/>Presne nieco take som cakal od SPK. je to typicke na nich.
<br/>a nehovorim, nepisem o okrese DS, ale ked to tak bolo ako ste pisali...
<br/>tak by to bolo na case zistovat kto dostal, nedostal pozvanku.
<br/>Skoda ze pozvanky chodili normalnou postou, nie doporucenou,
<br/>aby sa dalo zistit kedy komu kolko listov bolo poslanych. a neviem
<br/>ci sa to vobec oplati j.... sa do veci starich co slapu na poziciu.
<br/>Opakujem mne nevadi to ze som nebol zvoleny, nevadi mi ze po
<br/>akom sa rozprava reprazentant, ale ako sa chova v spolocnosti
<br/>a aky ma prvy dojem a ci ma vobec vztah k polovnictvu.
<br/>
<br/>idem za predsedom v inom okrese ako to robili oni a vlastne
<br/>preco je to tak ako je...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50056 od krsta
Odpoveď od krsta na tému Slovenská poľovnícka komora
Je mi luto,že podľa jedneho okresu posudzujete celý proces
<br/>voľby komory.V našej RgO PB sme rozposlali 476 pozvánok nezaradeným na stretnutie a objednali sme naj.sálu v regione. Na stretnutie ich prišla sotva stovka.
<br/>Na stretnutie pre voľbu delegátov na ustan. snem komory ich prišlo z pozvaných 42 celkom 36. Je samozrejmé, že RgO SPZ dalo návrh na delegatov ale zároveň vyzvalo prítomných na doplnenie dalších. Spôsob voľby si zástupcovia zvolili sami. U nás to bolo verejné. Navrh. delegáti boli jednohlasne zvolení. Pokiaľ ide o stanovy komory tak v sučastnej dobe údajne prebiehajú posladné práce na ich znení a budú včas predložené na diskúsiu jadnotlivým OkO , RgO ako aj samotným delegátom na ust. snem komory. Je už len na nich aku formu informovanosti zvolia aby sa o návrhu stanov mohla vyjadriť a svije pripomienky podať čo najširšia poľovnická verejnosť.
<br/>
<br/>A ešte niečo prosím Vás nehovorte o prebiehajucich stretnutiach na okr. alebo reg. úrovni ako o Okresných snemoch veď to sú predsa dve rozdielné veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50057 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
krsta, aká je podstata navrhovania delegátov nejakými orgánmi rgo na stretnutiach nezaradených? z akého titulu? z akého titulu to navrhujú ľudia ,,zaradení,,? sú tam len ako organizátori, a nemajú v inom väčšie právo ako hosť, teda ani nemajú právo navrhovať delegátov! ja tomu vravím arogancia moci a nehanebnosť! delegátov má navrhovať plénum, prípadne sa majú prihlásiť sami! čo má s tým spoločné rgo? a ako možno hodnotiť uprednostnenie kádrovo schválených ,,delegátov,,? a že každý pozvánku nedostal, hodnoím ako fakt. a ako je to s tými stanovami? takto:
<br/>najprv zacitujem z pokynov:
<br/>2. OkO alebo RgO SPZ uskutočnia do 31.10.2009 stretnutie zvolených alebo poverených zástupcov užívateľov poľovných revírov a zvolených zástupcov ...
<br/> rada spz bude zasadať 7.11,2009, teda ani na okresných stretnutiach nebudú!
<br/>sme riadni členovia komory, a nemáme možnosť sa priamo vyjadriť k základnému dokumentu? kde to žijeme? nepletieš si to s spk s.r.o.?
<br/> a k čomu teda sú tie voľby zástupcov a delegátov? s akým mandátom idú ďalej? to sme naozaj dobrí len na to, aby sme vytvárali zdanie demokratičnosti?
<br/> komora mešká, treba ju rýchlo za každú cenu zvoliť, nech sa môžu diať ďalšie zmeny. pozri si, kedy boli vydané pokyny a kedy bol prijatý zákon.....
<br/> no povedz nám, ostatným, s akým mandátom a pokynmi ste zvolili svojich zástupcov? len s jediným, súdiac podľa spôsobu voľby: majú dvíhať ruky za ciele spz! a vieš mi aj povedať ciele spz v tomto období?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50061 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Papo ma pravdu, je to tak, ako pise...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50063 od krsta
Odpoveď od krsta na tému Slovenská poľovnícka komora
Z Tvojho príspevku je cítiť určitá zatrpklosť voči SPZ, resp. voči niektorým funkcionárom. Ver mi, že je veľa ľudí, ktorí obetujú svoj voľný čas a aj svoje peniaze pre prácu v poľovníctve, či už v jednotlivých združeniach, alebo ako funkcionári RgO, OkO. K niektorým, Tvojim otázkam len nasledovné: na našom stretnutí s nezaradenými RgO vystupovalo len ako sprostredkovateľ / veď predsa kto mal zvolávať nezaradených členov SPZ - Rybársky zväz?, alebo RgO SPZ, resp. OkO/. Jednotliví kandidáti boli volení priamo z pléna, čo si myslím, že aj táto voľba nie je vždy správna, nakoľko sa ani oni medzi sebou nepoznajú a svojich delegátov si zvolia len tých, ktorí najviac diskutujú aľe v skutočnosti toho o poľovníctve veľa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50067 od pali
Odpoveď od pali na tému Slovenská poľovnícka komora
V utorok budem sediet na schodzi zastupcov uzivatelov PR a nezaradenych pre okres VK, Uvidime. Myslim, ze zakon poveril SPZ aby pripravilo ustanovujuci snem komory, preto je prirodzene, ze veci organizuje OkO SPZ alebo RgO SPZ. Priestor na vyslovenie svojho nazoru je na tych schodazach. Ak tam ludia nepojdu a nepovedia si svoje, tu uz darmo budu nariekat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50068 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Slovenská poľovnícka komora
Mna by naprikald zaujimalo, ci uz spomenuty proces prebehol aj v RgO Trnava, doposial som na ziadne stretnutie neobdrzal pozvanku... :x Ak je tu niekto z nasho &quot;regionu&quot; mohol by napisat ci ma nejaku vedomost o konani tychto stretnuti a volieb delegatov .. Vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50090 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
váš predošlý príspevok:
<br/> Na stretnutie pre voľbu delegátov na ustan. snem komory ich prišlo z pozvaných 42 celkom 36. Je samozrejmé, že RgO SPZ dalo návrh na delegatov ale zároveň vyzvalo prítomných na doplnenie dalších.
<br/>
<br/>a pre poriadok nasledujúci:
<br/> K niektorým, Tvojim otázkam len nasledovné: na našom stretnutí s nezaradenými RgO vystupovalo len ako sprostredkovateľ / veď predsa kto mal zvolávať nezaradených členov SPZ - Rybársky zväz?, alebo RgO SPZ, resp. OkO/. Jednotliví kandidáti boli volení priamo z pléna, čo si myslím, že aj táto voľba nie je vždy správna, nakoľko sa ani oni medzi sebou nepoznajú a svojich delegátov si zvolia len tých, ktorí najviac diskutujú aľe v skutočnosti toho o poľovníctve veľa
<br/>
<br/>čo je teda pravdou?
<br/>
<br/>mne vychádza, že nejaký orgán rgo je múdrejší ako ich voliči. dúfam len, že nemáte veľa takých prostejších, čo toho o poľovníctve veľa.... ;)
<br/>
<br/> ale chýba mi jasná odpoveď na otázku: je v poriadku, že vilíme a deelegujeme, hoci nepoznáme ani len návrh stanov? je v poriadku že sa členská základňa nemá právo priamo vyjadriť k svojmu základnému dokumentu?
<br/> je to v poriadku? zabudnite na lojalitu, zvážte realitu! je v poriadku napr. že na sneme sa bude voliť akási kynologická rada a jej predseda je automaticky členom prezídia? a čo to je za orgán? ja ho medzi orgámni komory nevidím! koho zastupuje? takže mi ideš tvrdiť, že náhodne zvolení delegáti podstúpia proces voľby bez manipulácie? a ukáž mi, kde sa zákon zaoberá kynológiou! nikde! sokoliarstvom však áno! pozrite sa, kam to dotiahol §2 ods. e).... ja tam psa nevidím! fretku áno! vieš o čom sa tu bavíme? o predom určených ľuďoch, ktorí majú niekde sedieť! a rád ti tie mená poviem, ale osobne. a uvidíme, či sa budeš diviť... myslím, že nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50104 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Slovenská poľovnícka komora
Jednoducho, doterajší funkcionári niektorých OkO SPZ, ktorí boli vykvasení ešte za socializmu a nemôžu sa zbaviť svojej &quot;hrabivosti&quot; pred snemami robili všetko preto, aby sa udržali v svojích funkciách. A tak lobovali v poľovníckych združeniach, vytvárali si im vyhovujúce kľúče pre voľby delegátov z radov neumiestnených a všetko pôjde po starom. S určitosťou budú ďalej požadovať, aby boli už platenými funkcionármi, pretože časť adm. agendy prejde z Obv.lesných úradov na SPK / vydávanie poľ.lístkov/.
<br/>Nový zákon o poľovníctve mal vytvoriť Slov.poľovnícku komoru a zrušiť Slov.poľ.zväz. Súčasne mala byť prijatá zásada, že ak funkcionári kandidovaloi v dvoch vol.obodbiach za sebou, ďalej už kandidovať nemôžu - a boli by sme sa konečne zbavili všetkých starých štruktúr, ktorí toho už &quot;nahrabali&quot; dosť. Aj keď sa pričinili o fungovanie SPZ, ku kormidlu je treba pripustiť nové tváre, nové myšlienky a nové prístupy. Ale čo je hlavné, bolo potrebné skončiť už s farizejstvom a tým dedkom už povedať: dosť, máte už svoj vek, choďte prosím k babkám, pretože potrebujú už vašu pomoc!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 390 návštevníkov a žiadni členovia on-line