Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52539 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Opýtal som sa doktora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52541 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
komora -y -môr ž.
<br/>
<br/>1. (menšia) miestnosť v dome na odkladanie potravín a iných vecí: uložiť zaváraniny do komory
<br/>2. rozsiahly banský priestor: trhacia komora
<br/>3......................srdcová komora
<br/>5. časť zákonodarného orgánu v niektorých štátoch: horná, dolná komora (parlamentu)
<br/>
<br/>6. zastupiteľská organizácia hospodárskych, stavovských ap. spoločenských zložiek: obchodná komora, lekárska komora, komora architektov
<br/>
<br/>7. hist. (št.) pokladnica: kráľovská komora;
<br/>
<br/>SPK bude tá 6-ka, (je to zo slovníka slovenského jazyka) lebo zastupuje napr. Slovenskú republiku v medzinárodných.......) stavovskú zložku - poľovníkov a teda všetkých, čo sa venujú chovu starostlivosti..........zveri. Vznikla na základe zákona. Jej postavenie je definované v zákone. Tak vznikla na základe zákona napr aj Živnostenská komora. Rozdiel je iba v tom, že taký živnostník do nej nemusí vstúpiť a môže behať po Slovensku a vykonávať živnosť. Napr. opravovať autá alebo zasklievať balkóny. A toto je asi ten rozdiel, že poľovník nemôže iba tak behať po Slovensku a kŕmiť zver.
<br/>
<br/>Ja vidím v tomto ten rozdiel, že predsa to poľovníctvo je niečo iné. A kto chce byť poľovník, musí byť v stavovskej organizácii, lebo (ja som nie dlho poľovník a predtým som si myslel, že poľovník, to je fakt nejaké spoločenské postavenie, nejaký stav, kde nemôže byť hocikto) vykonávanie práva poľovníctva má určité špecifické postavenie, aké sa nedá asi s ničím porovnať. Ja osobne si myslím, že zriadenie komory ( neviem o niečom lepšom, nikto nič iné nenavrhol) bolo potrebné. SPZ toto nemohlo plniť. Otázka je, ako sa naplní jej poslanie. (Tej našej komory) Pozri web stránku Lekárskej komory, Živnostenskej komory atď. My tú komoru nezrušíme, radšej by sme sa mali snažiť o to, aby pomáhala nám a aj slovenskému poľovníctvu. Bude to dlhý a náročný proces. Hlavne zmeniť ten obraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52542 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
8. srdce 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52543 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
ďakujem:)
<br/> teda myslíš, že sme stav? aj rybári sú stav? a či je to jediná forma? nie! najvhodnejšia? vec názoru, ale podľa mňa nie! najlepšie ovládateľná? áno.
<br/>
<br/>myslíš že sme vznikli na základe slovníka slovenského jazyka? a tým je dané jej všeobecná právna rovina?:] /srandičky/...
<br/>
<br/>
<br/>je niekde všeobecná právna definícia komory? to ma zaujíma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52545 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Na stránke SPZ možete nájsť www.polovnictvo.sk/down.php?id=461[/]Stanovy SPK prijaté na ustanovujúcom sneme i ostatné poriadky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52548 od Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52549 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Slovenská poľovnícka komora
www.polovnictvo.com/images/upload/Image/...x_konecne_znenie.doc[/]Príloha č 1 etický kódex - konečne znenie.doc
<br/>
<br/> www.polovnictvo.com/images/upload/Image/...k_konecne_znenie.doc[/]Príloha č 2 poľovnícky poriadok - konečné znenie.doc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52550 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ja to hladam na webe uz asi 2 mesiace. A nenasiel som. Tak premyslam, ze komora je len akysi vseobecny pojem a zakon o polovnictve ho upresnuje.Konkretne na nase podmienky.vseobecnu definciu som ja nenasiel v ziadnej inej pravnej norme. Mozno aj lekarnici,zivnostnici.... to maju rovnako. To ze existuju organizacie komoroveho typu je fakt. A asi konkretne prav.normy urcuju charaker tej ktorej komory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52565 od rastik121
Odpoveď od rastik121 na tému Slovenská poľovnícka komora
Možno zle čítam, možno mi niečo uniklo, ale nenachádzam tu stále odpoveď na otázku &quot; Čo sa stane ak zanikne SPZ&quot;. Ja viem je to kacírska myšlienka, pre mnohých nepredstaviteľná vec, ale osobne si myslím, že úplne reálna. Znamená to, že zaniknú aj jeho org. zložky, teda združenia pod ním, ich zmluvy tým pádom končia a nové nemajú ako uzavrieť. Musia sa najskôr zaregistrovať ako PO, čo nie je otázka jedného dňa atď. Ich revír si zatiaľ stihne prenajať niekto iný. Fikcia? Ukáže čas. Ak píšem hlúposti pokojne ma vyveďte z omylu. Nie som právnik, len uvažujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52570 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Slovenská poľovnícka komora
Vysoko si vážim /a to bez akejkoľvek dávky irónie/ všetky názory odbornej poľovníckej verejnosti na vznik SPK a to či už pre alebo proti.Možno aj tak trocha závidím fundovanosť a orientáciu v problematike(zisťujem,že mám čo doháňať) lebo ja sa považujem skôr za takého radového poľovníka-praktika a všetky tie právne kľučky a paragrafy mi akosi nesedia, ale mne z toho všetkého vychádza(prosím za odpustenie),že niekto zase potreboval kohosi kamsi dobre umiestniť,usadiť na funkciu/e/,veď vieme že funkcionár a to akýkoľvek a kdekoľvek sa dostane na poľovačku(a nie hociakú) tam či onam,je pozývaný na rôzne akcie ,proste funkcionár.Ak sa úplne mýlim,kritiku na moje slová prijímam,ale ten chrobáčik podozrenia bude vo mne a určite nielen vo mne hlodať stále.Budem čakať v budúcnosti,kto zase príde s nejakým spolkom,či združením,koho zase bude potrebné niekam ,,uložiť,,.Či...?Ešte by ma zaujímalo, a prosím o vysvetlenie, z akých peňazí sa toto bude platiť /alebo sú to neplatené funkcie ?/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52573 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Rastik, zmena nájomcu revíru je v prom o ľuďoch, ktorí s nimi majú niečo spoločné. O tom ako sa vedia dohodnúť resp. nedohodnúť. O tom ako sa medzi sebou rujú resp. nerujú. čo myslíš, prečo vznikli poľovnícke organizácie mimo SPZ a vlastne i SPK? Objavujú sa tu názory, že zas to isté, čo ovládlo SPZ, zavládne i SPK a znásilní ju k obrazu svojmu. Možno sa mu to podarí, ale večne to trvať nemôže. Veď ani slávny Rím, ani ZSSR netrvali večne, hoci to, že budú o sebe pyšne vyhlasovali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52577 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
Rastik,ani SPZ by nezaniklo zo dna na den.Vsetko ma svoje postupnosti aj zanik organizacie. Urcite by PZ mali dostatok casu na vystupenie z SPZ a na registraciu novej PO.O zaniku org.rozhoduje najvyssi organ,takze ako clen by so o tom davno vedel,co sa chysta. Keby napr. rozhodnutim sudu.tiez je ten proces dlhodoby.Toto je bez obav.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52578 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Slovenská poľovnícka komora
Organizačný a rokovací poriadok SPK, schválený na ustanovujúcom sneme hovorí v bode tri, že
<br/>
<br/>3.Funkcie volených členov orgánov SPK sú bezplatné a čestné. Za plnenie úloh spojených s výkonom funkcie sa môžu funkcionárom priznať odmeny. Funkcionárom patrí náhrada výdavkov spojených s výkonom funkcie v SPK podľa platných predpisov.
<br/>
<br/> No v každom prípade vždy je to o ľudoch.
<br/>
<br/>Ak niekto je vo funkcii zo zištných dôvodov tak je koniec a niekedy je ho ťažko zastaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52581 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
Wachtel, tu mozno podla mna nejde o o konkretnych funkcionarov a o to,ci dostane odmenu alebo nie. Pre mna je to kvapka v mori. Na komoru sa divam ako na celok. Skor ma trapi jej celkova filozofia.A trapi ma dost znacna nejednoznacnost pojmov. Len si pozri taky §5 a §17. A vtedy ja zacinam pochybovat o dobrom umysle,ked sa da jedna vec vysvetlovat viacerymi sposobmi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52583 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Komora nie je v zákone nikde definovaná (ako napr. politická strana atď.) Iba všeobecná definícia v SSJ. A máš pravdu, podľa SSJ nie sme ani stav. No a stým rybárstvom je to polemika, kapra môžeš uloviť a môžeš ju aj pustiť späť do vody. Uloveného diviaka už do hory nepustíš. A rybári nedávajú rybe do úst posledné sústo a kopec vecí, ale ako som už napísal, poľovníci sú aj keď iba záujmová skupina trochu iní, a niečo alebo niekto musí na to nejako dozerať, veď predsa nebude v zákone stanovené, že si musíš dať zálomok na klobúk. No to je tiež pravda, že na toto sa komora zriaďovať nemusela. A nejaké iné dôležité funkcie čo bude plniť tiež akosi nevidím. A keďže nie sme ani stav a teda ani nemôže chrániť naše stavovské záujmy, tak uvidíme čo bude robiť. Či to prispeje k spokojnosti slovenskej poľovníckej verejnosti, alebo to iba narobí ďalší čerstvý vzduch v peňaženkách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52584 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ale predsa v nejakých predpisoch komory sú. V predpise ŠÚ - pod kódom
<br/>
<br/>741 Stavovská organizácia - profesná komora 27.06.1991
<br/>745 Komora (s výnimkou profesných komôr) 02.02.1992

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52593 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
O tom,co je komora vseobecne sa nedocitate nikde. Tu nasu polovnicku zadefinoval z.274/2009. Ako pravnicku osobu. Viac o pravnickych osobach sa docitate v Obcianskom zak. §§18-21. Mozno viac o jej charktere napovie este register, v ktorom bude zaregistrovana. tych registrov je niekolko. Treba pozriet o registroch na stranke MV.Len neviem,v ktorom ta nasa bude,pretoze to som sa v zakone nedocital. Lebo komora ,ako pise Papo, nie je PO,tak nebude v registri na MP.V obchodnom tiez nie, tak asi na MV. Ale skusim sa na to spytat doktora, v ktorom registri to bude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52598 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Slovenská poľovnícka komora
Ďakujem za seriozny postoj k môjmu názoru, a z toho mi vyplýva,že som nebol ďaleko od možnej skutočnosti.Takže to, čoho sa trochu obávam(možné náznaky a prejavy ,,ja tebe ty mne,,) sa kľudne môže stávať a tak ako hovoríš- je to o ľuďoch a charakteroch. ...ale treba myslieť pozitívne,však?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52600 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
.. treba myslieť !!! 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52601 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Slovenská poľovnícka komora
...a rozmýšľať !!!....a vidieť aj za roh,že?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 199 návštevníkov a žiadni členovia on-line