Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50106 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Slovenská poľovnícka komora
feko31,ale ved už to povedzte vy mlady a niečo s tym urobte ked vieš ako na to a nie len tu pisat kde ta nik nepozna a skryvaš sa za nik,takto tam tie nove tvare a myšlienky nedostaneš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50107 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Slovenská poľovnícka komora
...mne o pripada ze je to vsetko ako pri tvoreni originalneho ROH:). Drzim vam palce!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50118 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Slovenská poľovnícka komora
"nahrabali dosť"........ nejak tomu nerozumiem, mozes mi to vysvetlit??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50119 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému Slovenská poľovnícka komora
Ja si myslím,že Vy potrebujete väčšiu pomoc,ako tý dedkovia!!:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50137 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Slovenská poľovnícka komora
neviem kolko mas rokov a odkial si, ale slovenske polovnictvo potrebuje
<br/>aj mladych. zvyraznujem AJ, lebo nie vsetci su kompetentny a nie kazdy
<br/>rozumie tak urcitym veciam ako ti mudrejsi.
<br/>NEch bude ako bude uvidime co nam prinesie buducnost.
<br/>a nezabudnite na to ze jedna lastovicka leto nerobi.
<br/>budme radi ze sme polovnikmi a ze rozmyslame tak ako rozmyslame
<br/>a polujeme a zijeme tak ako to urcuje nas styl.
<br/>Lesu a Lovu Zdar!
<br/>a SPK nech sa dostane do spravnych kolaji a nech sa jej dari!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50143 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému Slovenská poľovnícka komora
OK ! Pekne si napísal,súhlasím s Tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50214 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Vraj niekde na Juznom Slovensku bolo zo strany nepozvanych drzitelov PL na snem ,dane podanie na prokuraturu pre porusenie zakona. Vie o tom niekto nieco? Ak je to pravda, bolo by treba tak konat aj v inych oblastiach Slovenska, kde sa vyskytli obdobné prípady. Snemy, kde prislo k poruseniu zakona, by sa mali anulovat!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50216 od pali
Odpoveď od pali na tému Slovenská poľovnícka komora
Bol som na schodzi kde sme volili delegatov na zakladajuci snem. Vsetko preslo hladko. Nikto sa nezdvihol a nepovedal : Mimo predlozenej kandidatky chcem kandidovat aj ja alebo navrhujem za delgata tu vedla mna sediaceho XY. Vidim to tak, ze po zalozeni komory bude SPZ smerovat k zaniku. SPZ podla mna strati zmysel vlastnej existencie. Bude trochu zbytocne, aby subezne existovali struktury dvoch organizacii, ktore budu personalne na 90 % identicke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50239 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Slovenská poľovnícka komora
no mas o tom nejake konkretne vedomosti? napriklad preco boli nepozvani?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50323 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Slovenská poľovnícka komora
konkretne nevies o ktory okres ide?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50324 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Ze vraj NZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50328 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
Neviem, či bude mať tento príspevok nejaký význam pre súčasné dianie, ale risknem to. Prebehli stretnutia ,,nezaradených,,. Ohlasy zatiaľ pozitívne neboli. Popíšem najprv, ako by také stretnutie malo vyzerať. LÚ dá podklady o nezaradených a okresné a regionálne organizácie/ďalej len okresné/ zvolali stretnutia, ktorých hlavným bodom bola voľba zástupcov na okresné stretnutie.
<br/>a) Pre istotu zacitujem: pozvú všetkých držiteľov platných poľovných lístkov s trvalým pobytom v obvode ich pôsobnosti, ktorí nie sú členmi alebo pracovníkmi užívateľov poľovných revírov v obvode ich pôsobnosti (neumiestnených) na osobitné stretnutie, kde si zvolia na každých pozvaných, i začínajúcich 50 členov s platným poľovným lístkom jedného zástupcu. Adresy držiteľov platných poľovných lístkov, ktorí nie sú členmi SPZ, poskytnú OkO - RgO SPZ príslušné OLÚ.
<br/>Teda okresné spz dostali za úlohu zvolať neumiestnených a pripraviť celé stretnutie. So všetkým, ako sa patrí na tak dôležitej schôdzi. A do pozvánky napíšu:
<br/>Na základe platného zákona č.274/2009 o poľovníctve, vás pozývame na stretnutie členov SPZ, neumiestnených v PZ. Nie je Vám to divné? Kukám do zákona, a nič také tam nie je! Tam sú spomínaní držitelia poľovných lístkov. Pre istotu ma neuráža oslovenie..... ale napadá ma, či je vôbec také stretnutie v zmysle zákona.
<br/>Akosi sme si zvykli, že každá schôdza má nejakú tú kultúru priebehu. Že sa zaháji,, otvorí, oboznámi s programom a účelom, zvolí sa pracovné predsedníctvo, ktoré bude schôdzu viesť, zvolia sa jednotlivé komisie.... mandátová, návrhová, volebná, a overovatelia zápisu zo schôdze.
<br/> Prečo toho toľko? No aby to nerobil jeden človek, aby výsledok schôdze bol dôveryhodný aj pre tých, čo tam neboli.
<br/> Je tak isto zvykom, že o priebehu schôdze si rozhodujú tí, ktorých sa to týka. A návrhy na delegátov si dávajú tiež tí, ktorých sa to týka. Nie okresní predsedovia, nie predsedníctva okresov svojím uznesením.
<br/> Kapitolou samou osebe je naháňačka, s akou sa kreuje SPK. To je až neuveriteľné, čo všetko sa obetuje v záujme .... koho? V našom?
<br/> Vysvetlite mi niekto, ako je možné hlasovať o delegátoch, zástupcoch do nejakej organizácie, keď tá organizácia nemá ani len návrh stanov, rokovacieho a organizačného poriadku. Veď je naprosto prirodzené /a nielen prirodzené/, že tí čo hlasujú majú aj právo vedieť že za čo. Právo! A keď sa na návrh stanov kdekoľvek opýtate, tak sa dozviete, že budú až na sneme, alebo že ich dostanú delegáti! Tak mi vychádza, že radový člen komory nemá šancu sa k stanovám vyjadriť tak, ako sa patrí. Mať čas naštudovať, porozmýšľať a na tom najprirodzenejšom mieste - schôdzi - sa k nim vyjadriť, pokiaľ bude treba tak uznesením prijať závery, alebo zaviazať delegáta k nejakému konaniu. Pre blbších: je to súčasťou demokracie a práv! Lenže my, obyčajní členovia komory ani len za to nestojíme.
<br/> A my, členovia, sa budeme tešiť, ako nám vznikla komora, že stanovy má na rovnako vysokej úrovni ako je zákon, na základe ktorého vznikla. Divíte sa, že sme už členovia? Mne to tak vychádza:
<br/>
<br/>§ 41 Zákona o poľovníctve - Slovenská poľovnícka komora:
<br/>1/ Zriaďuje sa Slovenská poľovnícka komora.
<br/>2 /Komora je právnická osoba.
<br/>3 /Sídlo komory určí ustanovujúci snem.
<br/>4 /Komora sa člení na obvodné komory, ktoré pôsobia spravidla v územnom obvode obvodného lesného úradu a ktoré združujú poľovnícke organizácie, základné organizačné jednotky komory a držiteľov platných poľovných lístkov s miestom trvalého bydliska v tomto územnom obvode, ktorí nie sú členmi základných organizačných jednotiek. Základnou organizačnou jednotkou komory sú právnické osoby a fyzické osoby, ktoré v súlade s týmto zákonom vykonávajú právo poľovníctva v poľovných revíroch, ako aj právnické osoby, ktoré majú v predmete činnosti výkon práva poľovníctva, chovu zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie.
<br/>Teda dňom účinnosti zákona sa zriadila komora, a v bode 4/ je napísané, koho združuje. Alebo sa mýlim?
<br/> Neviem však, či je to tak, lebo v § 43 ods.2/ sa hovorí: Podrobnosti o vzniku a zániku členstva v komore určujú stanovy komory.
<br/> A pozrite si orgány komory, či je medzi nimi kynologická rada. Nie je. No snem volí členov a predsedu kynologickej rady a ten je automaticky členom prezídia. ........
<br/>
<br/>Trochu som odbočil, ale zámerne. Tak aj ku tomuto sa budeme vyjadrovať asi tak, ako ku vyhláške: týždeň. Alebo radšej uverte drístom, že sa môžete obrátiť na delegáta a ten bude Vaše pripomienky tlmočiť na sneme.
<br/>
<br/>Prezídium SPZ Uznesenie č. 68/2009
<br/>u k l a d á:....
<br/>zabezpečiť distribúciu doplneného manuálu na OkO-RgO SPZ so sprievodným listom s tým, že po nadobudnutí účinnosti zákona o poľovníctve im bude doručený návrh stanov SPK a organizačný a rokovací poriadok.
<br/> Keď sa po návrhu zháňate, dozviete sa, že ešte musí zasadnúť prezídium, potom komisia, potom zas Rada.....
<br/>Napadne vás, že ktosi si nabral na rohy viac, ako unesie a nestíha. No ale termíny si dal sám! A členovia sú takí naivní, že zasadnú aj bez nejakých stanov. Čo tam po nich, voliť treba!
<br/>
<br/>Tak aj toto napríklad sme mali prebrať na stretnutiach. Nebolo umožnené. No skúste sa na to spýtať na stretnutí... delegáti budú mať! Ale prečo nemáme my? My sme členovia!
<br/> Keď vás na stretnutí poučujú o zákone, aký je dobrý, už sa neudržíte a spýtate sa na jeho niektoré ustanovenia.... za odmenu sa nedozviete v tom momente nič, ale neskôr, skade-tade, že ste večne s niečím nespokojný, do všetkého rýpete/ rozumej aj do stanov/.
<br/> To ale až potom, keď ste boli riadne zvoleným zástupcom, ktorého nevpustia na okresné stretnutie, lebo vraj nebol zvolený. Až potom, keď si prídete do kancelárie spz vypýtať za úhradu kópiu zápisu a prezenčky. Nedajú vám, ani tajomník ani predseda hoci sa odvolávate na stanovy, lebo na to nemáte nárok, len nahliadnuť!
<br/> Tak mi napadá, že dokedy sa necháme manipulovať? Dlho asi nie.
<br/> Keď som pred niekoľkými rokmi vstupoval do SPZ, bol som na to hrdý, a donedávna som SPZ hájil, kde sa dalo. Akosi som zmenil názor. Treba ho rozmetať! Nech po takýchto ľuďoch zostane len kyslo v ústach, nič viac! A nedopustiť, aby sa nasáčkovali do komory, o čo sa evidentne mnohí snažia!
<br/> To samé aj s tými, čo nechali spz dospieť do takéhoto štádia. Alebo si myslíte, že budú robiť ináč?
<br/> Veru dejú sa nám to veci, ale pochváľte sa aj ostatní so skúsenosťami. Kde ste volili overovateľov? Kde vám neviedol samozvane stretnutie okresný činovník a nedával návrhy na zástupcov? Obtelefonoval som pár ľudí, niektorí sa aj pochválili sami. Ale ani jedna dobrá správa, takže nie sme v tom sami.
<br/> Jedna predsa len, predseda aj tajomník idú na snem robiť stanovy komory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50331 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Tento narod sa nevzburi proti nespravodlivosti. Radsej bude drzat hubu a krok! Ved to tak napokon vzdy robil aj v minulosti... A ver tomu ze Ti, co tieto habadury robia, to velmi dobre vedia a spoliehaju na to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50332 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
A vraj uz sa chysta novelizacia tohoto noveho,, superzakona&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50416 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Slovenská poľovnícka komora
Je to skutočne smutné papo. Dúfam, že sa nevzdáš a budeš hájiť svoje práva a tým pádom aj práva iných ........ držím palce a priebežne podaj informácie, ako to vo vašom okrese prebieha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50481 od ORI
Odpoveď od ORI na tému Slovenská poľovnícka komora
Čo bude s členstvom v SPZ po založení Slovenskej poľovníckej komory? V decembri obnovujem 5ročný poľovný lístok SPZ. Bude mi platiť tento poľovný lístok aj po vzniku Slovenskej poľovníckej komory? Nebolo by rozumnejšie si kúpiť len ročný poľovný lístok? Tajomník OkO-RgO SPZ tvrdí, že sa nič nedeje že sa len SPZ premenuje na SPK a všetko ostane po starom. Je to pravda?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50486 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovenská poľovnícka komora
Ano. Zial, pan tajomnik ma s velkou pravdepodobnostou pravdu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50488 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
skús si dať odpoveď na masový nápor predsedov a tajomníkov na ustanovujúcu konferencui SPK. dokonca aj za cenu podvodov, ba dokonca podozrení trestných činov pozmeňovania verejnej listiny. dochádza nepochybne ku transformácii...a ako bude po nej? tak ako teraz, bo zostávajú tí istí, premaľovaní. spz za naše peniaze urobli handru na úrovni debatného krúžku. daj si odpoveď na otázku, kto bude chcieť byť v spk a ešte aj platiť jej folklórny súbor? daj si odpoveď na otázku, kde je aspoň návrh stanov spk. teraz si tí naši spravia svoje stanovy na svojom sneme. a radšej sa nepýtaj na mandát takéhoto konania. spz sa stalo politickým nástrojom a tak aj dopadne. ako politik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50626 od wachtel
Odpoveď od wachtel na tému Slovenská poľovnícka komora
Papo návrh stanov novej PK majú na všetkých OkO alebo RgO SPZ nakoľko 7. 11. 2009 bola rada SPZ, kde každý zúčastnený dostal výtlačok týchto stanov. Tak isto je to aj s novým disciplinárnýcm poriadkom. Škoda však, že pri vzniku takejto novej organizácie Tí, ktorí to majú riešiť nezapájajú do diskusie širokú poľovnícku verejnosť, pretože do týchto dokumentov by sa mali dostať aj také ustanovenia, ktoré vychádzajú priamo z praxe. Avšak niektorým to priam vyhovuje urobiť nekompletný dokument. Po preštudovaní týchto dokumentov som dospel k záveru, neviem čo tam robia Tí, ktorí sú zato ešte aj platení, keď vypustia z rúk niečo také ako sú návrhy nových stanov PK a noví disciplinárny poriadok. Obe dokumenty sú vlastne len oprášené stanovy a kárny poriadok SPZ s malými úpravami. Napr. Prijímať členov do komory by mal sám predseda OPK a o odvolaní o neprijatí rozhodovať predstavenstvo, pričom v stanovách ani nedali, kto bude tvoriť predstavenstvo. Tak tomu hovorím super. Už nám nestačí, že na niektorých OkO SPZ rozhodujú len niektorí, ako predseda alebo tajomník, aj keď predstavenstvo je kolektívny orgán.
<br/>
<br/>Kompetentní mohli už tieto dokumenty zverejniť na nete, lebo termín na predloženie doplňujúcich návrhov je 30. 11. 2009.
<br/>Na otázku ORI len toľko, že zatiaľ SPZ sa premenovávať nebude ale bude riadným členom SPK. Ale Váš pán tajomník sa už vidí ako tajomník OPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50733 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
a túto poznáš?
<br/>
<br/>Hej, hore haj, dolu haj, hore hajom chodnik,
<br/>moj otec bol dobry, ja musim byt zbojnik.
<br/>
<br/>Hej, ja musim byt zbojnik, bo krivda velika,
<br/>nepravost u panov, pravda u zbojnika.
<br/>
<br/>ale nevytešuj sa, lebo vždy zbojník bol ten, ktorý si to odskákal......
<br/>
<br/>Vznik členstva
<br/>1.Členom SPK je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá sa podieľa na chove zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie vrátane jej lovu.
<br/>2.Podmienky členstva fyzickej osoby v SPK:
<br/>a)záujem podieľať sa na chove zveri a na starostlivosti o zver, vrátane jej lovu,
<br/>b)záujem starať sa o životné prostredie zveri,
<br/>c)záujem podieľať sa na činnosti SPK,
<br/>d)[r]absencia konania proti SPK a záujmom, ktoré chráni a presadzuje SPK.
<br/>
<br/> [/r]
<br/>
<br/>prečítaj si pozornejšie platné stanovy SPZ a návrh stanov SPK........
<br/>
<br/>a trochu, ale naozaj iba trošičku ma prekvapuje, že sa tu nik k dokumentom zverejneným na úvodnej stránke nevyjadruje. zrejme sú vyhovujúce. alebo sa čaká, čo kto napíše. no ale kto chce kam...... aspoň bude námet ku pivu, keď sa to v tejto forme poschvaľuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 243 návštevníkov a žiadni členovia on-line