Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52468 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
A ak si OJ SPZ, tak si neazbudni tuto moznost dat do vlastnych stanov. Tu moznost o vystupeni z SPZ a hlavne, kto o nej rozhoduje a ako. Vela zdruzeniam to tam chyba. A mozu mat problem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52469 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Tiež sa mi zdá, že ičo pz spz im v tomto bude na iču. Samozrejme v okamihu, keď to zistia bude na iču zákon. Na iču však vždy bolo, je a bude niečo iné: neznalosť zákona a slepá dôvera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52470 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ale predsa jedno s druhým súvisí. preto som sa pýtal, aké majú nové IČO, lebo potom nemáme o čom debatovať, všetko je jasné.
<br/>Ináč podľa zákona, ak PZ nechce byť aj občianske združenie a aj PO, musí ako občianske združenie zaniknúť a toto musí ohlásiť na Štatistický úrad. lebo ak už nebude vyvíjať činnosť ako OZ a toto neohlási, môže dostať pokutu. Každé PZ, PS alebo hocičo, čo bolo registrované na Štatistickom úrade ako OZ po novej registrácii na MP SR dostane nové IČO a síce môže ostať aj ako OZ, (môže sa zaregistrovať aj ako politcká strana ak splní zákonné podmienky) ale ak už nebude vystupovať ako OZ, tak by mali ako OZ zaniknúť a toto ohlásiť na štatistický úrad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52472 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Neviem, či existuje nejaký predpis, ktorý by zakazoval členovi PZ SPZ byť členom inej PO. Myslím si, že ak by takýto predpis aj jestvoval, mohol by byť v rozpore so zákonom o združovaní občanov. Prečo hneď vystupovať zo SZP, kým beži stará zmluva? Len sa treba pripraviť na uzatvorenie zmluvy novej. A nová zmluva sa dá uzatvoriť aj spôsomob, že sa stará ukončí skôr ako vyprší. Nech ma nik neobviní z obdivu k časom nedávno zašlým, ak dovolím pripomenúť pioniersky evergreen: BUĎ PRIPRAVENÝ!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52473 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
nie som som si isty,ci zmena pravnej formy z OZ na PO zaklada aj zmenu ICO. Podla teba ,by sa zmenilo aj ICO SPZ a vsetkych tych subjektov,ktore boli na ministerskych zoznamoch. Menilo sa? Ja neviem, pytam sa. Ale ked citam o ICO, tak je nemennne pocas celeho zivota organizacie. A este raz PZ neboli OZ,boli len OJ OZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52474 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
ide o tu pripravenost. Ako OJ SPZ novu zmluvu nepodpises. Nie si tou osobou,ktoru zakon spaja s najomnou zmluvou. Samozrejme,pokial sa zakon nezmeni,alebo nezmeni postavenie PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52475 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Či je možné zmeniť zákon tak, aby aj OJ PO mohli samostatne uzatvárať nové zmluvy, by nám mohol kvalifikovane ozrejmiť niekto, kto sa vyzná v obchodnom práve. Otázkou je, či bude existovať spoločenská požiadavka na takúto zmenu a či nebude jednoduchšie transformovať sa na PO a byť tak priamo pod komorou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52483 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
su dve cesty:
<br/>1.zmena noveho zakona,ktora toto umozni i org.jednotka PO,teda byt subjektom zmluvy o najme - to musi urobit zakonodarny zbor
<br/>2.Transfomacia sucasnej pravnej formy PZ na prav. formu PO v zmysle zakona - to musi urobit PZ samo. V zmysle stanov tak vlastnych ako i stanov tej organizacie,ktorej je PZ org.jednotkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52485 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
status quo: prvá nejestvuje a neviem, že by bola vo výstavbe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52520 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Identifikačné číslo a jeho prideľovanie
<br/>
<br/>(1)Identifikačné číslo sa používa na jednoznačnú identifikáciu právnickej osoby a podnikateľa. Má evidenčný význam. Spôsob jeho tvorby určuje úrad.
<br/>(2)Identifikačné číslo je jedinečné 8 miestne neutrálne (nevypovedajúce) číslo. Prvých 7 číslic je poradovým číslom, posledná ôsma číslica má charakter kontrolného kľúča. Je nemenné počas celej doby právnej existencie právnickej osoby a podnikateľa.
<br/>(3)Identifikačné číslo sa prideľuje každej právnickej osobe a každému podnikateľovi. Pridelené identifikačné číslo sa nesmie prideliť inej právnickej osobe alebo inému podnikateľovi, a to ani v prípade zániku právnickej osoby alebo podnikateľa, ktorému bolo pridelené.
<br/>(4)Každej právnickej osobe a každému podnikateľovi sa prideľuje len jedno identifikačné číslo..
<br/>(5)Identifikačné číslo odštepného závodu alebo inej vnútornej organizačnej jednotky s rovnakým právnym postavením vytvorí úrad z identifikačného čísla právnickej osoby, ktorej je odštepný závod alebo vnútorná organizačná jednotka súčasťou a z poradového čísla.
<br/>(6)Identifikačné číslo prideľuje:
<br/>a)právnickým osobám zapísaným do obchodného registra - súd,
<br/>b)neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby - obvodný úrad,
<br/>
<br/>(4) Komora sa člení na obvodné komory, ktoré pôsobia
<br/>spravidla v územnom obvode obvodného lesného
<br/>úradu a ktoré združujú poľovnícke organizácie, základné
<br/>organizačné jednotky komory......
<br/>Základnou organizačnou jednotkou
<br/>komory sú právnické osoby a fyzické osoby, ktoré
<br/>v súlade s týmto zákonom vykonávajú právo poľovníctva
<br/>v poľovných revíroch, ako aj právnické osoby, ktoré
<br/>majú v predmete činnosti výkon práva poľovníctva,
<br/>
<br/>Podľa mňa by mali všetky PO, PS,PZ a neviem čo ešte sú, dostať novém identifikačné číslo, ak budú úrady postupovať podľa bodu 5, lebo komora dostane nové číslo a PO by mali dostať nové číslo ako číslo organizačnej jednotky.
<br/>Ale to neviem, čo znamená &quot;právna existencia&quot; Či to znamená iba že právne existuje, alebo že existuje na základe nejakého právneho postavenia. No a právne postavenie sa zmenilo, takže sa prikláňam k názoru, že všetky PZ budú musieť ohlásiť zánik občianskeho združenia a prihlásiť sa ako poľovnícke organizácie. Už som niekde o tom písal. SPZ je organizačná zložka SPK, mala by mať IČO ako SPK + poradové číslo ale to už nepíšu aké IČO budú mať organizačné jednotky organizačných jednotiek - PZ budú mať ďalšie poradové číslo ako organizačná jednotka SPZ ? - podorganizačná jednotka SPK.
<br/>Toto musia rozhodnúť MP SR a obvodné úrady.
<br/>Vzhľadom k takému veľkému rozsahu sa možno dohodnú, že identifikačné čísla sa meniť nebudú, lebo z titulu, že sú to neziskové organizácie sa ich právne postavenie (alebo právna forma?) nezmenilo. Ale nikdy nevieš čo skrsne takému úradníkovi v hlave. Tu nepomôžu ani právnici, tu bude rozhodovať úradný šimel.
<br/>Na tom tlačive je kolonka: &quot;Právna forma&quot;, ak sa toto zmenilo, tak by sa určite menilo aj IČO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52521 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
701 Združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) 27.06.1991
<br/>731 Organizačná jednotka združenia
<br/>741 Stavovská organizácia - profesná komora 27.06.1991
<br/>745 Komora (s výnimkou profesných komôr) 02.02.1992
<br/>751 Záujmové združenie právnických osôb 24.03.1992
<br/>119 Nezisková organizácia 30.09.1997
<br/>116 Záujmové združenie 27.06.1991 31.12.1991
<br/>
<br/>Pre informáciu posielam výňatok kódy &quot;právnych foriem&quot; zo štatistického úradu, kde by PO mohli byť. Alebo vymyslia nový kód.
<br/>Okrem toho je tam ešte ďalší kód - odvetvie ekonomickej činnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52522 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
fajnééé... dovolím si len jeden názor: SPK nie je poľovnícka organizáci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52523 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
SPZ je organizačná zložka SPK podľa čoho súdiš ???
<br/>Lebo podľa nového zákona o poľovníctve SPZ je jednou z PO združených pod SPK. SPK sa člení na OPK, ktoré združujú PO a držiteľov platných poľovných lístkov s miestom trvalého bydliska v tomto územnom obvode, ktorí nie sú členmi PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52524 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
V celku by si mal pravdu. Ale stale je tam ta nemennost ICO pocas pravnej existencie organizacie. Napr. ked si sro a zmenis sa napr. na a.s.,zmeni sa ti ICO? Ja neviem,pytam sa? Podla mna nie.Ale mozem sa mylit. Predsa na overenie prav.formy(ak je pochybnost) je register i ked sa zmeni tato forma. Keby sa menilo ICO,tak vlastne by ta povodna organizacia zanikla a to predsa nemusi. Len meni prav.formu. To sa bavime o org.,ktore maju 8miestne ICO.
<br/>Ale dalsia vec je, co je dost podstatna, ako sa stali PZ org,jednotky SPZ. Myslim,ze vo vacsine(tie novsie) vznikali rovno ako org.jednotky podla Stanov SPZ.Tym jednozcne ich ICO je ICO SPZ+identifikator. Co sa tyka komory,tak ich org.zlozky,clenovia nevznikaju zo stanov komory okrem OPK...,ale vstupom do komory ako prav.osoby zo zakona. Teraz hovorim o PO,ktore su mimo struktur SPZ. A tie maju svoje samostatne ICO nezavisle na SPZ.OJ SPZ nie su PO v zmysle zakona. Tak ak vstupia do komory ako sucast PO s nazvom SPZ ,budu pouzivat to iste ICO ako doteraz.Lebo ICO SPZ sa menit nebude,lebo SPZ nevytvorila komora ako svoju zlozku,ale SPZ vstupila... I ked je zaradenie tejto PO do struktur komory ako zlozka, ale boli prijate ako clenovia, prav.osoby a aj s vlastnym ICOm.Tym chcem povedat, na ICO bude mat vlyv sposob vzniku. Otazka je, ked vystupi PZ zo struktur SPZ a bude clenom komory ako samstatna PO ake bude mat ICO. Podla mna v tomto pripade by sa malo ICO menit.Lebo tu uz nejde len o zmenu pravnej formy ale ide i o vznik novej organizacie. O vznik podla zakona! Ale to su moje dohady,neviem,ci je to tak. Podla mna tento chaos vychadza z nedokonalosti Stanov SPK a aj zakona. Jednoduch sa tam na nieco zabudlo. A trochu to odlahcim. Ak vstupis do komory ako fyzicka osoba,zmeni sa ti rodne cislo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52526 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
doplním: PO je základnou organizačnou jednotkou komory a môže mať organizačné zložky. SPZ je PO = základnou organizačnou jednotkou komory a PZ SPZ je jeho organizačnou zložkou. Máte z týchto pojmov guľáš? Aj ja. Preto si počkám do konca marca na vznik obvodných komôr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52527 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Veď som to napísal. Organizácia - nejakí spolok ľudí - nezanikla. Ale zmeila sa jej právna existencia. IČO je nemenné počas právnej existencie, nie fyzickej existencie. Taký príklad: Ak by sa zo združenia občanov stal podnikateľský subjekt, už by mu IČO neprideľoval OÚ, ale súd. Túto tabuľku som sem už raz dal, neviem prečo sa zmizla.
<br/>Možno IČO ostane, iba sa zmení kód právnej formy a ešte je tam jeden kód - ekonomické ...niečo. Ak je &quot;právna existencia&quot; určená &quot;právnou formoéu&quot; tak je viazaná na IČ a to by sa malo zmeniť.
<br/>
<br/>701 Združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) 27.06.1991
<br/>731 Organizačná jednotka združenia
<br/>741 Stavovská organizácia - profesná komora 27.06.1991
<br/>745 Komora (s výnimkou profesných komôr) 02.02.1992
<br/>751 Záujmové združenie právnických osôb 24.03.1992
<br/>119 Nezisková organizácia 30.09.1997
<br/>116 Záujmové združenie 27.06.1991 31.12.1991
<br/>.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52528 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
§ 41
<br/>Slovenská poľovnícka komora
<br/>(.......................jednotiek. Základnou organizačnou jednotkou
<br/>komory sú právnické osoby a fyzické osoby, ktoré
<br/>v súlade s týmto zákonom vykonávajú právo poľovníctva
<br/>v poľovných revíroch, ako aj právnické osoby, ktoré
<br/>majú v predmete činnosti výkon práva poľovníctva,
<br/>chovu zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie.
<br/>
<br/>Paragrafy treba čítať celé. SPZ má v predmete činnosti výkon práva poľovníctva,
<br/>chovu zveri, starostlivosti o zver a jej životné prostredie.´, takže SPZ je základná organizačná jednotka SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52529 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
ani ja neviem všetko:-o... definujte mi, alebo lepšie, zacitujte z nejakáho zákona, čo je to komora, ako vzniká, aké má postavenie, kto má byť a za akých podmienok jej členom a teda čo je jej podstatou...
<br/> akosi mi vadí, že vzniklo nejaké ,,niečo,, .tak by do toho mali vstupovať členovia po vyjadrení súhlasu. vznik komory inicioval len SPZ bez toho, aby sa niekoho pýtal... teda: v predošlom zákone bolo umožnené vznikať poľovoníckym subjektom mimo spz, čo bolo fajn, a teraz spz bez účasti tých subjektov iniciovalo vznik komory na svoj obraz. je toto naozaj záujem štátu? toto je naozaj vyjadrením záujmu poľovníckej verejnosti? alebo vládnej big strany? alebo big koalície? nehnevajte sa, osadenstvo ,,slobodne,, zvolených tomu nasvedčuje....
<br/>
<br/> ako odpoveď mi naozaj postačí o tej komore

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52530 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Veď som si aj prečítal a prečítal som si i to drobným v odkaze 50) a kto chce prečíta si tiež.
<br/>Ja len, že chápamie zmyslu paragrafov je vecou náhľadu na ne a ich pochopenie je vecou názoru. Právnici musia predsa z niečoho žiť a koniec marca nie je zas až tak ďaleko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52538 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
...Procesnoprávna spôsobilosť právnickej osoby je nerozlučne spätá s jej existenciou, pričom existencia právnickej osoby - podnikateľa je vymedzená vznikom a zánikom, teda zápisom a výmazom z obchodného registra...analogicky by sa to dalo aplikovat i na ine organizacie. Cize ak budeme v nejakom registri,napr. registri PO a budeme stale PO, tak sa nam ICO nezmeni,ci sme uz presli z MV na MP alebo nie. Tu sa mysli register obchodny,zdruzeni, polovonickych organizacii.... nie statisticky. Kedze PZ nie su v ziadnom z tychto registrov(ale len ich materska org.) vychadza mi z toho, i ked ma kazde PZ nejake ICO mat.org.+identifikator , nie je to vlastne ten druh ICO, ktory dokazuje pravnu existenciu,lebo nie sme v registri. Cital som teraz nejaky clanok na webe,aka je dolezita napr. v sudnom spore prave ta pravna existencia a jej dokaz....ale to je na strasne dlhy pokec. Ale aby sa niekto nezlakol, pravnu existenciu PZ asi dokazuju stanovy materskej org. a uznesenie zakladajucej clenskej schodze.No a zase sa len musim vratit k tomu istemu. Zakon nie je dokonaly,pozabudol na tieto skutocnosti,vsetky PZ by mali byt samostatne PO a je po probleme. Otazka je,co tomu brani urobit tak? Podla mna nic. Vy vsetci vo vrcholoch SPZ,ak ste to este nepochpili a mate pocit,ze tlak na vasu zbytocnu ulohu je zdola,tak sa mylite. Tuto vasu ulohu vam dal zakon.
<br/>Jomarko,pravna existencia sa nezmenila.Len forma.Mozno otazka je,ci prechodom z jedneho registra do ineho sa meni ICO. K tomu &quot;prerodu&quot; OZ napr. na sro. To asi nie je mozne, lebo kazdy tento subjekt vznika podla ineho zakona a regsruje ho iny register.Nemas zle postrehy,len mozno ich podavas trochu zlozito.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.149 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 193 návštevníkov a žiadni členovia on-line