Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52280 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
O tom, kto sa mohol stať členom PZ rozhodovala členská schôdza. Vlastníctvo poľovných pozemkov (nie všade) nehralo žiadnu úlohu pri prijímaní ( také boli Stanovy SPZ a aj PZ, lebo to bolo dobrovoľné občianske združenie a členská schôdza bola nad všetky zákony) a vlastníci si vymáhali prijatie súdnou cestou. Pozri si právnu poradňu 4-5 rokov dozadu. Inak neviem čo sa zmenilo, lebo zasa nie je nikde napísané, že vlastník poľovných pozemkov má právo poľovať na svojich pozemkoch, teda aby som to upresnil, každý má právo hocikde vykonávať právo poľovníctva, ale zasa to závisí od PO, či ho prijmú. Môžeš vlastniť aj 500 ha lesa a môže sa stať, že jednoducho nebudeš môcť vykonávať právo poľovníctva na svojich pozemkoch. Taký je zákon.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52283 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
ako vlastník poľovných pozemkov môžeš rozhodnúť komu ich prenajmeš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52287 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ak je revír 25OO ha a z toho majú lesy 2000 ha a Ty 500 ha tak sa môžeš iba prizerať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52306 od stovka
Odpoveď od stovka na tému Slovenská poľovnícka komora
Kolok pozemkov vlastnis Ty mas aspon 0,5 ha :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52351 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
príď ma navštíviť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52372 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ja mám iba 22 ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52379 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
Videl uz niekto uplne kompletny material zo Snemu SPK? Ak ano, nech mi poradi,kde to nasiel. Dalej ziadam, ak je niekto na tomto fore, z vrcholnych predstavitelov SPK a SPZ, aby reagoval na to, o com sa tu pise. Oficialne!!! Za tie peniaze,co budeme platit, to snad moze urobit. A ak tym problemom rozumie.Vazena vrchnost,my sme vasi kolegovia (priatelia polovnici) a clenovia tej organizacie,ktoru ste stvorili.Skuste sa k nam aj tak spravat. Mna nezaujimaju najeke "myty a legendy". Mna zaujimaju presne odpovede na konkretne otazky. A tie otazky su tu uz poriadne dlho. Alebo ani samy neviete,co ste urobili? Mate nam poskytovat informacie,pomoc,rady.... ja len ziadam to, k comu ste sa zaviazali! Nic viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52381 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
milosko, neviem prečo si svojím príspevkom vo mne vyvolal spomienku. príjemnú, z mladších rokov;)... stihol si už seriál ,,spadla z neba,, alias majka z gurunu? nuž veru tak. ono panstvo už dávno poposielalo kompletné materiály po oko a rgo... ale ako vidíš, ani na oficiálnej stránke spz to nenájdeš. a všetci sú potichu. lebo budú palácové voľby. a teba do toho nič! ty len cvakaj a drž hubu, lebo pôjdeš proti záujmom komory a vyhodia ťa z nej. tak prosím ťa, neprovokuj:[ ...bo sa na kárnom stretneme:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52390 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Ustanovujúci snem SPK uložil Prezídiu o.i. zapracovať pripomienky schválené ustanovujúcim snemom SPK do stanov SPK, disciplinárneho poriadku a ostatných dokumentov schválených snemom; zabezpečiť ich doručenie na všetky OkO-RgO SPZ do 10.2.1010 a na všetky oblastné poľovnícke komory do 1.4.2010.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52392 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
ak je niekto na tomto fore, z vrcholnych predstavitelov SPK a SPZ, aby reagoval na to, o com sa tu pise. Oficialne!!! Za tie peniaze,co budeme platit, to snad moze urobit.
<br/>Čo myslíš, ako dlho by vydržal &quot;diskutovať&quot; s takým Papom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52393 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Slovenská poľovnícka komora
DKo, nikto nechce aby tu nasi predstravitelia diskutovali ale ak sa papo a spol. mylia tak z omylu by nas mohli vyviest, nemyslis?:x Podla mna vsetci len prizmuruju oci a cakaju ze sa to nejak potichu premelie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52394 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Texedo, ako vieš, že nikto? Veď toto je verejné poľovnícke fórum a nezdá sa mi, že by sme tu neboli zvedaví na názory poľovníckej &quot;vrchnosti&quot;. V diskusii sa vymieňajú a zisťujú názory. Tie názory kľudne môžu byť protichodné až antagonistické a vôbec sa tu nemusíme skrz ne ľúbiť, ale zhoväďovať a zosmiešňovať by sme sa nemali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52395 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
cakaju ze sa to nejak potichu premelie... alebo čakajú ako si kto nabije hubu. Pri zmene prežitého a vzniku nového sa vždy našlo nemálo takých, ktorým pasovalo čím horšie, tým lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52397 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Ja som tu pomerne nový a neviem či už bol taký pokus, založiť novú tému - SPZ odpovedá, alebo najnovšie SPK odpvedá, kde by v mene SPZ alebo SPK odpovedali odborní zamestnanci alebo funkcionári na otázky verejnosti. Alebo by si mali založiť takéto fórum na stránke SPZ. Potiaž je asi v tom, že oni podľa stanov pomáhajú iba členom SPZ a tu sa nedá dokázať alebo zistiť, či sa náhodou nepýta aj nečlen a prečo by nečlenovi mali niečo vysvetlľovať. Každopádne ak by mali záujem, asi by sa už asi ozvali. Asi by bolo pod ich úroveň (alebo neviem prečo) sa tu baviť s hocikým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52398 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
Pod uroven? Mozno aj to. Ja mam dojem, ze odborna (ne)pripravenost nedovoluje vstupit do tychto tem a na tomto fore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52400 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Slovenská poľovnícka komora
Máš pravdu. Iba dúfam, že SPK už bude konať v súlade so zákonom o poľovníctve, správnym poriadkom, so svojimi vlastnými Stanovami, rokovacím poriadkom a že si uvedomia, že PO už nie sú združenia občanov - skupiny dobrovoľníkov, kde členská schôdza bola nad všetkými zákonmi aj nad zákonom o združovaní občanov, ktorým sa mimochodom neriadilo ani MV. A bude menej súdnych sporov, resp. súdnych vymáhaní práv spojených s výkonom práva poľovníctva. A SPK si zriadi web-stránku, kde bude odpovedať na dotazy ich členov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52402 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
PO sú združeniami občanov, jednou z nich je i SPZ.
<br/>Prdpokladám, že kancelária SPK bude mať v začiatkoch isto dosť práce a zriadenie www stránky SPK asi nebude najdôležitejšou. Ale i tam bude platiť kto chce hľadá spôsob, kto nechce hľadá výhovorku príp. kto sa bojí, nesmie do lesa, tak sa nechajme prekvapiť, či kancelária zriadi pre poľovnícku verejnosť službu otázok a odpovedí napr. vo forme moderovaného fóra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52404 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému Slovenská poľovnícka komora
DKo, PO asi nie su zdruzenia obcanov.Nie? To boli doteraz. Aj SPZ. Teraz su uz PO. Vztahuje sa ne zakon 274/2009 a nie 83/1990. A co sa tyka zriadenia stranky SPK vo forme fora? Zatial pochybujem. Teda skor nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52409 od johny
Odpoveď od johny na tému Slovenská poľovnícka komora
Také fórum nezriadil ani SPZ tak prečo by ho mala mať komora? Stavím sa o čo chchete že nič také nebude. Svetlou výnimkou je riaditeľ kancelárie SPZ, ktorý mi doteraz vždy odpovedal na mail. Nebojte sa že toto fórum nečítajú funkcionári nielen SPZ a teraz aj komory ale aj MP SR. Všimnite si koľko neprihlásených si číta fórum ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52425 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Johny, kľudne sa stavme. Len si myslím, že i ty budeš radšej, ak nevyhráš, lebo ak by si vyhral, bola by to v podstate prehra slovenského poľovníctva. Inak v tejto súvislosti ma napadlo i príslovie: starého psa novým kúskom nenaučíš, tak ja skúsim vsadiť na mladšie jedince.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.162 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 367 návštevníkov a žiadni členovia on-line