Slovenská poľovnícka komora

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51732 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Slovenská poľovnícka komora
Už som to tu síce písal, ale pre istotu ešte raz :)
<br/>§ 13
<br/>Prezident
<br/>4.Neodkladné záležitosti môže za prezídium vybaviť prezident a jeden z viceprezidentov. Ich rozhodnutie musí byť dodatočne schválené prezídiom, inak stráca platnosť a účinnosť.
<br/>
<br/>
<br/>Kto určí čo je neodkladná záležitosť ? Čo ak rozhodnutie prezídia bude v rozpore s už ,,vybavenou záležitosťou,, ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51734 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
naozaj si cením, že si sa takto pýtal. no snáď tomu mohla predchádzať aj vlastná úvaha, svoje stanovisko k materiálom....
<br/> nemám v úmysle robiť tu nejakú analýzu, no aspoň nejakú maličkosť ti poviem.
<br/>§1 1.Slovenská poľovnícka komora (ďalej len „SPK“) je jednotná samosprávna organizácia .... vysvetli mi pojem jednotná... mne napadá pod tým pojmom kadečo
<br/> kynologická rada, ktorá má byť volená na sneme, nie je orgánom podľa zákona, to má dopad aj na ustanovenie o kynologickej rade v stanovách §22. teda stanovy nemajú oporu v zákone vďaka špekuláciam....
<br/> nájdi mi v zákone, kde sa zaoberá kynológiou...... nájdeš len, že na sneme sa volí KR, jej predseda je automaticky členom prezídia SPK, a §42 písm. f: organizuje poľovnícku kynológiu a sokoliarstvo a kontroluje dodržiavanie predpisov na tomto úseku,....
<br/> no ukáž mi, kde je v zákone niečo o kynológii? nie je, a vieš prečo? lebo je tam §2 písm. e , ktoré nepozná poľovného psa, iba dravca a fretku! tak o čom sa to tam plkoce?
<br/>
<br/>§5... vznik členstva.... o.i. ....odsek2 d)absencia konania proti SPK a záujmom, ktoré chráni a presadzuje SPK.
<br/> rozmeň si to na drobné! čo to je absencia konania proti komore? je to v intenciách súčasného SPZ?
<br/>pozri si podmienky členstva a následne právomoc predsedu OPK pri prijímaní nového člena. a možnosť zmeny nesúhlasu s prijatím....citujem: Odmietnutí žiadatelia majú právo podať odvolanie na predstavenstvo, ktoré rozhodnú s konečnou platnosťou.
<br/>
<br/>no snáď ako námet, impulz k rozmýšľaniu ti to pomôže.... a je tam toho naozaj viac a nie nezávažného.....
<br/> ale povedz mi, akú váhu môže mať taký snem, keď sa pri jeho kreovaní falšovali zápisnice, posielali nezvolení.... a šetrili to tí, čo sa toho dopustili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51759 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Slovenská poľovnícka komora
V návrhu stanov SPK je viacero nejasností:
<br/> V stanovách SPZ, § 3 ods. 1/ sa uvádza, že &quot;SPZ na základe poverenia SPK plní na úseku poľovníctva úlohy, ktoré pre SPK vyplývajú z § 42 ods. 1, písm. a/ až l/ zákona&quot;.
<br/> Je nepochopiteľné, ako sa mohla táto klauzula dostať do stanov SPZ. V tom čase ešte neexistujúca SPK nemohla nikoho poverovať...
<br/> Správne malo to znieť asi takto: &quot; Do vzniku orgánov a organizačných zložiek komory vykonáva jej činnosť SPZ / § 80 ods. 15/ zákona č. 274/2009 Z.z./&quot;.
<br/> Vysporiadať sa s tým by mala aj SPK, ktorá by v závere stanov mala tento stav zrušiť - hoci zákon hovorí, že SPZ plní vyššie uvádzané úlohy len - do vzniku orgánov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51760 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
nerieš teraz stanovy SPZ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51769 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Slovenská poľovnícka komora
Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51947 od Garaj
Odpoveď od Garaj na tému Slovenská poľovnícka komora
Vyzva na pridanie sa k hromadnej zalobe
<br/>
<br/> Kto by mal zaujem pridat sa k hromadnej zalobe na neplatnost uzneseni snemu polovnickej komory piste na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>Nakolko som presvedceny o nezakonnosti vsetkych rozhodnuti, ktore prijal snem polovnickej komory koli viacerym pravnym a faktickym vadam, podavam zalobu o urcenie neplatnosti vsetkych normativnych aktov, ktore prijal snem dna 23.1.2010. Kto ma zaujem a odvahu zdielat so mnou pravny boj za zachovanie polovnictva na uzemi Slovenska, mozte sa pripojit.
<br/>Vzhladom na moju zaneprazdnenost prosim reagovat na e-mailovu adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/> Jan Garaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51949 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
snáď na druhý týždeň budú zverejnené výsledky snemu. teda aktivita je ok, ale zatiaľ nie sú zverejnené oficiálne závery. a podľa info, ktoré som zatiaľ získal, bude zrejme o čom hovoriť. smutné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51957 od jozefs
Odpoveď od jozefs na tému Slovenská poľovnícka komora
Vazeny pan Garaj, uvodom si dovolujem uviest, ze jednoznacne nepatrim, ani som nikdy nepatril medzi zastupcov myslienky vytvorit Slovensku polovnicku komoru, podla mojho nazoru usporiadanie a riadenie polovnictva bolo v pravnych predpisoch dostatocne upravene. Som za to, aby sa pravne predpisy v tomto state dodrziavali a ak su porusene, prislusne organy statu maju zjednat napravu. Nehnevaj sa na mna, ale som inteligentny clovek a samostatne mysliaca osoba, preto sa v ziadnom pripade nehodlam podpisat pod vasu iniciativu, a to hlavne z jedneho dovodu, ze vo vasej vyzve neuvadzate ziadne konkretne argumenty, pre ktore by som sa ja, ako ssvojpravna osoba mal pod vasu vyzvu podpisat. Ak by ste vo vasej vyzve uviedli, ze pri ustanovujucom sneme SPK boli porusene prislusne ustanovenia zakona o polovnictve v konkretnych bodoch a konkretnym sposobom, bol by som ochotny sa pod takuto vyzvu podpisat. Vo vasej vyzve vsak neuvadzate, ktore konkretne ustanovenia zakona o polovnictve boli porusene na ustanovujucom sneme SPK a ktorym uznesenim tohto snemu a akym sposobom boli porusene.Vzhladom na uvedene pokial vo vasej vyzve nebudu presne konkretizovane ustanovenia zakona, ktore na ustanovujucom sneme boli porusene a akym sposobom, v ziadnom pripade sa nemienim ku vasej iniciative pripojit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51960 od Garaj
Odpoveď od Garaj na tému Slovenská poľovnícka komora
Vyzeny priatelu, nejedna sa o vyzvu k podpisu,
<br/>Jedna sa o podanie zaloby, ktoru spracovavam. Principialne tu ide o to, ze snem komory nebol uznasaniaschopny, nakolko delegati neboli zvoleni podla zakona. Nebudem to rozpisovat dovody o ktore sa opieram v zalobe,lebo to zatial nema zmysel a po jej podani ju celu zverejnim tu na PID-e. V kazdom pripade sa nemusite pod nic podpisovat. Moja vyzva spociva v tom, ze ak by niekto chcel byt ucastnikom konania, moze sa so mnou spojit ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) a do konania vstupit. Samozrejme toto vsetko po telefonickom a OSOBNOM kontakte! Nikoho nenutim k ziadnemu prehlaseniu!
<br/>Okrem ineho Ide o to, ze komora je organ, resp. organizacia, ktora v nasom právnom poriadku zaviedla princip profesionalnej organizacie stavovskeho typu, pochybujem, ze ustava SR dovoluje zakonodarcovi zriadit takuto organizaciu. Toto ale nie je predmetom tejto zaloby, toto skonci na Ustavnom sude-mozno, este uvidim, ci ziskam podpisy dostatocneho mnozstva poslancov Narodnej rady.
<br/>Filozofia zaloby ku ktorej smeruje vyzva v tomto fore spociva v tom, ze snem nebol uznasaniaschopny. Ukazte mi okresy v ktorych prebehli volby spravodlivo? Ako prukaze SPZ, ze dorucilo kazdemu clenovi pozvanky? Ako vyzerali prezencne listiny? Ako moze jeden clen komory- SPZ vykonavat cinnosti smerujuce k tomu aby organy komory boli prakticky organmi SPZ. Ostatne dôvodyi zatial nezverejnujem. V kazdom pripade som advokat a nie laik, takze svoje podanie patricne odovodnim. Nerobim to ani pre svoje zviditelnenie ani pre politikarcenie, ale pre obranu svojich prav obcana Slovenskej republiky, ktory vykonava a ma zaujem ako zaujmovu cinnost vykonavat cez uzivatela pravo polovnictva v rozsahu a medziach medzinarodnych dohovorov, ustavy a zákonov platnych v SR tak aby sa zo Slovenskeho Polovnictva nestal protidemokraticky a protipravny Paskvil, smerujuci k moralnemu a fyzickemu ozobraceniu dedoviznou vybudovaných hodnôt a zhumplovanie narodneho dedicstva cestou .......( koli pravnej ochrane nepoviem čoho a koho). A nie som tela, ktoreho len tak odvedu na jatka...
<br/>Zatial k veci tolko. Do jedneho mesiaca si tu precitate cele znenie zaloby.
<br/>Jan Garaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51968 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
myslím, že toto je zrozumiteľné. a mám za to, že je to logickým vyústením prerábania poľovníctva podľa akýchsi záujmov lobistických skupín.
<br/>na základe osobných skúseností súhlasím. asi sa tomu nik nebude čudovať.;) tiež slabo počujem na nejaké bu bu bu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52034 od jager
Odpoveď od jager na tému Slovenská poľovnícka komora
S poľovníctvom som vyrastal od malička a od malička ma formovalo pozitívne prostredie môjho otca, lesníka. Znamená to, že dnes mám kladný vzťah k prírode k horám a ku všetkému živému, čo les a samotnú prírodu pokladá za svoje životné prostredie. To čo ma ale uráža a vyvádza z miery, je neobmedzená arogancia finančných skupín pri bezohľadnom uplatňovaní si svojich záujmov, na úkor likvidácie, celých desiatok rokov, budovaných poľovníckych generácií, ktorých základom bola etika, kultúra a poľovnícke zvyky a tradície.
<br/>
<br/>Napr. Jeden darebák, ktorý vlastní Poľ. rev. mi v jednej ostrej diskusií povedal, že čo to je v poľovníckej terminológií za slovo FARBA, že on vo svojom revíri už dávno zaužíval výraz KRV, lebo farba môže byť len syntetická, acetónová alebo olejová.
<br/>
<br/>Tak Toto pokladám za najväčšiu hrozbu zo strany tých čo usilujú o moc. Je to cesta ako prísť o poľovnícku etiku a kultúru poľovníctva vôbec.
<br/>To je až neuveriteľné koľko sa dá naložiť na Slováka. Tak ako nemenovaný politik povedal, že už máme dobre na pleciach naložené a už zostáva len jedno, šľahnúť nás 10 kg kladivom po hlave, aby sme sa už konečne zobudili.
<br/>Ja som tu už kdesi písal, že príde čas kedy budú nespratníci lietať z okien, tak ako 48, len som netušil, že to môže byť tak skoro. Už viac a ani lepšie nám nemôžu dať najavo, ako nás ignorujú a pokladajú za hlupákov a to ma uráža najviac. Pán Garaj veril som, že v 55 tisícovej základni sa nájde niekto, kto bude ochotný, nie pre seba, ale pre celú poľovnícku verejnosť zaplatiť nejakú cenu, za zlepšenie pomerov v poľovníctve. Svojou maličkosťou sa ku vašej žalobe rád pripojím.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52038 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Slovenská poľovnícka komora
Jager roumiem ti.Otec poloval cez kopec na druhej strane za Štiep.skalou a tiez prisli o revir po politickej linii.A napomohli tomu ludia z vnutra PZ.Len prosim Ta...ten rok 48...to neprirovnavaj.To bola tragedia.A to ako finacne skupiny atd atd....ako to beži v realnom živote,tak to bude aj v polovnictve.Medzi ,,prachacmi&quot;,ktorí ziskavaju revir su normalni aj nenormalni.Rovnako aj medzi tzv.ludovymi polovnikmi.Povedz co brani tzv.obycajnym ludom dat sa dohromady,zlozit € a ,,vybavit si revir&quot;. Ved polovnictvo nie je lacny konicek.Ty by si o tom mohol napisat knihu.Niekto chodi lietat, potapat sa atd..vsetko stoji €.Rovnako aj polovnictvo.Zial je to ako to je a do serioznych korektnych koľaji sa asi tak skoro ako cela nasa spolocnost nedostane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52042 od papo
Odpoveď od papo na tému Slovenská poľovnícka komora
nooo... 48 tuším vtedy šlo o uchvátenie a uzurpáciu moci.... a či si si už vypočul snemové materiály, čítal zákon, a i...? a nie je ti do smiechu napr. pri nominantoch politických strán do najvyšieho orgánu? no nie je to do smiechu? ani trojjedinosť canis boha?....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52043 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Slovenská poľovnícka komora
Papo suhlasim..ale jager pisal o.. 48-osmom,ze nespratnici..myslel dufam nestranikov-lietali z okien...do smiechu mi nie je....mam ine starosti... skor ako 48 mi to priomina 38.O nas bez nas...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52053 od jager
Odpoveď od jager na tému Slovenská poľovnícka komora
Bubi myslel som tak ako som napísal, nespratníci. Možno, že to nie je slovo z jazykovedného ústavu Slov. jazyka, ale na vyjadrenie situácie sa mi páči. A ten 48 som použil ako prirovnanie, že aj takto sa dá zmena urobiť, či už k lepšiemu alebo k horšiemu to predsa je jedno. Súhlasím s tebou, že v kombinácií s 38 to je presnejšie. Páčilo sa mi to, že keď nepočúvali prostý národ tak, lietali z okien. Ale kašlime na slovíčka, vráťme sa k meritu veci. Pripojíš sa, alebo pôjdeš do zákrytu?
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52055 od johny
Odpoveď od johny na tému Slovenská poľovnícka komora
Držím palce ... viac sa zatiaľ asi nedá ... konečne niekto čo má odhodlanie a hlavne aj vzdelanie a skúsenosti na to, aby sa nemusel len prizerať čo sa to s poľovníctvom deje ... všetko dobré

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52095 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Johny, toto nebol prvý a zároveň posledný snem SPK. Toto bol ustanovujúci snem, na ktorom boli o.i. schválené stavony SPK. Stanovy dávajú možnosť zvolať okerm riadnych snemov i mimoriadny snem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52160 od PeterBeles
Odpoveď od PeterBeles na tému Slovenská poľovnícka komora
V suvislosti s iniciativou pana Garaja mu verejne vyslovujem podporu na podanie hromadnej zaloby proti uzneseniam, ktoré boli prijate ustanovujucim snemom Slovenskej polovnickej komory a zaroven sa k nej pripajam. Stotoznujem sa tiez s nazorom, ze vytvorenie komory je protiustavne. Sposob, ako boli zvoleni delegati na regionalnej urovni je protizakonny a neodborny, resp. odzrkadluje uroven funkcionarov SPZ, ktori sa potrebovali dostat ku korytam v SPK. V okrese Cadca to prebiehalo asi takto. Statutarni zastupcovia polovnickych zdruzeni, ktore su organizacne zlozky SPZ sa dohodli na kandidatoch, ktori mali garantovat zvolenie predsedu RgO SPZ a dalsieho zastupcu Rady RgO SPZ, cim eliminovali moznost zvolenia delegata z inych polovnickych organizacii, ktore nie su zaclenene v strukturach SPZ. Ked som verejne poziadal, aby sa tito kandidati verejne prezentovali, co by chceli presadzovat v SPK bolo mi povedane, ze tito delegati nie su pritomni. Z tohto stretnutia nebol vypracovany vobec zaznam, pricom si to povaha veci vyzadovala. Dalej som vo svojom verejnom vystupeni povedal, ze boli porusene moje prava ako clena SPZ a sucasne ako clena polovnickej organizacie vytvorenej podla zakona o zdruzovani obcanov. Kluc, ktory bol vytvoreny pre tento ucel bol iba dalsim mocenskym nastrojom urcitych ludi. Medzi zucastnenymi bol aj prednosta OLU v Čadci, ktory svojou pritomnostou nepomohol zvysit aj tak ubohu uroven tohto divadla. Kedze sa blizi termin konania VCS nasej spolocnosti urcite budem informovat ostatnych clenov o tejto iniciative, aby sa k nej pripojili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52163 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Slovenská poľovnícka komora
Bubi,podstata veci je v tom,že keď po 48 poľovali rôzni ,,ľudoví,, spolu s ,,rôznymi,, pracháčmi, dnes je tendencia aby poľovali len ,,rôzni pracháči,,.Nie je predsa-podľa najnovších trendov - prijateľné, aby na spoločnej poľovačke stáli vedľa seba poľovník z nižšej spoločenskej vrstvy a tkzv.lovec z vyššej kasty.Poľujem 32 rokov, vždy som bral poľovníctvo ako spolok ľudí spoločného záujmu,bez ohľadu na jeho ,,konto,,.No s ľútosťou konštatujem,že ak svoju karieru poľovníka ukončím, tak to bude nie preto,že by som nemal na to po finančnej stránke,ale preto,že nemôžem súhlasiť s filozófiou ponímania poľovníctva ,,niektorých,,/a je ich čím ďalej tým viac/ ,,tiežpoľovníkov,,.Ja by som ich radšej nazval lovcami.Vôbec by som v tom nevidel politiku ako takú.Toto všetko je len o prejave moci a arogancii zbohatlíkov, ktorí v poľovníctve vidia módu.Ako napr.konské pólo a pod. Ak sa mýlim v tom čo som napísal tak pardón,ale nevybíjal by som sa na žiadnych rokoch takých či onakých pred tým, ale otvorme oči dokorán na dtým čo sa deje teraz.V poľovníctve sme mnohí nechali roky práce....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52166 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Slovenská poľovnícka komora
Prečo museli vzniknúť poľovnícke organizácie z vlastníkov a užívateľov poľovných pozemkov? Čo bránilo ich vstupu po PZ majúcich revire na ich pozemkoch? Žeby tie PZ boli iba pre &quot;niektorých&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 239 návštevníkov a žiadni členovia on-line