Streľba do psov a mačiek

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61300 od liveleak
Odpoveď od liveleak na tému Streľba do psov a mačiek
je to na vas.. nie na mne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61301 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Streľba do psov a mačiek
Skutocny ochranari sa moc netesia, macky robia velke skody na nepolovnej zvery a okrem toho sa krizia s mackov divov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61303 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Streľba do psov a mačiek
je to na tebe ci zhodis posed alebo nie ................. bud ti to spocitaju na mieste alebo existuje aj poskodenie cudzej veci :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61305 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Streľba do psov a mačiek
liveleak: ty uz niesi u mna ko...t ale TURBOk..kot a absolutne s tym ze ta urazam nemam problem pretoze na teba posobim optimalne vychovne kym ti to nedojde, ina forma pre teba neexistuje.....si presne ten typ debila co si mysli ze kurca co kupil v supermarkete sa vyraba v tovarni a vobec mu nevadi ze zere maso co je plne adrenalinu a hormonu z cakania na porazku - lebo vidi len co chce a tak aj ty trepes zcesty lebo nemas spravne informacne vstupy a zacinas temy o ktorych nemas sajnu a to sa ti vymstilo "chodim po lese s puskou bo si nieco dokazujem?" - tak prosim Ta rozpis to a vysvetli mi co si dokazujem tak aby som to aj ja zahamany vrah nemých lesných tvári pochopil a ja sa ti verejne za vsetko ospravedlinim a uz ani nemuknem[r] [/r] cakame...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61306 od durell
Odpoveď od durell na tému Streľba do psov a mačiek
Zastarané názory používaš ty, lebo fungovanie prírody ako ho popisuješ je možné v odľahlých a rozlahlých oblastiach, ameriky, ázie ......
<br/>
<br/>Základ je - Moje práva, končia tam kde začínajú práva iných a naopak.
<br/>
<br/>Moje právo a povinnosť je starať sa o zver, zabezpečiť jej vhodné životné podmienky. Tvoj volne pustený pes zasahuje do mojich práv a povinností. Každý priestupok má byť potrestaný. Zodpovednosť za strelenie tvojho psa bude padať na tvoju hlavu, lebo si nezabezpečil psa proti nezákonnemu konaniu.
<br/>
<br/>Farebný obojok je len alibizmus. Nech sa nikto nenazdáva, že slušný, svedomitý a dobrý poľovník sa bude s kamerou prizerať ako pes dávi srnča. Potom ísť hľadať majiteľa a nahlásiť ho úradom, ktoré sú aj tak nepotentné niečo vyšetriť.
<br/>
<br/>Preto som aj napísal, že tie obojky sa budú rezať. Rýchle a jednoduché riešenie pre správne orgány bez práce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61307 od durell
Odpoveď od durell na tému Streľba do psov a mačiek
Zveľkej časti máš v extremnej rovine pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61309 od HRR
Odpoveď od HRR na tému Streľba do psov a mačiek
Ahoj liveleak.
<br/>Mám pre teba serioznu ponuku na prácu. Súhlasím s tebou za jedného psíka 20. Ale nie posedov ale chatrčí. Pozri na toto:
<br/>www.cas.sk/clanok/216736/steniatkam-hroz...oncit-na-pekaci.html
<br/>Všetci ti tu zatlieskame. Prečo nepomáhate týmto nevinným zvieratkám? Sú toho plné média. Len ochranári akosi mlčia.
<br/>Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61310 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Streľba do psov a mačiek
liveleak: ta co je? odpovedz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61311 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Okrem toho, že ma pobavila tvoja gramatika a nepoznanie podstaty problému ma tiež zaujali tieto tvoje myšlienky - teda ak sa to dá nazvať myšlienkami a ak sú skutočne tvoje.
<br/>
<br/>- ale o prirode, ktora vie regulovat najlepsie som tu uz vela krat pisal.
<br/>Kde je hranica toho, čo všetko necháme na prírodu? Myslím, že už si bol pár krát u lekára a predpísal ti nejaké lieky. Uvedomuješ si, že užitím liekov zabíjaš rôzne mikróby, baktérie, vírusy.......? Aký je rozdiel medzi zabitím týchto malých organizmov a povedzme psov. Prečo to nenecháš aj ty na prírodu a likviduješ život? Je síce trochu iný, ale je to život - nevinný život. Aký je z tohto uhla pohľadu rozdiel medzi tebou a poľovníkom?
<br/>
<br/>- ja nechodim po lese s puskou a nedokazujem si tym neviemco.
<br/>Pravda, nechodíš po lese a preto vieš o ňom veľmi málo. Len neviem, čo si dokazuješ ty prispievaním na tomto fóre?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61312 od durell
Odpoveď od durell na tému Streľba do psov a mačiek
Skús sa navážať do motorkárov a podobných ekoteroristov. Lebo to je náš spoločný nepriateľ. Nie rodinka s psíkom na vodítku pri prechádzke po lesnej ceste.
<br/>
<br/>Skús sa zamyslieť a inteligentnejšie nasmerovať svojú životnú energiu. Navážať sa do nás, ktorý pre prírodu spravíme za rok viac ako všetci ekologovia a ochranári na slovensku dokopy je z tvojej strany skutočne scestné.
<br/>
<br/>Dám ti radu - sleduj média , internet a ak zaznamenáš prípad porušenia zákona poľovníkom sleduj ho.
<br/>Zhromažduj fakty a dôkazy, potom ho nahlás príslušným orgánom a dozoruj si priebeh správneho alebo trestného konania.
<br/>
<br/>Ak sa ti takýmto spôsobom podarí dostať z našich radov jedného blbca, tvoja snaha bude ocenená.
<br/>
<br/>
<br/>ALE KU.VA DO P.ČE UŽ SA PRESTAŇ NAVÁŽAŤ DO SLUŠNÝCH A OBETAVÝCH POĽOVNÍKOV.
<br/>
<br/>Bud realista a filtruj v hlave čo je realne a čo nerealne v dnešnom svete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61316 od liveleak
Odpoveď od liveleak na tému Streľba do psov a mačiek
durell:
<br/>stale plati to, co som pisal.. mas u mna istym sposobom recht a myslis to dobre.. keby boli vsetci ako ty, sam vam idem tie posedy stavat a to tak, ze rovno 2-3 poschodove :)
<br/>
<br/>hm, priroda.. clovek ju narusil a teraz sa snazi ju chranit - strielanim, prikromovanim (kde plati to, ze slaby jedinec musi zomriet ak nenajde potravu a dal tak sancu napr vlkom, atd)
<br/>
<br/>jeden hlavny fakt je ten, ze bezny zatulany pes nepoluje na zver a nehoni ju.. ak ano, ukaz mi video/clanok z 2009-2010.. ak ich najdes viac ako clankov o tom, ako polovnik zastrelil ineho polovnika, ci psa, ci sa nasli ostatky srncej zvery v potoku, ako polovnici poluju pod vplyvom, mas 2x recht..
<br/>
<br/>farebny obojok je dobra vec. pes nedavi srnca :) myslim si, ze tento nazor mate preto, lebo vase psy su naucene stvat zver.. ale bezny pes to proste nerobi..
<br/>
<br/>
<br/>astronom:
<br/>k doktorovi nechodim, byvam chory raz za 10 rokov, ak ma chyti chripka, trva priemerne 1-3 dni.. cudny pokus o obhajobu ci ako to nazvat..
<br/>tu vobec nejde o ochranu, ale chtic strelit si.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61317 od liveleak
Odpoveď od liveleak na tému Streľba do psov a mačiek
s motorkarmi mas pravdu.. ale s nimi je tazke. oni si myslia, ze nic zle nerobia..
<br/>rovnako ako vy..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61318 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Streľba do psov a mačiek
Myslim ze k tejto teme uz niet co dodat a ostatne bude len mlatenie holej slamy...chlapi uz stacilo tu slusnost a konstruktivna debata doteraz nepomohla a ani nepomoze...pseudoochranari, &quot;zodpovední&quot; psickari (fakt cest vynimkam a chovatelom) su oblbnutí skorumpovanymi mediami a prihybaju paragrafy cestou verejnej mienky ako im vyhovuje a smeju sa nam do ksichtu ....niet kam ustupit a na zaklade toho dokazme aj mi citat pravne ustanovenia predmetneho zakona medzi riadkami ako to robia oni v svoj prospech a hlavne v prvom rade nebojte sa musia nam ako vo vsetkych inych kauzach na slovensku dokazat co? UMYSEL, nadavanie doma alebo v krcme nie je nic platne....zbytocne tu budeme slusne robit vyklad zakona dalsie 2 dni je to jasne treba otvorit hubu aspon tu na forach kde robia zaskodnictvo taketo zivli ako likeleak ci jak sa to pise...Si myslite ze napr. casopis ako PaR alebo Nase polovnictvo kupuju ochranari ? (moja svagrina je na CHKO) a nema ani sajnu co sa tam pise a reaguje jak tela iba na to co sa tvrdi v tych skorumpovanych mediach.
<br/>
<br/>Vsetkym zucastnenym v tejto debate sa okrem likeleaka kua ci jak.....ospravedlnujem ze to museli citat ale neda sa inak.
<br/>Liveleak si debil a debilom zostanes lebo si momentalne bohuzial svojpravny ale aj mentalne zaostaly o com svedica tvoje predchadzajuce prispevky a najhorsie je ze mas pristup k soc. sietam.
<br/>Lovu a lesu, zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61319 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Streľba do psov a mačiek
uz som to tu raz pisal na viktormt, ale tak znova: 50E za adresu toho liveleak, ci uz nejaky sikovny ITckar alebo hacker alebo to vytiahnite cez megaupload:D
<br/>bude adresa, chcem toho vola vidiet, typujem mu max 15:liar:
<br/>a teda priamo liveleak, napis svoju adresu ak mas nato!
<br/>ale nemas :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61321 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Streľba do psov a mačiek
panove krotte svoje emocie ved zakon vam nezakazal strielat tulavych a pytliačiacich psou,nesmiete len strelit psa označeneho viditelnym obojkom a lebo v reflexnom navleku,konečne i psičkari maju nejaku zodpovednost a pokial strelite na mačku v lese,treba sa z toho nejak vysekat pokial vas niekdo pri tom nafoti ,ale strelit mačku za zahradou ktora sedi pri myšacej diere,tiež neni podla mna volaky polovnicky zažitok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61322 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Streľba do psov a mačiek
Tak to máš veľkú pravdu.
<br/>Ja nie som poľovník, ale teraz sa už radšej nehlásim ani k ochranárom.
<br/>Nemám rád arogantných debilov čo strieľajú a trávia chránene živočichy. A takých je medzi držitelmi poľovných lístkov veľmi veľa. Na druhej strane rešpektujem a vážim si každeho normálneho poľovníka, ktorému záleží na zachovaní posledných zvyškov &quot;voľnej pôvodnej&quot; príirody na Slovensku.
<br/>Ale Tí čo presadili takýto nezmysel asi vôbec nevedia ako to funguje v prírode.
<br/>Domáca mačka je šikovný predátor a na poliach neloví len hraboše, ale aj vtáky a všetky menšie živočíchy, častokrát aj vzácne ohrozené druhy. A to nie len v revíroch, ale aj v intravilánoch, v záhradách a parkoch napáchajú premnožené mačky veľké straty medzi vtáctvom.
<br/>A voľne pobehujúci psi taktiež štvú a usmrcujú nie len zver, ale aj chránené druhy živočíchov (napr. užovky).
<br/>Videl som to veľa krát, mám to aj nafotené.
<br/>Mám psa a chodím s ním do terénu. Ale nedovolí si odo mňa odbehnúť. A ak by náhodou zdrhol za zverou a nejaký poľovník by ho zrušil, tak by to bola len moja chyba a zodpovednosť.
<br/>Ja sa nezastávam ožratých magorov, čo zastrelia bez príčiny psa majiteľovi pri nohách. Ale ten nezmysel, čo schválili v parlamente chráni len záujmy psíčkarov a mačičkárov a doplatia na to naše pôvodné voľne žijúce živočíchy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61324 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Streľba do psov a mačiek
krotit svoje emocie budem len za podmienky ze sa do mna a skupiny do ktorej patrim nebude sprosto bez podlozenych argumentov navazat a ked ho vyzvem nech mi polopaisticky vysvetli preco som sprosty vrah lesnej nevinnej zveri lebo sa na tom odbavujem a dokazujem si nieco a potom cusí ...tak nehnevaj sa na mna ja osobne ho povazujem za debila to poviem opakovane jemu jeho matke a vsetkym s ktorymi je v pribuzenskom vztahu a ked ma uda za moralnu ujmu viem ze vyhram

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61326 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Streľba do psov a mačiek
Pozdravujem Jovic, dávno si neprispel, ale ako vždy normálny názor. Ten zákon je celý úplne zle postavený a nevykonateľný v praxi, hlavne pre poľovníkov z ktorých samozrejme prevažná väčšina sú aj chovatelia a majitelia psov a nie sú to výlučne poľovné plemená. Medzi poľovníkmi je množstvo ľudí, ktorý celý svoj život zasvätili nejakému plemenu. V našom chotári ak by sme netlmili túlavých psov do dvoch rokov tu nič nemáme. Odkiaľ sú tie loviace svorky nebudem popisovať, už som to tu uviedol, jednoducho ľudia sú nezodpovední a nepoučiteľní.
<br/>Pred voľbami je každý hlas dobrý a s mnohými polit. stranami to nevyzerá super a tak sa chcú zavďačiť voličom. Ak si porátaš približný počet psov a mačiek na Slovensku, tých hlasov nemusí byť málo. To že zákon je úplne na prd a vlastne nevykonateľný nikoho nezaujíma a podľa mňa tento zákon vyhrotí do veľkej miery už aj tak napäté vzťahy medzi poľovníkmi/aj majitelia a chovatelia psov/ a medzi majiteľmi psov.
<br/>Na príspevky Liveleak sa nedá reagovať, samý nezmysel a ak nepomohlo pedagogické extempote od Tibiho, tak je to márne. Nakoniec uvediem to, čo tu kolega už napísal, ak uvidím psa, psov čo budú duriť srnčiu, budem strieľať, lebo ak to neurobím, bude plný chotár psov a mačiek, ale srnčia nebude. Ak si nejaký nepoľovník myslí, že strieľame psa kvôli nejakému super pocitu, lebo sme nenormálni, tak ja len za seba, nie je to nič na čo by som bol hrdý, tak sa snažím aby pes, alebo psy zbytočne netrpeli. Záverom len toľko, že na debila natrafí človek aj medzi ochranármi aj medzi poľovníkmi, ide len o to, aby sme zachovali pri príjmaní podobných zákonov zdravý rozum. Pri schvaľovaní tohto zákona bol rozum v parlamentnom bufete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61329 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Streľba do psov a mačiek
Ahoj Akela.
<br/>Nechce sa mi už písať, lebo to nič nevyrieši. Väčšina normálnych poľovníkov a ochranárov je totálne znechutená z pomerov aké u nás vládnu. Tak ako nerozdeľujem živočíchy na &quot;škodnú&quot; a &quot;úžitkovú&quot;, tak neuznávam ani rozdelenie na zlých poľovníkov a dobrých ochranárov. Sú len Tí, ktorím záleží na zachovaní našej pôvodnej prírody a Tí chamtivci, ktorí presadzujú len vlastné záujmy. A je jedno k akej organizácii patria.
<br/>Blbec, ktorý vykladá v chotáry otrávené návnady a blbec, ktorý schvaľuje nezmyselné zákony sú pre prírodu rovnako nebezpeční.
<br/>Mña len &quot;serie&quot; bezmocnosť, že v tomto skorumpovanom štáte si darebáci vždy presadia svoje záujmy.
<br/>Ale za to, že &quot;nákupnými centrami odchovaná&quot; verejnosť nenávidí poľovníkov môže v prvom rade úbohá vymožiteľnosť práva v tomto štáte. Väčšina prípadov porušenia zákona zo strany &quot;čiernych oviec&quot; vo Vašich radoch zostala nepotrestaná. Na druhej strane neexistuje takmer žiadna zodpovednosť &quot;psíčkarov&quot; za škody spôsobené ich psami.
<br/>A na názory naivných ľudí odsudzujúcich nehumánnosť poľovníctva nemá zmysel reagovať. Tí čo najviac vypisujú na rôznych fórach by sa mali zamyslieť ako trpí také kura kým sa dostane na ich tanier. To taký diviak si počas svojho života užije viac slobody, kým skončí na pekáči.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61330 od liveleak
Odpoveď od liveleak na tému Streľba do psov a mačiek
akela: len tolko.. pes neduri zver.. ci zabije viac srn rocne ako polovnici? hmmm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.167 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 355 návštevníkov a žiadni členovia on-line