NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8496 od papo
zdanlivo nesúvisí, ale je to o nastavení parametrov! Povedz skúsenosť so súkromnými, trhovo prenajatými revírmi, aký rozvoj, príp degres sa v nich zaznamenal, je to skúsenosť pre nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8497 od Jenda
Jde o to, kdo má tu honitbu pronajatou :x Někdo si jí pronajme a provozuje myslivost, jako v jiných hobnitbách-má jí pro radost, pro lovecké vyžití, jiný má honitbu jako reprezantitivní záležitost a tam jde o množství ulovené zvěře na společných a kvality trofejí, nebo jí má někdo kdo vydělává na nájem přes poplatkové lovy a mají to jen tak tak. Nehledě na to, že Lesy ČR upravují lov plány lovu tak, aby to bylo lesnicky co nejlepší, tzn. co nejvíc nastřílet.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8498 od Vyr
K návrhu zákona by som mal po prečítaní dvoch paragrafov takéto pripomienky:
<br/>I.
<br/>§ 45 odst.2 písm.f): &quot;strieľanie šípmi z lukov a kuší okrem jej lovu vo zverniciach s minimálnou napínacou hmotnosťou 22,7 kg, loviť predovkami, plynovými zbraňami, zbraňami s tlmičmi hluku výstrelu, krátkou zbraňou a loviť samostrelmi,&quot;
<br/>
<br/>1) myslím si že obmedziť lov na zvernice nie je správne
<br/>2) povoliť by sa mal aspoň lov drobnej a srnčej vo všetkých revíroch
<br/>3) podmienka 22,7kg napínacej sily je dobrá pre luk. Kuša s napínacou silou 22,7kg je absolútne nevhodná na lov (vďaka malej napínacej dåžke a ľahkému šípu)
<br/>4) uvedená formulácia je gramatický zmätok
<br/>
<br/>II.
<br/>§ 45 odst.3 písm.p)&quot;propagovať, ponúkať a predávať prostriedky a zariadenia na lov zveri, ktoré sú zakázané podľa odseku 2,&quot;
<br/>:D to chce niekto zákonom zakazovať predaj predoviek, laserových zameriavačov atď???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8503 od Fajka
Detail ktorý som nepochopil:
<br/>§45,odst.2e:Patrí medzi nosiče zvuku aj vábnička,lebo ak áno tak ju podla tohto §nebudeme moct používat ato som si ju chcel kúpit aj s CD.:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8514 od Gulo
To by si chcel malú (drobnú) zver na spoločných poľovačkách loviť lukom? Teda, broky
<br/> z pod kože ešte ako tak povytláčam, ale vyťahovať si šíp z chrbta alebo zadku, to už
<br/> chce trochu viac cviku :D V podstate k tomu luku a srnčej nemám nejaké výhrady, práve tam ukáže poľovník svoju šikovnosť dostať sa k zveri čo najbližšie. A pokiaľ ide o pytliačenie lukom, taká malorážka s tlmičom tiež urobí svoje...Všetko nové sa zo
<br/> začiatku ťažko presadzuje, je to len vec zvyku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8634 od Jovic
Slovensko je možno „chudobnejšia krajina“ pokiaľ ide o životnú úroveň väčšiny obyvateľov v porovnaní so západnou Európou. Čo nám ale bohaté štáty EÚ môžu závidieť je NAŠA PRÍRODA. Preto využívam všetok voľný čas na potulky v teréne. A prežité zážitky mi nikto nikdy nezoberie. To je pre bohatstvo, ktorého hodnota sa nedá porovnávať s peniazmi. A na týchto potulkách sa stretávam aj s poľovníkmi a lesníkmi, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty ako ja. Vidieť orla krúžiť nad krajinou je pre nich rovnako vzácne ako pozorovať kapitálneho jeleňa alebo kŕdlik jarabíc na poli.
<br/>Tlak modernej civilizácie na prírodu je ťažké zastaviť. Môžeme ale zmierniť devastujúce účinky ľudskej rozpínavosti. Spoločným úsilím môžeme dokázať riešiť mnohé problémy. Keď napr. dokážu v Maďarsku a Rakúsku na dialniciach budovať nadchody a podchody pre živočíchy, prečo by to nemohlo byť aj u nás. A tak isto sa dá aj zlepšiť životné prostredie malej zveri v agrárnej krajine.
<br/>Nesnažím sa len slepo chrániť určitú skupinu živočíchov. Prioritou je ochrana ekosystémov, tak aby zver a ostatné živočíchy neprichádzali o svoje prirodzené biotopy.
<br/>Treba ale poznať skutočné príčiny poklesu stavov malej zvery a nie neustále vyvolávať nevraživosť voči predátorom. Ani dravé vtáky neprežijú bez dostatku potravy. A preto mi záleží, aby v našich revíroch mala zver čo najlepšie podmienky na prežitie. Len dostatok sysľov, králikov, škrečkov. zajacov, atď. umožní prežitie aj dravým vtákom v budúcnosti.
<br/>Neustále zhoršovanie životného prostredia zveri a komercionalizácia poľovníctva sú hrozby pre tých poľovníkov, ktorí majú úprimný vzťah k prírode. A preto ma aj prekvapuje nezáujem o diskusiu o návrhu nového poľovného zákona. Veď práve to, v akej podobe bude zákon o poľovníctve schválený, rozhodne na dlhé roky o ďalšom vývoji poľovníctva na Slovensku a o Vašej budúcnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8636 od Jenda
Hezkej příspěvěk :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8639 od Gulo
Presne tak, vytvorme pre zver také podmienky, aby sa jej stavy mohli zdvihnúť
<br/> (remízky, vetrolamy, políčka, napájačky) a bude dosť aj pre poľovníkov aj pre
<br/> predátorov. Pokiaľ ide o nezáujem o túto tému, mám taký dojem, že ľudia
<br/> tu uprednostňujú &quot;ľahšie&quot; témy o zbraniach, strelive, psíčkaroch a nejak im uniká, že
<br/> všetky tieto témy sú zahrnuté v návrhu zákona o poľovníctve. Chýbajú mi tu vyjadrenia
<br/> stelcov a lovcov k paragrafom týkajúcich sa lovu a použitia streliva na rôzne druhy
<br/> raticovej, chýbajú mi tu vyjadrenia členov poľovnej stráže (ja som tiež jej člen) i napriek
<br/> tomu, že doterajší zákon nám nedovoľoval prakticky nič a tento návrh nám dáva také
<br/> právomoci o ktorých sme mohli len snívať, chýbajú mi tu vyjadrenia nepoľovníkov a
<br/> ochranárov, kedže návrh zákona počíta aj s obmedzením pohybu a činnosti v určitých
<br/> častiach roka a revíru, chýbajú mi tu vyjadrenia ohľadom dražby niektorých revírov.....
<br/> Nechce sa mi veriť, že by sa medzi nami nenašlo dosť ľudí schopných vyjadriť sa k tejto
<br/> téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8643 od kurt
Možno to nie je nezáujem, ale túžba urobiť to pripomienkovanie poriadne.;) To čo som tu do teraz čítal boli prkotiny oproti (podľa mňa závažnejším) chybám ktoré ten návrh má. Ja mám dojem, že budem mať niekoľko strán A4 pripomienok a chcem to spraviť tak ako sa má a vďaka mojej lenivosti mi to ešte nejaký ten týždeň (či niekoľko) potrvá:D Keďže však toto nie je moc horúca téma tak to hádam nevadí. Aspoň dúfam, že vedenie SPZ počká pár mesiacov kým sa situácia stabilizuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8644 od dusab
Jovic: Pekny prispevok :)
<br/>K tym podchodom a nadchodom pre dialnice: Najprv by u nas museli byt tie dialnice...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8656 od Basky
dusab, keby boli dialnice najprv, tak nadchody a podchody už nebudú... Tieto už musia byť zahrnuté do samotných projektov dialnic, lebo dodatočne sa už nezrealizujú vôbec; iba ak dákym zázrakom..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8676 od dusab
basky: Moze byt, moc sa do stavbarciny nerozumiem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8688 od texedo
Ja si myslim ze je celkom v poriadku len vymery by mali podla mna byt pre srnciu zver min. - 2000 ha, a jeleniu min. - 3000 ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8700 od tibo
Predpokladal som že príspevky budú smerovať len k zákonu o poľovníctve!no nedá sa inak.Ak by niektoré spolky nevytvárali Duplicitne - Inštitút ekológie zveri - určite by financie ostali,na uloženie ak len jedneho podchodu po dialnicu pre zver,príp.pre obojživelníky.Tu sa treba vyjadriť k návrhu zákona a nič iné!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8701 od papo
texedo, prosím, skús trochu dôvodiť, prečo je to dobrý nápad

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8761 od PT1962
Ak to porovnavam s tym, co sa urobilo naposledy na ministerstve a co sa nedotiahlo, tak mi to pripada ako verny obraz doplneny o par ustanoveni. Nebolo by lepsie pristupit k celkovej uprave ustanoveni zakona v prospech zachovania a zveladenia polovnej zveri? To by malo byt nosne! Ci na Slovensku budu nejake organizacie zoskupujuce polovnikov aj mimo SPZ je sice dolezite, ale prave tu ma sancu SPZ dokazat, ze je naozaj tou organizaciou zdruzujucou polovnikov, ktora je rozhodujucim subjektom v tejto oblasti. Takze este raz, vela noveho v tom co sa predklada v porovnani s tym co sa uz urobilo na urovni st.spravy tam naozaj nie je, skor to treba asi cele prekopat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8762 od texedo
Vysvetlenie k tym Ha. Podla mna v takychto malych reviroch nemoze byt stala zver, to znamena ze sa neda spravne zostavit plan chovu a lovu. Priklad: Niekedy nas revir mal vymeru okolo 6500 Ha. Planoval sa odstrel 15 kusov jelenej zveri. Teraz su z toho reviru tri po 2000 Ha a v kazdom jednom sa planuje po 15 kusov jelenej zveri. To je o 30 viac. Polovnicke statistiky vykazuju ze stavy jelenej zveri na slovensku stupaju. Podla mna stupa iba odstrel.
<br/>
<br/>Skuste sa opytat hocijakeho polovnika hlavne starsieho hocikde na slovensku a povie vam ze davno bolo viac zveri a bolo z coho vyberat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8764 od Jano43
Tvoje tvrdenie o volakedajších stavoch zveri plati jednoznačne pre malú zver, ale napríklad pre diviačiu zver asi nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8766 od texedo
Hovoril som o JELENEJ zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #8767 od Basky
Môžem potvrdiť, že diviačiu zveri vidím v revíri častejšie ako pred 10-timi rokmi... Ale čo je potešujúce, aj stavy malej zveri za 3-4 roky dozadu sa mi u nás vidia zlepšujúce sa.., hoci viem, že pred rokmi to bol iný raj... :{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.213 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 461 návštevníkov a žiadni členovia on-line