NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14798 od johny
... Preto by som radil aj tebe aby si si vždy dvakrát premyslel, o čom chceš písať aby si sa neskôr, keď si to z odstupom času na fóre opäť prečítaš, nemusel hambyť sám za seba..
<br/>
<br/>poslal: jager7. Októbra 2006., 09:12
<br/>Ty asi ani nevieš čítať. Džony nikoho nekonkretizoval, ale reogoval na môj príspevok, pán ATAKOVAČ ANÁLNYCH OTVOROV. Vypadá to tak, že ti za príspevok na revanž &quot;Džony&quot; zaplatil pivo. Veď ste napokon, ako som sa dočítal, priatelia z organizačného výboru PID. A vôbec, máš ty niečo spoločné s poľovníctvom? Alebo si len pijavica živoriaca na príspevkoch iných poľovníkov?
<br/>reakcia na príspevok: Jaro - 6. Októbra 2006., 14:50
<br/>
<br/>Len som si s odstupom času čítal fórum ... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14803 od peterbaca
hallo vsetci prispievatelia
<br/> ako dlhsi cas pozorujem vsetci sa vyhybate pravde a relevantnemu vykladu zakona,ktory aj ked vraj zastaraly je stale platny,obdoba zakona plati napiklad v Rakusku,preco tam nema vlastnik ci vacssi alebo mensi problem s vykonom prava
<br/>polovnictva,samozrejme ,ked chce nevlastnik polovat nema problem sa dohodnut
<br/>na podmienkach spolupolovania,
<br/> Vazeni nebude to vsetko o ubohej slovenskej dusicke,o nenazranosti,ze by sa museli
<br/>delit,ze by bol mensi kus srnaciny,alebo o tom,ze toho nechceme,lebo by asi netoleroval pytliacenie,alebo on ma lepsiu flintu...
<br/> poriadok bude len ked vsetci otvorite oci a prestanete len hovorit preco je malo zvery
<br/>do polovnictva a do revirov treba investovat peniaze a nie len strielat alebo stvat zver psom,nechat ju strhnut aby nebolo pocut strelbu,treba zrusit tajne hlasovani,nech kazdy povie svoje vyhrady,potom nebudu mat priestor taki ludia,ktori sa vyhrazaju vlastnemu
<br/>otcovi ze ho zastrelia,policajti to aj riesia,no a zbrojny pas-mnohi tomu porozumia,takte takyto
<br/>ludia v tajnom hlasovani hlasuju o vlastnikoch
<br/> takato situacia je v slovenskom polovnictve,tolko farizejstva tazko hladat v inych
<br/>organizaciach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14804 od peterbaca
Vazeni prispievatelia
<br/> Necakajte na novy zakon,pokial sa ludia nezmenia a nezacnu rozmyslat po novom
<br/>ziaden, zakon terajsiu situaciu nezmeni.
<br/> Prestante uz vypisovat donekonecna tie sracky,prestante uz zatahovat do polovnictva veci ktore s polovnictvom nemaju nic spolocne,nikto doteras nenapisal ako by malo Slovenske polovnictvo vyzerat,vsetci len cakaju na Novy polovnicky zakon
<br/>a uz sa dosledne pripravuju ako ho prekrutit,nechajme sa prekvapit ci k nemu vyjde
<br/>vykonavacia vyhlaska,ako viem k terajsiemu nie je,preto ma kazdy svoju teoriju ako
<br/>zakon aplikovat,mozmo to bolo ponechane na slovenskej dusicke ako nalozit s terajsim
<br/>zakonom,pritom si treba vsimnut ze cim viac severnejsie a vychodnejsie tym viac problemov,skuste sa nad tym zamysliet,tak isto juznejsi platia ine pravidla,primania novych clenov,kandidatske doby,niekde ich nemaju,niekde hlasuju verejne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14806 od Basky
Tak ked maš o tomto vo svojom okolí nevyvrátitelné dôkazy, tak sa Ti chlape čudujem, že už nekonáš ako Ti svedomie a zákon káže /jedine že by boli u Teba v rozpore?../, a jager Ťa bude chváliť že máš zips na správnom mieste...:D Lebo takto len /v jeho ponímaní/ ´krákaš´, lebo sa neodvážiš konať /z rozličných osobných? dôvodov../
<br/>S jagerom a s Tebou súhlasím najmä v jednom - zákony majú diery, resp. ich paragrafy sú ľahko prekrútitelné, a aj v iných prípadoch /kedy by malo byť všetko jasné/ nie je z rozličných prospechových dôvodov žalobca a celkovo vymožiteľnosť práva je prekliate malá..
<br/>Ale to je tak v skratke asi všetko, s čím s Vami dvoma súhlasím.. S Vaším ´vyplakávaním´ o stave vecí, ich praktickými riešeniami /ktoré u Vás dvoch postrádam/ a s jagerovým merítkom ´chlapskosti´ už isto nie.
<br/>Keď viete lepšie ako ostatní ako Vami ale aj inými pomenované neduhy odtrániť - tak sem s podnetnými /ale aj zákonnými a v praxi vykonateľnými/ návrhmi! Ľudia ktorým na slovenskom poľovníctve záleží sa dobrých nápadov isto chopia. Viem že takí existujú, mnohých osobne poznám. Ale zvážte si sami u seba či na to na 100% máte aj Vy predpoklady, čas a chuť dotiahnuť veci naozaj do konca a nie byť iba ´bubeníkmi na poľovačke na zajace´...
<br/>Osobne proti Vám nič nemám, naopak, želám Vám, aby ste o.i. aj v poľovníctve dosiahli takú mieru spokojnosti a šťastia, po akej Vám Vaše predstavy túžia - ak sú v súlade aj s prospechom samotnej prírody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14820 od eso
Nech sa páči Peter, máš priestor sa vyjadriť k tomu čo by si zmenil na slovenskom poľovníctve. Tak nepíš omáčky ohľadne tvojich investigatívnych skúseností tak ako Jager a napíš už čosi poriadne!!! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14874 od marmilmorgov
Eso, a čo keď vlastník nepoľuje a nemá záujem postúpiť výkon práva poľovníctva na
<br/>druhú osobu ! Prečo by mi mali po pozemkoch chodiť poľovníci.
<br/>Slušní poľovníci by mali obehať všetkých vlastníkov a urobiť nájomné zmluvy ak majú vlastníci záujem.
<br/>Na Slovensku majú poľovníci vačšie práva ako vlastník pozemku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14876 od eso
Tak si pozemok ohradíš 2metrovým plotom - a vyvesíš ceduľu - nevstupovať, súkromný pozemok!
<br/>
<br/>Neviem si dobre predstaviť, ako by mal vyzerať podľa tvojho názoru navrhovaný zákon. Lebo si predstav, že z napr. 5 000 hektárového poľovného revíru bude každý desiaty m2 pozemkov vyňatý z práva poľovníctva - lebo si to vlastníci neželajú. Skús sa nad tým zamyslieť - ako by si to navrhol do zákona. Štát na seba prevzal povinnosť starostlivosti, chovu voľne žijúcej zveri - a musí to nejakým spôsobom presadiť a túto činnosť zabezpečovať.
<br/>
<br/>Vždy musí byť niekto spokojný a niekto nespokojný - to už sú zákony a vyhlášky. Mne sa tiež nepáči veľa vecí - napr. daň z pozemkov - kúpil som si ich a musím z nich platiť daň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14877 od michal
hmmmm....zaujímavý návrh;/, iba mi nie je jasné, ako má polovník vediet, ze prave tento pozemok v hore od duba X po brezu Y si pán majiteľ nezelal poskytnút poplovníkom pre výkon práva poľovníctva a teda nemajú mu naň vstúpiť ci uz obutí alebo naboso.
<br/>Ak s tým más marmil taký neprekonateľný problém, daj si tie tvoje pozemky v tých lesných porastoch zamerať, vytýčiť hranice pozemku a nejako si ho hlavne oploť. Doporučujem ostnatý drát a pre istotu doň aj pusti aspoň 20.000 Voltov. Nezabudni ale na cedulu, ze je tam el. prúd, lebo ak to niekoho oslahá o zem, tak budes na svoje pozemky myslieť peknú dobu zpoza mreží s ovisnutou sánkou a odetý budeš v slusivej rovnosate, ktorú ale urcite nesije Armani a nie je ani zo 100% hodvábu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14878 od Jaro
marmil a ked uz to oplotis tak musis najprv vyhnat odtial vsetku zver a vtactvo lebo ta ti ako vlastnikovy pody . takze by to chcelo nie len plot ale aj strechu prinajlepsom .
<br/>
<br/>inak ak nechces postupit vykona prava polovnictva druhej osobe mozes si zalozit vlastne PZ alebo LS . pokial mas dostacuju rozlohu na uznanie polovneho reviru . Nic ti v tom nebrani .
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14879 od Jaro
a pokial nepolujes a ani nemienis uz ti ostava ozaj len to zastresenie a oplotenie aby ti tam nik nechodil ak uz je to tvoje . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14885 od marmilmorgov
daň z pozemkov bude v tomto volebnom období zrušená, je to tak v EU. Myslím, že
<br/> o zverinu by som sa celkom dobre postaral aj ja, a dokonca lepšie ako poľovníci, ktorí
<br/>polujú na mojich pozemkoch. Len všetko devastujú a robia tam bordel...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14886 od marmilmorgov
duchaplná odpoveď, myslím že Jaro a Michal sú presne takí poľovníci akí nemajú
<br/>byť, arogancia, chamtivosť a zneúžívanie poľovných prepdisov na svoje súkromné záujmy. A ešte niečo: z druhého krv netečie !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14895 od papo
myslím, že si pletieš pojmy, nájom s daňou. A mal by si si naštudovať, čo je obsahom poľovníctva, aké sú funkcie štátu v teto oblasti(vlastník nepoľuje a nemá záujem postúpiť výkon práva poľovníctva ), zaváňa mi z toho zemänský prístup 19. storočia. A zrejme toho nevlastníš moc, reaguješ len emotívne, kto má iný názor, je nepriateľ a treba ho pre istotu okydať. Naozaj si preštuduj túto oblasť, možno prídeš na niečo, čo nás vo vzájomnom vzťahu vlastník-poľovník posunie ďalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14897 od Jaro
marmil ty si nepochopil ze hoci si vlastnikom pody tak nemas narok na zver ako taku !!!!!!!!
<br/>
<br/>ps: vela psychickeho zdravia ti prajem .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14898 od marmilmorgov
nájom s daňou si pletiem ? Reagoval som na esov príspevok ktorý si ty zrejme celý neprečítal. Poľovníctvu rozumiem veľmi dobre a viem aj to, že ty papo, neovládaš
<br/>slovenský pravopis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14899 od marmilmorgov
Jaro, nemám záujem o zver, viac ma baví sa o ňu starať, ako ju loviť, pochop to !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14900 od papo
ospravedlňujem sa za daň-nájom, máš pravdu, eso to spomenul.
<br/>
<br/>s pravopisom neviem na čo narážaš, ale budiž.
<br/>
<br/>Na Slovensku majú poľovníci vačšie práva ako vlastník pozemku. Čo tým myslíš? Že keď si nepraješ, tak na tvoje pozemky zaradené medzi poľovné, nik nebude vstupovať? Zo zákona to bohužiaľ musíš strpieť, ba umožniť to, tak ako rybárom, plynárom, elektrikárom, ...Proti tým si sa už ozval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14902 od marmilmorgov
Na Slovensku pôsobia dve skupiny poľovníkov. Slušní, ktorí sa okrem lovu a plnenia
<br/>mraziacich boxov divinou, starajú aj o svoj revír a zverinu. Potom sú tí ostatní, čo drancujú našu prírodu.
<br/>Konkrétne, ja platím 540 sk/ha daň z pozemkov. Poľovníci neplatia žiadne dane, ale
<br/>berú všetky požitky čo sa týka ( divej zveri )z mojich pozemkov. Podľa zmluvy o výkone práva poľ. mi majú platiť 8 sk/ha. Podľa teba je to v poriadku ? Pritom tam majú
<br/>2 hnilé posedy, krmelce všetko zanedbané a navyše mi robia neporiadok na pozemkoch.
<br/>
<br/>Odporúčam ti, pozri všetky príspevky v tejto sekci, aby si ma pochopil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14904 od papo
Dobre som tušil, o čo ti ide. Teda dane a nájom. A či ti poľovníci obrábajú pozemky? Nemáš si ich obrábať sám? A či ti divá zver patrí? Ty si na základe čoho osobuješ práva štátu? ¡Ano, je to podľa mňa v poriadku. Spôsobuje ti zver škodu? Uplatni si ju na PZ.
<br/>Robia ti neporiadok? Je smnoho noriem, za základe ktorých sa s tým môžeš úspešne a rýchlo vysporiadať, ak neplatí dobré slovo. Ja ti odporúčam: staraj sa o zodpovedne o svoj majetok a uvidíš, koľko problémov sa vyrieši akoby samo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14907 od marmilmorgov
Divá zver nepatrí ani poľovníkom, to dúfam uznáš. A bodaj by tej zveri bolo toľko
<br/>aby mi tú škodu spôsobila. Ale žiaľ , poľovníci ju stačia kántriť.
<br/>Vôbec nevieš o čo mi ide. A že sa nestarám o svôj majetok, veď práve to, že sa starám
<br/>poľovníkom veľmi prekáža. Zase si nečítal od prvého príspevku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 303 návštevníkov a žiadni členovia on-line