NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14914 od papo
neplodná diskusia, povedz, čo navrhuješ do zákona, o tom je táto téma.
<br/>rád s tebou prekecnem, príp. poradím ak budem vedieť v niektorej z iných tém, napr. Sem píš svoje príspevky...OK?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14917 od Basky
Divá zver /ak je živá/ nepatrí poľovníkom, ale štát je považuje za prírodné bohatstvo tejto republiky. Užívateľovi PR je však prikázané riadne sa o ňu starať a plánovite ju chovať a zmysle tohto plánu aj loviť - za čo mu štát vyhradil právo privlastniť si divinu /a iné sprievodné úžitky/ z ulovenej, alebo inak usmrtenej zveri pri výkone práva poľovníctva. Ak niečo neprebieha v súlade so zákonom, každý má povinnosť /alebo dajme tomu možnosť/ konať, ohlasovať, svedčiť.. Problém s nespratníkmi je v tom, že málokto to aj robí.. Že prečo je tomu tak, alebo ako tomu zabrániť je na celovečernú, celotýždennú a celo... diskusiu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14930 od Seky
Poľovníci zver nekántria, ale ju plánovito lovia. Okrem toho majú však aj povinnosť o zver sa starať, čo aj robia. Ochranári sú väčšinou vcelku nekompetentný, bez patričného vzdelania a najmä nemajú za nič zodpovednosť. Čiže beztrestne kecajú o tom, čomu nerozumia, čím často spôsobujú dosť veľké škody. V konečnom dôsledku poľovníci chránia zver viacej ako nejaký ochranár. Aby som však nebol nespravodlivý na jednej aj druhej strane sa nájdu vínimky. Mylím sia ale, že cielom jedných aj druhých je to isté, čiže ochrana zvery a prírody ako takej a preto by mali ťahať za jeden koniec lana.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14995 od meszarosoto
Medzitým ako sa my tu handrkujeme nad návrhom zákona, taliani a dáni za bagatel vykupujú pozemky za účelom založenia vlastných PR a organizovania poľovačiek, samozrejme za tvrdých komerčných podmienok a popri tom ornú pôdu prenájmu na poľnohospodárske účely. Majú to dobre premyslené - dvojnásobný osoh. Dopadneme tak, že doma budeme curdzincami a na poľovačku môžeme zabudnúť. Do lopty kopneme jedine len ako honci a posluhovači zahraničných poľovníkov. Tak tomuto by sa malo zabrániť. Súčasné PZ len zistia, že nastala zmena vo vlastníctve k nehnuteľnostiam, ale už bude neskoro.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #14997 od marmilmorgov
Chyba legislatívy, zlé zákony, ktoré to umožňujú cez nastrčené obchodné spoločnosti,
<br/>na vine je vláda...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15002 od meszarosoto
Chyba vlády ( alebo premyslený zámer na odstavenie nepohodlnej skupiny menej majetných, veď oni si to budú môcť zaplatiť ). Chudoba a sociálna situácia niektorých vrstiev obyvateľstva je nútená z dôvodu prežitia predať majetky, ktoré tažko nahonobili ich predkovia a to hlboko pod cenu. Keby aspoň počkali rok a cena by sa mohla zdvihnúť na viacnásobok. Momentálne sa skupuje za 20% úradnej ceny. Poľovníci by mali zasiahnúť formou osvety a objasnenia úmyslu kupujúcich. Mne sa už podarilo prehovoriť mnohých potenciálnych predajcov od ich zámeru s jednoduchým vysvetlením dôsledku v prípade predaja pozemkov. Toto je moja skúsenosť z južného Slovenska. Je to aj inde podobne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15014 od jager
Dobré RÁNO!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15017 od spic
Nechcem v žiadnom prípade brániť lajdákov ale už dávno si sa mal obráťiť na Ob LÚ a po druhé raz si už nájomné dostal ak prenajímaš pôdu či les, prečo chceš nájomné za to , čo ti nepatrí. Ten peniaz , ktorý dostávaš teraz je vlastne drué nájomné , ktoré by mal dostať štát a nie ty ako vlastník.Je to obrovská chyba v pojmoch zákona a preto mnohí vlastníci, ako ty sa domáhajú viac penazí. Vieš čo stojí riadna starostlivosť o zver ? Ak si charakter tak a skôr zasaď o to aby tam boli ludia, ktorí ju zveri a prírode aj zabezpečia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15018 od marmilmorgov
Ako vieš, že som sa Ob Lú neobrátil ? Ja sa mám zasadiť aby tam boli ľudia čo sa starajú o zver ? A ty si padol z mesiaca, alebo čo. Ja dostávam nájomné, v poriadku.
<br/>Ale platím aj dane ktoré sú v nepomere stým, čo mi platia poľovníci. A keby to boli
<br/>normálni poľovníci, ktorí si plnia svoje povinnosti a starajú sa o zver a prírodu nepoviem
<br/>ani slovo.
<br/>Ale títo len poľujú, všade rozhadzujú smeti, krmivo pre zver tam nenájdeš a keď sa
<br/>stretneme zoči voči, verbálne útočia.
<br/>Mimochodom koľko stojí dnes divina, ktorú si prisvoja na mojich pozemkoch ?
<br/>Ja nemám právo, ako vlastník ani na jedného bažanta, zajaca či diviaka ?
<br/>Spamätaj sa človeče....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15020 od zalesak
Je smutne že ti ide o to či ti nepatri nejaka divina. Podľa toho čo píšeš je spor medzi tebou a PZ asi dosť veľky neviem čo ste si povedali alebo ako vynadali ale ak si sadnete za okrúhly stôl určité sa dá dohodnúť. A divinu do toho nemiešaj lebo mi s tým lezieš na nervy a pripadáš mi ako lakomec čo by všetko chcel.
<br/>
<br/>Nemysli si že každy ma 100 kg diviny doma v mrazáku to je hlúposť s kús sa s nimi častejšie stretávať a kompromis najdete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15022 od marmilmorgov
Keď nevieš, tak buď taký dobrý nemaj zbytočný komentár.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15024 od spic
voľne žijúca zver!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15025 od tibo
Keď to čítam - tak dedukujem,že tam poľuje celé združenie marmilmorgov....plus jeden.
<br/>Ide len a len o zverinu......(aj mi zaplatte,aj ma nakrmte)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15026 od Jaro
marmil co vlastne tu chces vyriesit ? alebo si len liecis mindrak ??? vsak ked uz sa tieto veci deju na tvojej pode a urcite aj pode inych vlastnikov tak sa dajte dokopy a nieco vyhutajte . ci tazko sa pustaju peniazky za pravnu radu ?
<br/>
<br/>a ked myslis ze polujeme len preto aby sme mohli kazdy den cpat do seba divinu tak sa mylis . a co sa tyka toho bazanta , diviaka ci zajaca na to mozes zobrat jed ze ti nepatri . ked uz by ste mali dobre vztahy tak ver tomu ze by sa ti s tej zveriny uslo . U mnohych majitelov pody a PZ kde su vztahy korektne to tak funguje . Je to len o ludoch ale asi si velice horuca hlava aj ty nie len clenovia PZ na ktorych stale nadavas .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15027 od zalesak
A ty sem nepíš svoje hlúposti táto téma je o niečom inom. keď chceš rozoberať svoj problém tak to napíš do temy...... Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy.
<br/>
<br/>To tvoje osočovanie niekoho čo sa k tomu nemôže ani vyjadriť nieje dôstojné.
<br/>
<br/>Všetko z mojej strany už ti nebudem odpisovať na tvoje príspevky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15028 od Jaro
marmil citujem ta : &quot; Dúfam že ochrana súkromného vlastníctva bude na 1. mieste a poplatok za 1 ha výkonu práv poľovníctva, bude aspoň 1000,-Sk
<br/>
<br/>Marmil&quot; koniec citatu
<br/>
<br/>
<br/>takze nejde o nic ine len o prachy s tvojej strany tusim .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15032 od marmilmorgov
Tak, to si si mal povedať skôr, človek povie svôj názor a skáčete ako postrelené diviaky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15033 od marmilmorgov
Omyl, prachy nie, zbaviť sa neserioznych poľovníkov, o to ide

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15034 od papo
Naozaj je viac spôsobov, ako doslova donútiť neporiadnikov k náprave, a účinných. To sem ale nepatrí.
<br/>&quot;Mimochodom koľko stojí dnes divina, ktorú si prisvoja na mojich pozemkoch ?
<br/>Ja nemám právo, ako vlastník ani na jedného bažanta, zajaca či diviaka&quot;
<br/>Poviem ti tajomstvo: bažanta si v pohode môžeš chovať aj doma, inak je zver vlastníctvom štátu. A pokiaľ chceš zver, tak legálne poľuj, uvidíš, že koľko je s tým spojenej roboty a vlastných peňazí. Len týmto spôsobom ju od štátu dostaneš. Ak ťa trápi výška nájmu, nuž asi takto: ber to ako peniaze navyše - z jednoduchého dôvodu. Vlastníctvo má prinášať úžitok majiteľovi tým, že ho obhospodaruje, alebo prenajíma na (napr.) podnikateľskú činnosť. Pokiaľ by si to tak robil, zistíš, že poľovník ti pomôže chrániť úrodu pred zverou, alebo ti bude hradiť škody napáchané zverou. Teraz sa cítiš ukrivdený, ale celé je to postavené na nejakých princípoch, ktoré s obmenami fungujú v celej Európe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15035 od Jaro
no ale stale melies o tom ako ty platis viac na daniach ako polovnici tebe za prenajom . takze su v tom prachy stale ak to dobre chapem .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 421 návštevníkov a žiadni členovia on-line