Sem píš svoje príspevky ak ich nevieš zaradiť do prísl. témy

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24102 od papo
máš bohatý slovník, ako nepovedať nič, prípadne neuviesť veci na spávnu mieru, a osobné invektívy si nechaj od cesty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24103 od pali1
Belson-vdaka,to mi stačí,idem hľadať zákon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24104 od belson
Nájdeš to aj tu: www.polovnictvo.sk/predpisy.php?site=5
<br/>Ja si zase idem skúsiť dať pauzu, aspoň tu ubudnú súčasne dvaja diskutéri... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24105 od belson
Už len dodávam presvedčenie, že väčšine čitateľov je jasné, že v mojom dnešnom vstupe o 6:06 v poslednej vete slovom &quot;postriežka&quot; sa rozumie spôsob lovu a nie samotné pozorovanie zveri.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24111 od johny
Posed si môžeš postaviť aj priamo na hranici, nemôžeš však z neho zver loviť, iba pozorovať (poprípade pozorovať čo na hranici stvárajú susedia). Pokiaľ chceš z posedu zver loviť, musí byť vzdialený viec ako 100 metrov od hranice revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24115 od volodo
Priatelia dovolte aj mne vyjadrit svoj nazor.
<br/>Drzim sa pravidla &quot; nerob inemu to, co by sa ani tebe samemu nepacilo &quot;
<br/>Take jednoduche by to bolo, keby sme to dodrziavali...:I
<br/>
<br/>Co si myslis, ako sa na ten posed na hranici budu pozerat kolegovia polovnici vo vedlajsom revere???
<br/>Tebe by sa pacilo, ked si aj oni budu stavat posedy (akoze na pozorovanie) na hranici s tvojim revirom?
<br/>
<br/>Nechapem preco si stale musime robit schvalnosti a preco si radsej nepomahame.
<br/>
<br/>Lesu a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24134 od belson
johny, vyzeráš na inteligentného chlapa, čo okrem iného rozumie aj paragrafom “8o . Moja otázka je, že o koľkých posedoch vieš, čo boli postavené poľovníkmi len na pozorovanie zveri, prípadne &quot;stvárania&quot; susedov a nie na lov? Pekne prosím o odpoveď, to číslo ma ozaj zaujíma. Či aj ty patríš medzi tých komediantov, čo tu stále niečo hrajú a vytvárajú tú povestnú virtuálnu realitu?
<br/>volodo: Konfucius vyslovil dobre známu vetu, „Nerob iným to, čo nechceš, aby oni robili tebe. Želám ti, ako jej vyznávačovi, aby ti po dôkladnejšom spoznaní reálneho života zostala táto zásada čo najdlhšie a nemusel si sa potkýňať o nejakých bapov, či dapov, či ako ich volajú poniže lukostrelci, &quot;pánov papov&quot;.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24135 od Levo
Myslím si, že Johny odpovedal presne na otázku, ktorá bolá daná. Preto nazývať ho nejakými blbými privlastkami je nemiestne. To že sme na tejto stránke je aj jeho zásluhou tak kroť si svoje emocie do inej spoločnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24136 od belson
No dobre, je to tak a uznávam, že môj tón je konfrontačný. Pri tomto priznaní sa ospravedlňujem tým, ktorých som sa dotkol. Ale ma nasiera, ak niekto niečo umelo konštruuje a predstiera (a v poľovníckych kruhoch je toho požehnane). Takže odhliadnuc od formy, na obsahu príspevkov nemám čo meniť a znova prosím čitateľov, najmä tých, čo sa tu vyjadrovali, že kde to sú tie „len pozorovacie“ posedy, ktoré stoja a neloví sa z nich. Možno by som si niektoré aj pozrel. Ja také nepoznám a niečo som tých našich „hvozdov a hájov“ prešiel. Takže špiritizovať tu o výklade 100 metrovej vzdialenosti zo zákona je podľa mňa umelá, neproduktívna výroba diskusie a pre niektorých jedincov len príležitosť k zádrapke, či predvádzaniu sa bez ohľadu na realitu. Smieško pri poznámke o výmene právnika (v mojom úvodnom vstupe pred 24 hodinami) by mal napovedať, že ako som ju naozaj myslel. Napriek tomu to možno brať aj vážne, že jeho odpoveď nebola dobrá. Áno, žiaden zákon explicitne nič nehovorí o vzdialenosti posedu od hranice. Ale poľovníkovi, ktorý stavia posedy na lov (aj keď sa na nich dajú robiť aj iné príjemné veci), hovorí zákon jasnou rečou. O to v mojom príspevku išlo a myslím, že pali1 to pochopil správne......
<br/>levo: Ja nepozerám ani tak na to, že KTO hovorí, ale ČO hovorí. O to viac, ak je to človek „zo zásluhami“.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24148 od koleno
Tu ani tak nešlo o to, či si dal správnu odpoveď, keď to meno Belson, nemôže niekto vystáť ! :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24150 od forester01
Ďakujem. Príjemný deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24151 od forester01
Povedal by som, že aj keď žiadny právny predpis nezakazuje stavbu posedov v blízkosti hranice, tak aspoň trochu rozumní ľudia ich tam nebudú pchať. Sú totiž potencionálnym zdrojom problémov. A kto chce poľovať a nie sa hádať so susedmi, či navštevovať správne orgány, bude uvažovať dva ťahy dopredu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24156 od papo
No ono tie posedy aj na hraniciach revíru existujú, väčšinou je to následok delenia revírov, ale viem aj o dvoch zánovných, hlavne kvôli ruji a na pozorovanie ich využívajú obidve združenia, pričom som nepočul ani o jednom probléme.
<br/>A na margo otázky, ktorá bola postavená jednoznačne:
<br/>,,aka musí byť minimálna vzdialenosť posedu od hranice susedného revíru ? ,,
<br/>treba odpovedať na úplne inú otázku.
<br/>ale správna odpoveď je v už texte. možno som si neuvedomil, že nejaký poľovník neovláda úplné základy, teda, kde smie poľovať. za túto moju chybu sa ospravedlňujem.
<br/>Som rád že sa tu našiel bystrejší, a odpovedal, na čo sa ho nepýtali, a ešte si aj nájde priestor na bezdôvodne invektívy. ale asi je taká doba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24159 od palo75
V zakone sa pise,ze posedy BY SA NEMALI stavat v blizkosti hranice reviru.Nie je v zakone totiz uvedena vzdialenost.Sam som mal s tym problem kvoli foteniu,taktiez som tvrdil ze to je posed na pozorovanie a fotenie zveri,a nepomohlo mi to .Totiz malo kto ti uveri ze sa budes iba pozerat na zver. Jednoznacne nieje urcena vzdialenost od hranice.Osobne som to cital v pravnej poradni PID-u,niekedy v lete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24160 od palo75
Belson,kazdy posed sa po polovnej sezone stava iba pozorovacim..... :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24161 od belson
No fajn! Pokiaľ tie &quot;dva zánovné pozorovacie&quot; posedy boli postavené po delení revírov vo vzdialenosti menšej ako 100m, tak sem s nimi, možno sa na nich aj rád pozriem. Predpokladám, že ich lokalizácia nie je predmetom žiadneho stupňa utajenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24185 od saris
Ohľadom vzdialenosti posedu od hranice som sa zaujímal u právnika preto, lebo máme jeden pekný a veľmi šikovný posed. Po rozdelení revíru sa stalo, že od hranice ho delí necelých 50 metrov. Smola............. Nemôžu nám ho ale zakázať. Tak nám slúži na pozorovanie a lov škodnej.............. Nieje už tak často navštevovaný a zamýšľa sa o jeho presťahovaní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24189 od forester01
Žiadny právnik Vám nenarovná vzťahy so susedmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24197 od saris
To viem........len &quot;susedia&quot; sa vyhrážali , že nám ho zrežú lebo tam nesmie stáť ( vraj podľa zákona). Tak preto rada od právnika. Čo sa týka vzťahov susedami........nie sú nejako katastrofálne........ale občas to zaškrípe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24204 od volodo
Saris prepac, neviem co sa stale &quot;schovavas&quot; za pravnika... kasli na neho...
<br/>Vidis sam, ze sa to druhej strane nepaci...
<br/>Preco si nepovies ci by sa to aj tebe pacilo? Urcite prides k zaveru ze nie... Tak preco nasilu chcel robit taku hlupost? Tato debata je o nicom. Nerobme si navzajom zle. Ako pozorujem nie len toto forum, tak medziludske vztahy nie su na najlepsej urovni, tak preco ich este zhorsovat? Daj si tu &quot;pozorovatelnu&quot; pre istotu 200m od tej hranice a mas pokoj. Dobremu dalekohladu aj tak ta vzdialenost nebude robit ziadne problemy.
<br/>
<br/>Lesu a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 134 návštevníkov a žiadni členovia on-line