Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2266 od Akela
Skvelý kaliber a v ČZ 527 ľahký a presný. Odporúčam ako druhú guľovnicu každému poľovníkovi. Do 100m aj jeleň a diviak. Sám som skúsil. Potom som prešiel na 223, s tou sa dá ešte ďalej. Na spoločné samozrejme nevhodná. Inak radosť strieľať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2267 od donmarko
222 da sa na skodnu super, na ine je to uz na hranici....
<br/>osobne mam 5,6x50R Magnum, to je este silnejsie aj ako 223 a do 200 metrov neujde nic ale pri srncej to dost rozbija, velka rychlost a mala vaha..
<br/>pochodzka na skodnu je 222 velmi vdacna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2274 od Rado
mám 5,6 x 52 používam na srnčiu, ale na diviaka som si ešte netrufol. Strielal so na muflonky, jedna strela ( na 50 metrov) zostala cez lopatku vo vnutry a muflonka pri nájdení žila, druhá bola strelená na chrbát, môj názor na srnčiu a škodnu vynikajuce. Na ostatnú zver len velmi dobrý strelec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2278 od garfield
Ja osobne si myslim ze 222 je dobra na skodnu,skodlivu a srnciu.Netrufal by som si strielat na diviaka a tiez na nieco vacsie.222 je super kaliber v otvorenom terene pretoze je to rychla strela ale strielat s tym v hustejsom terene podla mna nema vyznam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2288 od ivbe
super kaliber, ale nosim ho len na srnca, alebo lisku, ale uz mam streleneho aj lanstiaka(hlava) a muflona(stocilo cez lopatku a chrptica), zatial som dohladaval len jedneho srnca (100 m, cista desina), celkove mam s nou strelene cca 20 ks srncej a zo 30 lisok. Macky ani nehovorim. Ale od septembra do konca roku je v skrini.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2289 od perdix
.222 Rem je výborná ráž pro rozumného člověka. Mám ji jako druhou kulovnici a používám jí převážně na jaře a v létě na lov škodné a srnčí šoulačkou - zbraň je lehká a dobře se střílí z volné ruky. Jak se tady psalo, nemůžeš si dovolit střílet v krytině, jedině na volném poli, protože ti střelu odchýlí i malá větvička, kterou nemusíš vidět. Problém je taky, že málokterý výrobce umí udělat to malé ráže dobrou střelu, která by nepoškozovala.
<br/>Sám používám střelu Ballistic Silvertip o váze 2,56 gramů, kterou laboruje Winchester - střela je poteflonovaná, má plastovou špičku a zesílené jádro, které zaručuje raniví účinek a střela se ti neroztříští. Letos jsem s tím zatím ulovil čtyři srnce a jednu srnu - vůbec nepodlévá, kus je krásně vybarvený do komory. U kožešinové zvěře je to pouze dirka-dirka, výstřel najdeš jenom podle toho, že z něj vytéká barva. Případně můžu poskytnout fotky.
<br/>Vyjímečně je možnost použít i na těžší kusy (sele, lončák...) ale v tom případě je nejlepší volba celoplášť, který po vstřelu do kusu ztratí rovnováhu, začne rotovat a hodně poškodí vnitřní orgány, takže není nutný složitý dosled. Ale moc nedoporučuji lovit něco většího než srnčí, to si radši odříct ránu.
<br/>Případně si koupit radši .223 a používat Winchester Power Point 4,2 gramů CXP2 - to už je i na ostatní spárkatou zvěř poměrně dostačující.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2407 od zachi
Ja mám 5,6x50 R mag je silnejsia než222 rem strelil som lanštiaka na komoru a ostal mi v ohni bol som neskutočne prekvapený podla rečí som si myslel že to snáď nieje ani gulovnica ale osobne si myslím že dobre mierená strela dokáže zabiť aj väčšie kusy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2408 od Akela
Pokojne tomu ver že dokáže zabiť aj väčšie kusy - musíš ich len presne trafiť! Skúsil som osobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2410 od cimbalik
Nikdy som nemal tenšiu ráž ako 6,5 mm, inklinujem skôr k ťažším, stabilným kladivám, preto nemôžem posúdiť ich smrtiaci účinok. Viem ale veľmi dobre posúdiť, na základe viacerých rozrábok kusov strelených daným kalibrom, znehodnotenie zveriny týmito kalibrami. Podliatiny (hematómy) boli v každom prípade rozsiahle, bez ohľado na to, či bola zasiahnutá kosť alebo nie. Ja, ak si niekedy zaobstarám tenkú a rýchlu ráž, tak to bude výhradne na športový zimný lov líšok (nie z posedu na vnadisku)!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2414 od Akela
S tým znehodnotením diviny máš pravdu. I keď nepoznám kaliber, ktorý neznehodnotí divinu. V prípade 222 a 223 je to daň za výbornú balistiku. Ale prečo si tam spomenul strelbu z posedu na vnadisko som asi celkom nepochopil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2415 od perdix
Začíná se nám tady rozpoutávat klasická debata o malých rážích.
<br/>Jak jsem psal minule, tak .222 mám už docela dlouho, ale nic víc než srnčí s ní nestřílím, protože to nestojí za to - riziko převyšuje mnohonásobně zisk. Nemám rád lidi, co mají tyto malé ráže a berou to jako univerzální zbraň. Jsou to ráže, které patří do rukou zkušených a rozumných lidí, protože jinak se s tím nadělá víc škody než užitku.
<br/>Uvědomte si taky, že diskuze je o .222, což je nejslabší z této skupiny ráží a nemůžete si s tím dovolit to, co s .223 se střelou 4,2g.
<br/>Co se týče podlitin, tak z vlastní zkušenosti vím, že je to jenom otázka výběru střeliva, u kterého se nevyplatí šetřit.
<br/>Viz. fotografie - Srnec, 17 kg, vzdálenost 130 metrů, .222 Rem, Winchester BST 40 grainů, odešel pět metrů. Vybarvený do komory, bez podlitin. Na fotce je výstřelový otvor. www.wrap.cz/lov/srnec_3.jpg[/]www.wrap.cz/lov/srnec_3.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2417 od cimbalik
Chcel som tým zvýrazniť práve športový spôsob lovu líšok v zime na strniskách, lúkach a poliach na väčšie vzdialenosti ( 150, 200 aj viac metrov), kde sa práve uplatní plochá dráha letu týchto kalibrov a nie lov na vnadisku z posedu, kde sa strieľa na blízko, väčšinou brokom a keď aj guľou, na blízko je to jedno akou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2418 od LEON
a co takhle na škodnou ráže 17rem.hp je to vlastě 223rem. stažená na 17 rychlost 1400m/s

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2423 od perdix
Je spousta nových moderních ráží, které ale ještě nejsou zavedené, není taková škála zbraní a ani sortiment střeliva. Zvlášť u průměru .17 bych se bál - hodně lehká kulička a velká rychlost dává riziko toho, že se ti to rozbije o slabou travičku nebo to po zásahu zvěře exploduje - to nemluvím o vlivu větru. Další věc je konstrukce střely, která nemůže být nijak promyšlená u střely, která má něco přes jeden gram.
<br/>Podle mě je na lovecké účely minimální průměr těch 5,6, kam už se dají vyrobit střely jako Nosler Partition nebo Barnes X a když na to máš ruce, tak můžeš střílet i na vzdálenosti přes 200 metrů.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2424 od johny
Výborná zbraň pre lovcov na väčšie vzdialenosti, ale len na škodnú, maximálne na srnčiu. Diviak a holá len za ucho a na ťažšie trofejové kusy nedvíhať. Aj keď ľahne, rozoberať takýto kus je naozaj &quot;zážitok&quot;. Rozsiahle podliatiny a nebodaj kus dohľadáte na druhý deň, tak to už len hlavu stačí odrezať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2428 od cimbalik
.17 hmr je bezpochyby veľmi zaujímavý náboj, ale :
<br/>1. podľa platných zákonov u nás pre úsťovú rýchlosť presahujúcu zákonom stanovenú hranicu nepoužiteľný v poľovníckej praxi!
<br/>2. ten náboj je tak citlivý na všetko (olej v hlavni, poveternostné podmienky, prekážky v dráhe letu strely), že v praxi pre bežného poľovníka viac menej nevyužiteľný.
<br/>Kto by chcel vedieť viac, pozri strelecke.stranky.sk/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2430 od Akela
A čo hovoríte na 22-250 - začali ho robiť aj ČZ U.Brod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2635 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Váš názor na Remington 222 v poľovníckej praxi
chcel by som sa opytat ako je to s liskami ea .222rem ako vyzera vystrel a pri akom strelive

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2638 od perdix
Už jsem to psal, ale do .222 používám Winchester Ballistic Silvertip 2,56 gramů a na kožešinovou zvěř na jakoukoliv vzdálenost je výstřel neznatelný. Poznáš to jenom podle toho, že s toho trochu vytíká barva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2647 od Akela
Ak chceš mať radosť zo streľby a chceš nosiť ľahkú zbraň, ktorá je pri použití &quot;solídnej&quot; optiky mimoriadne presná odporúčam ČZ 527 v cal. 222 alebo 223. Za minulé roky bola vyhodnotená ako najobľúbenejšia ľahká guľovnica u zahraničných odberateľov zbrojovky UB. Mal som - bol som v tiesni - predal som - veľká chyba - tieseň pominula - chcel som kúpiť späť - kamarát povedal, že v živote nepredá - a ponúkal som viac ako za čo som predal. Skvelá flinta!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 203 návštevníkov a žiadni členovia on-line