Strelivo

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10774 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Suhlasim s tebou,s tym co pises.Pravdu mam,a mozno aj uplnu,ale myslienka je nedopisana,nerozvadzal som ju dalej,preto to zvadza napisat,ze mi tam este nieco chyba-a sice to co si napisal ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10775 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Ano,dikcia zakona je jednoznacna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10777 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
a co ti hrozí ak strelivo prebijes a das ho tretej osobe. To co si napísal je def. prebíjaného streliva ale ziaden priamy zákaz prebiť strelivo pre iného tam nevidím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10778 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Trestnu sadzbu ti nepoviem,nemam cas pozret do Trestneho zakona,okamzite ale prichadzas o zbrojak...dalej pokracovat netreba.Definicia je na zaklade pozitivneho vymedzenia moznosti,t.j. vsetko ostatne je zakazane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10781 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
definicia je definicia, sama osebe nie je ziadnym vymedzením moznosti alebo nemoznosti. Je to len urcenie, co je prebíjané strelivo. Pokial nie je urcený priamy samostatný zákaz prevedenia prebitého streliva na tretiu osobu alebo vymedzený postih obdobného konania, nemozno vyvodit ani postih. Ak teda nie je priamy zákaz takéhoto konania, nemôzes vyvodit ani zodpovednosť, a to v zmysle ústavného pravidla, ze kazdý môže konať, čo nie je zákonom zakázané a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
<br/>
<br/>A tým by sa táto debata mohla skonciť....
<br/>
<br/>Inak ak mas nejake foto, ktoré dokumentuje výsledok tej-ktorej strely v tele zveri mohol by si ho dať do galerie-ja sa rad poucim a mozno aj dalsí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10782 od kinyo
Odpoveď od kinyo na tému Strelivo
Ja by som tiež rád videl foto, tuším si mi ho už raz ponúkal. A poprosím aj nejaký pokec okolo strely: výrobca, konštrukcia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10784 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Michal,ides na to sice dobre-ale nie je to tak.Moje vzdelanie je prave toho smeru,o ktorom sa bavime.V skratke je to tak ako som to napisal,bez inej moznosti.Nie je co obchadzat,proste znenie nepusti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10785 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Mozem ti to poslat na mail,sem som sa to pokusal pridat,ale nepreslo to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10786 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo
hombre, ak sa uvolis posli aj mne na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10787 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Lovec_1 - Vaha strely ma velky vyznam na spravanie sa zveri po zasahu - to mas pravdu
<br/>Pozri ked budem chciet prestrelit diviaka tak vytiahnem zo skrine zelezo oznacene 8x68 a je to. Tie rozne kalibre co sa vyrabaju su na to, aby si si vybral aky silny potrebujes. Takze niesom nuteny prebijat strelivo. Ja som uz videl par divakov strelenych 30 06 S&amp;B a vsetky boli prestelene. Aj ked S&amp;B nepouzivam tak podla mna je uplne dostacujuce strelivo . To poskodzovanie diviny - je strasne vela faktorov ktore to ovplyvnuju napr.: uhol vstrelu, vzdialenost, miesto zasahu, vaha zveri atd. atd. normalny bezny polovnik co striela 2ks rocne nikdy nezisti rozdiel.
<br/>Ked nemam pravdu, oprav ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10790 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
To je zaujímavé...
<br/>Môj kolega zo združenia používa výlučne 10,2gramové S&amp;B - DHK, resp.HPC a to v kalibri 7x57R, teda o dosť slabšom ako píšete a osobne som už videl ním strelené 2 jelenice, cca na vzdialenosti nad 80metrov - obe boli prestrelené a poškodenie diviny minimálne.. a zo 4-5 diviakov 50-100kg boli prestrelené 3. Vzdialenosti si nepamätám..nejaké podliatiny boli, ale nijak výnimočne veľké.. :( žeby v tomto kalibri bola tá strela tuhšia..? :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10793 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Dodam len jedno,mne na tom zalezi,a nielen preto,ze strielam viac ako spominane 2ks rocne.Niekomu staci S&amp;B,niekomu nie-moznost volby ma kazdy.Obhajovat to svoje taktiez....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10794 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Nizsia dopadova rychlost-mensia deformacia(a na tom ma zasluhu ten plech,s ktoreho robia plaste striel)-pravdepodobnejsi priestrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10795 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Strelivo
Na margo toho prebijania je to asi takto v zakone o zbraniach a strelive:
<br/>
<br/>§ 37
<br/>Prebíjanie nábojov pre vlastnú potrebu
<br/>
<br/>(1) Poľovné brokové náboje môže pre vlastnú potrebu vyrábať a poľovné guľové náboje prebíjať bez povolenia držiteľ zbrojného preukazu vydaného na poľovné účely.
<br/>
<br/>(2) Náboje môže pre vlastnú potrebu bez povolenia prebíjať držiteľ zbrojného preukazu vydaného na športové účely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10796 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Lovec 1, klobuk dolu pred tvojimi vedomostami o laboraciach nabojov a inych s tym suvisiacich veciach. Na tomto fore, ako si si uz urcite vsimol sa vsak vacsinou stretavaju prakticki polovnici s vlastnymi skusenostami. Diskusia v tvojom duchu je uz dlho rozbehnuta www.polovnictvo-mn.sk/bzbrane/temy.php?tema=4[/]www.polovnictvo-mn.sk/bzbrane/temy.php?tema=4 ale to uz mozno vies. Tam najdes aj diskutujucich, ktori budu s tebou suhlasit. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10797 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Mam na teba dve otazocky: Ak so mnou niekto/niekolki nesuhlasia je to dovod zamenit forum za take,kde bude niekto prikyvovat? ....myslel som si,ze nieco sa da vyriesit a posunut vpred diskusiou,ci uz s takym alebo inym vysledkom.Tebou spominany link poznam,avsak anonymne forum plne invektiv rozhodne nie je prostredim vhodnym na takuto debatu.
<br/> Pises,ze sa tu stretavaju prakticki polovnici s nejakymi vlastnymi skusenostami....Mozem teda s toho usudzovat (prepac,vedie ma k tomu tvoja formulacia),ze nie som prakticky polovnik(napriek dost nadpriemernym praktickym skusenostiam-tykajucich sa externej a terminalnej balistiky- pri love v najrozlicnejsich podmienkach),pretoze mi nie su cudzie teoreticke veci?
<br/>:liar:
<br/>
<br/>Nehladam nejaku zamienku na spor,skor ma zaujima,co ta viedlo k napisaniu tvojho prispevku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10799 od johny
Odpoveď od johny na tému Strelivo
Lovec 1 ani nahodou ta nenavadzam aby si zmenil forum. A o tom ze aj ty si prakticky polovnik nepochybujem. K napisaniu prispevku ma viedlo to, ako urputne vsetkych presviedcas ze strelivo SB patri do historie. Preto mi to hned pripomenulo diskusie na spominanom fore. Ty si rozsiril svoj vztah k polovnictvu a zbraniam o experimenty v oblasti balistiky, iny sa zas venuje vabeniu zveri ... kazdy si vo vutahu k polovnictvu najde tu svoju oblast, ktora ho zaujima najviac. Len ti chcem povedat, ze zato ze ma bavi vabenie lisok, nebudem kazdeho presviedcat aby na ne chodil tiez. Priatelu vsetko len v dobrom, nemam zaujem o spor. OK? Vsetko dobre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10806 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Jasne,urcite s tebou plne suhlasim.O hadku nemam ani ja zaujem.Ako som spomenul predtym,kazdy ma moznost volby.Nemienim to nejako vyhrocovat,jednoducho len mam odlisne nazory a za tymi si budem stat.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10818 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Strelivo
Lovec_1 - este nieco ma napadlo. Neni nahodou 9,3 s 19g stelou pomalsia a setrnejsia k divine ako tvoj vyrobok 30.06 ?? Predpokladam ze prebijas naboje prave kvoli vahe a rychlosti. Ked si znalec streliva tak preco si dal taku blbu otazku ze - Co planujes po 9,3x62 na tie stokilove kusy? Ze vraj sa vracia do obluby .416 Rigby...
<br/> Ja tiez nemam zaujem o hadku.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10832 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Strelivo
Páči sa mi, ako sa postupne s lovcom_1 upokojujete ;) , prestávate s ironickými podpichovačkami :P a prechádzate ku konštruktívnejším debatám...:) Tak sa povznes aj nad tú snáď poslednú malú podpichovačku, resp. mierne ironizujúci pohľad na niektoré Tebou napísané myšlienky a poznámky.. 8-) a vyfajčite s lovcom_1 fajku mieru 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.169 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 258 návštevníkov a žiadni členovia on-line