Strelivo

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10834 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo
Tichučká poznámka.30 06, to fakt nemusim.Kaliber tak od 6mm do 7mm, a potom od8mm a viac.Ale radsej klasiku.7.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10835 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Strelivo
Aj tak si každý háji to svoje a to naj.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10838 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo
Dobre,dohodli sme sa,ze sa nebudeme natahovat,a ja ti teraz kladiem protiotazku:
<br/>
<br/> 9,3x62 s 19,0g UNI Classic (byvaly TUG) ma v 100 metroch rychlost 680m/s (ja mam 718m/s) a dopadovu energiu 4393J (ja mam 3688J).Dokazeme s toho usudit aka bude u tychto nabojov &quot;setrnost&quot; k divine?Obe strely su modernej konstrukcie,RWS ma dve jadra,jeho miernou nevyhodou je material plasta strely,moj Hornady ma nevyhodu nizsej vahy(obavam sa,ze chceme porovnavat neporovnatelne).Moja odpoved: Neviem.Vdaka vyssiemu energetickemu potencialu,vacsej celnej ploche strely,a prierezovemu zatazeniu bude teoreticky vo vyhode 9,3x62,hlavne co sa tyka ranivosti.Ale setrnost sa asi bude dat posudzovat jedine od pripadu k pripadu.....zial kvantifikovat to nejde,takze to ostane na subjektivnom hodnoteni,a na &quot;ulozeni&quot; zasahu.
<br/>
<br/> Otazka co planujes po 9,3......... 416Rigby...
<br/>Napadlo ma podobnost s tym,ako pred par rokmi (a mozno to ojedinelo trva dodnes)sa dostal do obluby na (nielen) poplatkovych lovoch na diviaka a vysoku v Madarsku stary znamy .375H&amp;H (Holland&amp;Holland).Kazdy bol nadseny hmotnostou striel,obrovskym energetickym potencialom,zamyslanym zastavovacim efektom,ktory sa mal rovnat &quot;rozbehnutemu rychliku&quot;,ALE ono to akosi nefungovalo....Kusy zdaleka tak ochotne nepadali,ako sa predpokladalo,aj u vysokej nebolo nic nezvycajne (inak na severe Madarska su skutocne obrovske jelene,co sa tyka hlavne hmotnosti,ale samozrejme aj parozia) ak odbehla aj 100 a viac metrov.Vytriezvenie samozrejme prislo,ale az ked si vsetci uvedomili,kde je chyba-v kalibri to nebolo.Problem totiz je,ze do .375H&amp;H sa strely konstruuju na tazku,odolnu a tvrdu africku zver.Inymi slovami nadupane laboracie svetoznamych municiek jelenom prefrcali s minimalnou deformaciou a malym odovzdanim energie.Takze ubohy jelen mal v sebe 2x 9,5mm dieru,kompaktny strelny kanal,minimalne poskodenie dolezitych organov,a to znamenalo prenho este &quot;dostatok pary v kotli&quot; aby mal strelec postarane o dohladavku.Takze po tom ako vyprchalo nadsenie,cast ulozila 375H&amp;H naspat do skrine s cetlikom &quot;only for Africa&quot; a mala cast sa pokusala nieco dosiahnut v tomto kalibri relativne lahkou a makksou Sierrou SBT o vahe 250grs. (16,2g)a nizsimi rychlostami.Vysledok? Pouzitelna a pomerne velmi spolahliva kombinacia-avsak,toto uz (energeticky) zvladne aj iny,primerane silny kaliber,bezne pouzivany regione(dopln podla lubovole....) To len pre zaujimavost,ak to niekoho interesuje...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10855 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Strelivo
zdravím všetkých, vie mi niekto poradiť kde zoženiem niečo o &quot;tandemových&quot; nábojoch do brokovnice? Mali by to byť dve gule za sebou. díky Michal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #10857 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Strelivo
zdravím všetkých, vie mi niekto poradiť kde zoženiem niečo o &quot;tandemových&quot; nábojoch do brokovnice? Mali by to byť dve gule za sebou. díky Michal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12042 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému Strelivo
Zdravím!
<br/>Pár užitočných info o náboj 100 metri CHEDITE.Skúsenosti,cena,kde sa dá kúpiť...
<br/>Dopredu dakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12302 od krt
Odpoveď od krt na tému Strelivo
Kde zoženiem náboje do 16tky brokovnice, v ktorých nie sú broky, ale svetlice.Pred 20timi rokmi boli, takže možno sú aj dnes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12325 od Arsen
Odpoveď od Arsen na tému Strelivo
Je možné bez obáv použiť náboje s jedn. strelou SB Slug 12x67,5 v brok. dvojke Iž-54 -12x70

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12353 od Arsen
Odpoveď od Arsen na tému Strelivo
Oprava - je to otázka: Je možné bez obáv použiť náboje s jedn. strelou SB Slug 12x67,5 v brok. dvojke Iž-54 -12x70 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12358 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Strelivo
Bez obáv to strieľaj.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12375 od Arsen
Odpoveď od Arsen na tému Strelivo
Dakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12449 od salko
Odpoveď od salko na tému Strelivo
Myslím, že 100 Metri má stále Kuruc v predajni na Vajnorskej v Blave. Cena je 47,- Sk/kus.Vyskúšaný ho nemám, ale podľa toho čo som o ňom čítal, mal by to byť ideálny patrón na líšky. Mal by byť, ale moc tomu neverím. Neviem si predstaviť konštrukciu toho košíka, ktorý by udržal zhluk tak, aby bol použitelný aj na tých dajme tomu 80 m. Tak ak to niekto skúšal, mohol by to dať do placu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12483 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Kamarát ma požiadal o radu. Nakoľko som uvedené strelivo doposiaľ nevyskúšal, prosím o radu tých, ktorí s ním majú skúsenosti. Má 6,5x57R jednoranovú guľovnicu a rozhoduje sa medzi RWS KS 8,2 a RWS DK 9,1. Jedná sa prevažne o lov čiernej a vysokej. Ďakujem za neho ak sa niekto ozve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12484 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo
Alebo ak by ste mali skúsenosť s nejakým dobrým strelivom do 6,5x57R, tak sa ozvite. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12490 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Strelivo
Priateľ po skončení VŠ dostal veľmi peknú sólo celopažbu (nie R) aj s určitým množstvom SB streliva (gramáž ani druh neviem). Po skončerní prvej sezóny bol nesmierne sklamaný a krásnu puštičku chcel predať, lebo napriek tomu, že mal zbraň dobre nastrelenú ako sa hovorí nepadalo mu z nej. Ja som už vtedy asi druhú alebo tretiu sezónu používal na individuálne poľovanie 6,5x55SE s RWS DK 9,1g, ktoré sa mi veľmi osvedčilo. Nakoľko som vedel, že toto strelivo sa vyrába aj v kal. 6,5x57, poradil som mu teda, nech ho vyskúša, prv než pušku predá. Dal si poradiť a odvtedy by tú krásnu 6,5-ku nepredal ani za nič.
<br/>Ja v tejto sezóne v mojej 55-ke skúšam Oryx 10,1g a vzhľadom na prijateľnejšiu cenu Normy oproti RWS pri minimálne rovnakom účinku ostanem pri Oryx-e. (Do 57-čky bohužiaľ Norma nevyrába strelivo, pomôže len prebíjanie.)
<br/>Viem, že to bola skôr beletria ako konkrétne výsledky, ale občas aj to pomôže pri výbere, ale konkrétne skúsenosti by som mohol prezentovať len v 55-ke a tá je predsa len o trochu iná ako 57-čka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12493 od pierre
Odpoveď od pierre na tému Strelivo
dnes som si kupil novu pusticku. jednoranovu iz18 kaliber 30-06sprg. mohol by mi niekto poradit neake dobre naboje? zatial nemam skusenosti s gulovou strelbou tak by som uvital nieka prakticke rady dakujeeem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12498 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
pierre, v tejto situacii nehladaj radu od druhych .... kazda hlaven ma oblubenu snad jednu/dve strely! Zozen si niekolko druhov nabojov vahy striel a sam si to vyskusaj! Uz vela krat sme sa o tom tuna bavili, co striela dobre mne nemusi a ani nebude strielat tebe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12499 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo
pierre, v tejto situacii nehladaj radu od druhych .... kazda hlaven ma oblubenu snad jednu/dve strely! Zozen si niekolko druhov nabojov vahy striel a sam si to vyskusaj! Uz vela krat sme sa o tom tuna bavili, co striela dobre mne nemusi a ani nebude strielat tebe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12500 od pierre
Odpoveď od pierre na tému Strelivo
stefan49 tak toto mi bolo jasne aj ked som este nepoloval ale vies nebudem zbitocne zhanat a kupovat streli ktore niesu dobre ako naprť. S&amp;B a podobne... chcel som aspom 5/6 druhov abz mi tu nieto poradil a stich vzskusam najskor ktora sa mi bude najviac hodit ak niaka skusim dalsier. ale ako som uy spomenul nemam takmer niake skusenosti moje vzstreli y gulovnice bz som na rukach mohol spocitat a preto ani vzsledok takejto mojej skuski nebude yrovna najlepsi... ale aj tak diki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12501 od kia
Odpoveď od kia na tému Strelivo
pierre kup si normu oryx - budeš spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.154 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 687 návštevníkov a žiadni členovia on-line