223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33770 od saris
Odpoveď od saris na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Poradí mi niekto??? Kde -východné slovensko-zoženiem celoplášťové náboje do 223.........( najlepšie FEDERAL), len nie české. V Prešove je to ako u ...... Také poľovníctva na dva veci. Žiaden výber munície..............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33800 od Castor
Odpoveď od Castor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
skus v BJ u Remety +421544729406 ak to nema, mozno by ti bol ochotny objednat..aspon sa tak obcas tvari...ked tam zabludim, aj ked myslim sa specializuje na Hornady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #34495 od tomasfox
Odpoveď od tomasfox na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
koho zaujima ako dopadne strela po zasahu ciela nech pozrie video piste to tam presne ako ja aj s madzerami chojte na stranku You Tube a zadajte do vyhladavaca .223 and .308 water test prosim napiste potom svoje skusenosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42576 od petob
Odpoveď od petob na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Podľa nového zákona ktorí ide na schvaľovanie zajtra do parlamentu ani rem 223 nebude možné používať na lov dospelej zvery diviačej a jelenej nakoľko zákon udáva energiu nad 1500J ale aj priemer strely min. 6mm a hmotnosť 6g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42578 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
....spravne. Aj ked samozrejme notoricky zastancovia 5,6mm budu na zakonnu upravu podla vsetkeho zvysoka......a omielat si svoje.Pokial teda prejde parlamentom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42584 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
223 Rem na lov ťtazkej zveri v nasich podmienkach do 100m? :[:[ Zakazať.Upraviť podmienky v zakone.Rovnako vojenske kal.s vynimkou 308W by mohli zakazat.Na 308 W sme zvyknutí a nik nespekuluje s vojeskyym strelivom. 7,62x54 R atd....tak to by som pozakazoval.Nabojov sa povaluje kde kade a ,,tiez polovnici" s tym palia len tak huci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42589 od yegi
Odpoveď od yegi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
No toto 8o 8o :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42600 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
A čo tak 6,5x55 SE, 7x57, 30-06, 8x57JS ;). Verím, že si to myslel ako žart, inak by to nestálo za to ani komentovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42602 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Kolega strieľa na spoločných celoplášte z 308WIN. Tak ako potom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42604 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Proti explicitnému zákazu lovu raticovej celoplášťovým strelivom rozhodne nie som,čo sa však ostatnej regulácie guľového streliva týka úplne by postačilo odstrániť najviac pripomienkovanú anomáliu súčasného predpisu a to vylúčenie 7,62x39 z lovu raticovej, jednoduchým posunutím zákonnej hranice o 1mm dole ! Táto úprava by umožnila použitie výborných karabín z U.B. ktoré sú priam predurčené na lov na krátku vzdialenosť a dohľadávky so psom !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42607 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
suhlasim s bubim ale len zakazat 223 na raticovu zver.je to kaliber max na skodnu, na vacsiu zver by som to netahal, aj ked to sam vlastnim.
<br/>v dnesnej dobe je dobra dostupnost zbrani roznych kalibrov, aj za dobre ceny niektore, tak tu zbytocne polemizovat o 223ke ako tu machri strielaju jelena na 150m na krk:(
<br/>podla mna na jelena streli 223kou len blbec...a reci o dobrom strelcovi a pod, si nechajte doma:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42608 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Mne sa 7,62x39 páči ale podľa Bubiho je vojenský a treba ho zakázať. Len som žartoval. Tie Remingtony nezmiznú, je to len otázka osobnej zodpovednosti. Ale zase, že by som to diviača nestrelil za ucho na tých 60m na strnisku, hm bude to ťažká dilema.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42609 od lovec001
Odpoveď od lovec001 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Bubi neprehnal si to? Ale s 223 Rem. suhlas!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42621 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Žiadna dilema nebude,zákon prejde buď v navrhovanej ,,komplikovanej slovenskej&quot;,
<br/>forme,alebo v jednoduchšej ,,českej&quot;forme, 5,6-ky zahálať nebudú!
<br/>
<br/>Najviac ma zlostí,že aj pri love ,,kraľuje&quot; zákon schválnosti t.j. keď mám so sebou malú
<br/>flintu príde kus väčší, a keď veľkú tak je to naopak! najlepší by ból,, Bergstutzen&quot;:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42625 od man
Odpoveď od man na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Takýto zákon je sám osebe nezmysel. Ja nie som zástanca 223, ale poznám kopu ľudí, čo s ním poľujú a neriešia problém či streliť jelenicu na 60m, alebo nie. Ak je niekto vystrieľaný a strieľať vie, nikto ho nepresvedčí, že mu tento kaliber do 100m. nestačí.
<br/>Alebo potom zakážme všetko pod 9,3 a bude to vyriešené.
<br/>Bol by som veľmi zvedavý, keby sa všetci držitelia poľovných lístkov museli pravidelne zúčastňovať kontrolných strelieb ako by to vyzeralo.Ak niekomu krabička nábojov vydrží päť rokov, nech nevnucuje svoje mindráky ostatným. Ešte raz, ja osobne nepoľujem 223-kou, ale vadí mi skôr iné /podlievanie, devastácia,/než samotný ranivý účinok do 100m.
<br/>Lesu a Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42627 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Chalani ale ste sa rozbehli...konecne,,,:] 223 je super na srnciu.Rovnako ako 5,6x52R.Teda nie zakaz na vsetku zver. ale len na dospelu diviaciu a komplet vysoku. môj nazor na 223 Rem..7,62x39??? Kludne....vsetko je to o discipline lebo nik neskontroluje co si kto nesie vo vrecku.Myslim strelivo.Zodpovedny manik bude mat PP a notorickí šetriči vojenske lebo tie budu mat zadarmo.K nejakej uprave zrejme dôjde..či to bude mať efekt a hlavne logiku uvidime.Lanus Bergstutzen??? parada...len tie ceny..Zdravim...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42639 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Jelikož jsem vlastníkem Bavorského barváře vím s čím kdo loví a věřte mi, že nejvíc prasečin nadělají bolševici se ZH 4x32 Zeiss a ráže 7x57R, 308, 7x65R a s vypráskané Z a ZG. Většinou jsou to lidi co nevědí, že se flinta dá nastřelit a řeknou ti, že nechápe jak toho srnce mohl na těch 150m netrefit, když to v roce 1974 nastřeloval.:[. Potom je další skupina moderních bouchalů s mizivou inteligencí a vzděláním co mají nejradši IŽ18 a edenberg ty nevědí vůbec nic ani o myslivosti jenom to, že když něco vyleze tak mu v kurzu, který si zaplatil řekli, že musí střílet a zpátky ni krok a že vybíjí lišky v dubnu a květnu, kdy mají malé ho nezajímá. Ale na druhou stranu znám spoustu lidí co mají inteligenci a vztah a úctu k živým tvorům a loví celé roky s 222, 223, 22 hornet, 5,6x52R, ale když jsem je viděl střílet sám jsem záviděl jak dobře dokáže někdo odhadnout, kdy vystřelit a kdy ne a hlavně jak. Nerad zařazuju lidi do nějakých kast, ale spousta žvanilů ani nikdy v životě 223 neměla možnost vyzkoušet a nejvíc radí okolí jak je to na h...o. Pokud dáte adeptovi co udělal čerstvě zkoušku 223 udělá stejnou prasečinu jako s 8x57IS. Já sám jsem byl několikrát lovit na poli holou srnčí a z dvaceti vycházek jsem střelil jen ve dvou případech a i kdybych měl sebou 30-06 tak bych mohl ulovit nejvíc 3 kusy za tu dobu. A vůbec perla je od letitých uživatelů bláta a šrotu SB, že všechno podlejvá a zajímavé je, že třeba s jinou střelou nepodlejvá a nebo je to méně než 6,5x55SE. U nás je to tak, že i když je zákon nikdo ho moc nedodřžuje a neřeší to dokud není průser.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42642 od papo
Odpoveď od papo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
ty musíš byť veľmi bystrý chlapec... rozumieš všetkému, vieš, kto je boľševikom, buochalom, zbraniam, strelivu... ešte skús naštudovať etiku a si dokonalý, kde som len čítal v poslednej dobe podobný príspevok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42651 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Kde jsem napsal, že rozumím všemu ty chytrej? Já jen žiju v realitě a řeči o etice si nech když o mě nic nevíš a asi jsi můj příspěvek nečetl. Nevím proč bych někoho odsuzoval za to jak je špatnej, protože loví s 223, když s tím kolikrát zvěř zhasne rychleji než po té 7x57R. Je na svědomí každého čím loví a jak. Já vím co mám doma vím co s tím můžu ulovit a nepřeceňuju ani svoje možnosti ani flintu a pokud si nejsem jistý a mám z toho špatný pocit tak nestřílím a to ani s kanonem. V ČR před novelou zákona byla 222 a 223 nejlepší ráže jak se to zakázalo každej pindal jak je to slabý i srnce a zatracovaná 7,62x39, tu by nikdo do lesa nevzal a dnes to každej chce. Je zajímavé, že dřív se dalo lovit se slabými rážemi např v literatuře kolem roku 1900 se doporučuje v lovu srnčí zvěře 22 komet a podobně. Nechci tady lobovat za žádnou ráži, ale nemusíš mě tu zesměšnovat. Nejde ani tak o to s čím se loví, ale jak. Je spoustu lidí co celý roky lovilo s 7x57R úspěšně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42653 od papoI
Odpoveď od papoI na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
No neviem, či si si prečítal, čo píšeš... začni prvou vetou.. boľševik je: držiteľ popísaných zbraní a kalibrov... bouchalové majú iž-ku... a inteligenti so vzťahom a úctou ku zveri majú 222,223, ... prepáč, pochopil som, že ja majiteľ IŽ .308 som bouchal a boľševik. A ty si inteligent, ktorý vie streliť jeleňa s 223 kou. A že sa nemýlim, zacitujem ťa:... Nejde ani tak o to s čím se loví, ale jak. ... tak mi teda prepáč, starému boľševikovi, že som sa ozval. Ale má to pozitívum, v budúcnosti máš šancu zamestnať sa ako kádrový námestník. A to veru nemôže robiť každý. Na to treba mať predpoklady, ver mi.... a vravíš že o tebe nič neviem.
<br/> a neviem, ako tam u vás, ale u nás flinta takýchto malých kalibrov po streľbe na ťažkú zver strašne kope, a mnohokrát až potom, keď to zistia ostatní členovia združenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 373 návštevníkov a žiadni členovia on-line