223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43667 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
neviem ci si protirecis, nejak som sa asi stratil...
<br/>rozoberame tu ci je vhodna na tazku zver....a pisat blbosti ze slaby strelec si kupi silny kaliber, tomu snad ani sam neveris.223 je dobry kaliber, vo vakuu, nie vlhku, vetre, na luke, vyssej trave, tam vsade dostava nafrak.preto si so silnejsim kalibrom dovolis strelit napr na srnca aj ked je v trave.a dalsia vec je o strelcovi, ja by som si nedovolil strelit na jelena 223kou, toboz nie nejakeho medailoveho.
<br/>a o podlievani sa nebavme, aj tak si tu budu trepat stale to iste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43681 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Poľujem už cez dvadsať rokov a spočiatku som používal 7 x 64 a nedopustil som na ten kaliber. Na čo som namieril padalo, aj keď zásah nebol práve najlepší. Podotýkam 95% bola srnčia. Až pred piatimi rokmi som prešiel na Remingtona. Dospel som v tom poľovníctve do toho štádia, kedy už nestrielam za každú cenu ale skôr si ten lov vychutnám a keď som si čo i len trochu neistý, tak radšej nech tá srnčia ide preč než by som ju mal len poraniť. No a práve tá 223 je pre takých ako by som povedal, dospelých poľovníkov. Strelba týmto kalibrom musí byť naozaj uvážená, žiadne prekážky, či strelba v silnom bočnom vetre na veľkú vzdialenosť a pod. No a určite len na srnčiu, žiadna vysoká či diviak. Tam samozrejme treba tú W308 alebo niečo podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43684 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
súhlasím,, na srnčiu áno aj na diviaka(prasa lanštiak) ak si je istý strelec,, hlavne z posedu na voľnom priestranstve,, v pohode do 100m,, ale všetko závisí na posúdení konkrétnej situácie.. súhlasíš?? a uzavri me to nech si každí poľovník kúpi takú zbraň na ktorú ma peniaze a rozhodne sa pre kaliber ktorý mu je najvhodnejší samozrejme pri dodržaní platnej legislatívy ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43696 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Presne tak, pre mňa v podmienkach kde poľujem je to ideálny kaliber počas celého roka. Iné by bolo keby sme tu mali diviačiu alebo vysokú, potom by bol dobrý tak na škodnú. ale ako si písal je to v podstate vecou každého poľovníka, aký si zvolí, ktorý mu vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43700 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nesuhlasim s porovnavanim prace ostrostrelca,ci uz policajneho alebo vojenskeho a polovnika.Absolutne nechapem,co to ma spolocne s temou,ak to malo byt nejake prirovnanie tak si sa prilis do temy netrafil.
<br/>Na margo toho testu - to ktory genius vymyslel? Predpokladal snad niekto,ze by to mohlo dopadnut inak? Pokial to bolo len tak zo zabavy tak OK,ak to niekto pokladal za moznost objavit nejaku anomaliu,tak uz je to na zamyslenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43799 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Test bol premyslený účelne,, od tých pánov ktorým to chceli dať na používanie,, po pravde oni ten kaliber nechceli lebo vedeli že je na tie účely nepoužiteľný ale museli nejako presvedčiť určité osoby o jeho nevhodnosti na účel služobného použitia, hold je to Slovensko a kšeft je kšeft,,,,,, dúfam že to chápeš, a prirovnanie to nebolo o zručnosti poľovníkov a iných strelcov , myslel som to tak že sú aj iné presné kalibre,, porovnateľné s 223R,, asi som sa zle vyjadril bolo to na margo podnetu,, že začínajúci poľovník si kúpi kanón a nevie strieľať,, ;) ťoď moje vysvetlenie ,, dúfam že som to priviedol na správnu mieru :x:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43802 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
suhlasim s tym, ze z posedu, za vhodnych poveternostnych podmienok, max do 100m, na srnciu, prip lanstiaka, ano, aj ked toho lanstiaka by som ja osobne na lopatku nestrielal....takze zaver je ze podla mna to nie je kaliber na tazku zver, a nevravim ze po nej nepadne, ale......toz vsetko ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43804 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Tento kal. máme radi niektorí hlavne z dôvodu že takmer absolútne nekope a zbrane v tomto kal. - poľovnícke sú pomerne ľahké, teda veľmi vhodné na nosenie, tiež ma už bolieva chrbát. A pri streľbe na líšku alebo srnca/samozrejme vychodeného, aby ma niekto nenapadol/ napr. pri popužití streliva RWS padá guľa pri nastrelení na ONV vo vzdialenosti 200m 1 cm, takže netreba mimoriadne špekulovať. Samozrejme iba debil by s týmto kal. strieľal v hustom poraste, resp. nejakom neprehľadnom teréne. Ale ešte raz, u nás na tých strniskách, pri vyškolených srncoch veľmi dobrá voľba. Bežne strieľam srnčiu 8mičkou, ale Remington je Remington. Akosi pri ňom viem, že vždy trafím. Pri 8mičke strieľam samozrejme podstatne nabližšie, ale tú istotu postrádam. Ako hovorí známy zubár - psychika je sviňa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43812 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Presne tak, je ľahučká, ideálana na nosenie a sakra presná a máš pravdu, len totálny idiot by sa s ňou opovážil strielať na srnca v obilí, či v inom hustom poraste. Naozaj zodpovedný poľovník určite nie. Odkedy ju mám tak moja 7x64 parkuje len v trezore a bola vonku len raz, keď sa u nás objavili v kukurici diviaky. Podotýkam, aj trafila a to hneď dva krát do desiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43898 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
zase suhlas, ja ju mam tiez, je lahka, presna, ,,nekope&quot; :D a tak ako strielam s 223 nenastrielam s inym kalibrom, proste je to parada...ALE...
<br/>bavime sa o strelbe na tazku zver...o tom je tema...nie o love srncov na strnisku, ani o podlievani, ale lov na tazku zver...a to sme sa myslim uz zhodli ze ako pisete poriadny polovnik na tazku zver nevystreli s 223kou, al to urobi len debil....tak isto ako na toho srnca...
<br/>na tento rok budem skusat novu 8cku, ale 223kou pojdem aj tak spocitat liscata ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44074 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Začínajúci polovník nech si kúpi zbraň akéhokolvek kalibru tak sa s ňou musí naučiť strielať. Nebude si kupovať .223 len preto že je lahká a príjemne sa s ňou striela keď bude loviť prevažne jeleniu a diviačiu zver. Tu mu bude lepší asi ten &quot;kanón&quot; ako píšeš...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44079 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
waldo - každý inak vníma priebeh výstrelu! Niekomu je na ,,prvý raz aj 9,3-ojka málo&quot;,
<br/>iného postraší aj 6,5-ka ! S flintou aj frajerkou je to rovnako, obe treba dobre vyskúšať
<br/>pred svadbou,lebo po nej sa všetko zbytočne predraží !!!;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47731 od dubo33
Odpoveď od dubo33 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Moc okolo toho polemizujete.223 je urcite presny kaliber vhodny na skodnu,sportovu strelbu,srnciu a to je tak asi vsetko.Nasim polovnikom zahltil sortiment mozog.Uz nevedia cim by po com palili.Volakedy bol polovnik rad ak zohnal vobec nejaku a ked ju zohnal poloval s nou cely zivot.Co ste sa uz vsetci poblaznili?V nasich podmienkach kalibre od 7x57,8x57,7x64,308w,30 06 a im blizko podobne a hotovo.Odlovis s tym celu karieru bez problemou ako nasi otcovia a nespekuluj.Stejne sa len budes tocit v kruhu a jediny kto bude mat s toho efekt su municky a zbrojovky.Ja myslim ze u nas nie je tolko zveriny aby sme si mohli dovolit experimentovat 223 a podobne na trofejove tazke kusy.Padne ci nepadne?Zabehne aj po 30 06-stke tak je jasne ze bude aj po 223 este viac.Na co riskovat.Su tu majstri sveta co strielaju na 300m a nikdy nechybia hotovy zajcevovia ale skutocnost je ina.Staci ist pozriet na povinne strelby a strelecka zdatnost nasich polovnikov je odhalena.Podpriemer aj za idealnych podmienok na terci so zalozenou flintou.A co chlapci etika,kto za sera zhodnoti trofej jelena na 300m?Pali sa po tom co sa zbada,toto je skutocnost ktora sa bohuzial udomacnila v kazdom zdruzeni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47732 od dubo33
Odpoveď od dubo33 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Len tak dalej,pride cas kedy si aj ty pobehas.S 223 ti to stale vychadzat nebude.Videl som postrielanu lan po zasahu s 223 a uz nikdy potom.Nikdy sa nenasla

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47806 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
dubo len si trochu vrtnem lebo som tvoju uvahu neako netoto ako to bolo s tou lanou ?tu lan si videl a potom ju ti co ju hladali nenasli ? alebo jak si to chcel povedat ale v pohode nic v zlom ale predpokladam ze nestrielas s 223 co

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47903 od dubo33
Odpoveď od dubo33 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Miros vysvetlim,tak ako kazdy tak aj ja som so svojimi kolegami vyskusal vselico.Jeden ma taku,iny onaku.Ja 223 nemam aj ked na strelnicu kam chodim pravidelne by som ju uvital.Je to presny naboj s prijemnym spravanim ale na ten lov......Ja som si dal povedat od starsich,kupil som najskor starsu zg 8x57 ktoru som predal a kupil som 550-tku v 30-06.Co sa tyka 223 na love mal som moznost vidiet viac krat.Nehovorim ze aj nepopadalo ale dohladavany kus po 223 ak by bol zasiahnuty hociakou sedmou,osmou alebo hoci cim behat by sme nemuseli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47927 od miros
Odpoveď od miros na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
dudo v pohode len som trocha saskoval ale ak o tom v klude pospekulujes podla mna aj tak je pravda niekde uprostred ak to beres len ciste z pohladu dopadovej energie povedzme v 100 metroch a zasahom na komoru lebo aj tu je problem co je komora lebo sem tam cumim co niekto povazuje za tuto oblast ale povedzme ze jelenia nech ten kruh ma priemer 15 cm srncia 10 cm diviak niekde uprostred tak nie je problem co kolvek od 223 po neviem co este ale povedzme strop 9,3x74 v setko plne ppostacuje a poskodenie organou je nezlucitelne s prezitim ale zaroven je kopec faktorou ktore co to este posuvaju v prospech raz toho a raz ineho ak si das na rane zalezat a nic neuponahlas je to v pohode ci uz z 223 alebo 30-06 ale ak ten okamzik pokasles je to nanic pri 223 dlhsie dohladavas po mozno blbo pofarbenej stope a pri 30-06 je aj farba v pohode ale vysledok sem tam sokuje poskodenim nemusis ma presviecat vlastnil som aj aj a cumel som par krat ale ak nestrielas za kazdu cenu neprehanas v zdialenost a neodpalujes za kazdu cenu je to v pohode

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49417 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
mas pravdu....videl som na vlastne oci strielat jelenicu 222 na komoru na 80metrov....strelec urcite nechybil,trafil za lopatku....jelenica spadla ako podtata na pokosenu travu.....pofajcili sme po cigarete a o desat min. sme boli na nastrele...a vies co???ani jelenice,ani farby....ani pes nepomohol....je to hlupost tymto strielat na tazku zver!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49440 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Veľmi zlý strelec na 80m za lopatku? A to je čo. Ak by to bola presná komora čo na 80m trafí aj 12 ročný chlapec, nemáte problém. Ja preferujem 8x57JS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49441 od jager7
Odpoveď od jager7 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Keď strieľaš &quot;za lopatku&quot; v pohode chytáš srdce a pľúca...Ja tiež preferujem takú ranu tzv. za lopatku. Ešte si nepočul podobné pomenovanie??? U nás používané bežne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 335 návštevníkov a žiadni členovia on-line