223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42659 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
tak mne tu do bolševiku nikdo nadavat nebude to si vyprošuju atrochu se krot:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42662 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nevytrhujte pánové věty z kontextu napsal jsem, že prasečiny dělají bolševici s ZHčky, pokud se za bolševika a bouchala považuješ tak potom se tě to dotklo. Přesně jsem čekal, že se toho zase někdo chytí a asi mu nedojde, že když píšu o lidech z mého okolí, že tím myslím ty bolševiky se kterými jsem měl možnost se setkat, ale to nic. Můj strejda má taky ZH a není ani bolševik ani bouchal, takže si to nevztahujte na sebe, ale na lidi na které to platí děkuji a bez urážky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42664 od abba
Odpoveď od abba na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Najviac "prasečin" sa narobí so ZH asi preto, že ich je najviac, niektoré spoločnosti až 50%. Tvoj príspevok je katastrofálny, mal si proste zlý deň, urazil si asi všetkých, okrem majiteľov 30-06, mňa dokonca dvakrát. Podľa albumu si mladý a neskúsený, rokmi sa to zlepší, viem to podľa seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42666 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
A nejhorší jsou trpajzlíci, ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí.....
<br/>Já se divím že některý lidi to polovnictvo , myslivost ještě baví..;/;/;/:D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43437 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Dávno som tu nebol,ale do tejto diskusie, ktorá sa mi zdá že začína meniť tému sa musím zapojiť.Dlho som používal 7x64 a bol som spokojný. Podotýkam poľujem hlavne na srnčiu občas diviak. Devastácia ako kedy, podľa miesta zásahu. Potom som si kúpil Rem222 a znova spokojnosť no srnčia po zásahu na komoru mi dosť často odbiehala aj značné vzdialenosti. No a v lese som ju nepoužíval. Teraz som si ju vymenil za Rem223 a som s ňou maximálne spokojný. Nie som žiadny ostrostrelec ale po siedmych kusoch srnčej všetko v ohni, posledné srnča vzdialenosť 200 metrov tak isto v ohni. No a tá devastácia diviny je minimálna. V porovnaní s 222 zanedbateľná a pritom používam len strelivo PMC s polymérovou špičkou podotýkam je prekvapivo presné. Na ťažšiu zver by so ju však nepoužil možno tak lanštiak ale to je všetko. Pre mňa predstavuje pre srnčiu ideálnu zbraň a inú ani nechcem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43442 od petob
Odpoveď od petob na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Aké strelivo si používal do 222 Rem.?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43443 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
laco - zverejni prosím presné označenie používaného streliva PMC resp.aj cenu .
<br/> (Na nete sa mi podarilo najsť pre 223Rem.len dva celoplášte).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43444 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Súhlasím, ja som mal už 3x Remington, 2x 223 a 1x 222. Akurát nesúhlasím s minimálnou devastáciou diviny. Tá bola takmer vždy nadpriemerná a vyskúšal som všelijaké strelivo - ja som taký hľadač optima, ktoré sa nedá nájsť... Inak tá 223ka je oproti 222ke neporovnateľne silnejšia. A na takom strnisku na vychodeného srnca je remington výborná voľba, osobne mám zo srnca rád karé a stehná. Po použití remingtona tie lopatky väčšinou nekonzumujeme. Vždy som mal remington v CZ 527 - ľahká, presná a aj pekná guľovnička s tichou poistkou. Spúšť dať doladiť zbrojárovi, stačí 6x42 optika alebo menší variabil a poďme do chotára. Naposledy som do obidvoch rem. dával RWS. V týchto kal. sa mi osvedčilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43457 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Jedna otazka - uplne vecne,pragmaticky,bez rypania,bez ironie - ako a kam si strelil tie kusy srncieho,ked si mal zrejme nepouzitelne lopatky? Bola pri komorovej rane poskodena svalovina na nich?
<br/>Strelil som srncie aj s .223 (Sierra 4.0g, Nosler BT 3,9g) aj tristovkou s KJG,aj na blizko aj dalej...tak neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43464 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Ak som strelil na lopatku na 200m boli nepoužiteľné, ak na rebrá boli úplne podliate, ešte aj okolo blán bola krv, ktorá sa nedala odstrániť. Podľa mňa je to daň za rýchlu strelu s plochou dráhou letu a teda za dobrú balistiku. Možno sa mi sem tam stalo, že podliatie bolo menšie, ale bolo to zriedkakedy, napr. pri strele na rebrá ak strela nezasiahla rebro. A strelil som s tými remingtonmi tej srnčej naozaj dosť. Napriek podlievaniu pokladám 223ku za skvelý kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43493 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
PMC Siera BlitzKing strela s polymérovou špičkou 50 Gr. Cena bola celkom dobrá, 480 korún

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43494 od laco
Odpoveď od laco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Tiež som skúšal rôzne typy striel ale práve tieto BlitzKINGI boli najvhodnejšie. Mám CZ 527 a zaujímavé boli aj strelené líšky. Vlani s ňou padlo spolu 15 kusov a jedine pri zásahu na mäkko boli vonku vnútornosti, ale inde len doslova dierka dierka. Dokonca ani kuna nebola nijak zvlášť znehodnotená. Iné strely naozaj neuveriteľne podlievali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43595 od pepco
Odpoveď od pepco na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
konecne tu niekto prizna ze 223 podlieva... :x
<br/>a suhlasim, je to skvely kaiber, vyborna balistika, da sa strielat na velke dialky, ale podla mna je to kaliber na skodnu, tam skusim aj na 300m na lisku, no na raticovu zver s tym uz nevystrelim...ad 1 je riziko ze zver odbehne al to je podliate...
<br/>uz aj ostatni mozte priznat ze 223 vam podlieva divinu.konec hlasenia:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43598 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
pepco - prosím buď taký dobrý a zverejni nám,ktoré kalibre nepodlievajú ?!
<br/>
<br/> Výhodou 223 Rem. je to ,že vďaka jej presnosti môžeš už pri výstrele stanoviť ,,čo pôjde psovi a čo pánovi&quot;,to sa pri kanónoch nie vždy podarí !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43602 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
je úplne zaujímave, že tu sa hovorí 223rem,, je super presná to mi vyznieva že ostatne kalibre jej nesiahajú ani po členky,, hmm zaujímave,, tomu verím len v optimálnych podmienkach vo vákuu,, a ale v skutočnosti keby to tak bola tak odstreľovači nepoužívajú 308W, 7,62x54R, 30.06, 300WM, 338Lapua magnum ale 223R,, viacej k tomu nemam čo dodať,, hovorime o skutočnej presnosti a stabilite striel,,, za všetkých podmienok,, moje osobná skúsenosť, a to mi už prešlo rukami dosť zbrani v práci, aj v súkromí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43609 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
nimrod 15 - v teoretickej rovine máš úplnú pravdu! Ale žiaľ strelecké schopnosti veľkého
<br/> percenta poľovníkov sú neporovnateľné s odstrelovačmi a práve slabší strelci majú snahu kompenzovať svoje slabiny silnejšími kalibrami,pričom si neuvedomujú,že vnímanie účinkov výstrelu ešte viac zhoršuje ich dosahovanú presnosť zásahov !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43619 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Máš úplnú pravdu ,,človek môže mať aj 416rigby a keď si slepý ako patrón tak netrafí ani dvere na stodole a preto by si každí poľovník mal najprv poriadne vystrieľať ruku, či už suchým nácvikom alebo aj občasným investovaním do streliva,, a potom sa nebude polemizovať o 223Rem, či je vhodný alebo nie skrátka je to dobrý kaliber. Všetko je o strelcovi načo si trúfne a na akú vzdialenosť a o jeho znalostiach biológie zvery,, ale osobne by som ho používal na ťažšiu zver do 80-100m,, môj osobný názor ,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43626 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Nesuhlasim,ale nemam energiu vypisovat litanie ako a preco je to inak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43651 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
Kaliber nemá zo strelcom nič spoločné. Tie vaše obligátne sprepáčením ko...niny o tom ako si slabý strelci kupujú silné kanóny ... O tom či som alebo nie som dobrý strelec nerozhoduje kaliber ale v prvom a markantnom rade vlastné schopnosti, potom tréning a pri streľbe na živú zver aj trocha psychiky a praktických skúseností. Tieto siahodlhé debaty rôznych &quot;odborníkov a čarostrelcov&quot;, ktorý na 300 m dajú dole 150 kg jelena sú reči silno zaváňajúce poľovníckou latinou a nemajú ani za mak nič spoločné so zdravým rozumom a hlavne zodpovednosťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43656 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému 223 Rem. na lov tazkej zvery do 100m.
chcel by som počuť od teba nejaké vysvetlenie alebo aspoň to s čím nesúhlasíš,, viď príklad v daždi je isto menej stabilná strela 223Rem ako 308W, s týmto si nesúhlasil? ak ma presvedčíš o opaku tak klobúk dole, a vimením pracovnú 308W za 223Rem, zhodou okolnosti ju moji dobrý známy skúšali v ČZ -Varmint ak mam informácie, a jednoznačne prehrala, v stanovených kriterach z 308W, a boli jednoduché: stabilita strely,, balistika po zasiahnutí cieľa, pokračovanie strely po priestrele 4mm skla, streľba cez jednoduché prekážky,, Ale musím uznať za optimálnych podmienok, je to veľmi presná zbraň 223R nástrel bol s nej ako sa hovorí diera v diere,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 127 návštevníkov a žiadni členovia on-line