skusenosti s kalibrom .308w

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22478 od volodo
skusenosti s kalibrom .308w bolo vytvorené volodo
Mate osobne skúsenosti s kalibrom .308w ?
<br/>Ake znacky nabojov pouzivate, aka je presnost, aka je ranivost, ako sa sprava zver po zasahu, podliatie ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22510 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
kde na slovensku sa da kupit .308w s 13g ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22517 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ja mám ešte zo starých zásob 13 g Normu Vulkan, ale už ju prestali vyrábať, nakoľko táto strela je už priťažká pre tento kaliber a je to jedno akej je konštrukcie. Takže zváž, či sa oplatí skúšať niečo, čo už pred Tebou vyskúšali iní. Voľba je len a len na Tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22543 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Dnes som kupil RWS 11,9g EVOLUTION.
<br/>Nepoznate niekto toto strelivo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22547 od Myslivec52
Odpoveď od Myslivec52 na tému skusenosti s kalibrom .308w
Začínal jsem jako snad každý se střelivem SB SPCE 9,7g. Nebylo špatné, ale na můj vkus hodně rozbíjelo zvěř a také se stávalo, že i při komorovém zásahu zvěř dosti často odcházela z nástřelu. Přešel jsem na RWS TIG a plná spokojenost. Zvěř zůstávala téměř vždy na nástřelu i při špatně umístěné ráně. Letos jsem ze zvědavosti a po zkušenostech kolegů přešel na EVO a již nebudu asi měnit. Je to super střela. Nemám toho uloveno zatím mnoho , ale i tak se mě zdá vynikající pro tak specifickou ráži jakou 308W je. Myslím, že s touto střelou jde lovit vše od srnčího až po jelení.
<br/>Střela 13g je pro tuto ráži již moc těžká. Pokud máš zájem napiš mail a pošlu ti foto uloveného srnce s touto střelou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22601 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Sako 13gr. používam na spoločných a kupujem ho v poľovníctve Brennek Ing. Fedor vo Zvolene. Pekne zvalí čierneho rytiera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22622 od leica
Odpoveď od leica na tému skusenosti s kalibrom .308w
zlatá tristoosmička.. mám ju 10 rokov a ušlo iba to, čo som netrafil..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22625 od Jozef
Odpoveď od Jozef na tému skusenosti s kalibrom .308w
leica a aké strelivo používaš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22634 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Moja včerajšia skúsenosť. 20,00 diviak do 100m za ucho ani nevzdychol. 11,7 Norma Oryx. Asi 100 kg. Vyšiel mi ideálne. Pekný zážitok. Prvýkrát som strioeľal za ucho, ale tak dobre sa postavil, že som musel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22635 od millo
Odpoveď od millo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ked ho trafíš dobre za ucho,tak je jedno akym kalibrom,velmi vzdychať nebude.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22641 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ako sa Ti osvedčuje Oryx v .308 Win.? Rozhodujem sa, či prejsť na Oryx alebo Evolution, alebo ostať pri zatiaľ najosvdčenejšom HMK. Oryx sa mi veľmi osvedčuje v 6,5x55SE ako aj v 9,3x74R, ale neviem, či je to podobné aj u .308 Win. Cena je jednoznačne pre Oryxa pri veľmi vysokej kvalite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22645 od volodo
Odpoveď od volodo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Kupil som Evolution, ale zatial som ho testoval len na strelnici.
<br/>Az s nim nieco ulovim, dam vediet...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22648 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Zatiaľ asi najlepšia strela i keď by mohla byť o máličko mäkšia. Vždy priestrel aj cez lopatky - vysoká aj na 150m. Strieľal ju aj syn a tiež max. spokojnosť - zver nikdy ďaleko z nástrelu neodchádzala. Málinko slabšia farba na výstrelnej strane, ale to je tvrdosťou strely. Podľa mňa najlepší pomer cena a kvalita na našom trhu. Najistejšie je to cez lopatky - tam odovzdá energiu. Na rebrá ak netrafí kosť zver odchádzala ďalej. Zatiaľ ostávam pri nej aj keď som si priniesol od Fraňa Federal Nosler Partition. Najprv overím na strelnici a potom v teréne. Dám vedieť. Ale Oryx zatiaľ vedie. Pri EVO sa Ti môže stať, že nebudeš prestrelovať väčšie kusy. Skúsenosti kamoša.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22652 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému skusenosti s kalibrom .308w
Vďaka. Asi to bude Oryx, ja si práve potrpím ne prestreľovanie kusa!
<br/>Ja práve končím s Federal Premium High energy (nie obyčajný) so strelou Nosler Partition. Účinok, vzhľadom na vysokú energiu a rýchlosť vynikajúci, ale zatiaľ s týmto strelivom som dosiahol skoro najhorší nástrel zo všetkych mojich a to som robil z dvoch zbraní ( Mauser M 94 a Remington Seven). Možno je to práve dôsledok vysokej rýchlosti. Pre úplnosť V0=2740ft/sec. a E0=3000ft./lbs.. V metrickom vyjadrení je to cca. 835m/s a 4077J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22654 od papo
Odpoveď od papo na tému skusenosti s kalibrom .308w
Možno by si mohol skúsiť normu alasku 11,7 gr, je čosi mäkšia, urobí pekný hríb, mne sa vidí na naše pomery vhodnejšia, oryx je dosť tvrdý, mám dojem, že je skôr požiteľný na naozaj veľkú zver. S alaskou mám veľmi dobré skúsenosti, aj keď vysokú nelovím, na diviakoch rôznych veľkostí sa osvedčuje nielen mne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22655 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Prestrelíš s tou Alaskou diviaka nad 100m cez lopatky? Takého solídneho kanca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22656 od papo
Odpoveď od papo na tému skusenosti s kalibrom .308w
skúsenosť s cca 85 - 90kg, áno, projektil zostal obidva razy pod kožou, podliatie naozaj minimálne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22661 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Strela je to dobrá ale skôr /podľa mňa/ do 30-06 alebo 300WM a aj v 300tovke to na väčších kusoch robí Rolovi čo sem chodí. Jednalo sa vždy o väčšie kusy. Radšej mám pri zásahu párový efekt, aj keď nejakú tú energiu odnesie. Syn EVO používa v 300tovke a zatiaľ všetko v oni, zo 6 diviakov 5 do hlavy. Tak ťažko posudzovať. Aj divinu podľa neho neznehodnocuje, ha, ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22666 od papo
Odpoveď od papo na tému skusenosti s kalibrom .308w
ja tiež radšej na hlavu, na hrubé len výnimočne, pri pohybe..., a kolega tvrdí, že aj pri rane cez rebrá je to lepšie, ako s oryxom, predtým ho používal. v iných kaliboch s tým skúsenosť nemám, ale veď treba skúsiť, pokaziť naozaj nemôžeš kvôli strele;), ja som prešiel SB, lapua, a teraz používam len alasku, javí sa mi ako najvhodnejšia. A z prebíjaných sa jej vraj účinkom najviac podobá vulkan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22670 od Akela
Odpoveď od Akela na tému skusenosti s kalibrom .308w
Ten Oryx je najlepší, kde je diviak najhrubší, tam sa pekne oprie, ale aj odpad mäsa je najväčší. Ale podľa mnňa vždy lepšie obetovať kus diviny ako nočná dohľadávka, ktorá je mnohokrát aj nebezpečná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5577 návštevníkov a žiadni členovia on-line