Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6561 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Akú zbran si vybrat?
Myslím, že u střelby z kulobroku na společných lovech jde tak trochu o vyšší dívčí. Myslím tím "tupl". Když se střílí na pomalu odcházející zvěř je to relativně v pohodě. V rychlém pohybu je velký rozdíl v předsazení kulí a v předsazení slugem, což je dáno rychlostí střel. Kdo si to při střelbě neuvědomí, může být zklamán. Je-li malá pravděpodobnost výskytu lišky v leči a jsem-li střelec na štontu, upřednostňuji solo kulovnici.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6574 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím. Sólo je sólo i keď vydarený gulobrok tiež nie je na škodu. Svoju sólo guľovnicu prebíjam rýchlo, nedávam ju dolu z pleca a cítim sa bezpečnejšie ak mám naládovaných 5 nábojov. Stalo sa mi už, že som zasiahol prvým a štvrtým, takže pre mňa je sólo na 1. mieste. Niekedy som uvažoval, že kúpim na spoločné ZH 8x57 JRS - hlavne kvoli ťažkej strele - nahováral som syna, ale aj on chcel len solo guľovnicu. A nerád trieskam po líškach brokom, ak mi môže prísť kapitálny kanec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6577 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Ak hovoríme o rôznom predsadení..jednotná strela-gula mám určité skúsenosti z čias ked som male ešte guľabrok.. páni robí sa to takto: prvá rana je s ball a až druhá má byť guľa veľa razy sa mi to osvedčilo, ako lovci hovoria guľa je rýchlejšia a dalej doletí, preto najpv strela z brokovej hlavne... inak aj ja mám už iba solo a nerobí mi problém vypáliť aj viac rán po sebe, no a mám aj brokový automat na 5 rán keby bolo treba strielať rýchlejšie...))):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6578 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
Akela videl som na jednej spoločnej poľovačke jedného majstra duplovať so Sauerom 200 a to bolo ako gulomet 3 diviakov na 3 rany odvtedy na ten Sauer neviem zabudnúť... no nie je to iba v puške ale aj v šťastí a hlavne výborný strelec.. páni kúpte si to čo Vám najlepšie sedí v pleci a čo sa Vám aj páči... radšej dlhšie pošetriť ale potom radosť a pohoda pri love, veľa zážitkov a minimum neúspešnej dohľadávky Vám želám, ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6588 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Akú zbran si vybrat?
Zkoušel jsem "z plece" táhnout a přebíjet a neustále při tom táhnout Marlina(jestli jsem to dobže napsal:]) a hoši to je fofr. Byl na něm průhledový kolimátor Winchster.Vlastní ho kamarád a s jeho střeleckým uměním je schopen "je nasázet" bez odsazení z ramene do 10 centimetrového kolečka na 70 metrů možná tak za 10 sekund. Johny by možná mohl vyprávět ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6589 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Je to tak, podľa môjho názoru neexistuje do pohonu lepšia zbraň ako Marlin s kolimátorom ... možno tak nejaká automatická guľovnica, ale to už nepokladám za poľovačku ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6592 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
Johny neprovokuj dobre :D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6625 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Do pohonu, tak ako Johny, nosím Marlina a s Docter sightom je bez konkurencie. Skús, ak máš možnosť, na štande guľovú kozlicu alebo dvojaka. Ak to budeš mať odskúšané, na 99% budeš so mnou súhlasiť, že na stanovišti, s hrubou guľou je to jedinečný zážitok a popritom je to už aj prestížna záležitosť. Na rozdiel od iných ja sa to nehambím priznať. Sólo zase na individuálnu poľovačku. Brokovnica bola vymyslená na malú zver a tam aj patrí. Strieľať z nej jednotnú strelu a ešte ju aj vychvaľovať je z núdze cnosť. Určite týmto svojim názorom vyvolám nevôľu hlavne všeodborníkov, ktorí rozumejú od lukostreľby, cez ornitológiu až po kynológiu všetkému, a popri tom im na poľovnom lístku ešte ani farba neuschla, alebo dokonca niekde tlačia školské lavice a na ten vytúžený poľovný lístok ešte len čakajú, ale to už je ich problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6633 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Akú zbran si vybrat?
Jen technický dotaz pro ty kdo vlastní, či vlastnil Galašku. Daří se vám přebíjet v rameni, aniž by se vám vzpříčil nový patron nabíjený do komory? Mě se takhle přebíjet nadaří a když už to vyzkouším, tak podle podle toho vypadají špičky kulí. (SaB SPCE) ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6742 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Idem kúpiť guľovnicu a potrebujem sa poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi 8x57JS a 308W. Výber streliva nehrá úlohu, budem strieľať RWS TIG, tak je mi to jedno. Ide mi len o kaliber. Skúste nejaké pre a proti. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6743 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Akú zbran si vybrat?
akela 8cku ! moj nazor . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6744 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Akú zbran si vybrat?
Ak môžem-Akela skús si zohnať,okrem iného-Katalóg zbraní,Hubertlov VII.ročník
<br/>Sú tam zaujímavé hodnotenia kalibrov.Želám veľa úspechu pri výbere.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6745 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
som spolu s Jarom za 8 mm, takže 8 vs 308 2:0

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6746 od johny
Odpoveď od johny na tému Akú zbran si vybrat?
Pridávam sa k osmicke ..... 8 : 308 ..... 3:0

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6747 od myslivec13
Odpoveď od myslivec13 na tému Akú zbran si vybrat?
ja som za 308W...........3:1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6748 od Ivan
Odpoveď od Ivan na tému Akú zbran si vybrat?
Výberom zbrane s jedným alebo už druhým kalibrom nič nepokazíš v obidvoch je TIG vynikajúca, u mňa ako som to už viac krát uviedol to je strela č.1. Tie rozdiely sú veľmi malé, ale snáď by nejaké to plus hralo pre 8 mm. 308 má pri lahšej Tig, len 9,7 g. vyššiu ONV 176m, kdež to u 8x57JS, 12.8g je to 164m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6749 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Všetkým zatiaľ ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6751 od milu
Odpoveď od milu na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som kupil 30 06

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6752 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
308 větší výběr střeliva lepší balistika a levnější střelivo na tréning

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6753 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
308 větší výběr střeliva lepší balistika a levnější střelivo na tréning

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 293 návštevníkov a žiadni členovia on-line