Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6755 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Akela: žiadne veľké pre ani proti asi neexistuje. Ja by som ale výhodu výberu streliva moc za chrbát nezahadzoval. Každý má rád keď má na strelnici pekný rozptyl ale nie každá puška si rozumie s každým strelivom dokonale.
<br/>Ja mám guľovnice dve. Obe .308W a určite s týmto kalibrom aj umriem.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6768 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Toto je asi jediná vec v čom sa s Vyr-om zhodneme !? :-o Začínal som s otcovou 8x57 JRS ZG 47, bola to vynikajúca zbraň a dodnes ma mrzí a vždy ma bude, že som ju od neho neodkúpil, keď ju predával. Medzitým som už vyskúšal veľa kalibrov, ale mojim favoritom je a vždy asi bude .308 Win. Mal som kozlicu (to bolo asi to najhoršie riešenie, lebo medzitým som sa aj ja presvedčil o tom, že do kozlice jedine strelivo s random-okrajom), sólo guľovnice a všetky boli výborné. Tých predností je strašne veľa a mohol by som sa rozpísať na celú stranu a keby som bol nútený predať všetky svoje zbrane a nechať si len jednu, bola by to .308 Win. Myslím si, a nie som asi jediný, že je to jeden z najvyváženejších, ak nie najvyváženejší, kaliber v doterajšej hystórii strelectva. Ale už vás nebudem unavovať, je to vždy subjektívny názor a vyber si ten kaliber, ktorý Ti najviac sekne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6770 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Syn má 308W. Je to určite výborný kaliber, myslím, že jeden z najvyváženejších do našich podmienok. Aj vie strieľať aj zver ostáva. Ale kamarát s ktorým poľujem 10 rokov má ZG 8x57 JS. Ak vystrelí a trafí, zver skoro vôbec neodbieha a ostáva na mieste, resp. odbehne pár krokov a zhasne. Tam vidím taký drobný rozdiel aj keď náboj Sako 13gram to zrovná a ešte zrejme 8mička má o niečo silnejší spätný ráz. Nuž máme to ťažké pri rozhodovaní, najmä ak sa nejedná o pár korún a ide o guľovnicu na celý život. Vyr neumieraj s 308kou, aj tak si ju do hrobu nevezmeš. A keď sme pri pohreboch v akom ich máš prevedení?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6771 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
cimbalik: Vidíš predsa sa niečo nájde v čom sme za jedno a verím že to určite nie je to jediné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6774 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Akela: do hrobu si ju brať nemienim, tam mi bude platná ako sako:)
<br/>Prvú som kúpil so schránkou Brno 98. Ako som začal častejšie poľovať individuálne -kúpil som zlamovačku. Rýchle som pochopil že na posliedku je to radosť nosiť a zanedlho som ju začal nosiť dokonca aj na spoločné poľovačky (som takmer vždy v pohone) a to bez ohľadu na skutočnosť že k Brnu mám aj kolimátor aj výborný puškohľad do pohonu (1,5-6x42). Na zlamovačke mám 2,5-10x50 ale mám ju radšej. Čo nestihnem nech si beží:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6777 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Tak nech v tom hone nabeháš ešte veľa kilometrov bez závad. Naládoval si už na spoločnej 13gr, Sako? Skús a neobanuješ - účinok ako 8x57JS. Vo Zvolene stojí 900 sk ale oplatí sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6795 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Akela: Ďakujem, kilometre v pohone sú tie najpríjemnejšie nabehané zo života. Strelivo si robím sám. Začalo to tým že z toho Brna mi nič nelietalo dobre (ani RWS) -na poľovačku to stačilo ale dobrý pocit som z toho nemal. Nakoniec som zvolil strelu-aj trochu zo zvedavosti- Interbond 9,7g od Hornady. Keď som kúpil zlamovačku tak som to vyskúšal aj s nej. Na 60m- 1cm tak som pri tom aj zostal. Inak z tej lieta dobre na rozdiel od Brna zatiaľ všetko. Diviakov som strelil zopár desiatok a mám zatiaľ veľké šťastie lebo všetko mi ostáva na mieste. Vysoká mi na mieste ešte nikdy nepadla ale ani som nikdy ďalej ako 50m nešiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6809 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
ak sa rozhoduješ medzi 8 a 308 tak radšej 8. ja som mal 8 a teraz mam 308. Ale ako som už niekde inde spomenul že na niečom pracujem a bude to zasa 8, potom 308 bude na predaj, je výborná, presná, ale 8 sa mi vyhovuje viac... je tam viacero výhod, záleží v akých terénoch lovíš..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6934 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Poľujem na juhu - agačina a kukurica. Má tá 8mička výhody oproti 308 aj tu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6966 od leica
Odpoveď od leica na tému Akú zbran si vybrat?
určite áno, strely z osmičky letia pomalšie , nie su preto tak náchylné na deštrukciu pri kontakte s húštinou, ale nechcem tým nič zlé povedať na 308, viacerí jej hovoria štartér, no ja som ten pocit nikdy nemal, a kedže priemerne strielam do 120 m tak mi aj balistikou 8 stačí, inak by som nešpekuloval. Na mojej 308 mi nesedí dobre pažba, možno ak by som ju dal vyrobiť novú tak by som mal k tej puške väčšiu dôveru. Kedže sa mi už rysuje 8 tak nechcem s tou pažbou nič robiť. Nič nepokazíš ak si kúpiš 308. Písal si že syn ju má, určite si si z nej aj vystrelil, ja som mal donedávna 3 gulovnice... 7,8,308; ale rozhodol som sa pre tú ktorá mi najviac vyhovuje... preto preferujem tú 8. Sedmičku som už predal a ak mi príde tá nová 8 tak pôjde z domu aj 308...ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6967 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Akú zbran si vybrat?
Leica: Strely z 8x57JS neletia pomalšie ako z .308W

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6968 od jand
Odpoveď od jand na tému Akú zbran si vybrat?
Ja osobne vlastní guľovnicu ZG 47 v kalibri 8x64S a verte že nie je tej sily ktorá by ma donútila túto zbraň vymeniť za iný kaliber.Mám ju už 10 rokov a to som ešte 2 roky musel čakať na ukončenie dedičského konania ,pretože predch.majiteľ,mimochodom puškár,zomrel.Je to skvelá zbraň.Používam strelivo 12,7g so strižnou hranou.Mám len samé pozitívne skúsenosti či už na postriežke,pochôdzke alebo na spoločných polovačkách.Okrem tejto zbrane mám ešte ZH 7x57R/16 ,túto používam hlavne na polovačkách u nás ,kde treba ísť aj do pohonu pretože mám na nej klapkovú montáž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #6973 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Máte peknú terminológiu, zapadajúcu do atmosféry dnešného dňa narcisov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7071 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Tak som to včera konečne rozhodol a beriem Sauer 308W. Mannlicher mi nesadol do ruky. Má tenší krčok pažby a aj veľmi tenké podpažbie - také až malorážkové. Pri mojej výške 195 cm mi to nesadlo do ruky. Kamoš vzal Mannlichera, práve z dôvodu že je nižší a má menšie ruky. Na Mannlicheri mi nesadla ani poistka. Tie 3 polohové nemám rád. A Mannlicher mal aj zásobník - umelohmotný, ktorý sa mi nepáčil. Vo štvrtok začíname &quot;monitoring&quot; už sa teším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #7239 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Akú zbran si vybrat?
Já osobně mám Brno 98-polopažbu. Od puškaře upravený na mířu. Hlaveň 65 cm bez mířídel. Vybavena kompenzátorem made in Puškař Obzina. Pouze na střelbu optikou. Ráže .308Win. Německý napínaček. Kulovnice=skvělá, přesná. Kompenzátoru= prakticky vůbec nekope. Ráže taky jednička. Malý a výkonný náboj. V našich podmínkách. Střílím černou, srnčí, dančí a vysokou. Zatím jsem s ní neměl problémy. používám střelivo SB. Nejlepší jsou 9,7 g poloplášť střižná hrana. I když jsou docela lehký tak i těžší kusy černé nebo vysoké prostřelí a hned na nástřelu vím na čem sem. Optika Meopta artemis 7x50. Je to první typ artemisu. Nemá stranovou korekce. Stranová korekce je na montáži. To mi trochu vadí. Díky optice dobrá na čekanou. Na šoulačcce se taky dá střílet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #7391 od peto
Odpoveď od peto na tému Akú zbran si vybrat?
Mojim jednoznacnym favoritom je 7x64, pouzivam rws tig 11.5g. Ak by som si zvolil len jednu zbran, tak urcite tento kaliber. mam cz550, aj sauer v tomto kalibri, musim povedat, ze obe zbrane su uzasne presne, do 3cm v pohode pri rychlych ranach po sebe, sauer je lahodka, ale cz plne postacuje. Mam skusenosti, ze tie 7 kalibre cechom celkom idu. Ta cz je hlucnejsia / poistka, napinacik/, pazbu som dal vyrobit novu, ale bola moja prva:). Strielam aj ine kalibre, ale po tomto saham najcastejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7490 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Akú zbran si vybrat?
Jak správně uložit zbraň!
<br/>www.super.cz/vtipky/3243-hazarderova-lavicka.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7499 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Akú zbran si vybrat?
Novou pušku Brno Efekt jsem měl v ruce na veletrhu v Brně. Vypadá zajímavě, zdá se mi lepší než ZK 99. VElký rozdíl je že kladívko se nenatahuje sklopením hlavně ale temenní kličkou. Cena by měla být 17 000 Kč v základu. u stánku zbrojovky na veletrhu říkali 23 000 Kč. Nevím ale jestli šlo o standart. NA trh se má dostat ale až v květnu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7652 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ak si chcete pozrieť zaujímavú stránku a nechce sa Vám hľadať výrobcov zbraní a streliva, tak tu: www.waffen-reuel-co.de/Produkte_innen.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7866 od fera
Odpoveď od fera na tému Akú zbran si vybrat?
tajfi: Jde z IŽ 94 Expres 308W udělat něco co by trochu připomínalo slušnou kulovou kozlici, s přijatelným soustřelem ? Dík za odpověď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.102 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 147 návštevníkov a žiadni členovia on-line