Akú zbran si vybrat?

pred 18 rokmi 1 týždňom #8616 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Akú zbran si vybrat?
Redakčný test: Gazela,PaRč.1r2004str10 - GazelaSXSCNA401M.
<br/> PaRč.9r2004str19 - GazelaSPF330MC12GA71
<br/> - GazelaSPF330MC20GA65
<br/>V PaR ročník 2004 je viacero testov :x:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #8630 od michal
Odpoveď od michal na tému Akú zbran si vybrat?
Gazelle predáva puškárstvo Hermes v Bratislave. Kontakt hľadaj na www.hermes.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #8672 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
dakujem, nieco som nasiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 dňami #8711 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
Mate niekto skusenosti osobne s brokovnicami bettinsoli diamond alebo zabala xl90? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8733 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Chcel by som sa informovat ci je mozne strielat s loveckou verziou brokovnice (super brno 571.1) strielat aj skeet a trap. Myslim rekreacne, nie vrcholovo spotrovne. Ma to totiz ine zahrdlenia ako sa vyzaduju na skeet a trap.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8734 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
dusab pokuď budeš chtít střílet skeet i trap tak to bude chtít brokovnici s chokes nebo vyměnitelný hlavně jako má třeba brno 801 www.zbrojovkabrno.cz[/]www.zbrojovkabrno.cz máš tam i hodnoty zahrdlení na skeet a trap

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8735 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Akú zbran si vybrat?
teď jsem koukal vedle tak ty už máš kulobrok brno 802 tak ti stačí dokoupit akorád hlavně

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8736 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
Mas pravdu, nad hlavnami som uvazoval, ale ked odhliadnem od toho, ze nove (iba hlavne) stoja cca 22 000 to si radsej kupim celu pusku. A neviem ako by vyzeral ten zaverovy system po vystreleni cca 10 000 ran. Jeden pan mi vravel ze jeho znamy ma skeet Super Brno a vystrielal uz cez 100 000 patronov a flinta je vo velmi dobrom stave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #8739 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Dusan, je mozne strielat sportovo s hociktorou zbranou, avsak otazka je v tom aky ocakavas uspech? Totiz o co sa tu jedna hlavne na pouziti pri discipline skeet su najvyhodnejsie co najkratsie a co s najmensim krytim! Cize 1/4-.5 max (cylinder, skeet improved cylinder). Na druhej strene pri pouziti na disciplinu Trap potrebujes co najdlhsie hlavne a popritom co najvacsie krytie-3/4,1.0 (modified,Full, Extrafull Choke.Ako vidis jedna sa tu odva uplne extremy, takze si v prvom rade musis zistit ake krytie maju hlavne na tvojej zbrani a podla toho si mozes vybrat disciplinu sportovej strelby. Ak vlastnis &quot;klasicku lovecku zbran&quot; ta bude mat asi krytie 3/4-1.0 (modified/Full) ak je to pravda kludne mozes s tym strielat Trap bez akej kolvek zmeny. Na skeet je to prilis tesne krytie a zistis ze budes mat trochu obmedzene uspechy. Najlepsie by bolo dat hlavne navrtat na Choke, cim by si vyriesil tuto problematiku. Ak by si bol donuteny k nakupu novej zbrane zabespec si tak isto zbran s moznostami pouzitia Choke&gt;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 dňami #8744 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Akú zbran si vybrat?
To som nevedel ze je mozne si dat hlavne navrtat na choke...dik za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8810 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Akú zbran si vybrat?
Mozte mi poradit aku gulovu raz si vybrat?Mam 7x57 a chcel by som este daco.Daco trocha silnejsie.Aby to bolo troska efektyvnejsie na vysoku.Rozmyslal som 308.win ,30.06 spring a 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8813 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Aj ja som mal 7x57 roky a prešiel som na 308W. Do 200m stačí na všetko a ďalej nestrieľam. Má primeraný spätný ráz, vynikajúci výber streliva a na spoločných sa šikovne prebíja - krátka nábojnica.Odporúčam. Obrovský výber streliva. Aj 7x64 som poľoval 6 rokov - tiež dobrá ale priemer strely zohráva dôležitú úlohu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8820 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Akela-Akú významnejšiu úlohu zohráva priemer strely? Hlavne pri porovnaní 7x64 a 308WIN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8821 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Po vystriedaní 7 kalibrov som zistil, že dôležitá je hmotnosť a priemer strely. Napr. oproti 7x64 mi lepšie pri 308W &quot;padá&quot; zver. Pokiaľ som nemal 308 sám som tomu veľmi neveril. Teraz verím. A zrejme ešte markantenšie sa to prejavuje pri 8x57JS. Ale mám aj 223 rem. na srnčiua škodnú. A tiež ju mám rád. Používam v &quot;prechodnom&quot; období - od konca roka do odstrelu čiernej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8824 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Nechcem nejako oponovať, ale spomínaný efekt by som skôr pripísal hmotnosti, rýchlosti, dopadovej energii a charakteru strely. Neviem, či práve priemer zohráva nejakú výraznejšiu úlohu pri tzv. &quot;padaní zveri&quot;. Veď sú to zanedbateľné rozdiely v pomere k veľkosti tela zvierat. Aj keď je pravda že v prospech väčšieho priemeru strely hovorí fakt, že je jednoduchšie postaviť ťažšiu strelu pri väčšom priemere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8825 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za názor. Vieš ja hodne dám na skúsenosti s terénu. Katalógov mám plnú izbu a údajov na internete je plná prdel. /Soráč za výraz/. Uvediem Ti príklad. Zdedil som 7x64 v dobrom stave až na hlaveň lebo krstný s nej strieľal roky ako na Pijave. Bola vypadaná. Pri výmene hlavne som zašiel za kamošom - dlhoročným šéfom malej lesnej správy, ktorý roky doprevádzal hostí a strelil obrovské množstvo zveri. Teraz je vlastne viac profi lovec ako podnikateľ. Povedal som, že chcem 7mm, hoci som už vtedy pokukával po 308. Povedal, aby som vzal 7x57 ak nestrieľam ďalej ako na 150m a budem prekvapený. Vzal som a znova - len môj subjektívny dojem - zver &quot;padala&quot; alebo ostávala v ohni ak chceš lepšie do 100 až 120m ako zo 7x64. Ale aj 7x64 s ktorou som začínal nemala chybu. Hocikedy by som sa k nej vrátil - teraz skvelý RWS EVO náboj, www.rwsmunition.de/de/jagd_patronen/anwe...berater.htm?navid=10 výborné parametre. Všetko je len zvyk. Avšak ešte raz a písal to tu niekde aj Cimbalík - každé zväčšenie priemeru strely má svoj efekt, hlavne na TKO. 308 som vzal aj kvôli spoločným poľovačkám 13gr. Sako má svoje čaro na rútiaceho sa čierneho rytiera.
<br/>Ďaľšou samostatnou kapitolou je 223 Rem. O ktorom sa nejdem rozpisovať, lebo ma tu niektorí kolegovia znosia pod čiernu zem. Ja nepoznám zlý alebo vyslovene zlý kaliber. A nezávidím začínajúcim poľovníkom, ktorí sa majú rozhodnúť pre jedinú guľovnicu - sú to bezsenné noci nad katalógmi a internetom, ale krásne. A potom tá vôňa novej zbrane - skvelé... Sám som si bol vziať v Nitre pred 2 mesiacmi Sauer 202. Prajem ten pocit každému. Vo veľkosklade u p. Fraňa je ako v raji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8830 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Práve to si vystihol, čo som mal na mysli. To 13gr.Sako, zachycuje to čo som chcel povedať, že keby sa pre sedmičkové kalibre a 270WIN vyrábalo ťažšie strelivo, stali by sa podstatne tvrdšou konkurenciou pre 308-čku. Tým že ich váhové rozpätie je pomerne úzke im uberá na ich potenciále čo je trošku škoda. Inak prajem Ti toho Sauera je to radosť mať ho v ruke. Snáď sa zadarí aj mne a zanedlho budem vlastniť niečo podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8833 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Tie pocity si u Fraňa si vystihol presne. Každý, koho len troška bavia zbrane sa tam vyžije;)
<br/>Poacher:Na margo nábojov do .270Win. Verím, že príde doba, keď aj u nás bude aspoň spolovice taký výber streliva ako napr. v USA. Mne samému má v najbližších týždňoch prísť puška v kalibri .270Win. Zatiaľ najťažšie čo som do nej našiel je 10,1g Sako, ale môj osobný názor je, že okrem spoločných poľovačiek je táto strela dostačujúca na lov všetkej našej zveri bez problémov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8848 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
To je tak, že sa musíš rozhodnúť. Buď chceš výbornú balistiku a malý spätný ráz pri 270 s &quot;ľahkou&quot; strelou, pre ktorú bola táto guľovnica konštruovaná, alebo vezmeš 308W, ktorá viac kope, nemá až takú dobrú balistiku, ale nabiješ tam &quot;hocičo&quot;. Páči sa mi ako 270kári chvália dobrú balistiku svojej ráže a potom do nej hľadajú to najťažšie strelivo, lebo od toho ľahkého im zver odchádza. Mám kamoša čo spolu poľujeme, má CZ 550 FS v 270W a tiež skončil pri Saku 9,1 a strieľa s ním všetko. Pri SB mal obrovské problémy, stále sme dohľadávali a strieľa nadpriemerne. Skvelé nábode do 270 robí Federal. Mám doma ich katalóg, len kde ich zohnať v takom rozsahu ako sú tam uvedené. A ešte k spoločným. Pálil na 100 kg kanca v behu, dostal 3 zásahy z 270 a bežal akoby nič. Na posed je to dobrá flinta, ale inak by som preferoval skôr 7x64 a to aj vzhľadom na ťažšie gramáže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8849 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Opravujem, 10,1 Sako. Kupuje ich vo Zvolene u Ing. Fedora - predajňa Brenneck na križovatke pod hradom. Ja do 308W u Fraňa v Nitre. Veľkosklad je veľkosklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 700 návštevníkov a žiadni členovia on-line