Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8851 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Veľa závisí od toho, aké strelivo kámoš použil. Ja som strelil diviaka cca 110kg v behu RWS-ou a nespravil už ani krok, to isté s PMC-barnes strela, len diviak mal asi cca 80 kg(oba komorové zásahy). Ale proste nevidím to tak, ako si písal, 270-tkári plačú, lebo nie je pre tento kaliber ťažšie strelivo. Tie gramáže, ktoré sú dostupné bohato stačia na lov aj najťažších kusov, našich druhov zveri. Myslel som to skor tak, že na spoločnej je predsa fajnový zážitok strieľať ťažším lenivým strelivom. Ale nevidím dôvod, prečo by nemohlo byť. Keď sa mohli vyrábať pre 6,5x57R 10,3 gramové strely, pre 270WIN by to kľudne mohlo byť tých 12gramov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8861 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Súhlasím s tebou, že strely, ktoré u nás dostať, plne postačujú na lov u nás žijúcej zveri. Poznám viacero spokojných majiteľov .270Win, ktorí aj pri horšej rane nemuseli zver ďaleko dohľadávať. Čo sa streliva týka, S&B by som neodporúčal, väčšina má s ním v kalibri .270Win zlú skúsenosť-príliš poškodzuje zverinu. Ďalšou (ne)výhodou .270 je vysoká úsťová rýchlosť striel- čo prakticky vylučuje použitie na spoločných poľovačkách. Preto mi trošku chýba ťažšia a pomalšia strela na našom trhu. Vraj dobrá strela do .270Win je Hirtenberger Nosler Partition 9,7g. Ak máš s ňou nejakú skúsenosť napíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8869 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Akú zbran si vybrat?
Vyskúšal som značky-SaB, Lapua, Sako, Winchester, RWS, ale najlepšie a najspoľahlivejšie sa mi javí práve Hirtenberger s Nosler Partition 9,7g. Účinné strelivo s pomerne nízkym poškodením diviny a s dobrým správaním po zásahu či už mäkkých, alebo tvrdých častí. Zver po dobrom zásahu rýchlo padá a pekne farbí. Nezriedka je prestrelená "durch". Ale napríklad aj jednoduchá strela KS od RWS-9,7g je podľa mňa super. Zaostáva za Noslerom naozaj len minimálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8871 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za odpoveď, potešila ma. Už dlhšiu dobu zvažujem výber streliva a v najužšom kruhu ostalo Sako 10,1g (najmä kvôli váhe strely) a Spomínaný Hirtenberger Nosler Partition 9,7g. Zatiaľ všetko nahráva Nosleru, väčšina má s ním len kladné skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8904 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Ak mas moznost zohnat strlivo Nosler Partition nebudes sklamany! Vykonu tejto strely sa do dnes snazia porovnavat prakticky vsetci vyrobcovia!:D:D:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8960 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
zdravim pani,
<br/>mate niekto skusenost so strelivom Hornady ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8961 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8962 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som dva roky poľoval Hornady Light Magnum. ONV 181m. Cal. 7x57. Výborné výsledky. Vtedy len z dovozu - krabica 1800,- Sk. Cena hrozivá!!! Ale chcel som to vyskúšať. Prešiel som na Normu Oryx aj z finančných dôvodov a tiež vynikajúca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8963 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Na tejto adrese máš všetky kal. a balistic. údaje. Je tam toho požehnane.
<br/>Adresa:http://www.hornady.com/shop/?page=shop/browse&amp;category_id=d42291fbe8f33e0d22def283933b7f92

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8964 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
Rozmyslam nad tym uz dlhsiu dobu len ako hovoris ta cena... s takym strelivom si asi clovek rozmysli ci bude po mackach strielat :D Nevies kde by som mohol na nete kuknut nejake balisticke tabulky (cal.7x64)...a aby boli hlavne udaje v metrickej sustave ?:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8965 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
si ma predbehol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8967 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
V metrickej sústave neviem a ja som s tým poľoval asi 10 rokov dozadu, tak neviem aká je cena dnes a kto je distribútor na Slovensku.. Myslím, že tá Norma sa im vyrovná aj keď má kratšiu ONV. A Normu nie je problém zohnať. Byť tebou vezmem nové RWS EVO má ONV 182 metrov a skvelé referencie, zatiaľ celkom neoveré v praxi. V piatok idem do veľkoskladu do NR k Fraňovi, tak ak chceš, zistím Ti cenu. Mal by to byť dobrý až veľmi dobrý náboj do 7x64. On ho veľmi naposledy chválil a doporučoval mi ho do 308W. Ešte mám ale RWS TIG 9,7 gr, tak ich vystrieľam a potom sa rozhodnem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8968 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému Akú zbran si vybrat?
čaves waldo!
<br/>Moje skúsenosti:velmi presný,roztriešti sa,vnútorné krvácanie,diviaka ani raz neprestrelil...cena 7x64 v Senci okolo 600Sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8969 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Behom casu som vystrielal asi vsetky druhy striel ktora firma Hornady ponuka, a este som sa nestretol s jednou ktora by ma sklamala-a to vo viacerych kalibrov.
<br/>
<br/>Na Hornady vyrobky sa v minulosti strelci divali akosy &quot;s vykrutenym nosom&quot; pretoze boli pomerne lacne v porovnani s inymi vyrobcami. Avsak to bolo kedysi tak aj s Toyotou! Podivajme s ana tie ceny dnes!
<br/>
<br/>Mam dojem ze cena v tomto pripade bola vysoka z dovodu ze si kupoval znacku Light Magnum. Toto strelivo je trochu &quot;horuce&quot; teda ma mat o nejake percenta (10-15%) vacsi vykon (v porovnani &quot;Standard&quot; nabojov ), takze v tomto pripade to Hornady predava ako &quot;Premium&quot;a samozrejme strelci na to letia a platia!
<br/>
<br/>Inak co sa tyka samostatnej strely-vynikajuca, a pre prebijacov by mala byt pomerne lacnejsia nez hoci co ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8979 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som bol u Frana pred asi stvrtrokom a tiez mi ich vychvaloval, ale vravel ze vypredava nejaky starsi druh...Ak by si sa mohol opytat na aktualnu ponuku, cenu (7x64) a pripadne zistit gramaz strely bol by som Ti vdacny:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8980 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
Cawko jageRR,
<br/>...aj si pri nich ostal? alebo fungujes s niecim inym...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8981 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
O gramáži a balistike máš údaje na: www.rws-munition.de/de/jagd_patronen/anw...berater.htm?navid=10
<br/>Cenu Ti zajtra zistím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8994 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
...ak Frano vypredava nejaky &quot;starsi&quot; druh Hornady, (asi nemaju plastove spice) aj tak by som sa toho nebal! Ak vyberies sprevnu vahu budes urcite spokojny!!:D:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8995 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
...no uvidime ze pre aky druh sa rozhodnem ;/ teraz som pozeral na stranke RWS balisticke tabulky a oslovila ma strela EVO 10,3g cal.7x64....ma celkom plochu drahu letu :) a snad aj ucinok bude dobry....mozno ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8996 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Akú zbran si vybrat?
kto vie kde je k mání najlacnejší Mosin 44(38)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 693 návštevníkov a žiadni členovia on-line