Akú zbran si vybrat?

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9007 od Jano43
Odpoveď od Jano43 na tému Akú zbran si vybrat?
Pri všetkej úste k streleckým odborníkom si myslím,že pri strelbe na poľovnícku vzdialenosť a primeraný kaliber postačuje aj české strelivo SaB

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9017 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému Akú zbran si vybrat?
čaves waldo!
<br/>Kamarát používal,spolu polujeme.Už RWS používa...škoda,že málo farbí a vnútorné krvácanie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9020 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
cawko jageRR,
<br/>Vcera som bol kuknut u nas v Hermese a chlapec mi nukal strelivo Sauvester...bolo o tom nedavno pisane aj v PaR.... Velice mi to vychvaloval..len ked som cenovku kukol tak mi sanka padla 1800Sk krabicka(16ks) !!! tak to nie je dimenzovane na moje prijmy....:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9077 od jageRR
Odpoveď od jageRR na tému Akú zbran si vybrat?
čaves!
<br/>Ja mám 308W a používam S&amp;B Sierra Som spokojný...,a S&amp;B Special Slugy 32g tiež dobré a presné patrony

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9091 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
Kto loví kalibrom 11,6 a 12,7 mm? Popíšte postrehy a skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9093 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
Musíš osloviť nejakých delostrelcov :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9094 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
astronóm, myslím to vážne. Nemám na mysli 12,7x108 a pod., ale 12,7x60,65,41R, 11,6x60,65R a pod. kalibre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9095 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Akú zbran si vybrat?
ja som to vážne nemyslel, preto ten smajlík:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9096 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
astronóm ;), privítam všetky informácie ( aj delostrelecké )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9104 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
Najvacsi kaliber co vlastnim, avsak prakticky nepouzivam je 416 Rigby. Doslovne delo ktorym by urcite vela strelcov nechodilo strielat na terc, vcitane mna! Brutalny az sadisticky zakerny spiatocmy naraz a podla mna s naozaj nepotrebnou silou a vykonom!!:[:[:[ Jedine tak do Afriky alebo na Kodiak, ladoveho medveda, aj to na pomerne kratke vzdialenosti, pretoze polozenie optiky na taketo hovado by dal naozaj niekto komu by nezalezalo na tom ako by po vystrele optikou vypadal!!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9110 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
stefan49: mám takýto kaliber a s ,, nadupaným nábojom,, TKO 183, Eo 4100J ( 30 gram olovená strela ) je streľba veľmi príjemná, spätný náraz je na úrovni brokovej streľby zo 16tky. Chcel som vedieť skúsenosti majiteľov týchto kalibrov pri love, laborácie nábojov, a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9114 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
..nieco mi tu nepasuje! Nie su nahodou tvojre naboje nabite &quot;ciernym &quot;prachom? kaliber 416 Rigby a pod. (s modernym strelivom ma naozaj celkom ine narazy s porovnanim co pises ty! Inak so skusenostami na loveni ti bohuzial nemozem nic povedat, Kupil som to s planmi ist na Kodiak medveda, zastrelili sme to a kedze som sa do teraz k tomuto lovu nedostal....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9267 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Akú zbran si vybrat?
Mě si získala .308 Win. (7,62 x 51). Původně jsem byl velký odpůrce této ráže. Nevím proč. ale vůbec mi neseděla. Před totio jsem vyzkoušel mnoho ráží jeko 7x57 R, 7x64, 7x65 R, 8x57 JS. V roce 2002 jsem se nechal od svého puškaře ukecat ke koupi sólo kulovnice, jeho vlastní výroby se systémem mauser v ráži .308 W. Zbraň je určená pouze na střelbu optikou bez mířidel, délka hklavně 65 cm. Po prvním uloveném kusu zvěře si mě tato ráže získala. Jakákoliv zvěř po zásahu dobře barvy a neodchází po dobrém zásahu na komoru z nástřelu. Srnčí po jakémkoliv zásahu zůstavá v ráně. Černá a vysoká neodchází ani po zásahu na měkko od nástřelu dál než 200 m. Prakticky neznehodnocuje zvěřinu. Záleži pouze na tom na jakou vzdálenost se odhodlá člověk střílet a jakou vzdálenost považuje za mysliveckou. Asi po roce jsem zbraň opatřil úsťovou brzdou. Tato má velký vliv na přesnost. Používám střelivo SB 9,7 g střižná hrana a jsem s ním nadmíru spokojen. Pro účely myslivosti podle mého názoru toto střelivo bohatě postačuje. .308 si mě také získala svou sympatickou velikosti náboje. I když mám ve svém trezoru mnoho zbraní tak před každou vycházkou do lesa sáhnu po .308. Lovím v honitbě kde se střílí srnčí, černá, jelení a dančí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9276 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
Mám to plnené aj čiernym, aj bezdýmnym prachom. Na spätný náraz má vplyv aj vyváženosť zbrane, váha, dlžka hlavne, pasujúca pažba, aťď. ... tá moja flinta mi sedí, tak aj preto je streľba pohodová.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9303 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
O akom konkretnom kalibre sa tu vlastne bavime?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9305 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
Seva na aku vzdialenost najcastejsie strielas s tou 308?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9315 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Akú zbran si vybrat?
Môžem sa spítať čo je úsťová brzda a na čo slúži?Už som to počul,ale neviem presne na čo slúži.Oplatí sa to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9317 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Akú zbran si vybrat?
&quot;Ustova brzda&quot; je bud &quot;Portovanie&quot; ,cize navrtanie dierok na oboch stranach hornrej plochy hlavne a to v priestore od prednej musky do zadu, (tento system sa hlavne pouziva najviac u brokovnic), alebo na pouzitie na gulovnici su takzvane brzdy,co su prakticky nasrobovane potrubia na koniec hlavne (ako napr. sposob tlmica/alebo mozu byt aj naletovane), tieto nadkladne potrubia su tak isto navrtane viacerymi radmi dier.
<br/>
<br/>Sluzba tychto zariadeni je hlavne zredukovanie spiatocneho narazu. Existuju tak isto aj systemy ktore utesnenim/uvolnenim tak isto maju vplyv na presnost strelby.
<br/>
<br/>Pri pouziti tochto zariadeni sa preukazuje jedna negativna zalezitost ---podstatne sa tu dost zdviha hluk pri vypaleni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9318 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Akú zbran si vybrat?
ide o 11,6X60R ( .450 Expr.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #9329 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Akú zbran si vybrat?
Moc dik.Uz som v obraze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 671 návštevníkov a žiadni členovia on-line