Puškári na Slovensku

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39451 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Mal som tým na mysli prechodový dej, ktorý má vplyv na konzistentné chovanie strely pri opúšťaní hlavne. To, že sa kmity po doznení prechodového deja ustália na rovnakých hodnotách, ktoré sú dané materiálom a geometriou hlavne bez ohľadu na charakter počiatočného impulzu (klepnutie alebo výstrel), je pre náš účel nepodstatné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39462 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Puškári na Slovensku
myslím že Belson ti zopakoval to čo som ti napísal ja len technickejšie a použil odbornejšiu terminologiu.čo dodať hádam ani nič a je nezmysel sa tu tým dalej zaoberať. pre nás poľovníkov to nemá význam.;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39476 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Aby sme sa rozumeli:
<br/>
<br/>Zhodujeme sa v tom, že hľadanie nulových bodov na hlavni pre nás praktický význam nemá.
<br/>
<br/>Nezhodujeme sa v tom, že sa z toho dôvodu o tom nemôže na tomto fóre debatovať.
<br/>
<br/>Ak nejaká debata pripadá niekomu nezmyselná (ako napríklad ťažko pochopiteľné jalové príspevky o predávaných, či nepredávaných dvojakoch), pokojne ju môže odignorovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40059 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Pani puskari. Hladam klapkovu montaz na staru Z-tku. Mam taku babicku z roku 1933 8x57. Mam ju rad a chcem na nu trochu lepsiu optiku ako je ta original (optikotechna) zaroven nechcem narusit povodnu konstrukciu takze hladam taku istu montaz. Ak viete pomoct budem velmi rad. Ak mate konkretnu ponuku napiste mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40060 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Z-etka z roku 33? Predpokladám že máš vz. 24 alebo M98, Z-etky sa začali vyrábať až po vojne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40061 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Puškári na Slovensku
Johny ozvi sa mi prosim ta na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Stratil som na teba kontakt.
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40066 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Vies vec sa ma tak, ze v zbrojaku mam zapisanu zbran ako z-tku a co som videl aj ine je to to iste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40067 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
zalezi ci sadne na 100% alebo ju budem musiet este upravit. Je to vec dohody. Posli foto na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a aj odkial si, ak by sa dalo zajdem osobne pozriet a dohodneme sa. Asi je trochu nedostojne handlovat takto verejne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40107 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Hogy nemoze byt Zetka z roku 33. Daj si povedat. Idem odfotit Zetku a vz. 24 a dám do galérie tak si porovnaj OK? Samého ma to zaujíma čo to vlastne máš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40111 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
johny, v sk evidencii to mozne je ... a co je to v reale, sam som zvedavy :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40112 od papo
Odpoveď od papo na tému Puškári na Slovensku
tam bude asi problém, lebo systém prihlasovania zbraní má predvolené typy zbraní, a čo v ňom nie je, rieši sa ako príde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40114 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
bingo, ale ten system niekto konkretny krmi info a moja skusenost je, ze ten konkretny je naozaj ustretovy a vzdy ochotny pomoct, proste idealny statny uradnik (ahoj Janko), len problem je v tych medziclankoch (u nas nastastie nie, ahojte chalani)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40117 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Johny, skoda ze ju nemozem odfotit aj ja, lebo je u puskara, ktory mi robi generalku. Aj ten ju rozpoznal ako z-tku. Kazdopadne nemam vyrobny list ale na hlavni je vyrazeny datum tlakovej skusky 1933 ako jeden z mnohych. Je to celopazbena mala a lahka stucka. Na posliedku a spolocne polovacky na diviaky nic lepsie nepoznam. Tesim sa na Tvoje foto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40122 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Sak fotky uz su v galerke, mas tam vz.24 a model Z .... skús to pozrieť ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40123 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Puškári na Slovensku
nazdar na 100% to máš nějakou přestavbu tady jsem ti vytisk ůryvek ze článku o zbrojovce BRNO
<br/>Plnohodnotná sériová tovární výroba civilních zbraní v Československu začala teprve po druhé světové válce, kdy naše hlavní zbrojní podniky urychleně hledaly nové výrobní programy pro vytížení nyní stagnujících kapacit zaměřených primárně na vojenský materiál.
<br/>
<br/>Zbrojovka Brno dokázala na tento trend zareagovat velmi rychle: již v roce 1945 zahájila produkci kulovnic „Z“ a patrně i brokovnic ZP, v příštím roce následovala mimořádně populární malorážka ZKM 451 (v pouze tisícikusové sérii byl vyráběn také model ZKM 455) a kulovnička Hornet. Kromě toho byl v roce 1946 zahájen také vývoj nové lovecké kulovnice, s níž se brněnská Zbrojovka hodlala prosadit na dosud relativně volném světovém trhu. Výsledkem spletitých konstrukčních prací, do nichž negativním způsobem zasáhly poválečné politické poměry, se stala proslulá lovecká kulovnice ZG 47. To už je ovšem složitejší příběh, který zasahuje až do 50. a 60. let 20. století.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40179 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Asi zajdem k puskarovi a nafotim to, mozno je to prerabka, mam to z 2hel ruky, kazdopadne podla fotiek sa podoba viac na ztku - ma ja napinacik ... Budem rad, ak si vyjasnime co to vlastne mam. Je mozne, ze niekto upravil vz24 z ktorej Ztka vychadza a tak doslo k tomuto malemu omylu. Pani dakujem a len pripominam ze hladam montaz. Ked to nafotim dam to do galerky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40200 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Puškári na Slovensku
Hogy už 2x som ti posielal mail, že viem o montáži zo Z-ky.Neviem,na koľko si ju majiteľ hodnotí. Preto navrhujem, aby si navrhol cenu, za akú si ochotný ju kúpiť. Keď som ju naposledy videl bola vo výbornom stave.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40245 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Frenki,
<br/>nejde mi pobox, tak som nevidel Tvoj email. Za tu montaz by som bal max 10.000, ak by sadla na 100%. Neviem ci je to vela alebo malo ale za tolko mi to jeden zamocnik aj vyrobi takze viac by som urcite velmi zvazoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40255 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Puškári na Slovensku
hogy, ja sa opýtam kamoša, akú má on predstavu, ale myslím, že to dá podstatne lacnejšie. Neviem, či na ňom nenechal aj pôvodný ďalekohľad. Keď to zistím dám ti vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40385 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Puškári na Slovensku
Hogy, písal som ti na pobox, neviem či si to dostal. Montáž je už u mňa. Kamoš chce za ňu 6-7 tis.Lenže problím je v tom, že na montáži je naletovaný puškohľad &quot;Optikotechna&quot;, za ktoré v Čechách ponúkajú zberatelia nové meopty. Tak neviem či máme dať odborne montáž &quot;oddelit&quot; od optiky, alebo by si to kúpil aj s optikou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 195 návštevníkov a žiadni členovia on-line