Puškári na Slovensku

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40390 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Puškári na Slovensku
hogy- Ak ti môžem poradiť. Ja som si dal urorobiť na Z-kách /7x57, 8x57JS/ montáže vo VOP Moldava n/B. Som s prácou mimoriadne spokojný.S cenou tak isto. S 10 t. Ti polovička ostane.Mal som tam klapky a premenil som to na násuvnu.Určite odporúčam.Profi robota, super cena.
<br/>Ak nie tak mám 2XLovec 4ku a Zeiss 6ku komplet klapky aj kamienky.Len prilepiť a prišrubovať.Drahoty robiť nebudem.Lebo fakt odporúčam 1 variantu. Tá druhá je,ak by si to chcel mať s dobovou montážou a ďalekohľadom.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40475 od hogy
Odpoveď od hogy na tému Puškári na Slovensku
Priatelia, dakjem za aktivny vstup, ale rozhodol som sa nakoniec ist cestou novej montaze na mieru. Este raz vdaka vstkym za snahu pomoct.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41877 od doblo
Odpoveď od doblo na tému Puškári na Slovensku
Poznáte niekto puškára p.Jankecha od Trnavy? Aký ste spokojný s jeho robotou? Chcem mu dať robiť guľovú kozlicu, strašne zlý sústrel hlavní asi 30cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41907 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Puškári na Slovensku
Bohužiaľ už poznám, kamarát si tam dal meniť novú hlaveň na starú flintu, prehodil mu tam českú, v poriadku, strieľala presne, len nešli von nábojnice, praskali, zdúvalo ich, odlomili sme vyťahovák, vyterákom sme ich dávali von, no strašné. Vyšlo ho to na 12.000,-Sk aj s tlakovkami a počiernením a v pondelok mu to bol už tretí krát reklamovať, robí to isté, ale teraz to aj strašne rozhadzuje. Bolo mu odpovedané, že keď sa flinta počierni, tak má samozrejme väčší rozptyl. Tak sa asi dohodli, že mu vráti peniažky späť.,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41912 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Ja mám známeho puškára v Lučenci, volá sa Serzody a má kvalitnú robotu, menil mi hlaveň, zabezpečil gravír a robí všetko okolo zbraní, robí na obj. aj guľové dvojaky /cenu neviem, lebo ja dvoják nevlastním/ ale v podstate na zbraň vyrobí alebo zabezpečí čokoľvek. Ja som bol vždy spokojný. Cena je vec dohody. Jeho mobil: 0905455736.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41936 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Puškári na Slovensku
Zdravim ta Bohuš je fajn puškar ale sustrel neviem aky robí.skus radsej Kruteho /0905740246/alebo Šuttu./0905602808/Ak sa jedna o ruskú IŽ ani im radsej nevolaj:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41998 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Puškári na Slovensku
Neviem či fajn puškár, možno mu táto robota nesadla, guľovnica strielala po tretej reklamácii pol metra hore na mieridlá a nábojnice zase práskajú. Toto by sa dobrému puškárovi nemalo stať. Chcel som aj ja dávať meniť hlaveň, ej ale veru pôjdem inde. Doblo: Skús radšej toho puškára, ako ti spomínal Akela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42002 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Puškári na Slovensku
Mám podobnú skúsenosť.Som si dal &quot;naletovat&quot; pútko na remeň a na prvej posliedke odpadlo.To isté aj kolega.Na spoločnej mal remen opasaný okolo laufu:].Plus na to som si dal čierniť hlaveň a za rok katastrofa.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42006 od jager
Odpoveď od jager na tému Puškári na Slovensku
Dobrý majster zbrojár má prácu na 2 roky dopredu. Pozri tu.
<br/>
<br/>www.e-zbrane.sk/index.php?option=com_con...;id=128&Itemid=6
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42037 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Puškári na Slovensku
Teoreticky by existovalo jedno veľmi jednoduché vysvetlenie. Pri počierňovaní zbrane sa hlaveň neuzatvorila a vrstva sa naniesla aj do hlavne a komory. Tým pádom sa zmenšil priemer hlavne, zvýšili sa tlaky a striela to vyššie. Už som sa s niečím takým stretol. Podľa názoru pseudoodborníka;/ nevadí, ak sa hlaveň ponorí celá, bez uzavretia hlavne, veď guľa to vyťahá. Ale asi to tak nefunguje.:liar: No nechal by som to na vyjadrenie pre fundovanejších teoretikov, napr. Belsona, alebo nejakeho z nižšie spomínaných puškárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42051 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
lubo1, myslím, že to tak nie je.
<br/>Je viac spôsobov černenia, ale domnievam sa, že kvôli dobrej dostupnosti namiešanej chemikálie väčšina puškárov používa horúce alkalické černenie (sám som po predchádzajúcich experimentoch vlani načiernil niekoľko zbraní týmto spôsobom). Robí sa pri teplotách kúpeľa 130-140 stupňov a to vylučuje zátkovanie hlavní, pretože zohriaty vzduch zátku jednoducho vyrazí. Keby to bolo nutné, asi by sa nejaký spôsob našiel. Ale netreba. Chemická reakcia prebieha s povrchom ocele a prakticky k zmene rozmerov čierneneho predmetu nedochádza. A ak, tak niekoľko jednotiek mikrónov, čo nehraje rolu ani v hlavni, kde zmenu o pár stotín mm už možno pokladať za relevantnú. Podstatné je po načiernení dôkladne odstrániť zvyšky solí. A potrebnú predzáverečnú neutralizáciu v kyslom kúpeli nerobil ani puškár, u ktorého som postupy odkukoval.
<br/>
<br/>Ak praskajú nábojnice, zrejme má nábojová komora väčšie rozmery, než sa patrí. Treba urobiť jej odliatok aj s nábehom do vývrtu tak, aby sa potom dala okrem kontroly rozmerov vyhodnotiť aj koncentrita komory s vývrtom, čo môže byť zdrojom veľkého rozptylu.
<br/>
<br/>Ešte k tomu černeniu. V jednej príručke som čítal, že amíci robili pred pár rokmi testy v Rock Island Arsenal (najväčšia vládna zbrojnica v štáte Illinois) s nečiernenými a čiernenými hlavňami. U hlavní čiernených týmto spôsobom zistili dlhšiu životnosť a lepšie úsťové tlaky. Rozdiely vraj nepatrné, ale preukázateľné. Neuvádzajú sa tam žiadne metódy, žiadne čísla, takže &quot;predávam tak, ako som kúpil&quot;. Vlastne nie celkom tak, sada tých príručiek ma vyšla na nejakých 85 dolcov. A to ma nejaký ch..ujo na inom diskusnom fóre obvinil, že zbieram po fórach rozumy a potom ich speňažujem :] :] :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42804 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Puškári na Slovensku
nahodou som zavital na Tajfiho stranku a co nevidim 8o novy dizajn www.kruty.sk/ [/]veru vydareny a hlavne ten hudobny podmaz sa mi rata.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42809 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Veru, aj mne sa to páči, je to oveľa lepšie ako to bolo. Dizajnér odviedol perfektnú prácu. Trocha dotiahnuť tú slovenčinu a hlavne ak sa bude dorábať aj angličtina, zmeniť prekladateľa. Tá anglická časť bola v niektorých miestach nezrozumiteľná. Teraz je tam už v angličtine len jedna fráza, aj to nesprávne (píše sa All Right[r]s[/r]). ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42812 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Puškári na Slovensku
Pripajam sa...pekna stranka. Belson ma pravdu....este by to chcelo jazykovu korekciu..predsa len to nie je forum, kde sa toleruju preklepy. Prispelo by to k vyssej urovni stranky...len co som postrehol...v tunelY...Inak moze byt ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42846 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Vidím, že tie pripomienky padli na úrodnú pôdu, aj keď tých terminologických a pravopisných prehreškov je tam ešte viac. Len tak námatkovo, názvoslovná norma STN hovorí o hlavňovej jednotke, o jednuške hovorí česká ČSN (aj keď môjmu uchu to znie skôr rusky)... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42847 od michal
Odpoveď od michal na tému Puškári na Slovensku
Akože z tých STN - niek ti uz trochu neprepína????? Skus sa hrat zas chvilu na nieco ine ako študovaneho a výlučne exaktne sa vyjadrujuceho sa experta na nazvoslovie ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42850 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
:] :] :]
<br/>Akože - zatiaľ nebadám. Nezvyknem sa hrať ani na chvíľu na niečo, čo nie som. Študovaný som dosť a exaktné vyjadrovanie je mojou vlastnosťou. A myslím, že v diskusnom spektre sú osožní aj takí. Rovnako, ako keď fórum obohatí sem tam nejaký primitív.
<br/>Ozaj a ty ním si, alebo sa len hraješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42851 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškári na Slovensku
:] spisovne je &quot;hráš&quot;....hraješ je asi čechizmus. 8-L :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42853 od michal
Odpoveď od michal na tému Puškári na Slovensku
Ver alebo nie, v tvojom pripade mi je uplne jedno, pre teba kludne aj primitiv.....mna osobne si svojimi vylevmi ala STN buzerovanie neobohatil o nic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42857 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Verím ti. Ver mi aj ty, že tu nechodím preto, aby som obohacoval jedincov tvojho typu.
<br/>
<br/>lovec_1: Pôvodne bola reč o odbornej terminológii, ale beriem, asi máš pravdu. Len mi nejako nehrá to, že ľudia niečo hrajú a nie hrú... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line