Puškári na Slovensku

pred 15 rokmi 1 týždňom #46469 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Aj ja som už napísal veľa hlúpostí, ale nie až takýchto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46470 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Nechcem sa hadat, ale 4- 5 tisic ran u 223rem sa mi zda moc ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46483 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškári na Slovensku
Ja by som tomu este nejake tie tisicky pridal.....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46484 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému Puškári na Slovensku
Ani ja sa nechcem hádať, ale starý poľovníci, ktorý v 70 až 80 rokoch u nás chodili na strelecké preteky mi vraveli, že R222 mala už po 2500 výstreloch toho dosť. Údajne si dávali meniť hlavne, každé dva roky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46492 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškári na Slovensku
To je lahko mozne....plechove plaste striel S&B dokazu vela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46500 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Puškári na Slovensku
no ja poznam len z okolia topolcian a to je majsterko na slovo vzaty:) cislo na neho poslem ked sa ozves na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46504 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému Puškári na Slovensku
Trefné !!! Keď sa do toho nevyznáš radšej nereaguj,PRIATEL má pravdu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46507 od johny
Odpoveď od johny na tému Puškári na Slovensku
Porovnaj záverové tlaky 9,3x74R a 8x57JRS, ktory sa bezne pouziva do baskule ZP a daj premerať baskulu ZP a nového Merkla. A co sa tyka tlakoviek, kazdy novy zvazok prechadza tlakovymi skuskami aj s baskulou, kde ste prisli na to ze je zakazane strielat tormentacne naboje z tychto zbrani? Nemyslim ze Kruty je taky tupec, ze by vyrobil zbran ktora by mohla ohrozit zivot jej majitela a tym jeho koncesiu ci dokonca slobodu. Na druhej strane viem, ze je zastancom kalibru .45-70 a 30-30win pri prestavbe brokovych zbrani na gulove. Aj ja som chcel do trojaka 8x57JRS ale on ma presvedcil na goverment prave kvoli tlakom na baskulu. Take utoky ze Kruty asi nevie co je C.I.P. norma si nechajte pre svoje hlavy. Dajte vediet ked niekto pride k urazu zbranou od Kruteho. Nik vas nenuti si dat zbrane robit k nemu. My co zbrane od neho mame, sme s nimi spokojni, vy ho ohovarate bez toho aby ste jeho zbrane co i len drzali v ruke. Kruty ma 33 rokov a uz davno preskocil vacsinu starych puskarov. Je v nom potencial a ja verim ze rytina Puskarstvo Kruty na mojom trojaku bude raz devizou a pojmom na nasom trhu. Nikomu svoj nazor nevnucujem, ale nemienim ho ani menit na zaklade nejakych ucelovych ohovaraciek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46512 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému Puškári na Slovensku
Mám od Krutého dvoják 6,5x57R/444 Marlin.Pri zadávaní zakázky sa ma opýtal na kalibre v akých to chcem. Prvé čo urobil bolo, že si otvoril nejakú hrubú knihu z CIP normamy a zistil aké tlaky majú dané kalibre. Až potom mi oznámil, či tú zakázku zoberie alebo nie. Tak isto sa ma opýtal aký sústrel od tejto zbrane vyžadujem, pretože od toho sa odvíja aj cena výrobku. Mám ho hotový síce len rok, ale zatiaľ som veľmi spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46515 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Puškári na Slovensku
Nazdar JUMBO.
<br/>posli mi tvoj sukr. mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. poslem ti par foto.Zaujimavych.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 týždňom #46542 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Som síce v rekonvalescencii z narcizmu, ktorý mi tu diagnostikovali nejakí papoľnatí aroganti, ale naďabil som na silnú a pre mňa neodolateľnú provokáciu, takže si dožičím krátku vychádzku. :]:]:]
<br/>
<br/>Priatel, celkom tak ako píšeš, to nefunguje (mimochodom, tebou uvádzanú hodnotu 680 bar =68 MPa pre šestnástku v C.I.P. tabuľkách nenachádzam, a to ani v originálnych, ani v ich slovenskej verzii). Keby to bolo len o porovnaní maximálnych tlakov, bolo by to jednoduchšie, ako to naozaj je. Až tak zložité to síce zas nie je, ale je to niečo, čo na rýchlokurze v Uh. Brode neučia (aspoň neučili pred pár rokmi keď som tam chodil), takže od väčšiny puškárov sa takého výpočtu nedožiješ (najmä nie od takých, čo si odpľúvajú pred najmenším náznakom teoretického aparátu). Namáhanie baskule je samozrejme tlakom úmerné, ale nie je to jediný faktor, ktorý do toho vstupuje. Podľa tvojich úvah by bola baskula pri 9,3x74R namáhaná voči šestnástke viac o cca 336% (beriem hodnoty z C.I.P.), kým v skutočnosti to je cca o 73%. Keby to bolo tak, ako píše JUMBO, že stačí otvoriť “…nejakú hrubú knihu z CIP normamy…“, znamenalo by to, že napríklad náboj 12/70 namáha so svojim tlakom 74 MPa baskulu menej, než 16/65 s tlakom 78 MPa. Samozrejme že to tak nie je, opak je pravdou, uvedená dvanástka namáha baskulu cca o 12-13% viac.
<br/>Aj keď predpokladám, že česi nerobili pred desiatkami rokov tetku zetpečku zo žiadneho blata, porovnávať rozmery jej baskule s nejakým novým Merklom pokladám za alchýmiu. Za alchýmiu pokladám aj spoliehanie sa na to, že baskula je predimenzovaná a že tormentačná skúška to celé preverí. Preverí síce základnú vec, že statické jednorazové parametre konštukcie sú OK, ale pri veľakrát opakovanom namáhaní, aj keď tlakmi o nejakých 23% menšími, by som radšej až tak veľmi neprekračoval hodnoty namáhania originálnym kalibrom, na ktorý bola zbraň konštruovaná. Už aj preto, aby som nemusel zbraň reparovať na vzniknuté záverové vôle príliš skoro. Takže tajfi asi vie, prečo odhováral johnyho od kalibru 8x57JRS a nahovoril ho na government. Ozaj JUMBO, a či vieš, že 444 Marlin namáha baskulu o vyše 5% viac než 9,3x74R? A že jej pôsobenie je len o necelých 6% menšie od kalibru 7x65R, ktorý už jednu staršiu českú baskulu dokázal rozpárať? Ak by si bral len hodnoty tabuľkových tlakov, tak by to bolo o čosi priaznivejšie (bolo by to bližšie k deväťtrojke a ďalej od sedmičky), ale opakujem, tlak nie je v tomto prípade jediným parametrom, aj keď je rozhodujúci.
<br/>Ja tu nejdem rozdávať rady ani puškárom, ani ich nadšeným zákazníkom, ale podľa mňa bezpečných guľových kalibrov s okrajom k tetke zetpečke až tak veľa nie je. Okrem spomínaných 45-70 Gov. a 30-30 Win. tam radím ešte archaický 9,3x72R a tiež pomerne novú „ceruzku“ 6x70R (s ktorou mám práve rozrobený bixový zväzok). Kaliber 8x57JRS pokladám za hraničný a prípadne 9,3x74R, ale už so znamienkom „?!“, ja osobne by som si ho nedával.
<br/>Takže aj keď priatel vyslovil svoje závery na nie celkom korektných východiskách, v podstate mu dávam za pravdu…
<br/>P.S. Bubi, ak sa tie fotky týkajú tejto témy, čo predpokladám, prosím zaslať aj na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujem. A nechcem tvrdiť, že len kvôli tomu som si dal robotu s týmto príspevkom… :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46544 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Puškári na Slovensku
Sako , odpoveď som ti poslal na uvedenú mailovú adresu. Poprosím kontakt na uvedeného pažbára.Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46546 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
Belson, opat excelentne ! Som rad, ze si toho &quot;stareho narcisa&quot; rozchodil. Uz som myslel, ze ta rozdrapilo od jedu, dokonca som ta i sukromne kontaktoval a Ty nic. Skusim to teda riesit takto verejne: Duhovanie / mramorovanie - pri klasickych metodach dochadza k tepelnym deformaciam takto povrchovo upravovanych suciastok a pri takejto uprave novych zbrani sa s tym pocita a nechava sa nejaka rezerva na &quot;dopasovanie&quot; . Ja mam vsak prave na stole veterana s H&amp;H zamkami a i v samotnom Suhle ma vzhladom na vyssie popisany problemik od mramorovania klasickymi postupmi odhovorili. Strasne ma to stve, pretoze povodne bola flinticka mramorovana (flinty na mramorovanie sa i ryju inym sposobom) a ja to tam jednoducho chcem!
<br/>Obtrelo sa mi okolo usi, ze mozno v &quot;Amerike&quot; a i u napodobovacov H&amp;H v Spanielsku sa pouzivaju nejake &quot;granule&quot;, ktore sa vyzihaju na povrchu suciastky plynovym horacikom a je to.
<br/>Za kazde relevantne info vopred dakujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46548 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
1. Som len na &quot;vychádzke&quot;, rekonvalescencia ešte potrvá. Skôr či neskôr by som tu aj tak vybudil nejakého polovzdelanca, ktorý si myslí, že na to aby sa človek dostal do subalpínskeho pásma, musí &quot;...do kopcov v aplach...&quot;, pričom na Slovensku je subalpínskeho pásma až až. Mal by si si nájsť lepších kamarátov... :]
<br/>
<br/>2. Po odmlčaní som síce dostal kopu emailov a každému som postupne vysvetlil, že takto fungovať nemôžem a nebudem reagovať, ale na tvoj email si nespomínam ani nickom, ani témou.
<br/>
<br/>3. Tak toto ešte vyriešme verejne. Samozrejme, že nejaké inšpirácie z amerického puškárstva mám, jednu z nich som už aj overoval a vyzerá sľubne aj bez veľmi vysokých teplôt. Takže to bude to, čo potrebuješ - šetrnosť k starému kusu. Na tento rok mám naplánované, že jedna z mojich zbraní ten mramor dostane. Až to bude aktuálne, dám vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46549 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
Tusim mas nejaku depresivnu fazu rekonvalescencie ... bod č. 1 som nepochopil (... mojich kamosov nechaj na pokoji ... z Teba to fakt vytiahne az maticka zem), bod č. 2 som pochopil az prilis dobre (sustavne riesim podobny problem) a bod č. 3 ma rozochvel, ba az vzrusil, nenechaj ma dlho cakat !!! Chcem to a okamzite Ti mailujem !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46556 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Hmm... zase tie tvoje diagnózy.....zaujímavý to spôsob motivácie..... ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46560 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Puškári na Slovensku
Ak je to tak ako píšeš a ja správne čítam, som rád že z mojej bývalej dvojky bude také čudo, heh že ceruzka, mám to už nejaký rok doma v zbierke, zaujímavý kúsok, len tá cena za kus :liar: .Poslal som ti mail, pozri si ho prosím . Ď ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46563 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Martin, ak sa dostaneš k Myslivosti č. 5 pozri si stranu č. 52 a z mramorovania pustíš do gätí. Tak pekne spravené mramorovanie som ešte nevidel. Mňa to totiž veľmi neberie, asi by som to neustále čistil, aby to &quot;zišlo dolu&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46565 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Puškári na Slovensku
:) Sa nechcem chvalit, ale s Kati Mau si tykam, pozri moju galerku. Vcera som jej to skenoval a posielal, nech ma nejaku referenciu i v cestine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #46577 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Si si istý, že si nechcel napísať Mňau?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 326 návštevníkov a žiadni členovia on-line