Puškári na Slovensku

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54873 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Ja by som do toho nezasahoval. Trh s použitými guľovnicami za "slušné" ceny je dobre rozbehnutý a ak budeš poľovať aj po skončení najomných zmlúv, treba chvíľu počkať - zbraní na predaj budú stovky. Nejaká slušná ZKK sa iste nájde a aj s optikou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54874 od eso
Odpoveď od eso na tému Puškári na Slovensku
To že je tvrdá spúsť neznamená, že nemôžeš presne strielať. Možno by to chcelo viac tréningu. Ale zjemniť spúšť na nejaké to kilo by nemal byť problém u nejakého šikovného puškára. Skús porozmýšľať, či je to nevyhnutné a skús sa pri streľbe sústrediť aj na ťahanie kohútika. Ja sa držím zásady, že pokiaľ nestrieľam so zbraňou súťažne, tak sa prispôsobujem ja zbrani, ak nie je iná možnosť. Lovu zdar!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54875 od eso
Odpoveď od eso na tému Puškári na Slovensku
Trepem tu dve na tri a zabudol som to hlavné, skús napísať odkiaľ si, aby sme ti vedeli niekoho dostupného poradiť!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54882 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Puškári na Slovensku
Keď bývaš v Prešovskom kraji tak by som ti to mohol opraviť,ja bývam v Humennom.Mám tu aj svoju vizitku,medzi Opravami zbraní.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55254 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Puškári na Slovensku
Dobry večer. Vie mi niekto odpovedať na dve otázky?
<br/>1. Zdedil som pušku ZKK 601 308 W.Puška je vyrobená v roku 1978 a okrem mechanických mieridiel je vybavená dioptrom.Vraj to boli pušky určené na vývoz s vyššou kalitou.Je to pravda?
<br/>2.Chcel by som s nej urobiť stutz , teda chcem dat skrátiť hlaveň na 50 cm. Je to možné? Nebude problém s presnosťou zbrane ?/kmitanie hlavne atď/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55294 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Puškári na Slovensku
Diopter majú aj ZKK 600 a predávali sa aj u nás.Videl som ich veľa.Čo sa týka skrátenie tej hlavne tak sa to dá.Veľký vlyv na balistiku by to mať nemalo,aspoň do tých 300 metrov.Čo sa týka kmitania,tak to kmitajú všetky hlavne,len niektoré viac a niektoré menej.Keď si necháš skrátiť hlaveň a ešte ju aj zúžiť tak chvenie bude vetšie.Ale nemyslím si,že by si to nejako ty cítil.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55299 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Puškári na Slovensku
Ďakujem za odpoveď, ale ešte by som sa chcel spýtať.Pri skrátení hlavne je potrebne dodržať predpísanú dåžku, alebo može byť dlžka hlavne ľubovoľna, napr 51 cm? A zúženie hlavne, je to nutné?,alebo je to iba z dôvodu odľahčenia zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55301 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Puškári na Slovensku
Prepáč, ale nechápem, prečo chceš dať podľa mňa pokaziť dobrú 60ku hlaveň na 51ku? A otázka je aj koľko Ťa to bude v konečnom dôsledku stáť. Lebo, dobrý puškár nie je lacný špás. Nemôžeš radšej zohnať origo staršiu štucku a dať si ju porobiť? Otázka je aj to, že ako Ti budú z toho lietať ťažké strely, ktoré sa dajú do 308Win kúpiť - také 13gr. Sako napr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55306 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Puškári na Slovensku
Vlastnim 30-06 s ktorou som už niečo zažil a som s ňou max.spokojny. Ako som už písal 308 som zdedil a uvažoval som o kratkej puške na dohľadavku alebo do pohonu. A určite maš pravdu v tom , že je aj možnosť predať a kupiť inú, ale ťažko by sa mi s ňou lúčilo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55327 od man
Odpoveď od man na tému Puškári na Slovensku
No ja osobne by som takéto úpravy neprevádzal. Vôbec to nie je jedno. Videl som už viac pokazených zbraní podobným spôsobom. Do dåžky hlavne by sa nemalo zasahovať laicky;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55329 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Puškári na Slovensku
Pokiaľ ja viem tak hlavne sa robia 48 cm,50 cm a60 cm.Drážkovanie a stúpanie drážok je rovnaké dokonca už som mal v ruke aj 8 dražkovú hlaveň 308 Win.Za ďalšie záleží komu tu zbraň zveríte či ozajstnému puškárovi ako som ja čo ma výučný list ako puškár a má riadnu zbrojnú licenciu na tieto úkony a lebo to dáte kováčovi čo vám to odreže z pilku a povie že je to dobré.Zkracovanie hlavne a nove ustie je drahé preto lebo nie každý to vie robiť.Pri takomto úkone musí ísť hlaveň von z púzdra,a další postup nebudem prezrádzať:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55330 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Puškári na Slovensku
Predpísana dåžka sa vzťahuje na celú dåžku zbrane,inak by nemohli byť napr.samonabiacie guľovnice ktoré nemajú hlaveň ani nie 40 cm.A zúženie hlavne je len odľahčenie zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57667 od nikolai
Odpoveď od nikolai na tému Puškári na Slovensku
Zdravim.
<br/>Vlastnim jednoranovu lankasterku, zaver lefos , zo zaciatku storocia , kal 11.6 x 50 .Je u tohto typu mozna bezpecna prestavba na kaliber 6,5 x57 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57670 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Neriskoval by som to. Náboj 11,6x50 síce nepoznám, ale vzhľadom k jeho veku asi nepôjde o žiadnu &quot;tlakovú bombu&quot;. Predpokladám, že kaliber 6,5x57 s Pmax=390MPa by namáhal záverový uzol oveľa vyššími silami než pôvodný náboj. Náboj 6,5x57R má síce normalizované tlaky o nejakých 15% nižšie, ale neriskoval by som to ani tak. K určitejšej odpovedi by možno napomohlo posúdenie konštrukcie zbrane, ale zase aj tak by neznámou zostali materiálové konštanty.
<br/>
<br/>Ešte upresním uhrinekiovu odpoveď na nibowakovu otázku:
<br/>Neexistuje žiadna predpísaná dåžka ani hlavne ani celej zbrane. Rozmery zbrane majú ale vplyv na jej kategorizáciu v zmysle platného zákona o zbraniach a strelive.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57678 od nikolai
Odpoveď od nikolai na tému Puškári na Slovensku
Dakujem za Vas nazor p. Belson . Budem Vase odporucanie respektovat.Opravim udaj o cal. 11,6x60R. Neda mi , aby som sa este nespytal , ci prestavba nie je mozna ani na niektory z nizkotlakovych nabojov / 9,3x72R prip. 30-30W /. Chapem, ze je nutne posudenie technickeho stavu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57680 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
To už je niečo iné. Zajtra, keď budem vo svojom brlohu, tak sa na to pozriem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57685 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Z geometrie náboja 11,6x60R a tlakov príbuzných nábojov sa dá usudzovať, že je to OK. Samozrejmým predpokladom je dobrý technický stav zbrane. Ten kovbojský &quot;dirty torty&quot; mi v spojení s tou zbraňou síce pod fúzy veľmi nejde, ale pokiaľ ide o dostupný sortiment streliva, myslím že je na tom dobre. Pokiaľ by si prebíjal, ten sortiment kalibrov by mohol byť aj širší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57691 od nikolai
Odpoveď od nikolai na tému Puškári na Slovensku
Budem to este zvazovat. Dakujem Belson.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57705 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Puškári na Slovensku
môj nebohý dedo mal troják 2 x 16/65 + 11,6 x 60 R. dokonca sa mi poadrilo streliť z neho tú guľu. potom jeden &quot;balistik&quot; vyrobil náboje s poloplášťovou strelou a bezdymnym prachom no a z jednej pušky ich bolo v okamihu cca 1.000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57706 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Puškári na Slovensku
U mňa v trezore sa nájde bixa, lancasterka 16/11,6x60R. Staručká flintička ale priznám sa , že som v nej v živote nevystrelil.Je zachovalá na to že ma asi 118 rokov. Len na brokovej hlavni je troška vidieť zúbok času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 761 návštevníkov a žiadni členovia on-line