Puškári na Slovensku

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58153 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Puškári na Slovensku
Kolegovia, neviete náhodou, kto z puškárov vlastní na prezeranie vývrtu nejaký borescope ( neviem správny slovenský názov) a zároveň ručnú frézu na opravu ústia s mosadzným pilotom?
<br/>
<br/>video o použití borescope:
<br/>
)
<br/>
<br/>ručná fréza s mosadzným pilotom: www.offthelaundryroom.com/blindhogg/images/tool16.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58199 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Ručnú frézu ti požičať môžem. Mám 45-stupňovú, kamarátovi-puškárovi som prenechal jedenástku, takže máš na výber. Tú by si asi nevyužil, ale mám ešte aj novú pravouhlú. Zatiaľ je neporušená, ale je určená na prebrúsenie na iný účel. Výmenné piloty nejaké mám, ak máš iný kaliber, puškár si z kúska mosadze vyrobí aký treba. Ten prehliadač vývrtu bohužiaľ nemám, ani o nikom neviem. Dosť drahý špás na využitie raz za ruský rok.
<br/>
<br/>Ak máš záujem, napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58200 od belson
Odpoveď od belson na tému Puškári na Slovensku
Ešte k tomu prekladu slova &quot;borescope&quot;. Vývrtoskop znie trocha neohrabane (ako väčšina novotvarov), takže ja to volám trocha žartovne &quot;kolonoskop&quot;... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58232 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Puškári na Slovensku
Ak bývaš niekde na východe SK, tak by ti túto službu mohol poskytnúť VOP Moldava n/Bodvou, kým ho cielene neuvedú do konkurzu. Viem, že tam majú zatiaľ tip-top vybavenie, puškárinu som si vždy dával robiť u nich a vedia to+ceny sú veľmi, veľmi prijateľné. Ak budeš chcieť, dám Ti kontakt na jedného z ich puškárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58243 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Puškári na Slovensku
mdok1 tiez by som mal zaujem o nejaku puskarinu. Co si si daval u nich robit? Mozes aj mne napisat ten kontakt na puskara na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.?
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58252 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Puškári na Slovensku
Belson ahoj. Vďaka za reakciu a ponuku. Kaliber mám 8 mm. Určite sa Ti čoskoro ozvem mailom. Ešte raz vďaka. Mdok1, v Moldave som rozprával s dvomi puškármi, na 8 mm vraj nemajú žiaden sersan a robia iba vojenské ráže (7,62). A momentálne ich pravdepodobne rušia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58281 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Puškári na Slovensku
mdok1,prosím ťa máš mailovu adresu? Daj prosím Ťa na ,,Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58284 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Puškári na Slovensku
Pozdravujem Vás, takže mám e-mailovú adresu, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., to je oficiálna adresa, pokojne mi napíšte, dám Vám priamo tel.kontakt, teraz v nedeľu s dotyčným pánom budem. No a čo sa týka tých vojenských kalibrov, no....:))) asi tak,pochopili sme sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 týždňom #58882 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému Puškári na Slovensku
Vie niekto poradiť postup , ako povrchovo upraviť vybrúsenú pažbu ? Šelak , lak , olej . Čo je najlepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 14 hodinami #58975 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Puškári na Slovensku
Srdečne zdravím všetkých nadšencov zbraní, ktorí mi dobre radili pri rozptyle 8x57 IS.
<br/>Vidím ,že nebol som sám ,kto má problémy...
<br/>Na úvod.Zmena uživ. mena zo skorvánek na serpiko.
<br/>Tu na tejto stránke by som chcel ešte raz vyjadriť slova uznania pre puškára p. Uhrineka Ivana z Humenného, ktorý mi opravil - vymenil hlaveň na uvedenej puške. Toto právo na tieto slova mi dáva skúsenosť s menovaným puškárom, ktorý vykonal kus peknej a odbornej roboty,tak ako uvádzam podrobnejšie v téme Problémy s rozptylom.Nechcem sa opakovať , no v každom prípade p. Uhrínek je chlap na správnom mieste, ako odborník a prakrtik, no hlavne, ako človek. Co povie to aj splní. Spoľahlivosť a istota remeselníka, ak to tak môžem nazvať, je veľmi vzácna vec. Odporúčam aj ostatným...
<br/>
<br/>P.S. Vážim si všetkých odborníkov, no s p.Uhrinekom mám konkretné a dobré skúsenosti...
<br/>Prajem mu veľa zákaziek,a hlavne veľa spokojných zákazníkov, ako ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59826 od mimi29
Odpoveď od mimi29 na tému Puškári na Slovensku
Daj adr.poslem ti..borescope...mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59880 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Puškári na Slovensku
Ciernenie zbrani,
<br/>mám pušky staršieho dáta ošúchané s povodným - tovarenským načiernením , hrdza sa ich chytá veľmi ťažko,mám čerstvo načiernenú v puškarskej dieľni , hrdza sa jej chytá jak na lemeš.Kde je pes zakopaný?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59882 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Puškári na Slovensku
Mimi29, ďakujem veľmi pekne za ponuku, veľmi sa čudujem, že sa v dnešnej dobe ešte aj nájde niekto, kto je ju schopný urobiť. Pravdepodobne Tvoju ponuku už nevyužijem a ešte raz za ňu ďakujem. Uvedomil som si totiž, že prezretie vývrtu mi síce môže dať nejaké info o jeho stave, ale ťažko budem vedieť vyhodnotiť vplyv stavu vývrtu na vznik môjho problému, keďže som ho nevidel pred jeho vznikom. Kúpil som silnú lupu a po nasvietení od púzdra záveru bolo možné celkom dobre prezrieť cca (ťažko to odhadnúť) 5-8 cm vývrtu pri ústí. Vývrt som medzitým chemicky vyčistil. Ústie (aj vývrt ) nieslo stopy veku flinty a myslím si, že nebolo v poriadku. Pri čistení som pred rokom urobil jednu blbosť (po čase sa mi to v pamäti vynorilo) , ktorá mohla ústie poškodiť a nasvedčovalo tomu aj to, ako sa rozptyl v podstate razom zväčšil. Kupodivu som minulý týždeň v okolí môjho bydliska po roku hľadania objavil puškára, ktorý vlastní frézu aj s pilótom a ústie zafrézoval a aj zalapoval. Tento víkend pôjdem overiť vplyv opravy na rozptyl a dám vedieť výsledok. Je mi jasné, že ak zafrézovanie nepomôže, tak je v hre ešte skrátenie hlavne o najviac opotrebovávaných pár koncových cm ( to tiež ale nemusí pomôcť, podľa puškára by drážky mohli byť v poriadku, ak by problém pretrval, tak skôr neverí poliam ) ,alebo potom výmena hlavne. Takže uvidíme. Ešte raz vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59883 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Puškári na Slovensku
Ak to je tá, na ktorej si menil hlaveň (predpokladám, že bola CZ), tak to je materiálom hlavne oveľa menej odolným voči korózii a aj brunír už nebýva robený tak kvalitný, ako kedysi. Holt musíš zbraň vysušiť a namazať po každej vychádzke a vyčistiť a namazať po každom výstrele, ak nechceš, aby ti sčervenela ( stačí zopár dní). Dialo sa to už aj na zbrani (CZ) s rokom výroby 1991, mal som ju od nova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59884 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Puškári na Slovensku
Máš pravdu.Pojem kvalita ako taká sa neskutočne sráca. No aj tak ma zaujíma, či na Slovensku vie niekto ešte tak kvalitne načierniť zbraň.Myslím si ,že je to vec technologie a zručnosti,žeby to zakapalo tak naraz sa mi nezdá. Ak niekto vie,nech poradí,môže to byť aj v česku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59887 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému Puškári na Slovensku
Zdravím. Tu treba povedať , že máte iba polovičnú pravdu. Problém nie je v chcemikálii (pri teplom černení) ale doslova a do písmena materíál je problém. Môj muž vôbec nepracuje s českým hlavňovým materiálom. Radšej odmietne zákazku. Uvediem príklad: postavil guľovnicu, asi 5mesiacov ju mal v regáli (bez dreva) a každému kto prišiel ju dal do rúk. Ani raz ju nenatrel olejom , ničím. Na tej zbrani ani stopa ani náznak korózie. momentálne je u pažbára , nakoľko ,,test&quot; jej vypršal. Jeho práca sú oveľa drahšie ako u iných puškárov no pracuje úplne inými materiálmi. Len toľko s mojich poznatkov.LaL zdar. Budem rada ak náhodný rypáci si zatiahnu ručné. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60202 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Puškári na Slovensku
Zdravím všetkých,prv chcem povedať že tu zbraň som serpikovy robil ja.Hlaveň je tam originál z ľahkého guľometu a čo sa týka černenia je to opravdu v kvalite a cene.Ja vetšinu čiernim za studena zbrane čo majú hlavňový zväzok a sú cínované.Tato technológia je náročná a pracná,ale efekt je neporovnaťelný,samozrejme od toho sa odvíja aj cena. Guľovnice mapr. ZKK nechávam čierniť v horúcej lázni vo fabrike kde majú nato originál veci a tí čo stým robia tak vedia čo robia.Potom zbraň vyzerá síce pekne,ale dlho to nevydrží a treba sa oto viac starať.Ale každého viac zajíma cena a čas ako skutočný efekt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60378 od arni2
Odpoveď od arni2 na tému Puškári na Slovensku
Vlastním lankasterový trojak , ktorý má na lište hlavni nápis : RNT. SCHWANDNER WJEN. Prosil by som kto má o tejto zbrani, alebo jej výrobcovi nejakú vedomosť nech sa ozve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60406 od 40E
Odpoveď od 40E na tému Puškári na Slovensku
si si istý, že je to výrobca?....ja len viem, že obchodník (rodinný obchod) schwandner funguje vo viedni už veľmi dlho...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60414 od arni2
Odpoveď od arni2 na tému Puškári na Slovensku
Neviem, tato zbraň bola vyrobená okolo roku 1900.Či to bude vyrobca, alebo obchodník tak to skutočne neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 190 návštevníkov a žiadni členovia on-line