Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46809 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra3. Marca 2009., 10:06
<br/>Čo má chudák diviak žrať, keď ho všade dookola kukuričného lánu prenasledujete a strieľate po ňom.? Ani ja, ako diviak, by som z tej kukurice ani nevyšiel, kým by ma kombajn nevyhnal. A čo by mi ostávalo žrať, ak nie kukuricu?
<br/>reakcia na príspevok: Jaro - 3. Marca 2009., 09:17odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra3. Marca 2009., 10:01
<br/>Čo sa týka počtu šteniat, štandardný je vtedy, ak sú aj podmienky štandardné - t.j. v rezerváciách a na iných nepoľovných lokalitách /smetiská, mestá, neobývané oblasti/. Ide o to, čo považujeme za vynikajúce podmienky. My, samozrejme, pre líšku považujeme za vynikajúce podmienky bažantnice a vôbec lokality s chovom drobnej zveri. To však nie je pravda. Tam po nej najviac strieľame a po celý rok. Čiže jej organizmus je preťažený - fyzicky a psychicky. Preto sa telo snaží nadštandardným príjmom potravy vyrovnať energetickú bilanciu - vyššie straty vyrovnáva vyšším príjmom potravy. A potom sa reťazovite zvyšuje všetko - hlavne kondícia telesná i reprodukčná. Znižuje sa však kvalita metabolizmu - zvýšený počet vajíčok, uvoľňovaný &quot;narýchlo&quot;, nestačí dodržiavať kvalitu. Ako každá činnosť. Podľa hesla:&quot;Práca chvatná, málo platná&quot;. Najlepšie to dokazuje klietkový chov polárnych líšok na farmách - majú veľké vrhy /až 21 šteniat od jednej samice/, ale najhoršiu kvalitu vlasu, čo chovateľov vôbec neteší. Takže vynikajúce podmienky majú líšky len tam, kde sa človek o ne nijako nezaujíma. V našich podmienkach by bolo ideálne zabezpečiť takéto podmienky aspoň od 1.1. do skončenia kvapkovania, aby sa k oplodneniu dostal iba ten štandardný počet vajíčok v štandardnej kvalite.
<br/>K druhej otázke ti môžem uviesť príklad z ovocinárstva - ak jabloň zarodí /sú také sorty/ veľa plodov, sú malé a nekvalitné. Ovocinár však môže urobiť prebierku a kvalita sa pozdvihne. Ak však zakvitne málo, bude málo plodov, ale vo vynikajúcej kvalite. Over si to u záhradkárov. Ja to poznám.
<br/>Vplyv prostredia na chrozómovú sadu - ženy v koncentračných táboroch stratili celkom menštruačný cyklus, čo jednoznačne odpovedá na túto otázku.
<br/>A odpoveď na posledné dve otázky - ak je organizmus líšky počatý za spomínaných podmienok /beztraumatických/, so silným imunitným systémom, štandardne vitálny, optimálny, dokáže aj optimálne odolávať besnote, prašivine, aj endoparazitózam. Dostatok potravy je podružný - u nás ho má. Prvoradý je kľud od 1.1. do vrhu mláďat. Ten nemá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46810 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra3. Marca 2009., 20:19
<br/>Nehnevaj sa Pedro, ale teba som tu považoval za najinteligentnejšieho. Ale to, čo tu píšeš, si to naozaj pohnojil. Myslel som, že už by si mal vedieť, že ak žena &quot;stratí&quot; menštruačný cyklus, že je totálne neplodná. Takže o nejakej chromozómovej sade nemožno ani len uvažovať. A o genetických informáciách už totálne nie. Ale ak mi neveríš, poraď sa s gynekológmi. A či som sa zbláznil? Išiel by som s tebou a hneď dnes na testy k psychológovi aj k psychiatrovi. Stačí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46811 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra4. Marca 2009., 07:23
<br/>No oproti Skalici, kde podiel medajlových trofejí tvorí až 12 %, je to na vážne zamyslenie. Ja chybu vidím v troch činnostiach: 1. odstrel v 1. VT, 2. odstrel už od 16.5. a po 3. Prikrmovanie. Táto zima presvedčivo rozbila mýtus o krutostiach mrazivých zím. Odnikiaľ nehlásia úhyn zveri zmrznutím. Ani od nás, ani z ČR, ani z ostatnej, a najmä severnej Európy. Takže máte to jednoduché. Aspoň ja by som to tak robil - žiaden odstrel v 1. VT kvôli skvalitneniu populácie /odstrel nenadejných paličkáčov, slabých sŕn,.../. Plánovaný odstrel najskôr od 16.8. Držím palce, aby sa vám to zlepšovalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46812 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra4. Marca 2009., 08:32
<br/>Stále tu každý myslí iba na tie pod drňom. Ale čo tie, čo to z diaľky pozorujú? Líšky sa stresujú už od okamihu, ako vyjdeš z dediny. Najmä mladé. Staré poznajú vaše finty, preto sa už preventívne zdržiavajú hoci v kukurici. Alebo v nejakom neschodnom teréne - bažine, strmom svahu, atď.
<br/>reakcia na príspevok: matulkoh - 3. Marca 2009., 14:14odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 08:24
<br/>O tej autocharakteristike si úplne vedľa. Odo mňa určite nie je. A či sa nikto nepridal? Opäť si vedľa. Presurfuj si web a môžem ti povedať, že ste v oslabení.
<br/>reakcia na príspevok: astronom - 3. Marca 2009., 11:13odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 08:18
<br/>To, čo píšeš, je naozaj argument na trestné oznámenie. Nič ti nehovorí zákon o slobode slova? Ty nikomu nerozkazuj, čo má písať a hlavne ako má písať. Je to obmedzovanie nielen slovnej, ale aj osobnej slobody. A na to sú paragrafy a najmä dosť blbé pálky. U vás zrejme sloboda slova má ešte hodne pristrihnuté krídelká. A žiadaš o to ešte aj admina. Ten, dúfam, pozná zákony a možno aj teba poučí. Také múdrosti tu budem podávať naďalej, ty mi rozkazovať a obmedzovať moju slobodu nemáš právo. Zákon je na mojej strane. Spomínané ženy som tu neznevažoval, výlučne som napísal to, čo viem priamo od nich prostredníctvom televíznej obrazovky z dokumentov o vojne. Môžeš ich tiež pozerať a dozvieš sa to isté. Svoju pusinku /nie hubu/ som si ešte o nikoho neotieral.
<br/>reakcia na príspevok: papo - 3. Marca 2009., 10:39odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 08:05
<br/>A to hlavné som zabudol. Ak taká postrelená líška začne behať po revíri, nastane presne taká situácia, ako keď si s babou v lese a okolo vás prebehne, no hoci aj tá postrelená líška. Nechcem už zveličovať, že tvoj postrelený kamarát, alebo jeho baba. Akú budete mať chuť na sex? Ja sa priznám, že to bude to posledné, na čo by som myslel. A dlho. ;)
<br/>reakcia na príspevok: Kobra - 4. Marca 2009., 07:59odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 07:59
<br/>Počúvaj, ty ostrostrelec. Každá líška, na ktorú vystrelíš, žije už len niekoľko sekúnd? Koľko si ich len postrelil? Nepriznáš sa čo?. Ani ja nie. Aj ja sa hanbím. Ale k veci. Holokaust som nikde nespomínal. Už som písal, že mňa politika, nacionalizmus, drogy, atď. nezaujímajú. Mne kážeš vynechať vo svojich príkladoch ľudí a ty tu spomínaš Rómov. Neprotirečíš si, náhodou? Alebo ty môžeš a ja nie? Ľudí vo svojich príkladoch využívajú vo svojich dokumentoch takmer bežne dokumentaristi a nikto ich za to ani nekritizuje. Toľko stačí.
<br/>reakcia na príspevok: jager133 - 3. Marca 2009., 10:35odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 07:41
<br/>Viac sa predstavovať nemienim. A či slepo závidím? A čo, preboha? Prašivé líšky, zdegenerované diviaky /aj líšky/, KMO,... Teda, nehnevaj sa, ale niet bohviečo závidieť. Aj keby bolo, ja nie som závistlivec. Závisť som si dal už dávno vyoperovať. ;)
<br/>reakcia na príspevok: CHANEL1092 - 3. Marca 2009., 10:31odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 07:35
<br/>Na toto sa nedá odpovedať, ale pokúsim sa. Diviak v kukurici vidí predovšetkým bezpečie, pretože sa tam za ním odváži máloktorý poľovník. Najmä poranený diviak je veľmi nebezpečný a na strom pred ním neujdeš, pretože tam stromy niet. Ak sa teda odvážiš, zober si poriadne veľké gate, aby sa ti do nich hodne zmestilo. :]. O hladovaní v lese som nikde nepísal. Ale o populačnej explózii áno, ale tá nesúvisí ani s lesom, ani s kukuricou.;)
<br/>reakcia na príspevok: Jaro - 3. Marca 2009., 10:16odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 07:23
<br/>No oproti Skalici, kde podiel medajlových trofejí tvorí až 12 %, je to na vážne zamyslenie. Ja chybu vidím v troch činnostiach: 1. odstrel v 1. VT, 2. odstrel už od 16.5. a po 3. Prikrmovanie. Táto zima presvedčivo rozbila mýtus o krutostiach mrazivých zím. Odnikiaľ nehlásia úhyn zveri zmrznutím. Ani od nás, ani z ČR, ani z ostatnej, a najmä severnej Európy. Takže máte to jednoduché. Aspoň ja by som to tak robil - žiaden odstrel v 1. VT kvôli skvalitneniu populácie /odstrel nenadejných paličkáčov, slabých sŕn,.../. Plánovaný odstrel najskôr od 16.8. Držím palce, aby sa vám to zlepšovalo.
<br/>reakcia na príspevok: Rado - 3. Marca 2009., 09:05

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46813 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
oslal: Kobra4. Marca 2009., 08:48
<br/>Už som písal, že nikoho neurážam. Práve naopak - citujem priamo ich. Je to urážka, ak len zopakujem to, čo mi oni povedali? Mám veľa úcty k slušným ľuďom, ale sa k ním nerátaj. Napokon - každý sa vyjadrujeme tak, ako nám zobák narástol.
<br/>reakcia na príspevok: matulkoh - 3. Marca 2009., 21:31odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 08:41
<br/>Jabloň s cicavcom? Oba sú živé organizmy a v niektorých prípadoch sú logicky porovnateľné. Lenže to je pre teba na dlhšie vysvetľovanie a ja nemám čas, ani náladu. A menštruácia s genetickou informáciou? Ak niet menštruácie /dlhodobo/, niet plodnosti a teda niet ani nijakých genetických informácií pre potomstvo. A ak nie potomstva, tak o akých genetických informáciách sa máme baviť. Neviem, čo je na tom do zbláznenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46814 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra4. Marca 2009., 16:16
<br/>O vojne má morálne právo hovoriť iba ten, čo ju prežil? No to som sa dožil.
<br/>Z tých záznamov hospodára by nás zaujímalo, koľko medajlových trofejí je tam uvedené a v akom percentuálnom pomere sú k celkovému stavu. Možno by som niečo poradil. Verím, že po tom túžiš.
<br/>A s tvojou radou o chove psov,... a cestovaní po svete že sa dozviem viac o živote zveri, pochybujem, pretože všetko to už dávno poznám /až na to cestovanie/. Omnoho výkonnejší je ovládač televízora - skôr a oveľa viac sa dozviem. Mám to overené.;)
<br/>reakcia na príspevok: matulkoh - 4. Marca 2009., 10:14odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 15:57
<br/>Potešil si ma. Viesť nejaké svetové sympózium s pocitom, že ste na mňa hrdí a ešte zvlášť ty, že mi držíš palce /a všetkých 21?/. Ď. :]
<br/>reakcia na príspevok: CHANEL1092 - 4. Marca 2009., 10:13odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra4. Marca 2009., 15:47
<br/>Keby som tu spomenul, že v minulom storočí bola 2. svetová vojna, určite by si na mňa vytiahol paragraf o šírení fašizmu, že?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46815 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
[r]oslal: Kobra4. Marca 2009., 16:30
<br/>Som účastník tohoto zaujímavého fóra. To nie je neslušnosť neodkrývať sa. U mňa je to už bezpečnosť. Múdrosti čerpám z kníh a prírodopisných filmov, to je pravda, ale nielen amerických. A že ich tu uvádzam? Veď admin to nezakazuje! Ale toto prezradím, že som maturovaný lesník, bol som PÁN horár, i vedúci lesného obvodu. Dostal som aj metál za tretie miesto zo 145 vedúcich LO. [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46816 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra4. Marca 2009., 17:30
<br/>Začnem od konca - bradu nemám. Ani som nikdy nemal. Ja netrpím ani normálnou mluvou. Iba ak po treťom pive. 5 príspevkov - to nie je nijaká samomluva, ale normálne odpovede na predchádzajúcich pisateľov, keďže som nemal čas odpovedať na každého hneď po uverejnení ich článkov. Nikoho neurážam, iba sa niekedy držím hesla: na hrubé vrece hrubú záplatu. Narcizmom určite netrpím, najmúdrejší nikdy nebudem, tomu verím. O knihe uvažujem, ale je to &quot;beh na dlhé trate&quot; a naša zver potrebuje urýchlenú pomoc. A prečo píšem tu? Už som písal, že mi nedá spávať súčasný stále sa zhoršujúci stav poľovníctva, ale nielen na Slovensku. Stačí si prečítať článok v najnovšom čísle Světa Myslivosti 3/2009, na str. 14. Toto je poľovníctvo??? Antikoncepciou manažovať lovnú zver? Ja radšej poľujem na diviačiu guľovnicou, nie pilulkami. Možno som náročný, že?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46817 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra7. Marca 2009., 10:04
<br/>Ešte k tomu alkoholu. Máš pravdu v tom, že alkohol v rozumných množstvách možno považovať za klad /veď lekári aj tehotným ženám odporúčajú pohár vína denne, ak nie sú totálne abstinentky/. Preto aj za volantom v niektorých krajinách je povolené napr. 0,5 promile. Lenže - má to svoju racionalitu. Ak vodič deň predtým viac vypije a ráno je celý roztrasený, hoci v dychu už je 0,00 promile, malé pivo &quot;na popravku&quot; naozaj pomôže - zastaví triašku. A potom stačí počkať chvíľu, kým opäť alkohol v dychu neklasne na nulu a môžme sadať za volant. S pevnými rukami i nohami. Na západe už na 0,5 promile. Má to svoju logiku. S pevnými rukami je jazda naozaj bezpečnejšia, ako s roztrasenými. Ale - prenesme to na zver a obilniny. Načo dávať zveri obilniny, hoci v malých množstvách &quot;na popravku&quot;, keď ona evolučne nie je stavaná na konzumáciu obilnín? Iba ak na nepatrné množstvo s bylinami. Teda - keď sa &quot;včera&quot; neprežrala obilninami. Verím, že ste nemali úhyn, ani hnačkovanie, ale ako to pôsobí na plod a paroženie? To si možno iba domýšľať, že &quot;povykrúca&quot; parožky, zmenší plody, atď. Riziko určite je. Ja by som čerta nepokúšal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46818 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra7. Marca 2009., 14:10
<br/>Pol metrová vrstva snehu? A nemajú sa kde dostať k žrádlu? Neviem, či to myslíš vážne, ale si tu z nás robíš srandu. Ja tu vypisujem traktáty o škodlivosti obilnín a ty sa pýtaš, koľko to je. Ak je to vo zvernici, dávaj si, čo chceš, ale vo voľnom revíri v žiadnom prípade. A ešte pri pol metrovej vrstve snehu. Diviak sa pod ňu dostane a jeleň má dostatok dendromasy nad ňou. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46819 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
oslal: Kobra7. Marca 2009., 15:32
<br/>Nechce sa mi vyhľadávať články v poľovníckych periodikách, ale ak som ťa, ani nikoho nepresvedčil, vyhľadaj si ich sám. Mňa naposledy presvedčil článok v PaR o danieloch v Skalici. Ja pred Skaličanmi dávam klobúk dolu. Vo zverniciach sa neprikmuje, ale kŕmi. Ale ak zver má tráviace ťažkosti, môže sa veterinárne ošetriť. Vo voľnom revíri to nie je možné. Avšak aj vo zverniciach, ak má zver prístup k prirodzenej potrave, dá prednosť jej. Ale nemienim sa tu rozpisovať, preštuduj si príslušné materiály a potom sa môžme baviť na úrovni. A tvoje známkovanie, ako aj známkovanie inými, ma zaujíma, asi ako lanský sneh.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46820 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra8. Marca 2009., 04:32
<br/>Aj by som povyhľadával, ale z úcty k ním tak neurobím, pretože by ste tie vulgarizmy otierali aj o nich. Takže som veľkorysý, ale k ním. Vyhľadávaj si ich sám, ale lepšie urobíš, ak sa budeš venovať téme a nie pátraniu po tých, ktorím aspoň nevadia moje &quot;teórie&quot;. Ber ešte na vedomie, že omnoho viac ešte súhlasí, len sa tu nechcú naťahovať s hulvátmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46821 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra8. Marca 2009., 22:58
<br/>O škodlivosti obilnín sa môžeš dočítať v najnovších číslach PaR a Myslivost. A o škodlivosti na plod a paroženie ti potvrdí každý zootechnik, že ťažkosti s trávením majú negatívny dopad na všetky biologické pochody v tele, nielen na plod a paroženie. To dá rozum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46822 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra9. Marca 2009., 06:30
<br/>Ako zabrániš vo voľnom revíri nadmernej konzumácii obilnín? To budeš stáť pri krmidle a dávať pozor, ktorý kus /a najmä dominantný/ koľko zožerie a potom ho odoženieš od kŕmidla, lebo už má dosť? Ďalšie veľké riziko je odmäk - ak zíde sneh, zver nemá záujem o obilniny. Nastane pauza, po ktorej, ak opäť zasneží, zver sa opäť vráti k obilninám a hnačky sú na svete. Je to reálne? Je. Ty možno také skúsenosti nemáš, ale boli také dokladované.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46823 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
oslal: Kobra9. Marca 2009., 06:47
<br/>O akom rýchlom prechode zo sena na zelené to píšeš? Vo VOĽNOM revíri??? Veď zver je 24 hodín vo svojom prirodzenom prostredí. V takom, kde si je istá, že má dostatok potravy. Zelené rastie plynule, zver má možnosť pomaly priberať k senu zelené. V praxi však o seno stráca záujem ihneď, ako sa roztopí sneh. Ale podľa estónskej kamery nemá o neho záujem ani pri snehovej pokrývke. Takže o žiadnom rýchlom prechode zo sena na zelené nemôže byť ani reči. U domácich zvierat áno. Neraz mi podochli králiky, keď som na jar dal odrazu veľa zelenej púpavy. Preto aj u zvernicovej zveri je to možné. A s tým vyberaním. Ty si vyberáš do príspevkov len to, alebo aj to, čo sa ti nehodí??? A o praxi píšem zo skúseností iných. Aj to je teória? Mám aj vlastné skúsenosti, ale o tých zase mne neveria.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46824 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra9. Marca 2009., 09:56
<br/>A čo, keď si z tej miešanky povyberá len pšenicu? Tak, ako to vidno na estónskej kamere. Diviaky si tam čosi vyberajú, ale pravdepodobne kukurica sa tam iba hromadí. ;)
<br/>reakcia na príspevok: norel - 9. Marca 2009., 09:47odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra9. Marca 2009., 09:53
<br/>Ty píšeš o svojich skúsenostiach, ja o skúsenostiach iných. Keby aj ostatní tvrdili to isté, čo ty, tak ani nepípnem. To dá rozum. A idem hneď na PD a kúpim hoc aj nákladiak pšenice. Lenže ja mám svoju zver rád a ohrozovať ju hnačkami, to by bola brutálna láska. Nemyslíš? A či sa sem tam prejdem po hore? Čo sa týka pátrania po pravde v tejto tématike - čo by som tam robil? Na internete a v telke toho nájdem neporovnateľne viac. :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46825 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra9. Marca 2009., 11:31
<br/>S tým prasaťom v chlieve mám dlhoročné a bohaté skúsenosti. Už ako malý chlapec som si všimol, že keď sa pred zabíjačkou pridávalo zvýšené množstvo šrotu /pšeničného, kukuričného,.../ do krmiva, trus bol samý šrot. Mal tvar i farbu ako pred zožratím. Iba vôňa bola iná. Vtedy som sa divil, načo sa dáva prasaťu šrot, keď jeho telo z neho nič nechce. Dnes už vieme, že dodáva mäsu šťavnatosť. Lenže - to je výkrm na mäso. Aj u zveri by sme to mohli praktikovať, lenže mi ju futrujeme cez zimu, ale na jar nelovíme. Máme strach, že nám zver v zime pomrzne. Tohtoročná zima by mala každého presvedčiť, že zver utužila, nie oslabila. Nenašla sa žiadna uhynutá na mrazivé podmienky. Alebo si niekto nahovára, že si ju utužil pšenicou?:P
<br/>reakcia na príspevok: norel - 9. Marca 2009., 11:06odpovedať na toto
<br/>
<br/>poslal: Kobra9. Marca 2009., 11:18
<br/>Ja tomu skalopevne verím, že keď nie ja /teraz k tomu nemá podmienky/, tak iní sa toho chytia, skúsia to a vyhrajú. Nebudú mať kde vešať zlatomedajlové trofeje. Tým držím palce - všetkých 20. :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46826 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
oslal: Kobra9. Marca 2009., 12:50
<br/>Mal si už dávno prestať reagovať. Toto sú vzácne myšlienky pre inteligentných ľudí. Pred miliónmi rokov kto vyhrabával zveri trošky zmrznutej trávy, keď my sme ešte lozili po stromoch v Afrike? ;) Prepá, ale ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva. A ja to poznám, veď som bol horár. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46827 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra24. Marca 2009., 09:20
<br/>Podľa doterajších znalostí mi vychádza, že jadro škodí len pri snehovej pokrývke, keď sa zveri nechce od kŕmidla a teda žerie viac jadra, ako je zdravé. Každý predsa radí aj k ovsu brať vlákninu /malinčie,.../. Verím ti preto, že vaša zver teraz nehnačkuje. Veď aj v Skalici podávajú jadro len do októbra. T.j. - keď ešte nie je sneh. Zver má možnosť &quot;riediť&quot; jadro zelenou pašou. Ale na vyvíjajúce sa plody pochybujem, že by to malo pozitívny vplyv. Máte vysokokvalitnú zver? A vďaka jadru? Nemusíš odpovedať. Viem, že odpovieš, že áno a my nemáme možnosť si to overiť. Ja to píšem len preto, aby každý porozmýšľal, či v tom nie je niečo pravdy. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46828 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Kobroviny alebo ze by Voloviny ?!
poslal: Kobra25. Marca 2009., 16:10
<br/>Súhlasím. Ide o to, či to zver aj takto berie. Sú skúsenosti, že zver si povyberá iba to jadro. Vidieť to aj na on-line krmovisku, kde si diviaky iba čosi vyberajú. Nežerú hneď skraja a na plný rypák. Preto si myslím, že je to riskantné hlavne pre gravidnú zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 219 návštevníkov a žiadni členovia on-line